preporuka za destinaciju za putovanje u martu!

Maslachak

Poznat
Poruka
9.333
vec nekoliko dana pokusavam da smislim gde bih mogla sa svojim chovekom da pobegnem posle venchanja na 7 dana...
i uopshte nemam ideju, poshto uopshte nemam iskustva sa putovanjima u ovom periodu...

da li da trazzim neko sunce, ili da idemo prosto u neki grad?

novac je bitan faktor, tako da ako imate neki predlog, iskustvo, molim vas, napishite mi i destinaciju i hotel, a po mogucstvu i turistichku agenciju kojoj bi trebalo da se obratim!

hvala puno!
 
pa za aranzzman, od 200 do 300 EUR po osobi...
ja sam gledala neki tunis, tamo hoteli mahom imaju zatvorene bazene i spa centre... to mi se svidja...
ili welness vikend u portorozzu i veneciji...

tako neshto.
i nebitno je da li je avion ili bus.

znachi, ne mora da bude to dugo putovanje od 12 dana...
5-7 je sasvim ok...

eto.
toliko sam definisala u glavi. :D
 
pa za aranzzman, od 200 do 300 EUR po osobi...
ja sam gledala neki tunis, tamo hoteli mahom imaju zatvorene bazene i spa centre... to mi se svidja...
ili welness vikend u portorozzu i veneciji...

tako neshto.
i nebitno je da li je avion ili bus.

znachi, ne mora da bude to dugo putovanje od 12 dana...
5-7 je sasvim ok...

eto.
toliko sam definisala u glavi. :D
Odmah da se ogradim i da kazem da ne znam kako se krecu cene ali 200-300 eura po osobi mi zvuci malo za neki super aranzman. Ne znam, mozda gresim. Hoteli sa wellnesom uglavnom naplacuju ekstra usluge tipa masaze dok je npr bazen besplatan za goste. Ne znam koliko para si planirala da izdvojis ovako van aranzmana. Veliki gradovi su sigurno skupi, ne verujem da bi za toliko novca mogla da uplatis nesto lepo. A i lepse je da sa dragim ides da odmaras i da se mackate, nego da se probijate kroz guzvu. Jos si ti sa stomacicem ako se ne varam. :razz:
Ja sam pre 2 godine bila u Sloveniji, u Termama Catez, preporucujem. :-) Mislim da im cene nisu strasne van sezone, a i 3 sata je kolima od Beograda. Tamo bas mozes da se odmoris, plus sto mozes da obidjes Sloveniju malo, lepa ja.

Leti li se iz Beograda za Tunis van sezone?

Ovo se i meni svidja! :razz: Skroz je romanticno. :razz:
 
Evo i sajta pa pogledaj kako ti se cini. Cene nisu strasne, taman toliko koliko si mislila da odvojis, imas ispod svakog hotela cenovnik. Mislim da smo mi bili u hotelu Toplice koji je direktno povezan sa zimskom termalnom rivijerom i to je velika prednost jer mozes da ga koristis neograniceno i da se spustis do bazena samo u bade mantilu.:)

http://www.terme-catez.si/hr/catez/

Vizu za Sloveniju nije problem dobiti (bar nije bio:?), ako imas uplacen aranzman.

Eto to je predlog od mene, mozda se setim jos nekog lepog mesta. :wink:
 
Odmah da se ogradim i da kazem da ne znam kako se krecu cene ali 200-300 eura po osobi mi zvuci malo za neki super aranzman. Ne znam, mozda gresim. Hoteli sa wellnesom uglavnom naplacuju ekstra usluge tipa masaze dok je npr bazen besplatan za goste. Ne znam koliko para si planirala da izdvojis ovako van aranzmana. Veliki gradovi su sigurno skupi, ne verujem da bi za toliko novca mogla da uplatis nesto lepo. A i lepse je da sa dragim ides da odmaras i da se mackate, nego da se probijate kroz guzvu. Jos si ti sa stomacicem ako se ne varam. :razz:
Ja sam pre 2 godine bila u Sloveniji, u Termama Catez, preporucujem. :-) Mislim da im cene nisu strasne van sezone, a i 3 sata je kolima od Beograda. Tamo bas mozes da se odmoris, plus sto mozes da obidjes Sloveniju malo, lepa ja.

Leti li se iz Beograda za Tunis van sezone?

Ovo se i meni svidja! :razz: Skroz je romanticno. :razz:

upravo sam nashla ponudu za Terme Catez i bash htela da naglasim kako mi se ova ideja bas svidja i ako zna neko za neshto slicno!!!

ova ponuda koju sam nashla je 4 dana (a i shta ce mi vishe u banji :D), u zavisnosti od hotela, standard i lux varijante od 135 - 200 EUR po osobi... shto je prihvatljivo... plus imaju saune, fitnese, bazene i neke termalne rivijere, zimske i letnje...

sta su to termalne rivijere?
ja bih isla na neko mesto sa bazenima, bez da mnogo obilazim (ono, atina, budimpesta, prag...)
od tunisa sam odustala.
mnogo je daleko....

jos preporuka za te wellness pakete?
 
Evo i sajta pa pogledaj kako ti se cini. Cene nisu strasne, taman toliko koliko si mislila da odvojis, imas ispod svakog hotela cenovnik. Mislim da smo mi bili u hotelu Toplice koji je direktno povezan sa zimskom termalnom rivijerom i to je velika prednost jer mozes da ga koristis neograniceno i da se spustis do bazena samo u bade mantilu.:)

http://www.terme-catez.si/hr/catez/

Vizu za Sloveniju nije problem dobiti (bar nije bio:?), ako imas uplacen aranzman.

Eto to je predlog od mene, mozda se setim jos nekog lepog mesta. :wink:
hvala puno...
odlichan je sajt.
deluje mi vrlo primamljivo.

samo se pitam...
el 4 dana mnogo...
koliko ima mladjih ljudi?
ocemo li se smoriti?
ima neka kafana?
znam da je romantika na prvom mestu, ali... ne zzelim da ubijem choveka u pojam, samo zato shto sam ja "penzionerka"...:D

uf.
mnogo pitanja.
izvini, ne zzelim da te smorim.
 
Tamo postoji zimska i letnja termalna rivijera. Letnja verovatno ne radi u martu ali zimska je strava, strava. :D Voda je termalna i tooooopla, to je jedino mesto gde sam uletela u bazen bez smrzavanja. Ima nekoliko bazena, na jednom pustaju neke male talase, a na drugom oko nekog kruga svakih sat vremena cini mi se pustaju brzu reku i SVI se kao zivotinje nabiju tamo, strava je. :lol: Imaju i djakuzi u sklopu bazena i kao neku pecinu, i neke topove iz kojih siklja voda i sveeee, ja sam bila odusevljena. :razz: Moras samo da upratis kada koju zanimaciju pustaju da budes prva u redu. Ja sam brzu reku vrebala pola sata pre nego sto puste. :lol:
Sauna, fitness i masaze se placaju ekstra, ja nisam bila jer je sve bilo popunjeno kada sam se setila da zakazem, ali sigurno je lepo. Imas cenovnike na sajtu.
Eh da i hrana je super, to je jedino mesto u inostranstvu gde nisam ostala gladna. :lol:
Ako cete ici kolima samo se obratite njima za aranzman a ako zelite avionom onda pogledaj u neku agenciju, mi smo isli Odeonom. :wink:
 
Nije 4 dana mnogo, bar meni nije.

Sto se tice mesta za izlazak i nije bas neki izbor ali mene to nije ni interesovalo tako da ne mogu da ti dam pravu informaciju. Ali ako idete kolima Ljubljana je udaljena samo sat vremena od Terma. ;-)

Nisu samo stari ljudi tamo, ima i njih ali i dosta porodica sa decom a bilo je i mladjih. Vidjala sam neka drustva. Bar je tako bilo kada sam ja boravila tamo.
 
Romantika je individualan osecaj. Meni bi recimo bilo romanticno da vidim i ovo sa voljenom osobom http://www.turizmologija.net/skotska-jedinstvena-brodska-prevodnica-falkirk-wheel-t118.html

Skotska je prelepa u prolece, a ako se desi da pada kisa, pobeci i skupiti se pod neku nadstresnicu ili u hotelsku sobu je opet romanticno.
verujem da je shkotska romantichna.
pazi kad mislim da su kuba, havaji, bahami i karibi podjednako romantichni.
pridruzzuju im se ibiza, majorka, tajland, novi zeland i jamajka.

ipak.
nema se para. :(
 
Sto se tice Potoroza i Venecije to si verovatno videla u Argusu. Ja sam u Portorozu bila pre 3 godine i mogu da ti preporucim kao jedno od najdivnijih i najromanticnijih mesta na kojima sam bila. Tamo nocu hoteli sijaju u razlicitim bojama, mesto je mirno ali imaju tu centralnu ulicu u kojoj je uvek veselo. Posto vidim da ti je bitno i kupanje, ako se secam u tom hotelu imas i akva park ceo dan:-)
Sto se Venecije tice, to verovatno znas i sama-ne moze da bude lose, posebno u martu kad ne smrdi;-)
Inace ako se odlucis za tu turu mogu da te posavetujem da jedan dan odes u Postojnsku jamu dok si u Sloveniji. Sednes na bus i tamo si za cas a pamtices je ceo zivot;-)

Srecno i javi sta si odlucila.
 
S obzirom na izdvojenu sumu mislim da od Italije nema nista! Ja sam prosle godine gledao za svoj honey-moon i odustao sam! Preskupo u bilo koje doba godine! Za taj novac mozes ici u Sloveniju, Madjarsku, ozda se nadje nesto u Hrvatskoj! Mada mislim da je ova ponuda u Sloveniji nesto najbolje sto mozes da nadjes! Gde god se ide avionom cena je iznad mogucnosti!
Zasto lepo ne odete na Zlatibor i uzivate?( ujedno i patriotski cin)!
 
S obzirom na izdvojenu sumu mislim da od Italije nema nista! Ja sam prosle godine gledao za svoj honey-moon i odustao sam! Preskupo u bilo koje doba godine! Za taj novac mozes ici u Sloveniju, Madjarsku, ozda se nadje nesto u Hrvatskoj! Mada mislim da je ova ponuda u Sloveniji nesto najbolje sto mozes da nadjes! Gde god se ide avionom cena je iznad mogucnosti!
Zasto lepo ne odete na Zlatibor i uzivate?( ujedno i patriotski cin)!

pa gde ćeš za Medeni mesec na Zlatibor!!!!?????:(
ja gledam neke aranžmane za Prag, u periodu od marta do maja cene su oko 150€ - 220€, ture su organizovane po principu 5 dana 3 noći /6 dana 4 noći/, naravno to je uz autobuski prevoz.
 
Mislim stvarno! Putovanje nije putovanje ako se ne ode van zemlje, a narocito za medeni mesec, to je ipak nesto sto treba da se pamti!

Ma otisao ja na medeni mesec na Krf pa zamalo umro od gladi! Krasna Srbija! Dzaba ti sve ostalo kad prazan stomak!:shock:

Preporucujem uzmite kredit i idite na Veliku turu u Egipat, kosta 600 evra po osobi ali se obidje ceo Egipat! Ili uzmes kredit i pokupujes stvari za kucu!
 
Ma otisao ja na medeni mesec na Krf pa zamalo umro od gladi! Krasna Srbija! Dzaba ti sve ostalo kad prazan stomak!:shock:

Preporucujem uzmite kredit i idite na Veliku turu u Egipat, kosta 600 evra po osobi ali se obidje ceo Egipat! Ili uzmes kredit i pokupujes stvari za kucu!
:lol: :lol: :lol:
...i kupim nov krevet.
na medenom mesecu cu da rabim hotelski krevet, fin, udoban...
a posle, zbog medenog meseca, da se guramo na starom ceo zzivot... :lol: :lol:

hvala vam na predlozima.
iskreno mislim da je italija malo van nashe lige.
u svakom sluchaju cemo negde otici....
pa makar to bilo i selo nadomak rodnog nam grada. :D
 
...selo nadomak rodnog nam grada...

E sad selo nadomak grada, pored svih sjajnih predloga sa ove teme.

Licno mislim da su Terme Catez za sada najbolji predlog, obzirom na ograniceni novcani fond koji si pominjala. Nisam bila tamo, ali sam vise puta na TV-u gledala reportazu i odusevila sam se onim sto sam videla. Ljudi su stvarno napravili cudo. Onoliko bazena, talasi, tobogani...ma sve izgleda super. Prvom prilikom cu i sama da zapucam tamo.
 

Back
Top