Препоруке за куповину возила

jos su uvek 3x skuplje od trojke,ima par jeftinijih od 1300e al nesto im fali sigurno

Ako uzimaš auto staro 20 i više godina moraš biti spreman da uložiš u limariju. Moj drug ima golfa 3. Nema gdje nismo išli sa njim. Ali znam da jesređivao pragove i svašta radio oko njega, Golf 4 početno godište ( 98-99 ) je oko 2 500 evra.
 
ma ne vredi puno je to,ja sam merdzu e220 dao za 4,nema sanse da uzmem nesto u toj klasi za te pare,posebno kad mi spustaju za 50e,ja sam dao za 2500e manje od planiranog,a nista mu nije falilo,samo sam hteo da ga se resim u tom trenutku,ne moze neko da me isfolira da mu je stalo do tih auta 90ih godista,ima i ocuvanih trojki,bas nesto hocu jeftino da ne zalim i godinu dana da vozim na plin sam ce se isplatiti
 
A uglavnom nije.
Evo danas na jednom placu kazu mi kolege da je jedan njihopv kupac uzeo Mazdu 6 2004 i vozio godinu dana i kad je sad hteo na tehnicki pregled da produzi registraciju nije mogao da prodje zbog korozije.
Dosao na plac i rekao da hoce da vrati auto jer ne moze da ga registruje i ovi iz ne znam kog razloga prime je nazad i ovaj doplati za drugi auto.
Tako da Tihi eto ti tvog japanca.:)
 
A uglavnom nije.
Evo danas na jednom placu kazu mi kolege da je jedan njihopv kupac uzeo Mazdu 6 2004 i vozio godinu dana i kad je sad hteo na tehnicki pregled da produzi registraciju nije mogao da prodje zbog korozije.
Dosao na plac i rekao da hoce da vrati auto jer ne moze da ga registruje i ovi iz ne znam kog razloga prime je nazad i ovaj doplati za drugi auto.
Tako da Tihi eto ti tvog japanca.:)

mogao je i da okrpi tu koroziju

Te mazde su poznate kao auita sa losijom zastitom od korozije al generalno ne znam sta ocekujete od 14 godina starog auta? Da nema ni tackicu?

I ko sto rekoh vise puta, korozija je smesna stvar, to se resi bez problema, ono sto je skupo je kad ti crkne motor, radilica, pokrive se ventili, mora da radis glavu, turbinu, bos pumpu, dpf filter i slicno
 
mogao je i da okrpi tu koroziju

Te mazde su poznate kao auita sa losijom zastitom od korozije al generalno ne znam sta ocekujete od 14 godina starog auta? Da nema ni tackicu?

I ko sto rekoh vise puta, korozija je smesna stvar, to se resi bez problema, ono sto je skupo je kad ti crkne motor, radilica, pokrive se ventili, mora da radis glavu, turbinu, bos pumpu, dpf filter i slicno

Aj ne laprdaj, mehanički kvar otkloniš i kao da ništa nije bilo. Uvik bi prije uzeo auto pokvarenog motora neko gnjile šasije! Štaće ti motor u usranoj šasiji....
 
pita sestra, c3 dizel 2004 bez klime ili mercedes a140 2001, sta mislite. verovatno je mecka skuplja za odrzavanje?
Definitivno A140.Ja imam A140 2000 godiste,nije nista skuplji za odrzavanje.To je mali motor nema tu sta da se pokvari.Ovaj sto kaze da su se lose pokazali je u pravu donekle,samo prve dve godine su imali neke manje probleme a od 2000 pa na vamo sve je to otklonjeno.Ja imam moj A140 automatik od 2011 i nisam imao nikakvih problema sa njim sem normalni servisi.A da ne pricam o kvalitetu,jeste bio najjeftiniji mercedesov model ali je daleko kvalitetniji od mnogih skupljih autmobila od drugih proizvodjaca.

- - - - - - - - - -

Nesto sa klimom. Prvo, zbog sebe, a posle i zbog eventualne prodaje. Mercedes nije jeftin za odrzavanje.
Ne razumem sta se podrazumeva pod to "nije jeftin za odrzavanje" Ja imam mog 7 godina i nisam imao nikakvih nepredvidivih problema sa njim.Svake godine menjam ulje i to Mobil,kosta 4000din.Prosle godine promenio PK kais i 2 rilera cini mi se oko 70 eura sam dao i to su malo kvalitetniji roleri.Uglavnom sipaj i vozi.NEma probleme sa elektronikom,sve radi iako je auto iz 2000. Isao sam sa njim na more u Hrvatsku zadnjih 5 godina,nikad nas nije ostavio na putu.
 
Ja sam upravo zbog tih benzinskih i automatskih menjaca prestao jos pre x godina da radim sa A klasom.
Zasto?
Zato sto kod vecine tih benzinaca sija check engine i to je skoro pod obavezno protokomer a koji se nalazi na samom motornom kompjuteru sto je suludo resenje jer kad crkne protokomer mora da se menja kompletan motorni kompjuter a to je neka cifra tipa 700-800€.
Takodje taj automatski menjac je skoro pa redovno pokvaren a popravke nisu nimalo naivne.
E sad sto se zalomio primerak kod Master Chiefa koji sluzi nemojte da vas zavara da je to dobra kupovina.
C3 1,4HDI je bolja kupovina u Srbiji ali i on je nezan i retko ga je naci da mu limarija nije radjena i ne usled rdje nego usled mekanog lima koji pipnes i eto ulubljenja.
Retko ali vrlo retko je naisao primerak za sve ove godine a da bas nigde nije ulubljen a to je najcesce na rubovima blatobrana i trepnama.
 
Smesna, ako je povrsinska. Ako izbija iz savova i supljina, tj. sa unutrasnje, strukturne, strane karoserije, onda tom autu nema pomoci. Mene je obrada radilice, zamena lezajeva, mali servis, sve komplet izaslo oko 200e. Popravka motora nije jeftina, ali ako se uradi kako treba, onda prakticno imas nov motor I ne razmisljas vise o tome.

у 90% случајева кад се мотор ради то никад не испадне као што је било ....

И врло брзо такви аутомобили заврше на отпаду јер је даље инвестирање у њихове поправке као бацање пара у бунар
 
Zato sto treba da budes majstor da sastavis motor. Motor je u principu jednostavan sklop. Blok, klip, klipnjaca, I radilica. Izmedju postoje lezajevi, gore kod klipa postoji deo kojim se fiksira klip za klipnjacu, karike na klipu i to je to. Problematika je u tome sto su tolerancije male, pa majstor mora da ima znanje, da bude strpljiv, da ima alat kojim ce sve to da izmeri, ovalnost cilindra i klipnjace, zazore, masu klipa i klipnjace, itd. i da to sve dotera na odgovarajucu meru. Kod nas samo napakuju npr. karike na klip, I gotovo, a da li one imaju dobar zazor, nalezu pravilno, retko ko vodi racuna o tome.


Zahteva dosta vremena i strpljenja, a ne mozes to da naplatis. Lakse je da odradis nekoliko malih servisa, nekoliko diskova i plocica I uzmes vise para za dan nego za generalnu za koju ces da potrosis mnogo vise vremena rada.
Glava ima malo vise sitnijih delova, ali ni ona nije problem da se uradi.


Lakse je da se sklopi motor nego uradi limarija koja je pocela da truli iznutra. To je otislo za sva vremena i radi se samo krpljenje dok ne dodje do stanja raspada.
 
I ovaj Tihi se pravi kao neki strucnjak o automobilima?:hahaha:
Onih 10% se voze srecno ali to je zato sto nisu otisli kod njegovog suraka da rade generalku.
To je Tihi izgleda sve video kod tog svog suraka kad tako nesto moze da napise.
Zato je korozija zakon i mozes da pregitujes i vozis do sledece registracije a tad ces morati opet dok za svo to vreme ona nezaustavljivo nagriza limariju jer ona se ne moze zaustaviti osima ako ne peskiras auto tamo gde je rdja krenula a to niko zivi ne radi osim na oldtajmerima koji nesto vrede i raskupusaju se u najsitnije delove da bi se zatim doterali.
 
Pozdrav, zna li neko zasto su Reno Megani benzinci(1.6 pretezno) iz 2011. sa ispod 100 hiljada km tako jeftini? Zanimljivo je sto Reno ima pouzdan sistem za proveru kilometraze, tako da nije vracanje iste razlog. Izgleda mi kao odlican dil za 6-7 hiljada evra. Na netu nalazim samo problem sa hladnim paljenjem motora koji je lako resiv. Da li auto/taj 1.6 motor ima neki veci problem?
 
1.6 benzin, prvo nije turbo, znaci manje snage, veca potrosnja i sporije ide, drugo, obicno su sa siromasnijom opremom, da ne kazem osnovnom i trece, Reno bas i nije na ceni. Motor, ako je kao stari, iz Megane 2, a trebalo bi da jeste, nema nikakav problem, odlican je, prilicno izdrzljiv.

Hvala na odgovoru. Video sam u medjuvremenu na mojagaraza.rs dosta negativnih recenzija. Ide li plin u njega? Takodje me interesuje kako se poredi sa Kliom cetvrte generacije(od 2012.), takodje benzin(koji je iz nekog razloga neverovatno redji u odnosu na dizel)?
 

Back
Top