Препоруке за куповину возила

Tesko da trosi toliko u proseku.. Ako ti kupovina nije hitna kupovina, raspitacu se sutra, prekosutra, iz prve ruke, koliko trosi.

https://www.auto-data.net/en/renault-espace-iv-phase-ii-2.0-turbo-16v-170hp-20229

Fabika kaze 12.6 litra benzina u gradu, 7.8 na otvorenom. prosek 9.5l, tako da ne bi smeo da trosi vise od 12-13 litra gasa u proseku i 10-ak na otvorenom.


https://www.auto-data.net/en/renault-espace-iv-phase-ii-2.0-dci-150hp-29781

Dizel kaze prosek 7.1, 8.5 grad,, 6.3 na otvorenom.

Nisu ni kvarovi kod dizela cesti, ali realno, kupujes auto sa nepoznatom istorijom, nepoznatom kilometrazom, mozda je vukao prikolice, itd. mozda vrlo brzo dodju skupi kvarovi na red, a mozda ces da se vozis jos dugo bez njih.

2.0 dci ima po neki problem, zna lanac da strada, a i uljna pumpa, a 1.9 je tek posebna prica i ima dugu listu problema. 2.0 moze da prodje, od 1.9 dci treba bezati.

Da sam na tvom mestu, ne bih otpisivao ni 2.0 dci, ali samo u slucaju dobre provere ili samostalnog uvoza.
 
Poslednja izmena:
Nisu ni kvarovi kod dizela cesti, ali realno, kupujes auto sa nepoznatom istorijom, nepoznatom kilometrazom, mozda je vukao prikolice, itd. mozda vrlo brzo dodju skupi kvarovi na red, a mozda ces da se vozis jos dugo bez njih.

2.0 dci ima po neki problem, zna lanac da strada, a i uljna pumpa, a 1.9 je tek posebna prica i ima dugu listu problema. 2.0 moze da prodje, od 1.9 dci treba bezati.

Da sam na tvom mestu, ne bih otpisivao ni 2.0 dci, ali samo u slucaju dobre provere ili samostalnog uvoza.
A opet, znam ih bar trojicu koji dugo voze 1,9 Dci i kunu se u njih. Ja sam to imao na dva auta, ali oba kratko pa nisam neko merilo, mada ni kod mene nije bilo problema. Polovnjak je lutrija.
 
Stari 1,9Dci sa 120ks se i nije bas proslavio mada neki ljudi su presli i pola miliona km bez vecih problema ali je zato 1,9Dci sa 130ks jedan izuzetno dobar motor u kog se majstori kunu i kazu da se ne dira do 600k km. Taj 2.0Dci vozi jedan poznanik i optereti Espace da legne i vopzi svakodnevno prehrambenu robu iz Madjarske.
Kaze da ga uzme sa 200k km i vozi do 600k km bez ikakvih problema i tako je uzeo vec treci i kaze samo 2.0Dci i to jos ovaj poslednji sa 175ks je kao najbolji.
Znaci kaze covek koji ih vozi godinama tj mozda i deceniju i stalno uzima samo Espace jer je ogroman i moze puno da se natovari u njega.
Onaj 2.0 16V 140ks se dobro pokazao i ima lanac koji se ne isteze tako lako.
 
Bukvalno samo opran.
1.jpg
 
kilometraza 136.000 ? :mrgreen:

baba do pijace vozila?

Kao i obicno,pametan si ko pcelica Maja.:)
Zasto kao sav normalan svet ne upitas da li auto ima servisnu knjizicu?
Eto nekim slucajem ima i servisnu i specifikaciju radjenih servisa iz ovlascenog BMW servisa i proveren je u BMW-u tako da 181k koliko ima je prava kilometraza.
Drugar ga je kupio i to mu je sesti auto kupljen od mene.
 
E sad, vraćam se na Espace...
Kaže mi prijatelj koji drži ugradnju i atest auto gasnih uređaja, da espace troši u proseku 14-15 l gasa, a da isti dizelaš troši oko 7 l dizela. Jel to tačno ?
Jer, onda mi se više isplati dizelaš, osim ako ne postoji neki češći kvar u odnosu na benzinca.

nije tacno. mali automobili dizeli 1.4 iz tog vremena trose oko 7.5 litara gradske voznje. npr skoda rumster trosi 8 u prosjeku, po bord kompjuteru.
espace trosi preko 10l u gradu, oko 8 otvorena
 
Poslednja izmena:
sta ce mu toliko auta,voli da menja,svasta

Menja na svakih 1-1,5 godinu a jako malo predje km.
Nisam ga ni ja razumeo u pocetku ali nema zenu,nema decu,crnci u drzavnoj firmi i jedino mu je auto nesto sto voli.
A voli i jak auto a posto je imao BMW 320d 2002 sa 150ks pre ovog Audi A4 2.0TDI 2006 sa 140ks kaze da mu vise lezi BMW pa ga je opet uzeo ali je ovog puta motor sa 163ks i stvarno lepse se vozi od A4 a i udobniji je bar u ovoj karavan verziji.
@ptiber
Ako Roomster koji je kao dostavno vozilo trosi 8 u proseku i pritom se vozi ko zna kako onda to nije pravilo da i ostali malolitrazni dizelasi trose tako.
Eto Grande Punta 1,3mjet koji ne moze da predje 6-6,5L u cistoj gradskoj voznji ili eto Renaulta sa 1,5Dci koji tesko da predje 6L.
Isto tako Espace vredi uzeti sa dizel moptorom ali 1,9Dci sa 130ks i nikako onaj sa 120ks ili sa 2.0Dci motorom od 150 ili 175ks i ta kola ako su ispravna nece preci u gradu 8-8,5L jer Espace je aerodinamican i od plastike tako da nije pretezak.
Na kraj krajeva evo iskustva potrosaca.
https://www.spritmonitor.de/en/over...&power_e=176&minkm=5000&gearing=1&powerunit=2
Naravno uvek ima ekstremnih slucajeva ali su oni u daleko manjem broju.
 

Back
Top