Preporuka za čitanje

  • Začetnik teme devojcica
  • Datum pokretanja
Celt:
vlamarcan:
DA LI NEKO OD VAS VOLI REMARKA??? I KOJE NJEGOVO DELO VAM SE NAJVISE SVIDJA?? PREPORUCUJEM DA PROCITATE SVE STO VAM OD NJEGA DODJE DO RUKU,JER JE BUKVALNO SVE DOBRO!!!!!! :D

Slazem se !!!

Koji su ti favoriti ? Meni su "tri ratna druga", "crni obelisk", "Na zapadu nista novo"...

Inace, Remark je anagram od Kramer, kako se on zaista prezivao ;)

noc u lisabonu je takodje strava
 
mr_pleasure:
Celt:
vlamarcan:
DA LI NEKO OD VAS VOLI REMARKA??? I KOJE NJEGOVO DELO VAM SE NAJVISE SVIDJA?? PREPORUCUJEM DA PROCITATE SVE STO VAM OD NJEGA DODJE DO RUKU,JER JE BUKVALNO SVE DOBRO!!!!!! :D

Slazem se !!!

Koji su ti favoriti ? Meni su "tri ratna druga", "crni obelisk", "Na zapadu nista novo"...

Inace, Remark je anagram od Kramer, kako se on zaista prezivao ;)

noc u lisabonu je takodje strava

a, da.... ona zapetljancija sa pasosem :)
 
malecka:
je bila NEPRIJATELJI, LJUBAVNA PRICA od SINGERA /danas, tj. juce mu je bila godisnjica smrti/... fenomenalna knjiga... probala sam posle da citam bilo sta drugo ali ne moze da se poredi... druga knjiga koju preporucujem, isto od SINGERA je ROB...

Ja licno ne preporucujem jazz. Knjiga je suvise konfuzna. Ali to je opet samo moj subjektivni sud.
 
SVE OD REMARKA,KESELA,ZILAHIJA,SRPSKA TRILOGIJA OD JAKOVLJEVICA,SVE OD PAVLOVICA,SVE OD TRIBUSONA,PUSTINJSKI CVET OD WARIS DEARY,CRVENA AZALEA OD ANCHY MEAN,STUBOVI ZEMLJE OD KEN FALLET,BERKUT OD HEJVUDA,MOZE I BEZ KAVIJARA OD SIMELA, SVE OD SVEN HASSELA, ZANIMA ME DALI JE NEKO CITAO LEPOTICU DANA OD KESSELA. STA MISLITE O ZAVRSETKU? TIP JE GENIJE. PRAVO CUDO DA NIJE NOBELOVAC,ILI MOZDA JESTE....
 
REMARK JE PRE 20 GODINA MENI KAO KLINCU OTVORIO OCI.KNJIGE SU MU SVETE! JOSEF KESSEL MU JE VRLO SL ICAN. OBRADJUJU SLICNE TEME. ZILAHI TAKODJE. AKO VAMPADNE POD RUKU HOLOKAUST OD GERALD GREEN,OBAVEZNO PROCITAJTE.
 
TAKODJE OD LAURA BIRCH - HOMELESS TO HARVARD. ISTINITA PRICA SA KRAJA 90-ih. ZATIM TAJNA PRINCEZE ANNE(ili anastazije),NE ZNAM OD KOGA JE, I NARAVNO RADOVANSKA SEKIRA OD DUSANA SAVKOVICA,I NE ZABORAVITE KAD SU CVETALE TIKVE(od koga to bese?).
 
Brazil-Dzon Apdajk (ili tako nekako)
Trijumfalna kapija-Remark
Poljubac zene -pauka-Miguel puig
Lepota i tuga -Josunari Kavabata
Gradinar ( uvek ,u svakoj prilici i svim zivotnim dobima)
Sergej Jesenjin -zauvek:)
 
DeepPurple:
Pa, sto se tice preporuka, po meni je za ove letnje dane najidealnije stivo bilo sta od Ephraima Kishona! Za one koji ne znaju, on je Izraelski satiricar i humorista koji se osvrce na najraznije teme pa i one svakodnevne sa STRAVA humorom! :D Nadjite nesto od njega, necete se razocarati sigurno! Njegove knjige se mogu naci u knjizari Plato, ne znam da li ima jos negde...[/i]

Kishon da, prava stvar, prava satira, pravi prikaz ljudske gluposti. I posle više od dvadeset godina rado bih ga ponovo čitao, ali ću morati ponovo da kupim njegove knjige. Oni što bespovratno pozajmljuju tuđe knjige olešili su me i za Kishona.
 
Moja preporuka je da ne čitaš naše mlađe pisce. Nikoga mlađeg od 50. A najbolji su oni koji su pod zemljom bar 10 ili 15 godina.

Значи треба да одлеже мало... :D

Хтео сам просто да видим шта има да каже неко ко је приближно мојих година и ко живи на истом простору као ја...
Хвала у сваком случају. Можда одаберем Басару.
 

Back
Top