Preporuka/Pomoc oko izbora dizajnera za izradu web sajta?

Milos NS

Početnik
Poruka
1
Ukoliko je ovakva tema iz bilo kog razloga nedozvoljena, unapred se izvinjavam moderatorima, ali zaista bih voleo da cujem konkretna miseljenja/predloge itd povodom ovog mog "problema".

Naime, potreban mi je web sajt za moju malu firmu (zlatarska radnja) i posle jednog manje/vise bezuspesnog pokusaja da mi sajt napravi neproveren covek, odlucio sam da se dobro raspitam i pretrazim net dok ne nadjem osobu za koju smatram da je dovoljno talentovana i profesionalna da mi napravi sajt.

Sta ocekujem od sajta?:
- 5 do 6 stranica, nista extraordinary, klasika, index, o nama, kontakt, 2-3 galerije, 1 sigurno veca sa do 300 artikala, druge dve manje 5-20 artikala
- posto imam svoj logo koji je vec prepoznatljiv u mom okruzenju, voleo bih i da sajt prati bojom i formom taj logo. I voleo bih da se moj sajt malko razlikuje od drugih iz istog miljea, posto su skoro svi domaci kao blizanci.
- kvalitetna optimizacija sajta
- admin koji ce biti tu kad mi je potrebno, naravno niko ne treba da mi bude rob, ali ako mi je sajt down iz bilo kog razloga, zelim da znam zasto i kad ce biti reseno.

Dakle potrebno mi je da mi neko dizajnira sajt i da se posle toga koliko toliko brine o njemu, i/ili mene poduci kako to da radim sam. Mada bih voleo vise ovo prvo jer kako neko nekad rece: "Imam ja svojih problema"

E sad me interesuje vase misljenje, oko domacih dizajnerskih firmi ili pojedinaca koji su kvalitetni ili sa kojima ste saradjivali i da su dovoljno profesionalni. Nije mi problem da platim, ali necu da placam neprofesionalne ljude koji su sitne duse i rade za sitne pare. Naravno necu ni da preplatim, ali imam da tako kazem fleksibilan budzet u zavisnosti koliko mi se nesto svidi...

Unapred zahvalan na idejama i predlozima z:poz:
 
Ukoliko je ovakva tema iz bilo kog razloga nedozvoljena, unapred se izvinjavam moderatorima, ali zaista bih voleo da cujem konkretna miseljenja/predloge itd povodom ovog mog "problema".

Naime, potreban mi je web sajt za moju malu firmu (zlatarska radnja) i posle jednog manje/vise bezuspesnog pokusaja da mi sajt napravi neproveren covek, odlucio sam da se dobro raspitam i pretrazim net dok ne nadjem osobu za koju smatram da je dovoljno talentovana i profesionalna da mi napravi sajt.

Sta ocekujem od sajta?:
- 5 do 6 stranica, nista extraordinary, klasika, index, o nama, kontakt, 2-3 galerije, 1 sigurno veca sa do 300 artikala, druge dve manje 5-20 artikala
- posto imam svoj logo koji je vec prepoznatljiv u mom okruzenju, voleo bih i da sajt prati bojom i formom taj logo. I voleo bih da se moj sajt malko razlikuje od drugih iz istog miljea, posto su skoro svi domaci kao blizanci.
- kvalitetna optimizacija sajta
- admin koji ce biti tu kad mi je potrebno, naravno niko ne treba da mi bude rob, ali ako mi je sajt down iz bilo kog razloga, zelim da znam zasto i kad ce biti reseno.

Dakle potrebno mi je da mi neko dizajnira sajt i da se posle toga koliko toliko brine o njemu, i/ili mene poduci kako to da radim sam. Mada bih voleo vise ovo prvo jer kako neko nekad rece: "Imam ja svojih problema"

E sad me interesuje vase misljenje, oko domacih dizajnerskih firmi ili pojedinaca koji su kvalitetni ili sa kojima ste saradjivali i da su dovoljno profesionalni. Nije mi problem da platim, ali necu da placam neprofesionalne ljude koji su sitne duse i rade za sitne pare. Naravno necu ni da preplatim, ali imam da tako kazem fleksibilan budzet u zavisnosti koliko mi se nesto svidi...

Unapred zahvalan na idejama i predlozima z:poz:

Koliko para toliko muzike. :)
 
pa ne mora sajt da bude ni skup a da bude pristojan. jednostavan sajt, templejt, podesavanje postojeceg cms-a ~ 1 dan rada ~ 20 evra templejt i 30 instalacija i podesavanje = 50 evra sajt.

ali...
- dizajn koji se izdvaja od konkurencije ~80-100 evra
- 2-3 galerije za popunjavanje, >300 artikala ~ min 10 sati rada (ako sav materijal postoji u digitalnom obliku - samo sredjivanje. inace jos toliko) = 50 evra
- kvalitetna optimizacija :) zavisi koliko kvalitetna


u oba slucaja odrzavanje - po intervenciji ili mesecno?


u svakom slucaju, vec preko 150, sto je nekih 3x vise :D
i to sa realnim cenama, bez poreza...

tako da, okreni obrni - kolko para stvarno tolko muzike...
 
Mislim da je dosta bitno kad pricas sa covek, bez obzira da li je samostalan ili agencija, da mozes proceniti koliko ima vremena i htenja da ti uradi sajt. Moze on imati portfolio sa izvanrednim sajtevima sa kojim podize cenu usluga ali to ne garantuje kako ce konkretno tebi uraditi sajt. Pretpostavljam da se ovde na forumu mogu naci kvalitetni dizajneri, procenis iz njihovih postova koliko su spremni da uloze truda. Ukoliko su spremni da odvoje deo svog vremena besplatno da daju drugim ljudima dobronamerne savete, verovatno ce uloziti pristojan trud da ti urade sajt za novac. Postavi oglas, dizajneri ce se javiti.
 
Stvarno jeste malo nejasno priznajem :)

Hteo sam da kazem da ako nekoga zaista ne mrzi da ispunjava 2-3 galerije od 300 - 400 slika za 50 evra onda moze slobodno da mi se javi i ostavi neki kontakt. Meni stvarno tako nešto ne bi palo na pamet da tako nešto radim, pa bih ako neko to hoće da uradi za 50 evra vrlo rado ponudio tako neku uslugu nekom potencijalnom klijentu.
 
da nisi mozda precenio rad?
5e/h = 8h*24d=192h/m = 960e/m -> 900-1000 evra mesecno za popunjavanje galerije ti je malo?
jeste, ja sam precenio. 300-400 evra je realno (podelis na dva-tri dela i das nekim studentima po ucinku, i super svima)
400e/m = 400/192 = 2e/h
za procenjenih 10 sati rada to je - gle cuda - 20 evra.

otkud mi onda 50? otud sto pretpostavljam rad prosecne brzine - za 5 minuta valjda moze da obradi jedan artikal
10h = 2min po artiklu, sto dobro uvezban moze da uradi, ali dobro uvezban i kosta vise ;)

treba biti ponekad i realan. a ja bih vrlo rado da popunjavam galerije za 1000 evra mesecno.
 
ako bih bez odmora popunjavao zaista galerije 8 sati dnevno, hiljadu evra bi mi bilo malo :)

no ... ne pricamo o 1000 evra mesečno u svakom slučaju (cena nikakvog rada neće sigurno biti ista na svakodnevnom poslu na mesečnom nivou i na nečem jednokratnom)

uglavnom, 50 evra za 10 sati rada bi mi bilo malo, a ako je neko voljan da popunjava nešto tog obima za te pare neka mi slobodno ostavi kontakt ... rado bih sarađivao ako naletim na sajt na kome će se ubacivati toliko materijala ili ako na neki naš sajt budemo gurali toliki sadržaj
 
Poslednja izmena:
Za izradu sajta se javite na PP dasedogovorimo ili na Mail : radiokan.net@gmail.com


templates-samples1.gif



drupal-templates-verstehen_01.jpg



template_thumbs.jpg
 
ako bih bez odmora popunjavao zaista galerije 8 sati dnevno, hiljadu evra bi mi bilo malo :)

no ... ne pricamo o 1000 evra mesečno u svakom slučaju (cena nikakvog rada neće sigurno biti ista na svakodnevnom poslu na mesečnom nivou i na nečem jednokratnom)

uglavnom, 50 evra za 10 sati rada bi mi bilo malo, a ako je neko voljan da popunjava nešto tog obima za te pare neka mi slobodno ostavi kontakt ... rado bih sarađivao ako naletim na sajt na kome će se ubacivati toliko materijala ili ako na neki naš sajt budemo gurali toliki sadržaj

javi se u tom slucaju
 

Back
Top