• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Препоруке за куповину возила

Koji automobil bi izabrali da ste na mom mestu?

• Peugeot 407 1.6 HDI

• Peugeot 407 2.0 HDI

• Ford Focus 2 1.6 TDCI

• Ford Mondeo 2 2.0 TDCI

• Peugeot 207 1.4 HDI

• Citroen C4 1.6 HDI

• Nesto drugo (navedite sta)

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
Logika ti i nije najbolja.
Da li na mikser koji je radio 10 godina kad ga prodas na oglasima dobijas garanciju?

Logika mi je savrsena, i meni i zakonodavcima, jer se gleda koliko novca uzimas za to sto prodajes.
Uostalom, sta ima mi da se raspravljamo - postoji Zakon, i Zakon treba da se postuje.
Ili, opet ona fora, postujem onde gde mi se svidja, gde mi se ne svidja - krsim ga. I onda ljudi kukaju na politicare, a sve je to isti qratz - stoka je stoka :D

sasasta

Buduća legenda
Poruka
30.543
Logika ti i nije najbolja.
Da li na mikser koji je radio 10 godina kad ga prodas na oglasima dobijas garanciju?

skoro sam nosio monitor kod majstora, posto mi je rekao da me ocekuje potencijalan problem

ponudio sam da ga otkupi i proda

nije hteo jer ne moze da garantuje da ce da radi bar 6 meseci

znaci ko radi posteno svoj posao ima profesionalnu obavezu da garantuje za svoj rad

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
181.332
Po meni prodavac bi morao da da garannciju da auto nije kradeno i o porijeklu auta. Odnosno morao bi da pokaže da li je auto bi privatni, flontni, renta car, taksi. Dokle god je većina polovnjaka iz uvoza realno teško će se dobiti garancija na ostalo.

Može se videti u oglasima kako neki daju garanciju na poreklo, ali to ti ne garantuje da ce te auto lepo sluziti, sto je najvaznije. Jesi li ti stogod napokon pazario ?

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
Po meni prodavac bi morao da da garannciju da auto nije kradeno i o porijeklu auta. Odnosno morao bi da pokaže da li je auto bi privatni, flontni, renta car, taksi. Dokle god je većina polovnjaka iz uvoza realno teško će se dobiti garancija na ostalo.

Mora da ti da garanciju na ispravnost vozila za odredjeni period. Zakon o zastiti potrosaca, za polovne automobile, predvideo je taj period od 6 meseci. I to je sasvim normalno: nisam mazohista pa da dam nekoliko hiljada evra za neki proizvod, i da nisam posle siguran da li ce taj proizvod da mi funkcionise :)

gost 367210

Poznat
Poruka
9.236
Mora da ti da garanciju na ispravnost vozila za odredjeni period. Zakon o zastiti potrosaca, za polovne automobile, predvideo je taj period od 6 meseci. I to je sasvim normalno: nisam mazohista pa da dam nekoliko hiljada evra za neki proizvod, i da nisam posle siguran da li ce taj proizvod da mi funkcionise :)

pa ti onda kupi nov proizvod što kupuješ polovno

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
92.994
Kupujem polovno i dobijam 12 meseci garancije :D :D :D
Al ne kupujem u Srbiji :P

mislim da se ovde brkaju pojmovi sta se podrazumeva pod kupovinom polovnog automobila.
sta si uzeo polovno i koliko si platio?

zasto to kazem..zato sto se garancija najvise trazi za automobile od 500 do 2000 € koji su ruku na srce automobili koji su zavrsili svoj zivotni vek i takvi se kod tebe ne bi ni prodavali... a ako uzmes da je na tu cenu i plac morao da zaradi..pa drzava..oni realno nisu kupljeni za vise od 1000 € .. kakav kvalitet mozes ocekivati?

problem kod nas je kupovna moc .. i ovde za polovne automobile 5000+ € u sustini nema nekih vecih problema i garancija ti cesto i ne treba odnosno samo bi bila formalnost.

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
mislim da se ovde brkaju pojmovi sta se podrazumeva pod kupovinom polovnog automobila.

zasto to kazem..zato sto se garancija najvise trazi za automobile od 500 do 2000 € koji su ruku na srce automobili koji su zavrsili svoj zivotni vek i takvi se kod tebe ne bi ni prodavali... a ako uzmes da je na tu cenu i plac morao da zaradi..pa drzava..oni realno nisu kupljeni za vise od 1000 € .. kakav kvalitet mozes ocekivati?

problem kod nas je kupovna moc .. i ovde za polovne automobile 5000+ € u sustini nema nekih vecih problema i garancija ti cesto i ne treba odnosno samo bi bila formalnost.

Nepunih 10 hiljada, Hondu Civic, 3 godine stara.
Ali ne radi se o tome - radi se o postovanju Zakona. I jos jednoj jako bitnoj stvari: da se zastiti malo trziste od teskih krseva. Ne mora garancija da bude 12 meseci, ali bar 6 meseci je realno stanja. I neka se stavi detaljno sta se garantuje i pod kojim uslovima - nije tesko sastaviti jedan generalni ugovor i sve definisati.
Realno, nikada ne bih dao ni 2000 evra za nesto a da ne dobijem bar 6 meseci garancije za to sto kupujem - bilo novo ili polovno.

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
92.994
Ali ne radi se o tome - radi se o postovanju Zakona. I jos jednoj jako bitnoj stvari: da se zastiti malo trziste od teskih krseva. .

vidi se da ne zivis ovde.
kad bi se to uradilo onda bi stala prodaja polovnih automobila.
procitaj ovaj clanak..sve ce ti biti jasno

http://mondo.rs/a1044476/Auto/Vesti/Srbija-prodaja-novih-i-polovnih-automobila.html

i uzmi u obzir da vecinu novih uzimaju firme kao sluzbena kola.
ljudi nemaju para da kupuju kvalitetne automobile.

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
92.994
Ziveo sam do pre par godina, nije da mi je ista od toga strano. Ali 6 meseci je minimum koji bi morao da se ispostuje.

kao kupac se slazem sa tobom ali razumem i prodavce..oni sami znaju sta prodaju a realno i kupci znaju sta kupuju jer ne mozes ocekivati od auta koji kosta 1500€ neki kvalitet i to je cinjenica jer da vredi vise onda bi bio i skuplji. i to je sustina..
ti rece malopre da se u nemackoj ne da garancija na havarisane..pa ovde je veliki deo polovnih havarisan tako da dodjemo na isto..samo sto se ovde ne kaze da su havarisani a to je sad drugi deo medalje postenja prodavaca..u taj deo price sad ne ulazim...

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
kao kupac se slazem sa tobom ali razumem i prodavce..oni sami znaju sta prodaju a realno i kupci znaju sta kupuju jer ne mozes ocekivati od auta koji kosta 1500€ neki kvalitet i to je cinjenica jer da vredi vise onda bi bio i skuplji. i to je sustina..
ti rece malopre da se u nemackoj ne da garancija na havarisane..pa ovde je veliki deo polovnih havarisan tako da dodjemo na isto..samo sto se ovde ne kaze da su havarisani a to je sad drugi deo medalje postenja prodavaca..u taj deo price sad ne ulazim...

E, bas o tom delu price i pricam - da se tu uvede malo reda, pa da ne kupis havarisano kao ispravno. Zato je fora sa tom garancijom. Cisto da se ne lazemo, ni ja prodavca ni prodavac mene, nego ako mi kaze "auto je ispravan, kosta toliko i toliko", da mi garantuje za to sto kaze. I da ga Zakon obaveze na to. Cisto da budu cisti odnosi, i da se zna neki minimalan red. :)

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.561
Ali ne radi se o tome - radi se o postovanju Zakona. I jos jednoj jako bitnoj stvari: da se zastiti malo trziste od teskih krseva. Ne mora garancija da bude 12 meseci, ali bar 6 meseci je realno stanja. I neka se stavi detaljno sta se garantuje i pod kojim uslovima - nije tesko sastaviti jedan generalni ugovor i sve definisati.
Realno, nikada ne bih dao ni 2000 evra za nesto a da ne dobijem bar 6 meseci garancije za to sto kupujem - bilo novo ili polovno.

Eh šta ti porediš. Većini ovdje uspjeh kupiti auto star 10 godina. Realno kakva garancija na auto star 12-13 godina i sa preko 250 000 km?

Boldrik

Ističe se
Poruka
2.010
Ovde se to racuna kao nov auto :) ni razradjen jos...

sasasta

Buduća legenda
Poruka
30.543

jel neko tera auto-kuce da prodaju takva vozila do 2 hilj

evo i dule povremeno proda neko takvo vozilo , ali covek ima obraz , pa stoji iza kvaliteta, nece da proda dres samo da bi stavio neki evro u dzep

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
Eh šta ti porediš. Većini ovdje uspjeh kupiti auto star 10 godina. Realno kakva garancija na auto star 12-13 godina i sa preko 250 000 km?

Sest meseci. Neka da garanciju bar mesec dana, i to samo zbog jedne stvari: zbog nastupa prodavaca. Nastupaju, u stilu, "to je super auto, ide dobro, radi dobro, nemas tu nikakva ulaganja, sipaj i vozi". Pa kad tako kaze, onda samo neka garantuje to sto kaze, nista drugo. Neka da garanciju za svoju rec. Ja ako ti nesto obecam, i nesto ne ispadne kako treba - snosim odgovornost. To je ljudski i prirodno. Tako da je Zakon tu potpuno pravedan.

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.561
jel neko tera auto-kuce da prodaju takva vozila do 2 hilj

evo i dule povremeno proda neko takvo vozilo , ali covek ima obraz , pa stoji iza kvaliteta, nece da proda dres samo da bi stavio neki evro u dzep

Ne tjera ali su ona među najtraženijima. Naravno da će ih onda svi prodavati.

- - - - - - - - - -

Sest meseci. Neka da garanciju bar mesec dana, i to samo zbog jedne stvari: zbog nastupa prodavaca. Nastupaju, u stilu, "to je super auto, ide dobro, radi dobro, nemas tu nikakva ulaganja, sipaj i vozi". Pa kad tako kaze, onda samo neka garantuje to sto kaze, nista drugo. Neka da garanciju za svoju rec. Ja ako ti nesto obecam, i nesto ne ispadne kako treba - snosim odgovornost. To je ljudski i prirodno. Tako da je Zakon tu potpuno pravedan.
Ja sad dosta gledam oglase. I ima ih dosta koji daju garanciju na pola godine recimo. U pojedinim možeš dokupiti i do dvije godine ( govorim u BiH ). Koliko su one realne i iskoristive je neko drugo pitanje,

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726

- - - - - - - - - -

Ja sad dosta gledam oglase. I ima ih dosta koji daju garanciju na pola godine recimo. U pojedinim možeš dokupiti i do dvije godine ( govorim u BiH ). Koliko su one realne i iskoristive je neko drugo pitanje,

Vidi, drugar je ovde, u Nemackoj, kupio Renaulc Scenic, sa 270.000 km na satu, deset godina star, i dobio 12 meseci garancije. Isto kao i ja za moju, skoro novu Hondu. Ako moze to ovde, za takav auto, zasto ne bi moglo u Srbiji bar sest meseci (koliko je i propisano Zakonom o zastiti potrosaca)?
Naravno, ne vazi garancija ako ti predjes vise od odredjene kilometraze a ne zamenis ulje, ili ne uradis bilo sta sto se tice redovnog, fabricki planiranog odrzavanja.

sasasta

Buduća legenda
Poruka
30.543

nek kupuju solidne , nek poprave kvarove , nije skupo za ta vozila promeniti sponu ili amortizere.

a kad se ponekad zeznu , nek urade i generalnu , ni to nije skupo nekome ko prodaje puno vozila i ima automehanicara kao radnika.

delovi za generalnu isto nisu skupi, za starija vozila nisu preko 400 evra

tako da ako i nemaju zaradu na nekom vozilu , uvodi se red koji ce dugorocno samo dobro doneti.

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
12.086
:whistling:
2.jpg

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.