Препоруке за куповину возила

Koji automobil bi izabrali da ste na mom mestu?

• Peugeot 407 1.6 HDI

• Peugeot 407 2.0 HDI

• Ford Focus 2 1.6 TDCI

• Ford Mondeo 2 2.0 TDCI

• Peugeot 207 1.4 HDI

• Citroen C4 1.6 HDI

• Nesto drugo (navedite sta)

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
12.086
Zavisi u kom autu hoces taj 1,6HDI.
Kod Forda je nebitno koji je motor jer oba imaju plivajuci a samo kod Peugeota i Citroena slabiji nema plivajuci zamajac.
Sto se tice tih "smradova" vec smo ustanovili da u tihijevom kraju kupuju iskljucivo oronula kola sa zilionima kilometara koja nemaju katalizatore i DPF-ove i onda je logicno i da smrde jer su pritom i neispravna.
KAd je dizelas ispravan nema tu sta da smrdi.
Pre neki dan sam prodao jedan A3 sa 2.0TDI motorom i rekoa pre dolaska kupca da ako zadimi najmanji dim bilo kakve boje pri dvanju punog gas ili u voznji da cu da mu spustim odmah 500€ cenu i......nisam morao nista da spustam jer auto nije dimio ni najmanje.;)

Тихи

Zaslužan član
Poruka
143.668
pravo da ti kazem ja sam pre par godina sa bezolovnog presao na dizel i nisam primetio razliku oko "smrada"
nista ne smrdi..mozda si vozio neki los auto?
ja bas imam njuh i nista nisam nikad osetio.

Mozda se covek vremenom navikne ali mene taj miris dizela sagorelog uzaSNO iritira.

Novi dizelasi uzasno smrde.

I da zaboravim toliko kvarova i problema sam taj miris konstantan u voznji ne mogu da podnesem.

Ja sam inace vrlo osetljiv na te lose hemijske mirise.

Poslednja izmena:

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
140.976
i ja sam sve više na strani benzinaca
jesu dizelaši elastičniji i mirnije rade i manje troše (ako izuzmemo ove savremene benzince s turbo punjačima), ali sve te priče oko kvarova i cene delova i uopšte isplativosti s obzirom na moj način vožnje i količinu kilometara godišnje, me nekako ubediše da sve više razmišljam o benzincu
s obzirom da sam fan alfe 166 u opciju ulazi 2.0 tvin spark

botr

Iskusan
Poruka
5.643
2.0 TS u 166 ima plivajuci zamajac, doduse, retki su primerci koji su crkli. Prednost je sto ima menjac sa 6 brzina.

Ne, nego ce da uzme razdrndanog dizela 600k km, turbom, crevima istog, registracijom od 60k, itd.

Postoje i suprotni argumenti.

*8 svecica, Denso, su 6800 dinara, jednakog su kvaliteta, ako ne I boljeg, nego NGK I voze se isto 100k km.

Da je taj motor osetljiv na kidanje, diskutabilno. Poznajem dvojicu, da kazem idiota, koji su vozili jedan GTV 2.0 I kidali su ga non stop I nista, motor radi odlicno. Doduse, ovaj prvi ga je kupio sa originalnih 90k km I dobro ga je odrzavao, ali ga je zato nenormalno vozio.

Preporuka je da se leteci lezajevi radilice menjaju na svakom drugom velikom servisu, najbolje na svakom, jer problemi sa motorom poticu odatle.

Da je osetljiv na plin, bas I nije, nije to Ford benzinac, koji je super, dok ne dobije plin :)

Ako nadje odlican primerak, sto je prilicno tesko, jednako tesko je I da nadje dobar 2.4 jtd sa nekom pristojnom kilometrazom, to moze da bude ok kupovina.

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
12.086
Da ,samo sto ti ne racunas kao jedan vozac benzinca da je taj JTD petak i tata i mama za vecinu dizel motora i da njemu nista specijalno ne predstavlja kilometraza.
Bitnije je odrzavanje i da se uzme odrzavan auto a tad moze da predje na 500k km jos toliko sto nece preci u zivotu s tim auto.
Plus izgkleda da i po tebi ne postoji dizelas sa 150-200k km pravih?
Sta ako naleti na takav primerak?
Taj TwinSpark mi ne treba dzabe a da ne valja moze se veoma lako pronaci na raznoraznim forumima.
Jedan od jacih plinadzija u NS Dora sam kaze da TS motor nije dobar sa plinom i ja mu verujem.
A to kad se TS kida i da je osetljiv je dokaz sto kad sam trazio jebeni klip od jednog alfinog motora koji sam morao da otvaram jer je kloparao (kvalitet) nisam nijedan mogao da nadjem a da nije bio udaren s cela od ventila.
Sta to znaci?
Kad se skine glava na tom motoru majstor je zahtevao da se samo lizne na ravnjanju jer jos vise ce da priblizi klip ventilu koji i ovako udara u njega kad se zavrti u obrtaje.
Ja volim i dizelase i bentzince pa i sam vozim benzinca ali pricati da je nesto dobro sto nije i nije bas cilj foruma.
Da ne pricamo o potrosnji tog motora u 166-tici.

botr

Iskusan
Poruka
5.643
Nisi imao pravi TS, nego onaj od 105ks koji se po mnoim stvarima razlikuje :)

Nije problem kilometraza motora, nego kilometraza celog auta. Drug ima Yugo sa vise od 400k km, bukvalno se raspada, sedista propala, sve je nekako mlitavo u stanju raspada, auto se rastreso od voznje, ne postoji ni jedan deo a da mu je dobar, ne cini samo motor auto, o tome se radi.

Postoji, vozilo sa ok kilometrazom, ali je retkost, posebno u tom E segmentu i te starosti, to je auto jos malo po 20 godina star.

BTW, sta je konkretan problem sa TS I plinom?

Kod mene TS ima skoro 280k km I nista mu ne fali, osim varijatora :)

Jedino sto je radjeno kod motora je dihtovanje hladnjaka ulja.

Znam primerke I sa vecom kilometrazom, jedan je na 400k km bio za generalnu, tako da je to sasvim pristojna kilometraza za motor koji vazi za "los". Nije vrhunski, ima svoje mane, ali je skroz ok.

Jos jedna bitna stvar, za razliku u ceni registracije izmedju ta dva motora, on ce moci da kupi po jedan TS motor svake godine.

Poslednja izmena:

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
12.086
A u cemu je razlika na 1,6 TS motoru od 105 ks osim varijatoru i 15ks vise?
Razlika u registraciji se veoma lako pokrije sa potrosnjom jer 5L veca potrosnja nije naivna.
A ta razlika je oko 200€ za kojih moze da se kupi 157L dizela i ta razlika se bukvalno pokrije posle svega 3000 km.
E sad moze plin ali je to 500€ pa opet 50€ na svakih 5 godina plus na 10 godina jos 100€ boca i eventualni problemi vezani za plin u tom motoru a vezani za siceve ventila i ventile.

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
12.086
Pa verovatno zato sto su ta kola presla 200-300k km ako ne i vise i kako neko moze da ocekuje da mu neko da garanciju na nesto sto se preko maltene baca?
Neki degenerik je izmislio taj zakon na osnovu ne znam cega i ocekuje da neko izvadi 20-30k za nov auto i da onaj koji izvadi 1500-2000€ ima istu garanciju?
Zna se oduvek zasto se kupovalo novo a zasto polovno.
Eto dali kod tebe u Nemackoj dobijes garanciju od dve godine na auto sa 350k km?
:whistling:

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
Ne, Zakon je smisljen po uzoru na slicne Zakone u svakoj normalnoj zemlji - da bi se kupci stitili od prevaranata.
U Nemackoj na svaki auto koji kupis kod legalnog prodavca, dobijes 12 meseci garancije, bez obzira koliko je auto prosao.
Jedino na havarisane automobile se ne dobija garancija.
Dakle, ako neko kupi auto u Nemackoj sa placa ili salona (ne od privatnog lica), a nije dobio garanciju, postoje dve opcije:
1. kupio je auto koji se vodi kao havarisan i ne moze ni da prodje TUV (90% slucajeva)
2. kupio je od nekog Turcina ili Balkanca, sa nekog nelegalnog placa.

Drugar kada je dosao ovde, kupio je Scenica od 250K, i dobio 12 meseci garancije :)

Logika koja potkrepljuje taj Zakon ti je sledeca: kada na mikser koji platis 20 evra mozes da dobijes 2 god garancije, zasto bi bio problem da se na auto od 3000 evra, recimo, dobije bar pola od toga? :)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.