Препоруке за куповину возила

Hvala pti ber a ono sto treba da znas je da ja ne uzimam udarana kola.
Kosevi ne smeju da budu taknuti a sad farbarije mora biti jer ipak su to kola sa kilometrima i godinama.
98% kola uzimam cela da ne moram da radim nista na njima a ako se pojavi zdrav primerak kom treba da se ofarba neka sitnica zasto propustiti dobar auto zbog te sitnice?
IMG_2948.JPG
6.JPG
 
Jos jedna krsina koja je u carini bila kao da je pregazio tenk a onda kod mene.
Mislim,tako mario kaze da si kola iz uvoza iskljucivo krsevi.:zcepanje:Pogledajte prilog 864054Pogledajte prilog 864055
Jel se to penješ na hoklicu kada fotkaš ove grobarske karavane? Pa ko ovu astru h još kupuje?!?? Nisam je vido u beogradu ne pamtim koliko. Sedišta se rašivala i opruge pucale još pre 10 godina :hahaha:
 
Iako je to isto kao Hyndai bolji je motor 1,6 dizel u Hyndai nego u Kia tj pre ih opdateraju menjaci ne valjaju ni kod jednih .. Kia te stare oko 2008 -2011 dizeli jedu turbine lose reseno hladenje ... ako ne mozes da dokucis novoji model of 2013 trazi nesto drugo..Hyndai i30 isto tako od 2011 iskljicovo aa 1,6 dizelom ove GDI zaobiđi ... ja sam imao dosta ceed ali sam se namenjao turbina na njima .. stare i30 nisam kupovao jer su ruzni i niko ih nece nove 2011- sa 1,6 sam imao i tu nije bilo problema sto se tice motora ali je bilo sto se tice menjaca.... ali opet ne sa previse km ne preko 200k... znaci I30 II 1,6 dizel moze da prođe, kod vas u komsiluku se sklapa tako da je to tebi prednost .

Hjundai se sklapa u Ceskoj, nedaleko od granice sa Slovackom.

Ima ih gomila na oglasima, i Ceed i i30 za ne bas velike pare pa mi zapali za oko.
Mozda delovi nisu skupi ali ne bih da rizikujem puno sa majstorima ovde a ni da mi crkne nesto na pola puta do kuce.
 
Jel sad znas cemu sluzi karavan?
U stvari ti i ne ides na more jer takva stipsa koja ne daje gas kad ide nizbrdo da bi ustedela koju kap goriva ne bi nikad dala te pare.
Pricas o inostranstvu kao da si cesto tamo a da jesi ne bi ovako lupetao jer tamo ima mnogo vise karavana nego limuzina.
Uglavnom da se voze mrtvaci, krompir, paprika, prasići, gajbice, veš mašine, džakovi šuta itd.

Da si ti ikada bio preko sem možda na nekom otpadu, znao bi da je tamo hrana jeftinija 20% nego u srbiji pa i to nema smisla.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hjundai se sklapa u Ceskoj, nedaleko od granice sa Slovackom.

Ima ih gomila na oglasima, i Ceed i i30 za ne bas velike pare pa mi zapali za oko.
Mozda delovi nisu skupi ali ne bih da rizikujem puno sa majstorima ovde a ni da mi crkne nesto na pola puta do kuce.
Nisu losi i30 II sa 1,6 dizelom uooste nije los .. moj jedan kolega radi samo Suzukije ima 10% svih Swift na prodaji tj najbise na jednom mestu u Danskoj ..Nema nesto puno reklamacija a meni od toga ne moze jeftinije tako da zavisi kako odaberes i Suzuki moze da sluzi ok ..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mislim na svadje, ja ga prijavim jer mi lakse nego da se raspravljam sa babetinom.
I sta imas od prijavljivanja?
Ovi dozvoljavaju da maze i laze a pogotovo vredja.
E zato mu necu cutati i ako ne prekine u stanju sam da predjem na sledeci nivo.
Golf 5 gledaj sa 1,6 benzincme sa 102ks jer taj je najbolji.
Ti 1,4 su valjali al samo u verzijama od 80-85ks al su kilavi.
 
Taj 1,6 motor je stari atmosferac koji i fenomenalno podnosi plin a to je motor sa 8 ventila i bas robustan.
Ja bas nesto ne varim Golf 5 ali ako se nadje dobar primerak sto da ne.
Danas mi drugar poslao link ka oglasu za Seat Leon 1,6 sa citavih 54k km 2009 koji je doduse u Srbiji ali to je isto odlicna kupovina.

Leon je ovde skuplji od Golfa, ne znam zasto.
Ibiza moze da se nadje za male pare ali mi zbog gepeka ne deluje kao dobar izbor.
Izbegao bih i one koji ne daju ceo tocak vec samo daju komlet za krpljenje.
 
Juce presao Dacijom Duster iz 2019. 1.6 benz, sa prednjom vucom, u nekom jacem paketu opreme, sa predjenih oko 26k km, oko 400km.

Sve u svemu, nikad taj auto ne bih vozio. Na prvo otvaranje vozacevih vrata sam bio odusevljen, kvaka deluje cvrsto, vrata masivno, onako, stvaraju lep prvi utisak. Plastika unutra, standardna za Daciju, tu nisu odmakli od Logana prve generacije. Volan kozni, ali nekako je bzv. osecaj, neka vestacka koza. Zvucna izolacija sasvim solidna, prakticno ne primecujes da motor radi, na leru i pri manjem gasu - manjim brzinama.

Druga strana medalje, auto je mnogo krut, neudoban, za duza putovanja nije. Ako prednje sediste namestim po sebi, oko 187-8cm visine, pozadi ostaje vrlo malo prostora. Inace, kad sam otvorio zadnja vrata, razocarenje u odnosu na prednja, isto kao kod svih ostalih Dacija, isti osecaj.

Osecaj na volanu, posebno pri manjim brzinama, nikakav, previse lagan, nemas predstavu sta se desava sa tockovima. Pri vecim brzinama postaje tezi, ali i dalje nemas predstavu sta se desava sa tockovima. Do 100kmh ide solidno, preko je mnogo spor. Od 140-150 mu treba vecnost, ali bukvalno. Ne znam kako moze da postigne maksimalnu brzinu koju je fabrika deklarisala, samo na nizbrdici.

Vec preko 100kmh postaje bucan, pojacava se buka i od motora, vetra, tockova i nije to to. Koci solidno, ali pozadi ima dobose .....

Svetla su znacajno bolja u odnosu na Sandero i Logan. U stvari, ceo auto je znacajno bolji, ali je to i dalje daleko od dobrog auta.

Sve u svemu, ima smisla za one koji ne voze puno i koji zive u ruralnim podrucjima. Po losem makadamskom putu,moze da se vozi vecim brzinama.
 
Jesi se vozio nekada u terencu da jesi nebi ovako pisao, svi izdignuti automobili u ovom slučaju zamalo terenas su krući, tvrđi, neudobniji i imaš osećaj da ćeš preko svake neravnine da opališ glavom u plafon. Jednostavno je tako i nije za puteve već za neke gudure. To mahom uzimaju ljudi koji imaju vikendice u malo ruralnijim krajolicima ili idu u lov i ribolov povremeno. Može da posluži po gradu ali nikako za otvoren put.

Taj duster je uglavnom sastavljena od svih mogućih delova ostalih dačija vrata čini mi se pašu od sandera?!?
Nije to loš auto za te pare ali ko voli limuzinu neka zaobiđe.
 
Nemam nesto mnogo iskustva sa SUV vozilima, vozio sam i X trail, ali kratko, tako da ne mogu da se izjasnim.

Udobnost nije samo mekoca vesanja. Bitan je i polozaj sedenja, sediste, naslon za ruku, koji je u Dusteru smesan, jedna tanka rucica nasrafljena za vozacevo sediste, apsolutno smesno.

Da ne pricamo koliko nije praktican za grad i parkiranje.

Moracu da probam jos nesto iz te klase, ali misljenja sam da daleko zaostaju za nekom limuzinom, u svakom smislu.
 

Back
Top