Quantcast

Preporučite mi dobar elektromobil

mekflaj

Iskusan
Poruka
5.714
Čuo sam da više nisu bauk, što se cene tiče problem je valjda što su spori i što se baterija brzo troši. No meni to ne predstavlja problem.
Dovoljan mi je dvosed, prelazio bih dnevno oko 40ak kilometara nakon čega bih mogao da punim bateriju.
Takođe, koliko je tačno da je zima problem za njih, za bateriju?
Na šta još treba obratiti pažnju?

acivi

Ističe se
Poruka
2.756
Jeste problem zimi, i ja sam tako cuo i gledao neku emisiju na TV. Ali, neznam bas detalje da ti kazem. Uglavnom, najveci nepriojatelj tih vozila jeste niska temperatura, zato sto baterije inace na hladnoci imaju slabiji ucinak, a dodatni problem je sto je hladno pa ces hteti da upalis grejanje u kolima i onda baterije odu mnogo brze. Opet kazem, neznam bas u detalje.

Ovo sto Dule predlaze je mozda bolje resenje, posto Prius nije cisto elektricno vozilo, pa ako zataje baterije, uvek imas benzinski motor. A ja bih pored Priusa dodao i Hondu Insight, slicno vozilo, ali mnogo jeftinije. Mislim da je cena nekih 5000 evra manja, proveri na netu, to bar nije problem. Znam jednog decka koji vozi Insight i vrlo je zadovoljan, ali TO NIJE ELEKTRICNI auto, vec hibrid.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.