Препоруке за куповину возила

Juce mi taksista kuka da je ulozio brdo para u sinovljev 308 da bi motor rekao kaput, vec ga vidim na PA uz opis sipaj vozi.
Kum taksista kupovao auto jer ne moze vise da vozi star auto u taksi udruzenju i vecina ga je kolega savetovalo da uzme Focus 1,6 TDCI sto je u stvari isti motor kao u tom 308.
I mnogi su presli skoro pola miliona bez vecih ulaganja.
Eto jedan mu se nudio 308 2016 a imao je vec 480k km na satu i radio je besprekorno tako da taj koji si spomenuo je pitanje koliko je presao i na koliko mu je menjano ulje jer preko menjaju ulje na 30k km a to tom motoru ne da prija nego je katastrofalna greska i mora se menjati na 10k km.
Ko menja na 10k taj uziva u voznji sa tim motorom koji se ugradjuje u dosta brendova .

Kum taksista kupovao auto jer ne moze vise da vozi star auto u taksi udruzenju i vecina ga je kolega savetovalo da uzme Focus 1,6 TDCI sto je u stvari isti motor kao u tom 308.
I mnogi su presli skoro pola miliona bez vecih ulaganja.
Eto jedan mu se nudio 308 2016 a imao je vec 480k km na satu i radio je besprekorno tako da taj koji si spomenuo je pitanje koliko je presao i na koliko mu je menjano ulje jer preko menjaju ulje na 30k km a to tom motoru ne da prija nego je katastrofalna greska i mora se menjati na 10k km.
Ko menja na 10k taj uziva u voznji sa tim motorom koji se ugradjuje u dosta brendova .
Al si zapeo sa Fordom......

Da, ta novija verzija se bolje pokazala.
Ispravili neke greske sigurno

Preprodavci imaju najmanje Ford vozila u svojoj ponudi jer neuki ljudi poput tebe pljuju po tom brendu i sire lazne informacije.
Zato se Ford slabije prodaje u Srbiji pa prema tome nije stvar do prodavca nego do takvih kao ti a koje neki maloumni i poslusaju.Ja medju prijateljima imam cetvoro ljudi koji voze Ford i definitivno su svi zadovoljni i nemaju nameru da prodaju kola iako neki od njih imaju 400k km.
Ako taksisti hvale taj brend onda je to znak da taj brend ipak valja a zna se kakve su oni stipse sto se tice odrzavanja.

Polovan Ford je dobra kupovina.. prva stvar ima ih dosta jer im je prodaja novih vozila dobra a druga je što ih prati los glas tako sa su im cene polovnih povoljne pa se moze odabrati dobar promerak za malo love ..
Taj noviji 1,6 dizel koji se ugrađuje u x vozila ima problem sa addblue tankom kod Peugeota 208 308 ali to kad rešite (softwerski) imate lep ekonomican auto koji ide fino .. Jedino sta treba zaobic kod Forda je power shift..

Poslednja izmena:
Preprodavci imaju najmanje Ford vozila u svojoj ponudi jer neuki ljudi poput tebe pljuju po tom brendu i sire lazne informacije.
Zato se Ford slabije prodaje u Srbiji pa prema tome nije stvar do prodavca nego do takvih kao ti a koje neki maloumni i poslusaju.Ja medju prijateljima imam cetvoro ljudi koji voze Ford i definitivno su svi zadovoljni i nemaju nameru da prodaju kola iako neki od njih imaju 400k km.
Ako taksisti hvale taj brend onda je to znak da taj brend ipak valja a zna se kakve su oni stipse sto se tice odrzavanja.
Ford imaš jednom u životu i nikada više :super:

Ma kakvi od prvog vlasnika koji ga je kupio novog. Nikakvih pola miliona jedva 150.000 km tada.

Vozio si se nisi imao i popravljao. Vlasnici forda su fanatici ko alfisti samo lažu.

I ovaj moj je skrivao sem kada mu izleti. Onda možeš misliti šta je sve popravljao. Tipa ja da krenem na more rikne letva volana na parkingu. Katastrofa auto jednom rečju.

Ja kada sam vozio forda to je bukvalno sve riknulo, nešto i više puta.

Imam puno prijatelja taksista i svi truju Ford kao vozilo tako da nemoj da pricas lazi.
Sto da se lazemo:roll:
A sta je to lose?
Bitno je da znaju da je lose a kad ih pitas niko nema pojma.
Ja ne pricam lazi jer ja imam drugare i brata koji voze godinama i decenijama Fordove i zadovoljni su. Kamo srece da su svi kao bratov Mondeo gde ulozis 150€ za 8 godina voznje i 85000 km a sad ima 400k km.

B klasa je dobar auto.
vozio sam jedan godinu i po dana i ni jedan kvar nisam imao.
pre neki dan sam prodao B180d za koji je zena mislila da je benzinac kad sam otcorio haubu i sokirala se kad sam rekao da je dizelas jer radi extra lepo i tiho.
Stariji modeli su imali problem sa automatskim menjacem a ovi noviji ne znam ali verovatno su ih poboljsali.

Ja imam osecaj kao da je B180d malo slab sa 109ks mozda se varam.
A 200 CDI nisam nesto nasao mnogo u nekim normalnim stanjima zato bas i debatujem benzin ili dizel.
Hvala na odgovoru.

A sta je to lose?
Bitno je da znaju da je lose a kad ih pitas niko nema pojma.
Ja ne pricam lazi jer ja imam drugare i brata koji voze godinama i decenijama Fordove i zadovoljni su. Kamo srece da su svi kao bratov Mondeo gde ulozis 150€ za 8 godina voznje i 85000 km a sad ima 400k km.
Da Ford valja bilo bi na ceni kao npr Audi lii VW.
Ovako je jeftin kao Alfa, nije na ceni :lol:

Back