Preporuka lekara za Roakutan

40 - 50 kutija antibiotika?! Pa šta mi ostane od mikrobioma nakon toga? Kako je to bolje od 6 - mesečnog tretmana Roakutanom koji se ne ponavlja nikad više u životu u 95% slučajeva?
Pila sam 3 kutije AB, i muku namučila da umirim kandidu posle toga, a iskreno - ne verujem ni da sam je skroz umirila, jer reagujem i na mrvu nečega slatkog.

Prekosutra nosim spisak svega što sam probala, i veruj mi da taj spisak bez problema može da se rasprostre pod noge kao tepih, koliko je dugačak.

Inače, danas postoje tzv 'low dose' režimi doziranja Roakutana, gde se pije 10-20mg dnevno, ili čak svaki drugi dan. Nekad se ide i od 2.5 - 5mg. Ima se mnogo manje neželjenih efekata, a efektivnost je podjednaka:
https://bpac.org.nz/BPJ/2013/November/acne.aspx



A ako pogledamo preporučene dnevne doze vitamina A (iako je tretinoin nije vitamin A, već izomer retinoične kiseline, i samim tim ne nosi toliki rizik predoziranja), 10mg dnevno bi bilo u okviru tog ranga. Na granici, ali i dalje u okviru.

Ево ти рад са стручне мреже: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2835909/

Јесте проблем кандида.
Питај дерматолога, немаш шта да изгубиш.
 
Pročitala sam sve studije, najviše me zanima low dosing. Iskustva su odlična, a nuspojave daleko ređe i manje ozbiljne, a efekti isti.

Pitaću, hvala. Ti si jedina normalna na temi koja mi ne uliva strah u kosti, kao da već nisam dovoljno prestravljena, ali pokušavam da nađem neki pozitvan razlog.

Držim palčeve da doktorka pristane.
 
Pročitala sam sve studije, najviše me zanima low dosing. Iskustva su odlična, a nuspojave daleko ređe i manje ozbiljne, a efekti isti.

Pitaću, hvala. Ti si jedina normalna na temi koja mi ne uliva strah u kosti, kao da već nisam dovoljno prestravljena, ali pokušavam da nađem neki pozitvan razlog.

Držim palčeve da doktorka pristane.

sto onda gamizes po forumuma. kupi i cepaj. sa 29 godina valjda imas mozgau glavi ako ti ne valja prilicno strucan savet.

- - - - - - - - - -

Pročitala sam sve studije, najviše me zanima low dosing. Iskustva su odlična, a nuspojave daleko ređe i manje ozbiljne, a efekti isti.

Pitaću, hvala. Ti si jedina normalna na temi koja mi ne uliva strah u kosti, kao da već nisam dovoljno prestravljena, ali pokušavam da nađem neki pozitvan razlog.

Držim palčeve da doktorka pristane.

nece. nije blesava. tebe su odjebali svi dermatolozi jer vide da imas par bubuljica. i ti si sacuvaj boze tezak covek. mozda da ides kod psihica?
 
Hvala, ovo mi je ogroman kompliment.

Makar mi je nemogućnost da imam fizičku lepotu pomogla da izgradim karakter, kakav god bio.

mnogo si nadrkana. imas par bubuljica i mislis da je to razlog zasto te muskarci otkace? veceg baksuza nisam video na krsti.

btw- ti nemas karakter jer dobar karakter slusa sta mu se govori. pogotovu ako ti misli dobro. i pri tome je strucan za pricu koja te muci. sa 29 godina nisu bubuljice u pitanju nego tvoj stav. kako kazes '' ja sam ovde korisnik foruma kao i ti... '' :D
 
Poslednja izmena:
Зашто ова тема иде у овом смеру?

Шта било ко од нас има да сугерише одраслој особи, која се евидентно распитала о свему подробно, шта да ради?

Указали сте на ризике, она је спремна да их прихвати и шта сад?

Па није роакутан мишомор, већ лек направљен за лечење акни који се примењује широм света. Примена му носи ризике, али се пацијент контролише редовно и све буде ОК.
 
Зашто ова тема иде у овом смеру?

Шта било ко од нас има да сугерише одраслој особи, која се евидентно распитала о свему подробно, шта да ради?

Указали сте на ризике, она је спремна да их прихвати и шта сад?

Па није роакутан мишомор, већ лек направљен за лечење акни који се примењује широм света. Примена му носи ризике, али се пацијент контролише редовно и све буде ОК.

zasto onda dermatolog joj to ne prepise?
 
Zato što nismo došli dotle, došli smo do antibiotika, koje više nisam voljna da pijem. Da li shvataš da je nakon antibiotika, sledeći korak Roakutan? To je protokol.

Stvarno ću da nabijem ovu šnalu u obliku bodeža sebi u uvo, ako budem još jednom morala da objasnim.

Da li, npr, znaš da se u Koreji piju niske doze izotretinoina (2.5 - 5mg) godinama, nekad i ceo život? To je kod njih uobičajena praksa.

Ja stvarno mislim da su u Srba strah i paranoja neki kulturološki zaostatak.
 
Zato što nismo došli dotle, došli smo do antibiotika, koje više nisam voljna da pijem. Da li shvataš da je nakon antibiotika, sledeći korak Roakutan? To je protokol.

Stvarno ću da nabijem ovu šnalu u obliku bodeža sebi u uvo, ako budem još jednom morala da objasnim.

Da li, npr, znaš da se u Koreji piju niske doze izotretinoina (2.5 - 5mg) godinama, nekad i ceo život? To je kod njih uobičajena praksa.

Ja stvarno mislim da su u Srba strah i paranoja neki kulturološki zaostatak.

Ja sam te lepo pitao a ti cutis.zasto to u vezi izotretinoina nisi rekla dermatologu i ako jesi sta ti je rekao?
 
Zato što idem tek prekosutra.

Zašto tek sada? ZATO ŠTO MI JE TEK SAD PALO NA PAMET DA JE I TO MOŽDA OPCIJA. Roakutan je ušao u moj misaoni proces tek pre 20ak dana, do tada je to bilo nešto što se daje drugima, ali sada mi više nije.

pa sto onda otvaras temu ako je roacutan tako dostupan? sama rece '' dali znate nekog ko bi me vodio kroz lecenje roakutanom'' . znaci lazes.

gde ces prekosutra?
 
Poslednja izmena:
Šta, bre, lažem? Lažem da sam tek sada počela da razmišljam o tome?
Ja pitam znate li nekoga ko ima iskustva sa različitim načinima doziranja, ne moraju odmah da me stave na, lupam, 40 mg; znate li nekoga proverenog, ko ne smatra da je Roakutan, kao što Sofija reče - mišomor.

Važi što ću da ti kažem gde idem, da nećeš možda i satnicu i liniju gradskog prevoza kojom idem do tamo, pa da ideš sa mnom? Poznata poliklinika u pitanju je, išla sam nasumično, nije kao da imam preporuku.

Potrudili ste sa mi otežate za sve pare.
 
Šta, bre, lažem? Lažem da sam tek sada počela da razmišljam o tome?
Ja pitam znate li nekoga ko ima iskustva sa različitim načinima doziranja, ne moraju odmah da me stave na, lupam, 40 mg; znate li nekoga proverenog, ko ne smatra da je Roakutan, kao što Sofija reče - mišomor.

Važi što ću da ti kažem gde idem, da nećeš možda i satnicu i liniju gradskog prevoza kojom idem do tamo, pa da ideš sa mnom? Poznata poliklinika u pitanju je, išla sam nasumično, nije kao da imam preporuku.

Potrudili ste sa mi otežate za sve pare.

roakutan u tvojim godinama je bespotreban. ti imas psihicki problem, smatras se ruznom zbog par bubuljica na licu ili dupetu.madavi da si glat takav karakter je uzas.
 
Dobila sam Roacc, motherfuckers!

Ne krećem odmah, već za koju nedelju, kad malo sunce oslabi, pošto je lek fotosenzitivan.

Ako neko hoće preporuku NORMALNOG lekara, čija su uža stručna oblast akne, koji zna šta priča, zna protokol, i uliva poverenje, neka mi piše na pp.

Toliko.
 
Dobila sam Roacc, motherfuckers!

Ne krećem odmah, već za koju nedelju, kad malo sunce oslabi, pošto je lek fotosenzitivan.

Ako neko hoće preporuku NORMALNOG lekara, čija su uža stručna oblast akne, koji zna šta priča, zna protokol, i uliva poverenje, neka mi piše na pp.

Toliko.
Drago mi je da si dobila recept, svako od nas ovde razume tvoje muke, verovatno bi i svako od nas da ima tih problema razmisljao o tom leku.
Uzimaj ga onako kako si sama smislila, prvo malo, nadamo se da ce ti i ta minimalna jacina pomoci.
I javi se:)
 
Hvala ti.

Doktorka je pomenula doziranje po kilaži, što znači da bi krenula od nekih 30-40mg, što ne dolazi u obzir, jer mislim da je nepotrebno, studije vrlo jasno pokazuju da ne postoji razlika u efikasnosti između manjih i većih doza.

Ja ću krenuti sa 10mg dnevno ili čak svaki drugi dan, pa ćemo videti. Nisam toliko hevi slučaj, trebalo bi da bude dobro.
 
Nadam se da ste me razumeli da ne krećem odmah, nego za koju nedelju kada sunce oslabi.

Toliko sam uzbuđena da ne mogu da vam opišem. Sve moguće sam iščitala (95% slučajeva su pozitivna iskustva), jedva čekam da se mackam i negujem za vreme korišćenja leka. Nadam se da neću imati nikakve teže nuspojave.
 
Nadam se da ste me razumeli da ne krećem odmah, nego za koju nedelju kada sunce oslabi.

Toliko sam uzbuđena da ne mogu da vam opišem. Sve moguće sam iščitala (95% slučajeva su pozitivna iskustva), jedva čekam da se mackam i negujem za vreme korišćenja leka. Nadam se da neću imati nikakve teže nuspojave.
Ta doza koju ti planiras da uzimas suvise je mala, i ja sam sinoc citala razne forume ( Nemacka, Svajcarska, Austrija) i ljudi kazu da je ta doza individualna, svima su prepisivali
20-40, nekima i jedan dan 10, drugi dan 20, a sto se tice tih nezeljenih posledica najgora su suva usta, suve oci, ljudi pricaju da da su pili i 5 litra vode dnevno, a jos su uvek bili zedni,
ali su neki i savrseno zadovoljni pa se nadamo da ce tako biti i kod tebe. Ako0 znas engleski ( a sigurna sam da znas) idi na forume iz USA i UK, svasta covek vidi, procita.
Problem je i teska depresija koja mnoge "fata", ali je valjda lakse kad covek to sve zna unapred.
 

Back
Top