Quantcast

Препоруке за куповину возила

Koji automobil bi izabrali da ste na mom mestu?

• Peugeot 407 1.6 HDI

• Peugeot 407 2.0 HDI

• Ford Focus 2 1.6 TDCI

• Ford Mondeo 2 2.0 TDCI

• Peugeot 207 1.4 HDI

• Citroen C4 1.6 HDI

• Nesto drugo (navedite sta)

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
111.099
U Nemackoj su digli kazne, pre neku nedelju. Za prekoracenje od, mislim 26 ili 28 kmh, neki cudan kriterijum za granicu, na otvorenom ide dozvola na 3 meseca. Finansijski nije jaka kazna 100-tinak e, ali oduzimaju dozvolu.

Sto se tice voznje, na auto putu sam video gomilu kombija, tipa Vivaro, Sprinter, itd. sto putnickih, sto teretnih, koji idu 170-180kmh, sto znaci pun gas. Automobili se isto voze.
Stan u kome se trenutno nalazim je pri kraju naselja, tako da se lepo cuje uvece. Ide auto kroz naselje oko 50, i onda na izlazu iz naselja pun gas i maksimalno teraju u obrtaje.

Uopste, voze nenormalno, bez osecaja, samo spuste nogu na gas.

Inace, slabo se drze ogranicenja, na otvorenom putu gde je ogranicenje 100, opusteno voze 120-130. Kroz naselje uglavnom voze preko ogranicenja, ja postujem ogranicenje, po GPS, npr. vozim 55kmh na tempomatu, po satu u autu, sto je realnih 51-52kmh i napravim kolonu iza sebe, ali zato gde god ima fiksne kamere, oni voze 45 po satu, tu sam najbrzi :D

Situacija od juce, zona 30, ja usporio na 35-6, iza mene se velikom brzinom priblizava auto i usporava. Izlazimo iz zone 30, taman je tu izlazak iz naselja i dug pravac, on stiska pun gas, razvlaci u obrtaje, jasno se cuje, i pretice me, valjda iznerviran sto sam postovao ogranicenje i sto je morao da uspori. Niko ne svira i ne ablenduje, ali tacno osetis ili vidis u retrovizoru da neko pizdi.

Ono sto je takodje interesantno, treba im km cistog pravca da bi pretekli nekog. Neverovatno koliko su nesigurni pri preticanju i koliko im prostora treba.
ma nemci nisu normalni a i prelaze abnormalne kilometraze

Najbolje je kupiti polovnjaka koji je kupljen nov kod nas.

Garantovano makar duplo manja kilometraza od lesa iz nemacke/italije. Ima i tamo dobrih kola sa manjim kilometrima , ali su skupa pa samim tim takva ne stizu do nas.

botr

Iskusan
Poruka
5.086
@botr

Pitanje za tebe

Kakve su Alfe Romeo 156 Crosswagon Q4

Kupio jedan moj prijatelj

Nije te bilo odavno :D

Nisam imao Crosswagon, ali od onih sto su ih imali ili imaju sam cuo neke stvari.

Vecina delova ista kao za obicnu 156. Diferencijal zna da nastrada, popravka/polovan je 100-150e, tako nesto. Amortizeri nisu isti, Crosswagon ih ne deli ni sa jednim drugim autom, pa je i cena takva. Ako se dobro secam, komad je oko 100e, porucuje se i ceka se. Limarija zna da bude problem, ako dolaze iz krajeva gde se puno soli, a uglavnom dolaze iz Svajcarske i logicno je da su kupljene za voznju u takvim uslovima.

proka

Buduća legenda
Moderator
Poruka
49.630
preporučujem nov automobil :D

samo nov automobil, bilo koje vrste, vredi kupiti :D

samo oni ne zadavaju problema u ekspolataciji bar do isteka garantnog roka
a nakon isteka, jeftinije je kupiti opet nov auto nego isti održavati

a ako hoćete kvalitet, da traje, to su onda samo stariji automobili s klase
oni traju puno duže i nadžive više generacija novih automobila

Тихи

Zaslužan član
Poruka
111.099
nov automobil je skup sport

Jedino gde nov automobil opravdava ulozeno je u cenovnom rangu do 14.000e i to ako bas bas dosta vozis

Sve ostalo iznad toga gubis gomilu novca narocito prvih 5 godina

Najbolja kupovina je auto star 15 godina sa malim brojem kilometara

To je zato sto mu je tu cena na minimumu i mozes da ga vozis makar jos 4-5 godina i prodas za slicne pare

Npr ja sam onog mog dzipa platio 3100 vozio 7 godina i prodao za 2300

Ja zadovoljan.

Da kupim takvog novog treba 50.000e makar, takav auto se kupuje na kredit znaci kostacete 70.000, a prodaces ga za 15-20.000 max nakon 5 godina....

Tako da neka hvala

Nemam para za bacanje

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.481
nov automobil je skup sport

Jedino gde nov automobil opravdava ulozeno je u cenovnom rangu do 14.000e i to ako bas bas dosta vozis

Sve ostalo iznad toga gubis gomilu novca narocito prvih 5 godina

Najbolja kupovina je auto star 15 godina sa malim brojem kilometara

To je zato sto mu je tu cena na minimumu i mozes da ga vozis makar jos 4-5 godina i prodas za slicne pare

Npr ja sam onog mog dzipa platio 3100 vozio 7 godina i prodao za 2300

Ja zadovoljan.

Da kupim takvog novog treba 50.000e makar, takav auto se kupuje na kredit znaci kostacete 70.000, a prodaces ga za 15-20.000 max nakon 5 godina....

Tako da neka hvala

Nemam para za bacanje
Nov automobil nije skup sport za onog ko kupi auto u skladu sa svojim mogućnostima. Misliš da je nekom ko ima veliko bogatstvo problem da da 300 ili 400 evra za mali srvis jednom godišnje?

Uraghan

Domaćin
Poruka
3.115
Jednostavno je, postoje ljudi koji zaradjuju dovoljno da sebi mogu da kupe novo vozilo, a ne da se zadovoljavaju krntijama od par hiljada evra. Umesto toga treba razmisljati kako doci do tog nivoa u poslovnom zivotu da jednostavno kupovina novog automobila nije problem, a ne kako kupiti sto manje izakanu krntiju od nekog kome jednostavno vise ne treba.
Ja sam samo jednom u zivotu kupio polovno vozilo (izuzimam Juga koga su mi roditelji kupili posle poloznenog vozackog ispita sa 19 godina) i shvatio da moji zivci kostaju daleko vise od toga. Sledeci automobil je bio nov automobil i svaki sledeci ce biti nov automobil. Jednostavno zaradjujem dovoljno i ne zelim da se zamaram sa majstorima i slicnima.

igi192

Elita
Poruka
15.784
Jednostavno je, postoje ljudi koji zaradjuju dovoljno da sebi mogu da kupe novo vozilo, a ne da se zadovoljavaju krntijama od par hiljada evra. Umesto toga treba razmisljati kako doci do tog nivoa u poslovnom zivotu da jednostavno kupovina novog automobila nije problem, a ne kako kupiti sto manje izakanu krntiju od nekog kome jednostavno vise ne treba.
Ja sam samo jednom u zivotu kupio polovno vozilo (izuzimam Juga koga su mi roditelji kupili posle poloznenog vozackog ispita sa 19 godina) i shvatio da moji zivci kostaju daleko vise od toga. Sledeci automobil je bio nov automobil i svaki sledeci ce biti nov automobil. Jednostavno zaradjujem dovoljno i ne zelim da se zamaram sa majstorima i slicnima.
A sto bi se zajebavao sa majstorima na necimu što je staro par godina i prešlo 40-50k ne razumem..

Тихи

Zaslužan član
Poruka
111.099
Onaj ko ima para da kupi auto koji košta od 48 do 63 000 evra o tome sigurno i ne razmišlja.
ti kupi nov 60.000e vozi 10 godina pa me zovi kad budes hteo da ga prodas :)

dobro je sto postoje takvi kao ti , da imam od koga posle da kupim polovan auto :)

Тихи

Zaslužan član
Poruka
111.099
Fiat croma ista vrednost,duplo mladji od mog audia,skuplje odrzavanje nego moje,skuplja potrosnja,cesce se kvari sto se desava vrv sa svim jeftinijim klasama,meni zao da ulazem u krntije

nema vece krntije od auta od Audija. Pouzdanost ocenjena na sajtu za merenje pouzdanosti vozila sa jednom dobrom - jedinicom.

Moja limuzina 2004 godiste , se i dalje vozi , dok je komsijin Audi 2003 vec odavno na otpadu... Lesini nema sta nije crkavalo tokom eksploatacije pa je zavrsio tamo gde zavrse na kraju vecina nemackih krseva. Na otpadu.

Tu sam iz neposrednog iskustva saznao da autori ovog sajta ne grese

A ovde se moze naci indeks pouzdanosti po proizvodjacima

https://www.reliabilityindex.com/manufacturer

Audi opet medju najgorima. Na dnu.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
111.099
A sta je nepouzdano kod Audi-ja?
Taj komsijin si vec spominjao i vec znamo da je u njemu bilo smece od motora 2,5TDI i da je bio 2003 godiste.
Jel to automatski vazi i za ove nove da su losi a imaju CR motore?
Ne lupaj ali ako vlis da lupas ajde nam reci sta je to lose na Audiju koji je mladji od 2008 godine?

Sve zivo a najgori im je motor.

Npr hronican problem svih 2.0 TDI Motora je crkavanje uljne pumpe koja zatim izaziva totalnu havariju motora i turbine.

Zatim veliki problemi sa diznama, turbinama, pucanje glave motora....

Zato imas mnogo unfall Audija sirom sveta i ocenu pouzdanosti istog na jedinici.

A Honda npr na vrhu....

Тихи

Zaslužan član
Poruka
111.099
BMM, BMP, BLB motori, 2.0 TDI 8V 140 KS – Bosch sa DPF filterom. – DPF filter ukoliko je problematičan lako se uklanja, problem sa glavama ovi motori nemaju jer su im glave gotovo identične kao i kod 1.9 TDI. BMM i BMP motori poseduju uljnu pumpu sa „balancer shaft-om“. Ovaj sistem podmazivanja je relativno loše rešen i može da uzrokuje druge kvarove, kao što je crkavanje turbo punjača, ali i celog motora. Ipak ukoliko se blagovremeno reaguje, moguće je sačuvati motor i na kraju krajeva dobiti veoma pouzdan agregat. Prvobitni agregati su koristili lanac za pogonjenje uljne pumpe koji je totalni fijasko, dok su kasnije serije koristile zupčanike. Ovaj problem može da se reši uklanjanjem balancer shaft-a i zamenom sistema za podmazivanje pouzdanijim sa 1.9 TDI.

[video=youtube;xHa5TPFNc2M]

Uklanjanjem balancer shaft-a donekle ćete povećati vibracije motora, ali razlika je marginalna. Sledeći delovi su potrebni za ovako nešto:
Crankshaft oil pump sprocket - 06A105209B
ALH oil pump - 06A115105B
BRM sprocket - 038115121A
BRM chain tensioner - 038115130
BRM chain - 038115230A
ALH oil pump bolt, 3 needed - N90704007
1.8T Oil pump pickup tube - 06B115251
ALH Windage Tray - 06B103623P
Druga varijanta je da se redovno menja osovinica uljne pumpe ukoliko imate verziju motora sa zupčanicima za pokretanje uljne pumpe. Ukoliko imate lanac, savet je da se prepravi na sistem pogonjen zupčanicima, jer je daleko pouzdaniji. Od 2008. se ugrađuje osovinica od 100mm u uljnu pumpu koja ulazi u biksnu od 40mm, pa je taj problem eliminisan u novijim verzijama TDI motora sa balancer shaft-om.
Ukoliko imate stariji 2.0 TDI 8V rešavanjem uljne pumpe dobijate veoma pouzdan TDI agregat.
Ako ipak kupujete 2.0 TDI 16V, savetujemo isključivo verziju od 140 KS sa Bosch diznama, ali postoje određene verzije koje su zaista pouzdane. Prvo što treba da pogledate je oznaka na glavi motora. 03G 103 351 B ili npr 03G 103 308 B. Ovo slovo na kraju je veoma bitno.

Prve glave su imale oznaku A i sve su popucale, B je dosta pouzdanija, ali je takođe podložna pucanju, naročito u ekstremnijim uslovima ili ako je motor ostajao bez rashladne tečnosti ili ako je prešao veliku kilometražu. Izuzetno pouzdana je glava sa oznakom C i praktično sa njima nema problema.
Znaci da bi covek vozio VW/Audi auto , mora da bude bukvalno ludi naucnik da mu ne bi riknuo motor i turbina.

Hondu kupis, ne razmisljas nista, sipas i vozis....

milospv

Domaćin
Poruka
4.657
Šta mislite o BMW 118 ?
Koje godiste i generacija?

Ja imam iz 2006 sa “najboljim BMW dizelom M47”, i auto je nesto najbolje ikad sto sam probao od jeftinih hatchback C klase auta za voznju... Al to je vec auto u godinama pa sam svasta ulagao u njega... Trap, klapna gasa, dpf i amorte od vanrednih stvari... Od redovnih za zamenu, ima dosta vise nego VW, tipa remenica radilice gumena od 180€, kvacilo sa zamajcem je ista cena kao za Golf 5, gume idu 16ice itd.
Ovi od 2007-2012 su za izbegavanje bas bas, em se ne dobija nista previse sa LCI, em je N47 ocaj motor. Jedino ako ga kupujes od nekog iz Srbije ko je uradio servis lanca (oko 1000€ kosta na kola od 4500 pa ti vidi, a moras i remenicu radilice i spanere i svasta nesto). Isti slucaj je za N47 dizele od 2012-2015. Benzinci od 2012-2015 prelepi su al i preskupi za odzravanje, samo 4 godine se prince motor pravio.

Ovo posle 2015 je jos novo za bilo kakve probleme.

Delova za ove od 2004-2012 ima na kilo, ima i zamenskih koliko hoces.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.