Препоруке за куповину возила

Tihi dali ti mislis da se ja ovim bavim godinu dana pa da sam se namlatio para?
12 godina i to poceo u lepsa vremena kad se zaista moglo zaraditi a posto se nisam rasipao otud i sve ovo sto imam. Motor takodje uzeh 2009-te kad sam ga mogao zaraditi za 2 meseca ali danas da mi kazu dali bih ga uzeo -sigurno ne bih nego bih uzeo nesto skromnije i korisnije.
Posto sam ga par puta oglasavao i dobijao sramne ponude onda sam skidao oglas i odustajao od prodaje jer znam da je malo presao i da moze da me sluzi dozivotno sa ovakvom kilometrazom koju prelazim s njim.
Da ne pricam da sam pored ovog posla i svirao pa sam i tamo zaradjivao solidne pare.Plus sto ne pusim,ne pijem,ne drogiram se a takva mi je i porodica pa vidi koliko se samo tu ustedi na godisnjem nivou a pritom nisam podstanar.
Eto ti jednostavnog objasnjenja otkud neko sebi moze da priusti nesto vise od nekoga.
Ali sto rece Pera ni ja tebe ne pitam odakle tebi kola koja vozis pa nije u redu i da ti viris u moj novcanik.

Tihi pa kad ga poznaješ lično pa što ga ne pitaš ako ste poznanici koliko zarađuje a ne ovde Duleta kog ne poznaješ pitaš.
O novcu se ne priča ili ga imaš ili nešmaš.

Pa rekao mi je time sto je kupio 2 stana i spojio ih u jedan od 120 kvadrata i sve to od prodaje automobila za 3-4 godine. Nije mi krivo, drago mi je za svakoga ko uspe nesto da napravi u zivotu, al ne mogu da se pravim da sam gluv i slep, pa da ga zalim i kazem "jadni trgovci automobilima oni zarade samo 200 evra po autu" :D

Ako je uspeo toliko da ustedi za 3 godine to znaci da svakog meseca stavi na stranu najmanje 2000 evra.

Sad vidim da nije Pera to rekao nego Nikola Todorovic koji realno razmislja i to postujem.
Svojevremeno sam uzeo kamion Seicentoa i zamisao je bila da ih prodajem po 3000 ali niko ni da nazove i onda stavim cenu OD 2500 i niko nije hteo da da vise od 2500 na kojima sam ja imao smesnu cifru. Dodje čiča i kupi ga za 2500 i ja ga pitam stamisli koliko sam zaradio i on iz topa izvali 800€ a ja sam uzeo na toj ceni ,verovali ili ne,smesnih 80€. Bio je to eksperiment koji nije uspeo i idemo dalje.Bitno je da nisam pukao.
Samo se gleda zarada a jel gledas ti Tihi kad mi kola stoje po godinu dana kao npr. GTI ili Saab ili Audi A6 ili BMW ....?
NAravno da ne gledas nego gledas samo kako se zgrcu pare.
Jel gledas kad me zakaci los auto a kog sam primoran da uzmem da bih dobio i nesto savrseno? Naravno da ne gledas jer ti gledas samo svoje doope i neces da pogledas malo i iz drugog ugla da vidis da tu ne tece samo med i mleko nego imao i dosta nerviranja i masiranja sa uvoznicima od kojih neki lazu i sakom i kapom a ti das pare unapred da bi dobio povoljnije auto a onda cekas mesecima da taj auto stigne dok on vrti i zaradjuje sa tvojim parama.
Sve lako i lepo iz tvog ugla jel da?:)

Pa rekao mi je time sto je kupio 2 stana i spojio ih u jedan od 120 kvadrata i sve to od prodaje automobila za 3-4 godine. Nije mi krivo, drago mi je za svakoga ko uspe nesto da napravi u zivotu, al ne mogu da se pravim da sam gluv i slep, pa da ga zalim i kazem "jadni trgovci automobilima oni zarade samo 200 evra po autu" :D

Ako je uspeo toliko da ustedi za 3 godine to znaci da svakog meseca stavi na stranu najmanje 2000 evra.

Realnija mi je vrajanta u tom slucaju da taj tvoj poznanik dovozi godza kola na kamionu i prodaje drugim trgovcima... Kao pojedinacni trgovac kao npr. Dule, a ne kao neka "plac" varjanta, tvrdim da ne moze zaraditi toliko da za dve 2-3 godine kupi 120m2 stan (ili dva po 60 nebitno) mada i sve zavisi gde je stan kupljen jer cene mogu varirati za 50%...

Realnija mi je vrajanta u tom slucaju da taj tvoj poznanik dovozi godza kola na kamionu i prodaje drugim trgovcima... Kao pojedinacni trgovac kao npr. Dule, a ne kao neka "plac" varjanta, tvrdim da ne moze zaraditi toliko da za dve 2-3 godine kupi 120m2 stan (ili dva po 60 nebitno) mada i sve zavisi gde je stan kupljen jer cene mogu varirati za 50%...

Kazem ti znam coveka licno. Ne dovozi kola vec kao i dule kupuje od ovih veletrgovaca . Sad sam malopre gledao ima trenutno 49 automobila oglasenih na prodaju i prodaje 90% auta od 2000 do 400 evra. Inace je poceo da prodaje na divlje, parkirao je auta oko zgrade u kojoj zivi pa mu policija pisala jednom kazne za 10+ automobila i onda je odlucio da otvori plac :D

Okej, prodaje kola u tom cenovnom rangu od 2000 do 4000 eura. Ali i dalje ne vidim nacin da se ugradi u cenu tih 500e ako prodaje korektne primerke automobila. Ali ako prodaje kante koje su nalickane a pritom motor i ostale bitne stvari su dovedene u red koliko da mogu izdrzati kratku voznju i da nakon kratke kilometraze (taman da kupac krene da se hvali da se podnovio sa autom starim 10 god) pocne da se raspada :) Nigde, pa ni kod nas se postenim i korektnim radom ne moze steci neko bogatstvo za dve-tri godine, ni u jednoj struci - realno :) Zato gazde onih placeva koji uzmu 2-3 komada istog raspadnutog automobila i sklope u jedan ''normalan'', pune dzepove i trljaju ruke jer takvi najvecu paru mogu da obrnu.
Ne branim ja nikog, samo poznajem ljude koji takodje rade sa automobilima i znam da ne trljaju ruke bas tako kao sto kazes, ne na tim automobilima od 4k eura.

Brat mog dobrog druga radi kao direktor jedne jake strane kompanije. Oni u godinu dana imaju barem 3 sastanka u inostranstvu (Nemacka-Holandija-Italija). On skoro uvek kad ide kupi tamo skup auto i doveze ovde, a to je jedan do dva automobila godisnje. Kupuje kola koja su od 15k eura pa navise. To su kola koja su mlada, kvalitetno odrzavana za te 2-3-4 godine u proseku koliko su stara i na njima maltene nema ulaganja. Ovde ih carini, registruje i odmah baci u oglas. Dok ne proda auto on ga vozi i odrzava sta je i ako je potrebno. Tu znam iz prve ruke da moze zaraditi na autu hiljedarku cistu, pa cak i jace. Onda ispada da ako onaj na 2-4k eura uzme 500e, cifra za kola od po 15k eura je enormna. To bas i nije realno u ovo vreme :)

Pa lepo si objasnio, veletrgovci kupe sve krseve od 8-10 godina starosti tj u cenovnom rangu od 500 do 1500 evra po Italiji sto mogu da se uvezu , onda se ta auta doteruju ovde , carine, sminkaju i prepustaju lokalnim trgovcima , da lazu, mazu, ubedjuju ljude , vozila baba do pijace i slicno, a posto 90% musterija moze da kupi auto iz tog cenovnog ranga, prodaju se . Kupci tih vozila su obicno stariji ljudi koji nemaju ni vremena ni mogucnosti da se cimaju na primer da voze 200 km do nekog placa tamo negde na primer u Novom Sadu i da tamo gledaju auta vec traze sta se nudi lokalno na lokalnom trzistu. I tu ih cekaju trgovci jer im prodaju auta sa velikim kilometrazama vracenim na 130-180.000 km za novac koji oni mogu da plate.

A posto on radi i zamene i svaki auto prihvata u zamenu, on zaradi sa auta recimo 300-500 evra i plus ti tvoj podceni za jos toliko i eto mu zarade od 1000 evra na zameni. Nek uradi 2-3 takve mesecno i on je na konju. Inace decko je 1984 godiste. Poceo je trgovanje sa autima vrednosti 500 evra starim preko 20 godina radio na crno kao Dule sto radi sada, i posto mu konkurencija na tom polju nije bila prevelika ovamo gde ih prodaje brzo je napredovao i eto kupio stan od 120 kvadrata za par godina.

Takodje postoje i placevi, koji kupuju auta od 3-4 godine starosti od lizing kuca i rent a car agencija ko na primer Holliday u Sapcu i oni rade auta za visoko plateznu klijentelu, ali takvih placeva u celoj Srbiji nema vise od 5-6.

Poslednja izmena:
Se vratimo na gume, muka mi je od pitanja oko plate.

Trenutno ovde u austriji mišelin guma R15 195/65 letnja je 63 eura, za set 252 eura. Mišelin opet daje akciju, koja me je onomad privukla i daje kupone od 30 eura za gorivo, što znači da za set premijum gume tih dimenzija treba dati 222 eura, tj. 55.5 eura po gumi.

Ista ta guma, iste dimenzije, iste karakteristike, na ovom sajtu je 64 eura:

http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/michelin-195-65-r15-energy-saver-91t-grnx/577985/

tj. za set treba izdvojiti 257 eura. Mišelin nema akciju u srbiji za 30 eura goriva.

austrija set: 222 eura
srbija set: 257 eura.

opet stoka na vlasti se veliko ogradjuje.

Dok sam vozio auto sa H7 najbolje sam prolazio sa Würth sijalicama. 16 EUR je otprilike standardna cena za brendiranu sijalicu kod vas, jedino da nakupujes ovde za rezervu pa da nosis gore. Kvalitet ne ide uvek uz cenu, brend prodaje sijalicu.

Na ADAC testu je najduze trajao Philips (1.200 sati) uz prosecnu svetlost, ali je najbolje osvetljavao General Electric uz trajanje od (1.000 sati).

http://www.autobild.de/artikel/gluehlampentest-adac-testet-typ-h7-4498647.html

Kod nekih automobila cesto crkavaju sijalice, kakvu god da stavis, ona crkne.

Ziva istina, na C3 sta god da stavis sastavi par meseci.

Meni je skoro krenula da treperi jedna ksenonska sijalica sto znaci da je pred crkavanjem.

Uzeo sam opet Philips D2S 2 komada za 40 evra firma iz BG , dali mi i garanciju 12 meseci ali bez fiskalnog racuna. Sto je kod njih ovako jeftino ne znam verovatno prodaju preko neta na crno.. Ovamo kod nas u radnjama takve prodaju za 3500 dinara komad.

Pa sto kupujes te sijalice na crno?
Kad ja pricam o plivajucem zamajcu i setu kvacila ti trokeljises kako je to na crno i da je u ovlascenom servisu skuplje.
Pa macko sto nisi laf pa odes u ovlasceni servis i kupis originalnu sijalicu?:hahaha:
E zivote kako se vi otkrivate ko ste i sta ste jer pricate jedno a radite drugo dok mislite trece.:)

Zato sto je to potpuno identicna sijalica i zato sto kad god mogu sta god mogu narucim ovako da mi donese kurir na vrata a da ne idem ja da trazim po radnjama. Stedim vreme.

Drugo ovi iz ovlascenog mi nikada i ne bi poslali kurirskom sluzbom sijalice vec bi mi rekli da dodjem kod njih da mi oni to zamene

Sto se tice samog proizvoda ja sam dobio garanciju i vizitku prodavnice autodelova koja mi je prodala sijalice meni dovoljno , cim imam garanciju znaci da sam kupio regularno proizvod.

A sta onda tebi nije jasno kad ja okacim link ka coveku koji prodaje plivajuce zamajce po povoljnim cenama a koji su isti oni koji se prodaju u ovlascenim servisima?
Pitam zato sto ti kacis neke cene gde su daleko skuplji i nije ti izgleda pravo da se i dizelas moze odrzavati po normalnim cenama koje su nama povoljne.:)

Ako je u pitanju radnja nije problem a ako je u pitanju neki pojedinac tu svasta moze da bude , ko ti garantuje da je deo dobar, da nije kopija tj da je originalan i da sutra ako crkne ces moci da dobijes zamenu.

Sad jesu na kupujem prodajem zamajci jeftiniji nego u radnjama , oko 400-500 evra se krecu uglavnom ali to je opet dosta skuplje od seta kvacila za benzince koji ide od 100-200 evra.

Poslednja izmena:
Zasto opet lazes?
Ne razumem cemu to?
Koliko sam puta okacio da plivajuci zamajac kosta oko 29000 dinara za vecinu automobila koje vozimo i ti opet moras da imas zadnju i laznu rec?
Sramota .
Bitno je da su te tvoje sijalice original jel da? A zato sto si ih ti uzeo.
Da je nekim slucajem neko drugi uzeo to bi bila kopija. Jel tako?

Uvek kad se menja zamajac menjaju se i ostali delovi seta za kvacilo jer i oni propadnu. Retko se desava da propadne samo zamajac tako da mi nije jasno zasto lazes ljude da je trosak kad rikne zamajac samo tih 30.000 dinara

Back