Preporuka lekara za Roakutan

gost 391595

Buduća legenda
Poruka
35.177
Išla sam na pretragu, sve teme sa naslovom Roakutan su zaključane zbog zastarelosti.

Može li neko da mi da preporuku za lekara (Beograd) koji hoće da prepiše Roakutan i za ne toliko težak oblik akni, ali jako uporan, rezistentan na razne terapije, oralne i topikalne, i kao i dijetetske i eliminatorne režime, evo već 14 godina (sada imam 29).

Može i putem privatne poruke.
 
Išla sam na pretragu, sve teme sa naslovom Roakutan su zaključane zbog zastarelosti.

Može li neko da mi da preporuku za lekara (Beograd) koji hoće da prepiše Roakutan i za ne toliko težak oblik akni, ali jako uporan, rezistentan na razne terapije, oralne i topikalne, i kao i dijetetske i eliminatorne režime, evo već 14 godina (sada imam 29).

Može i putem privatne poruke.

to je vrlo zajeban lek. i ne bih ti ga preporucio.

https://www.alims.gov.rs/ciril/files/2012/08/5-Brosura-za-pacijente.pdf
 
Odradila sam svoje istraživanje, i za mene benefiti prevazilaze rizike, Prosto, cost - benefit analiza.

A i nisam vas pitala za alternativne metode ili vaše mišljenje o leku, je li toliko teško uzdržati se od mišljenja za koje vas niko nije pitao?

Ako ne umete da odgovorite na pravo pitanje, ne javljajte se, jednostavno.

Ja ću do leka doći pa ću doći, ali bi bilo lepše da mi neko preporuči lekara koji bi me vodio.
 
Odradila sam svoje istraživanje, i za mene benefiti prevazilaze rizike, Prosto, cost - benefit analiza.

A i nisam vas pitala za alternativne metode ili vaše mišljenje o leku, je li toliko teško uzdržati se od mišljenja za koje vas niko nije pitao?

Ako ne umete da odgovorite na pravo pitanje, ne javljajte se, jednostavno.

Ja ću do leka doći pa ću doći, ali bi bilo lepše da mi neko preporuči lekara koji bi me vodio.

za tvoju informaciju ja nisam neki indijanac nego magistar farmacije, koji se sretao sa pacijentima pod roakutanom. dermatolozi se vrlo tesko odlucuju da ga pisu jer je vrlo zeznut lek.

moja profesionalna duznost te upozorim. nema potrebe da padas u vatru.
 
Nisam došla kod tebe na konsultacije ili pregled, pa da imaš profesionalnu dužnost da me upozoriš. Ti si ovde samo korisnik foruma, kao i ja.

Mislim, hvala, ali upozorenje postoji i u kutiji, tako da...

I dalje čekam odgovor na svoje pitanje, tj preporuku.
 
Prilicno je lako voditi pacijenta muskog pola,ali kod zena je to vrlo komplikovano. nazovi par privatnih klinika za dermatologiju pa vidi ko ce da stisne da ga napise.neko hoce verovatno.

- - - - - - - - - -

Nisam došla kod tebe na konsultacije ili pregled, pa da imaš profesionalnu dužnost da me upozoriš. Ti si ovde samo korisnik foruma, kao i ja.

Mislim, hvala, ali upozorenje postoji i u kutiji, tako da...

I dalje čekam odgovor na svoje pitanje, tj preporuku.

ako mozes, odgovori mi na pitanje zasto dermatolozi koje si posecivala nisu ti ga do sad prepisali?
 
Nisam došla kod tebe na konsultacije ili pregled, pa da imaš profesionalnu dužnost da me upozoriš. Ti si ovde samo korisnik foruma, kao i ja.

Mislim, hvala, ali upozorenje postoji i u kutiji, tako da...

I dalje čekam odgovor na svoje pitanje, tj preporuku.
Pa nece ti ga niko prepisati jer su posledice strashne, pokusaj da ga kupis na svoju ruku preko nekog onlajn portala.
 
Pa nece ti ga niko prepisati jer su posledice strashne, pokusaj da ga kupis na svoju ruku preko nekog onlajn portala.

ne kapira da u toku tretmana roakutanom, mora maltene na tri dana da se vadi krv, rade testovi na trudnocu kod zena..lecenje tim lekom je vrlo kompleksno i zahteva milion stvari da se prate. da roacutan nije to sto jeste, klindamicin losion na primer bi otisao u istoriju. roacutan izaziva simulaciju hipervitaminoze (i to teske ) vitamina a koji u velikim dozama remeti rad mnogih organa, pormecaj hormona kod zena, dokazanu teratogenost ploda ako se uzima u trudnoci, poremecaj nervnog sistema...

komsija me pre par godina zamolio da njegovom sinu pokazem malo nesto osnovno iz hemije a decko je bio na roakutanu. bio je kao drogiran, smusen, dezorijentisan...nista nismo mogli da uradimo.
 
Последице могу да буду страшне али се пацијент зато редовно прати и контролише па чим почну да скачу ензими јетре, изводи се са терапије.

Зашто се постављачици теме не уводи роакутан? Вероватно саме бубуљице нису по типу за роакутан. Он се да је кад се стварају дубоке, поткожне, веома болне бубуљице које су праћене јаком упалом.
 
Последице могу да буду страшне али се пацијент зато редовно прати и контролише па чим почну да скачу ензими јетре, изводи се са терапије.

Зашто се постављачици теме не уводи роакутан? Вероватно саме бубуљице нису по типу за роакутан. Он се да је кад се стварају дубоке, поткожне, веома болне бубуљице које су праћене јаком упалом.

fora je u tome sto je na dermatologu velika odgovornost prilikom propisivanja tog leka.
 
Jao, koliko lupetate i zastrašujetе. Ne prati se 'milion' stvari, već lipidni status i kod žena mora da se bude sigurno da neće doći do trudnoće, što se kod mene neće desiti ni za 6 godina a kamoli za 6 meseci. I ne vadi se krv na svaka 3 dana, nego na mesec dana, kome služe te dezinformacije koje plasirate, osim zastrašivanju?

Zašto mi lekari nisu prepisali do sad? Zato što im je bilo lakše da me kljukaju antibioticima po mesec dana (to je nekako bolje od Roakutana?!) i hormonskom kontracepcijom (koju očajno podnosim), nego da se hvate u koštac sa problemom jednom zauvek. To što se plaše da prepišu mi više govori o tome koliko su loši lekari nego o leku.

Pričajte šta hoćete, zastrašujte, odvraćajte, ali ljudi od nuspojave imaju najčeše suva usta i to je sve.

Šta, humanije je pustiti nekoga da 15 godina muči muku sa problemom za koji je sve probao, ali bukvalno SVE?
 
Poslednja izmena:
Jao, koliko lupetate i zstrašujetе. Ne prati se 'milion' stvari, već lipidni status i kod žena mora da se bude sigurno da neće doći do trudnoće, što se kod mene neće desiti ni za 6 godina a kamoli za 6 meseci. I ne vadi se krv na svaka 3 dana, nego na mesec dana, kome služe te dezinformacije koje plasirate, osim zastrašivanju?

Zašto mi lekari nisu prepisali do sad? Zato što im je bilo lakše da me kljukaju antibioticima po mesec dana (to je nekako bolje od Roakutana?!) i hormonskom kontracepcijom (koju očajno podnosim), nego da se hvate u koštac sa problemom jednom zauvek. To što se plaše da prepišu mi više govori o tome koliko su loši lekari nego o leku.

Pričajte šta hoćete, zastrašujte, odvraćajte, ali ljudi od nuspojave imaju najčeše suva usta i to je sve.

Šta, humanije je pustiti nekoga da 15 godina muči muku sa problemom za koji je sve probao, ali bukvalno SVE?

ja sam te lepo pitao. da li ikada pitala dermatologa da li bi ti dao roacutan i zasto ne bi?

na ovom forumu pustas jezik do pupka a nisi lekaru se najebala majke nego nama koji ti racionalno objasnjavamo zasto (pri tome ovde nas ima skolovanih za lekove i akne).
 
Poslednja izmena:
Nisam pitala jer nemam dermatologa trenutno, imam zakazano prekosutra. Njemu ću reću isto što i vama.

Ja nisam došla ovde da raspravljam o Roakutanu, nego da tražim preporuku, vidiš li UVODNI POST?


Ja tebe lepo pitam: koje je drugo rešenje? Pazi sad, šta god da kažeš - ja sam probala.
Da živim ovako - ne pada mi na pamet.

Najozibljnije neželjeno dejstvo Roakutana je depresija i agresija? Vau, depresivna sam i agresivna i sad.
 
Poslednja izmena:
Nisam pitala jer nemam dermatologa trenutno, imam zakazano prekosutra. Njemu ću reću isto što i vama.

Ja nisam došla ovde da raspravljam o Roakutanu,
nego da tražim preporuku, vidiš li UVODNI POST?


Ja tebe lepo pitam: koje je drugo rešenje? Pazi sad, šta god da kažeš - ja sam probala.
Da živim ovako - ne pada mi na pamet.

Najozibljnije neželjeno dejstvo Roakutana je depresija i agresija? Vau, depresivna sam i agresivna i sad.
Posledice i nezeljeni efekti mnogo su strashniji, ali ja tebe razumem. zelis da se resis tih akni, ne pitas "kolko kosta kirija",
tako i pitaj ili zamoli ovog dermatologa, mozda ce ti ih i prepisati.
Inace, nema potrebe da budes bezobrazna i drska i da nam obajsnjavas zasto ovde nisi dosla jer je svejedno zasto si dosla,
a zasto nisi, ili zasto si otisla.
 
Pa da, ali naslov teme i uvodni post se formulišu u skladu sa potrebama onog koji postavlja temu.

Ja dođem ovde i tražim preporuku LEKARA, a oni drže slovo o štetnosti leka, kao da ne znam.. Iščitala sam studije i studije, nagledala se ličnih iskustava korisnika po YT toliko da mi se povraća od repetitivnosti jer znam sve napamet... a i dalje želim. Spremna sam da podnesem neke neželjene efekte, ne kažem da sam spremna da podnosim transaminaze koje skaču u nebesa ili siucidalnu depresiju, ali neke neželjene efekte jesam spremna da podnesem.
 
Pa da, ali naslov teme i uvodni post se formulišu u skladu sa potrebama onog koji postavlja temu.

Ja dođem ovde i tražim preporuku LEKARA, a oni drže slovo o štetnosti leka, kao da ne znam.. Iščitala sam studije i studije, nagledala se ličnih iskustava korisnika po YT toliko da mi se povraća od repetitivnosti jer znam sve napamet... a i dalje želim. Spremna sam da podnesem neke neželjene efekte, ne kažem da sam spremna da podnosim transaminaze koje skaču u nebesa ili siucidalnu depresiju, ali neke neželjene efekte jesam spremna da podnesem.
Ali niko od nas ovde nije imao te akne, znamo za taj lek iz medija, od poznanika koji su nayebali kao zuti mravi , ali ne razumem
sta ti sada od nas ovde ocekujes? Neku adresu dermatologa koji to prepisuje? To niko od nas ne zna jer nema veze sa aknama.
 
Pa šta se onda javljate, ne razumem? Da mi kažete kako me ne razumete jer nemate veze sa aknama, i da mi dodatno stanete na muku + me odgovorite od jedine stvari koju ja vidim kao rešenje za sebe?

Imam nekoliki poznanika koji su biti na Roacc, niko nije najebao 'kao žuti mrav', bukvalno niko. Gde su ti ljudi sada što su najebali kao žuti mravi, jesu dobili milionske odštete od Roche-a?
 
Jao, koliko lupetate i zastrašujetе. Ne prati se 'milion' stvari, već lipidni status i kod žena mora da se bude sigurno da neće doći do trudnoće, što se kod mene neće desiti ni za 6 godina a kamoli za 6 meseci. I ne vadi se krv na svaka 3 dana, nego na mesec dana, kome služe te dezinformacije koje plasirate, osim zastrašivanju?

Zašto mi lekari nisu prepisali do sad? Zato što im je bilo lakše da me kljukaju antibioticima po mesec dana (to je nekako bolje od Roakutana?!) i hormonskom kontracepcijom (koju očajno podnosim), nego da se hvate u koštac sa problemom jednom zauvek. To što se plaše da prepišu mi više govori o tome koliko su loši lekari nego o leku.

Pričajte šta hoćete, zastrašujte, odvraćajte, ali ljudi od nuspojave imaju najčeše suva usta i to je sve.

Šta, humanije je pustiti nekoga da 15 godina muči muku sa problemom za koji je sve probao, ali bukvalno SVE?
Eurus, ima bre nekih drugih metoda, idi u neki kozmeticki salon gde lekari rade ( ne gde se nokti i depilacija radi), ja sam licno imala
neki problem pre 100 godina sa nekih tri akni na licu, uzasno me je to mucilo, spas sam nasla u Svetosavskoj ( Slavija), da li
i dan danas to postoji ne znam, ali tamo su bili lekari ( mlade , jako "izgledne" zenske) i tamo su me i izlecili za vjek i vjekovma od tih akni.
Trajalo je to nekoliko meseci ( tecni azot za koji mislim da mi nije pomogao aloi je bio prijatan) ali i neka cudna tecnost koja mi je stvarno
te akne unistila, a bila je recimo na bazi nekog alkohola i krecha ( simplificiram jer ne znam tacno sta je bilo, tako mi je delovalo)
a ta mi je tecnost osusila te akne i vise ih nikada nisam imala.

- - - - - - - - - -

Pa šta se onda javljate, ne razumem? Da mi kažete kako me ne razumete jer nemate veze sa aknama, i da mi dodatno stanete na muku + me odgovorite od jedine stvari koju ja vidim kao rešenje za sebe?

Imam nekoliki poznanika koji su biti na Roacc, niko nije najebao 'kao žuti mrav', bukvalno niko. Gde su ti ljudi sada što su najebali kao žuti mravi, jesu dobili milionske odštete od Roche-a?

Vidi, ja zivim u Nemackoj ukuckala sam u ndmacki gugl naziv, sto se bre deres na nas.
a pojma nemam od kud ti ideja da nas nekolicina ovde ( a ima nas desetak na ovom Podforumu) bolujemo od mladalackih bubuljica?
 
Рахи, код бубуљица не помажу козметички салони, нити је препоручљиво да приучена козметичарка стиска неком бубуљице које су по дефиницији упала коже.

Бубуљице лече дерматолози.

Eurus, верујем да ти је мучно, знам колико је женском бићу страшно да има проблематичну кожу лица, гледала сам девојке које долазе на терапију. Међутим, лечење антибиотицима мора трајати дуго. Знам из праксе да девоје попију по 40-50 кутија антибиотика и тек се онда прелази на тешку артиљерију тј. роакутан.
Али у том случају си дуго пацијент код истог дерматолога који већ зна твоју ситуацију и зна да је покушао све.
Исто тако знам да постоје пацијенти којима није ни роакутан помогао, нажалост.
 
Рахи, код бубуљица не помажу козметички салони, нити је препоручљиво да приучена козметичарка стиска неком бубуљице које су по дефиницији упала коже.

Бубуљице лече дерматолози.

Eurus, верујем да ти је мучно, знам колико је женском бићу страшно да има проблематичну кожу лица, гледала сам девојке које долазе на терапију. Међутим, лечење антибиотицима мора трајати дуго. Знам из праксе да девоје попију по 40-50 кутија антибиотика и тек се онда прелази на тешку артиљерију тј. роакутан.
Али у том случају си дуго пацијент код истог дерматолога који већ зна твоју ситуацију и зна да је покушао све.
Исто тако знам да постоје пацијенти којима није ни роакутан помогао, нажалост.

Ja i napisah da sam isla svojevremeno kod lepih i mladih dermatoloskinja ( a koje su naravno lekari).

Nego je to kod mene bilo kratkotrajno, verovatno bi i samo od sebe prestalo.
Razumem i ja muke i nevolje i ne samo zenskih osoba ( i muskarci imaju iste nevolje kao i zene), verovatno bih i ja da moram probala sve pa
i ovaj roakutan, ali zaista postoje pacijenti kojima ne samo da nije pomogao nego su danas u situaciji da svoj zivot smestaju u neke kategorije
tipa Zivot pre i posle roakutana a nije tako da im je sada zivot lep nego je sve dijametralno suprotno.
 
40 - 50 kutija antibiotika?! Pa šta mi ostane od mikrobioma nakon toga? Kako je to bolje od 6 - mesečnog tretmana Roakutanom koji se ne ponavlja nikad više u životu u 95% slučajeva?
Pila sam 3 kutije AB, i muku namučila da umirim kandidu posle toga, a iskreno - ne verujem ni da sam je skroz umirila, jer reagujem i na mrvu nečega slatkog.

Prekosutra nosim spisak svega što sam probala, i veruj mi da taj spisak bez problema može da se rasprostre pod noge kao tepih, koliko je dugačak.

Inače, danas postoje tzv 'low dose' režimi doziranja Roakutana, gde se pije 10-20mg dnevno, ili čak svaki drugi dan. Nekad se ide i od 2.5 - 5mg. Ima se mnogo manje neželjenih efekata, a efektivnost je podjednaka:
https://bpac.org.nz/BPJ/2013/November/acne.aspx

Research has shown that isotretinoin at doses of 0.1 mg/kg per day is as effective as doses of 1 mg/kg per day in terms of acne clearance.

A ako pogledamo preporučene dnevne doze vitamina A (iako je tretinoin nije vitamin A, već izomer retinoične kiseline, i samim tim ne nosi toliki rizik predoziranja), 10mg dnevno bi bilo u okviru tog ranga. Na granici, ali i dalje u okviru.
 
Poslednja izmena:
Ja i napisah da sam isla svojevremeno kod lepih i mladih dermatoloskinja ( a koje su naravno lekari).

Nego je to kod mene bilo kratkotrajno, verovatno bi i samo od sebe prestalo.
Razumem i ja muke i nevolje i ne samo zenskih osoba ( i muskarci imaju iste nevolje kao i zene), verovatno bih i ja da moram probala sve pa
i ovaj roakutan, ali zaista postoje pacijenti kojima ne samo da nije pomogao nego su danas u situaciji da svoj zivot smestaju u neke kategorije
tipa Zivot pre i posle roakutana a nije tako da im je sada zivot lep nego je sve dijametralno suprotno.

Па да, али су веома ретки и не знамо како је дошло до тога- да ли се редовно контролисао, узимао прописану дозу и сл.
 

Back
Top