Препоруке за куповину возила

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
@BravoF
Nisi upucen u tematiku jer i na telefon mu je receno da je cena fiksna i da ne mora da dolazi ako ce da spusta.
Dali je po tebi pravilo da mora da se spusti?
Ja za kola u takvom stanju zaista nemam nameru da ista spustam jer je auto u zaista izuzetnom stanju i pritom je i cena povoljna.I zato ja moram da spustim sto je on dosao?z:lol:
Mnogi tako pokusavaju iako im je receno da nema spustanja.
Pre neki dan zove me lik koji je poslom dosao u NS i hoce da vidi RAV.Hoce da ja dodjem u neku hamburegeriju gde je on da me on ne bi trazio gde sam.I ja mu kazem da ako je ozbiljan da cu doci i on potvrdi.Dosao je pogledao sa svojim kolegama i vidim svidja mu se a onda me pita ispod cega ne idem i ja kazem da on nesto ponudi na sta mi rece da sam mu preko telefona rekao da je poslednja 9000 (inace je cena na oglasima 9600).I sta drugo da mu kazem osim da je to zadnja cena.Spustim mu 600 eura i on sad misli ako je dosao da cu jos da mu spustim.
Bukvalno sam mu rekao da je sam uveze za te pare koje je mislio da da jer ja znam da ne moze.z;)
Da se razumemo -sa stokom treba samo ostro jer mi na tuki idu ti "navodni" kupci koji ucenjuju i misle da ako imaju kes da je svet njihov i da mi moramo da igramo kako oni kazu.
Za informaciju-nista mi nije bilo sladje kad je taj covek sutra ponovo nazvao za Astru i kad sam mu rekao da je prodat auto usled njegovog obrazlaganja kako je to veliki kvar sto svetli lampica za ABS.
Ljudi misle-dam 3000 eura za 11 godina star auto i on mora biti bez greske!:zblesav:
Al da uloze jos 100 eura ne pada im na pamet.

Ne, naravno da nije pravilo. Razumem ja tebe sta mislis pod tim kad mu kazes FIKSNO, i mogao je da dodje iz Amerike ne treba jedan euro da spustis ako si mu rekao preko telefona FIKSNO. On ce jos malo da nesto pokusava, ali jako brzo vidi(kroz par min) da neces ni euro spustiti. I sta moze da radi? Da kupi ili ide. To je svega par min. Ma kakvo ucenjivanje, on je dosao do tebe, a ne ti do njega. Ti si presao 10m dok izadjes iz kuce a on? Jos jednom, ti ako ne zelis da spustas, moze on da dubi na glavi, briga te, ti si mu rekao toliko i sa tvoje strane nema natezanja. Ljudi to normalno pokusavaju, pa i kod svabe se to fiksno spusti ponekadz;) ali jako brzo se vidi kod nekog sta znaci fiksno. Nisam video tu situaciju, ali i dalje smatram da je bezobrazan postupak.
 
Evo o kupovini auta i ja da kažem nešto .Drugar kupuje Punto 2001 god 128,000 prošao i prodavac privatnik traži 1250 € .Otišli mi pogledali kao nov očuvan sve je ok ali mu gori lampica za bateriju .Ja ga pitam zašto on nezna ja auto pa u radionicu .Alternator rikno.Ja njemu onako može li za 500 € on kaže samo 700 i ni € niže .I drugar ga kupi a alternator nov smo uzeli za 68 €.
 
Al to Pero prodje kod jednog od 100 jer znas i sam da nemci uglavnom spustaju od 100 do 300 eura plafon.
@BravoF
Kad je on bezobrazan prema meni onda cu ja biti jos bezobrazniji jer lepo sam napisao u oglasu da je cena fiksna a ako neko hoce da se cenjka onda je cena veca za 300 eura.I prakticno sam ja njemu spustio 300 eura i on bi jos.Nema spustanja na dobrim automobilima tj ima ali kad ja vidim da se nista ne desava sa tim autom.Za ovu Astru su se izlomili ko ce pre i ja treba da spustam coveku koji mi prosipa filozofiju.
Tako me i danas zvao lik koji mi nudi za RAV belog Pasata karavana 2000 godiste i objasnjava sta je sve ulozio u njega i ja mu kazem da to nije auto za mene jer ja mu ga ne mogu racunati koliko auto vredi i on uporan i kad sam mu raspalio posto ima takvih Pasata on se jos kao naljutio a lepo sam mu u startu rekao da me ne interesuje. I sta -treba da mu se izvinim sto je on navalentan?
Prekjuce mi lik nudi Astru H karavan 2005 a ja mu kazem da moze pod uslovom da je realna cena i on kaze da jeste i odvali 6800!!!
Pa jel to realna cena a ja mogu 2008 da uvezem za manje para i ne samo ja nego bilo ko???
Ljudi misle da smo mi pali s kruske i da nemamo pojma o kolima a prosao sam kola sto vecina njih nece ni za 10 zivota i sad ce oni meni da objasne sta valja i koliko vredi.z:)
I to sto sam prakticno oterao djeda sa cenom je samo zato sto sam ja imao kupaca a hteo sam da naucim dedu da su se vremena promenila i da ne moze on nekom da soli pamet.Pogotovo sto zarade vise nisu ni blizu kao sto su bile a on bi da spusta kao u tim vremenima kad sam mogao da spustim i 500 eura i opet bih zaradio 500.Sad kad spustim 200 treba da mi kaze hvala jer ja u tom slucaju radim za 300 a samo da mu neko doveze auto koji je on nasao preko na oglasima uzima se 200 i ne zna sta ce dobiti a ovde mu je auto pred nosom i moze da ga otera u servis da se ustanovi dali je dobar a on hoce da se cenjka.
Ne ide i toga ce sve manje biti na dobrim kolima koja su posteno i placena a za krseve ne znam -ja ih ne uvozim.z;).
 
+1 z:)
Moram i ja da se pohvalim.Pre neki dan dok je jos padao sneg i dok je bilo izuzetno klizavo hteo sam da skrenem levo u jednu malu ulicicu ali posto sam silazio niz most nisam uspeo da zakocim i cak je i dzip bio nemocan da se upravlja s njim koliko je bilo klizavo i uletim o gomilu snega visoku 60-70 cm koju je grtalica stvorila pri brzini od jedno 20 km/h.
Mislio sam da sam izlomio branik kako je udarilo a zenica mi se uplasila i izvucem se ja ne gledavsi nista jer sam napravio saobracajnu guzvicu i kad sam stao izadjem kad ono-NISTA!z:dm:
Ni ogrebotina! Jednostavno nisam mogao da verujem al mi je zato bio osmeh na licu ceo dan!
Isto tako me je zvala poznanica da vidim sta je uradila sa auto jer je udarila u Opel Asconu od nazad sa svojim novom Toyotom Auris.Asconi uteran vezni lim,razbijena stop lampa a pritom je imala i kuku a Aurisu samo dva cm ogrbotina od kuke i nista vise!!! Ja sve gledam jel moguce jer ovom je uteran vezni lim pa negde bi pokazalo i s ove druge strane i nadjem.Okvir od tablice je bio pukao.z:lol:

Ne znam koliko imaš iskustva sa vožnjom džipova, pogotovo po ledu, ali je džipa teže iskontrolisati na ledu nego malo auto...
 
a ja što sam ovih dana hodaooo idi bre. kija spava u garaži a ja fusgenger.
neki kreten mi je ostavio kola malo gazeći ulaz u garažu i tako stoji od onog dana kad je počo da pada sneg. i dalje je pokriven snegom, da zovem pauka neće teti da ga odnese od snega.

Ma lomi!! Ja sam tako jednom ogrebao Toyotu zbog budale koja mi se parkirala pred garažu, pa sam mu, što šakama, što nogama, razvalio što sam mogao... znao je da sam ja i bježao je kad me vidi na ulici... A prije neki dan se nađe dasa, parkirao se sa strane na put, ne može da prođe mašina da mi očisti... zovu radnici da se pomakne, on izašao i kao neka priča ne može sad, neka stoji to tu, neka prođe nekako, neće se on micat... mene zvali, neće on... dok mi nije pukao film, śeo ja u onu mašinu i krenuo mu put auta, malo sam mu ga dotakao, izletio je ko opečen da ga pomakne, sve se izvinjavajući :evil:
 
2009_mazda3_sedan_03.jpg
2009_mazda3_sedan_01.jpg
 
al dule mogao si staviti u oglas 3200 očekujući da će se on cenjkati i ti spustiš na 3000, onda si ti dobio šta si teo, i on dobio filing da je spustio cenu... tako ja radim kad nešto treba prodati. pa se izbegne cela situacija...misim ne znam što nisi tako.

Zasto bi stavljao vecu cenu i time terao kupce a da ne dodju?
 
Crni Vrh, put Bor - Žagubica. U PZP mi radi drug, pa sam se najavio na vreme da podjem sa njim kad budu probijali put. Ovde za nijansu vise snega, naneo ga je vetar, na ostalim mestima 1,5 metra, koliko je i napadao prema RHMZ.

Nema ovde medjeda, ima samo vukova, šakala i razne plemenite divljači. Ovde sam jednom prilikom video čitavo krdo divljih svinja.
 
Evo ove su danas pale na Najlon pijaci. I samo da se zna da sam dao 140 eura za njih i naspram onih od Grande Punta su extra skupe ali pogledajte ovu saru i sve ce vam biti jasno i pritom nisu Tigar ili neke turske,poljske,kineske kojih sve vise ima na nasem trzistu.Vredestein koje proizvodi Holandija a meke da ne veruje covek i takva treba da bude zimska guma.
A jos su u dimenziji 175/65x14 sto je jeftinije dosta od ranije pomenutih guma za Grande Punto.Doduse ove su sa felnama od 206,C3 a njih dajem za 40 eura ako nekom trebaju.z:)


 
Poslednja izmena:
Evo ove su danas pale na Najlon pijaci. I samo da se zna da sam dao 140 eura za njih i naspram onih od Grande Punta su extra skupe ali pogledajte ovu saru i sve ce vam biti jasno i pritom nisu Tigar ili neke turske,poljske,kineske kojih sve vise ima na nasem trzistu.Vredestein koje proizvodi Holandija a meke da ne veruje covek i takva treba da bude zimska guma.
A jos su u dimenziji 175/65x14 sto je jeftinije dosta od ranije pomenutih guma za Grande Punto.Doduse ove su sa felnama od 206,C3 a njih dajem za 40 eura ako nekom trebaju.z:)



Dobre su ako das zeni da sadi cvece u njima,za kola nisu.:D
 
Evo ove su danas pale na Najlon pijaci. I samo da se zna da sam dao 140 eura za njih i naspram onih od Grande Punta su extra skupe ali pogledajte ovu saru i sve ce vam biti jasno i pritom nisu Tigar ili neke turske,poljske,kineske kojih sve vise ima na nasem trzistu.Vredestein koje proizvodi Holandija a meke da ne veruje covek i takva treba da bude zimska guma.
A jos su u dimenziji 175/65x14 sto je jeftinije dosta od ranije pomenutih guma za Grande Punto.Doduse ove su sa felnama od 206,C3 a njih dajem za 40 eura ako nekom trebaju.z:)



Znaci da su gume 25, a ne 35 e komad, zar ne ;) A to je sasvim ok cena za gume u ovakvom stanju.

Inace, ja otkrio da jedna Bridgestonka ima ostecenje, bemliga, od ivicnjaka ili cega vec, uglavnom nije pustala dok je bila na autu.
Posto stize prolece, a ja i dalje nemam gume za Ronalke, dajem ove dve za 20 e. Sara je negde 5.5-6 mm, a evo slike kako je zaderana:

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top