Preporuka, do 500 jura :)

i mene interesuje isto.. znaci 500 eura, kao neki solidan aparat da pocnem da izrazavam svoje umece i kreativnost :D
do sad mi preporucivali taj Nikon i Nikon D90.. ali on je koliko znam malo vise od toga..
jel i ti kreces kao i ja u fotografske vode "kolega" :cool:
 
^ aj' nemojmo preterivati...mislim kontam da se nema para i sve je to OK-ali kad digitalci budu u proseku 10 evra-neko ce doci i reci- e a ja hocu za 5 :)..."ni kod babe nema dzabe"-sto bi rek'o nas narod...stisni se za 100tinak evra(uvek volim da podjem od one price-pusac si?e odreni se 50% cigara 3 4 meseca i imas jos 50tak evra za FA :)) bar pa uzmi nekog Fujija/Canona...E sad prvo moras znati sta je kod digitalaca STVARNO VAZNO a sta marketinski trik...Mpix-nebitno(sve preko 5 je vise nego dovoljno), opticki zum(3,5,8,10 x-nebitno)-bitno je odakle pocinje taj zoom-koja ona prva brojka...velicina ekrana-nebitno-kvalitet istog-bitno!>face-detection, i brdo slicnih gluposti tj bzvz space-funkcija-nebitno-manuelne komande*da ima oznaka M pored svih onih modova)-jako bitno...
Evo konkretan primer-Fuji AX 200-28-140 zoom obj,12 Mpix, HD video...sta vise?za 89 evra!2 god garancije...ako Te zanima gde poslacu Ti pp da ne bude reklama...a za oko 10 + - evra imas brdo solidnih apaartica da biras...nemoj da se zezas sa tim krsevima od 50 evra samo ce glava da Te boli, najdobronamernije ti kazem...
 
Da ne bi otvarao nvu temu pa cu ovde pitati.
Da li neko zna neki program za "profisionalno" obradjivanje lica? Poput face age, ili sl.?
p.s

Ubih se od trazenja na googl-u i nista sem face age nisam nasao

Photoshop :) jedini i najbolji. Svo svoje slobodno vreme koristim da se igram u PSu. A i kad radim, radim u PSu :D:D
Beskonacne su vam mogucnosti:worth:
 
Poslednja izmena:
Razmišljam i ja o NikonD3000. Vidim da nema snimanje zvuka i video dok neki jeftiniji aparati to imaju. Molio bi za pojašnjenje pošto se ne razumem u tematiku a hoću neki fotoaparat upravo do 500e.

Ne znam koliko se razumiješ u fotografiju, ali vjerovatno znaš da postoje kompaktni, prosumer i DSLR aparati. Nikon D3000 je solidan DSLR (svaki početnik će biti zadovoljan njime), u njegovom rangu ti je vjerovatno i Canon EOS 1000D, oba aparata nemaju video mod, ali prave odlične fotke! Sad njihovi "nasljednici" D3100 i T3/1100D su dosta poboljšani, oba aparata imaju video mod, povećan ISO.. da ne nabrajam. E sad ako imaš malo da otvoriš džeš ja bih ti preporučio T3 ili D3100 da uzmeš, jesu skuplji ali fenomenalni aparati.

Pozdrav!
 
Za 500 evića može lepo da se pazari, ne znam da li je imperativ dslr, ali pretpostavljam da jeste. D3000 bih otpisao iz odmah, jer ima CCD senzor koji ne može da se meri sa CMOS familijom. Mislim da ni live view nema. Može se uzeti dosta toga polovnog za 500evra, ako se traži isključivo novo, onda Canonov 450D ili jeftinija varijanta (a ne nešto lošija) 1000D ili 1100D kod Nikona D5000 ili D3100 je otprilike u tom nekom cenovnom rangu. Osim Canona i Nikona, ne bih razmatrao druge dSLR sisteme.
 
Siguran sam da T3 tj. 1100D nije gori od 450D.

Evo i test, zato je najbolje otići i isporbati oba, i vidjeti koji bolje leži i slično.

P.S 1100D ne košta 639€ kao što u testu piše, već 450€, što je značajna razlika u odnosu na 450D koji košta 920€ ;)
 
Poslednja izmena:
Kod nas je 450d otprilike koliko i 1100d a obzirom da je 1100d novije generacije i da ni po čemu na zaostaje za 450d (čak i prednjači kada je iso u pitanju i ima video zapis) nikako nije gori. Lošija solucija od 450d je savremenik 1000d koji je nešto kao 'blago osakaćeni' 450d, malo sam nespretno napisao post pa je ispalo da sam stavio 1000d i 1100d u istu ravan.
 

Back
Top