Препоруке за куповину возила

Dobra mu ženska beše.
Prika, ako te zanima šta će ljudi pričaju o tebi i kolima, kupi passata ili gnjolfa. Ako te ne zanima šta stoka priča o tebi, de uzmi šta se tebi svidja. Ako je to kupe, onda uzmi kupe. Ja vozim kiju i nadje se po koji ljakse da me ubedjuje što ne uze golfa, gde mi glava bila.

Ako ti treba gepek, uzmi karavan. Čest je 407 sa panoramom, tako da ga možeš lako naći i uživati u staklenom krovu.

Ja polirao Alfu?:D
Jesam ali rucno sa crnom polir pastom.
egr0gk.jpg

Nisam, niti mi je to namera, samo hocu da razbijem neke zablude. 95% ljudi ne razlikuje pastu za poliranje i vosak, pa se onda cude kako trljaju kao sivonje, a nista se ne desava, tj. ne uklanjaju se ogrebotine. Mislim da Dule zna o cemu se radi, nego pise onako, po navici, ali ovaj forum citaju i oni koji ne znaju, pa im mozda padne na pamet da ispoliraju auto, procitali po forumima svasta, a na svakom forumu se mesaju vosak i pasta, dve totalno razlicite stvari.

Pasta je abrazivna, skida sloj laka, a vosak nije abrazivan i njega ne treba da trljas kao sivonja, vec je dovoljno da bez ikakvog pritiska i preteranog trljanja razmazes, sacekas da se osusi i obrises mikrofiber krpom. Postoje i neke kombinacije, pasta + vosak. Na pakovanju pise: Polishing wax - vosak, polishing paste/compound - pasta, compound/paste + wax, pasta i vosak.

Kako god bilo ova crna pasta oporavi crne automobile i to za neverovati jer svaku i najmanju tackicu ublazava i traje neko vreme tj ne bas jedno pranje nego jedno 3-4 pranja.
Imam i obican vosak ali ne postizem ovakav efekat kao sa ovom pastom koja da i veoma lep sjaj laku.
A da se ne trlja pa i nije bas jer sam sav mokar bio dok sam ispolirao auto.
Ova pasta koju sam koristio je Nigrin i kupio sam je jos pre 5 godina i retko je koristim tako da od tri pakovanja tek sam potrosio pola jedne boce od 500 ml.

Da,bas sam vas "zabludio".:hahaha:
Nekim kolima je neophodno pravo poliranje a nekima ne. Isto kao sto vi obicni ljudi uzmete raznorazne specije za odrzavanje laka tako i ja imam te obicne paste koje sluze da samo osveze auto. Posto alfa nije za poliranje onda sam je samo malo osvezio i u cemu je problem?
Jel ti ocekujes zaista da ja svaki auto poliram i profi odradim?
Ne pada mi na pamet jer nemam potrebe a ni zivaca da to radim.
Samo kad bas moram to odradim jer verovao ili ne ja to radim po 3 dana za razliku od ovih u perionici koji to odrade za par sati.
Meni gušt da radim polako i da se ne umaram previse pa zato toliko i traje a ne zurim se sa prodajom jer sto bi rekao jedan moj kolega"Ti bi Dule prodavao ko lud samo kad bi kacio kola na oglase.". Ziva istina jer evo ovog momenta imam 8 komada u dvoristu a 4 su samo na oglasima dok ostala cekaju da se smilujem i operem ih i slikam. Toliko o tome koliko ja moram da "gazim po mrtvima" da bih prodavao svoja kola.
Jedan mesecno i meni dosta a ako bude vise -super.:)

Poorboys blackhole, verovatno najbolji glaze za tamne boje, nanesen DA masinom, totalno bez abrazivnog dejstva, a lak kao da je juce izasao iz fabrike.

Moze da se nanese i ima smisla za one koji ne bi da placaju poliranje, a zeleli bi da auto izgleda kako treba.

Pravo poliranje traje bar 2-3 dana i to tvrdog rada, a ti sto odrade za par sati pojma nemaju. Samo da operes auto ti treba bar 2h + glina + zastita trakom, pa tek onda poliranje, a to tek ume da potraje, ako zelis da izvuces maksimum. Meni je za Alfu trebalo 20-ak h rada, racunam samo rad, ne i pauzu, i trebalo mi je 2 dana zestokog rada. Jos ako hoces da skines tockove, pa operes koseve, diskove, klesta, felne sa unutrasnje strane, itd. samo to pranje potraje bar 1-2h.

Kod poliranja je najmanji trosak materijal, mnogo veci trosak je utroseno vreme rada. A realno, lakse je da naneses ovakav neki glaze nego da poliras ceo auto kako treba.

Da,bas sam vas "zabludio".:hahaha:
Nekim kolima je neophodno pravo poliranje a nekima ne. Isto kao sto vi obicni ljudi uzmete raznorazne specije za odrzavanje laka tako i ja imam te obicne paste koje sluze da samo osveze auto. Posto alfa nije za poliranje onda sam je samo malo osvezio i u cemu je problem?
Jel ti ocekujes zaista da ja svaki auto poliram i profi odradim?
Ne pada mi na pamet jer nemam potrebe a ni zivaca da to radim.
Samo kad bas moram to odradim jer verovao ili ne ja to radim po 3 dana za razliku od ovih u perionici koji to odrade za par sati.
Meni gušt da radim polako i da se ne umaram previse pa zato toliko i traje a ne zurim se sa prodajom jer sto bi rekao jedan moj kolega"Ti bi Dule prodavao ko lud samo kad bi kacio kola na oglase.". Ziva istina jer evo ovog momenta imam 8 komada u dvoristu a 4 su samo na oglasima dok ostala cekaju da se smilujem i operem ih i slikam. Toliko o tome koliko ja moram da "gazim po mrtvima" da bih prodavao svoja kola.
Jedan mesecno i meni dosta a ako bude vise -super.:)

Dule koliko ti skidas sa auta kad mozes da zivis sa prodatim jednim autom mesecno? 500-1000 evra? :)

Ja koliko se secam, pricao je vec o tome da 1000e ne moze nikako da zaradi na jednom automobilu, barem ne te klase koje on najvise prodaje. Te cifre se vrte na kolima od preko 15-20k eura. Ono sto ja znam zarada na kolima cije je cena od 2000 do 5000e je tu negde izmedju 200-300e, od 5000 do 8000 je oko 300-450e, od 8000 - 10000e 550-750e. Barem su se takve cene vrtele na Jugu Srbije, posto znam neke ljude koji se time bave.

A realno, Dletova kola su od 5000 pa navise, on sa jednim prodatim automobilom zaradi jednu mesecnu platu. Sad, za Jug Srbije bi to bila ''pristojna'' plata zato sto je standard nizi, ali to su sad neke druge teme :D

E za ovo ide repka kad budem mogla ponovo da se da.:ok:
Konacno da se u necemu slozimo jer je najnezahvalnije ulaziti u to koliko neko zaradjuje pa na osnovu toga formirati cenu koja ti odgovara.
Ja imam svoju matematiku i trenutno gledam kako ljudi u Srbiji rade mesec dana za 200-300€ i ako cu ja da sedim i kuckam onda mi je sasvim dovoljno tih 300€ jer imam od kirije jos jednu platicu i zena zaradi jos jednu i eto ima se za zivot.
Ako se proda jos jedan auto jos bolje a sve iznad toga je odlicn Morate imati u vidu da ja nisam alav i da ne moram da vrtim kamione i avione mada imam lepu cifru ulozenu.
Naspram toga koliko je ulozeno ovo je tuga od zarade ali bolje ista nego nista.

Ma da svi zaradjuju po 200-300 evra a ovamo kupuju stanove kuce nove motore i automobile. To se ne moze kupovati sa zaradom od 200-300 evra po autu

Lik kojeg ja poznajem licno, je za 3-4 godine rada sa polovnim automobilima kupio, i to za kes , stan od 120 kvadrata - da je prodavao i 3-4 auta mesecno sa zaradom od 200-300 evra nije mogao da ustedi toliki novac jer mora i da jede nesto a ima troje male dece.

Evo Dule isto ima motor vredan najmanje 5-6000 evra . To ne kupuje neko ko zaradjuje 500 evra mesecno vec mnogo vise.

Da je tako mala zarada ne bi bilo placeva u skoro svakom vecem gradu Srbije.

Back