Preporucite auto skolu u Novom Sadu koja je najbolja

Pozdrav Sophos3 i ostalima. Zanima me da li si potpisivala neki ugovor kad si zapocela sa obukom u skoli Formula B? I da li si imala neku vrstu potvrde ili racuna kao dokaza da si odvozala fond casova? Moja prijateljica je krenula na casove kod njih... Meni je pomalo cudno sto ta skola nema kancelariju u Novom Sadu, vec oni dolaze na kucnu adresu da bi popunili karton, a ugovor jos uvek nisu ponudili da se potpise... I jos nesto, koje testove oni organizuju, da li i teorijski test i vozacki? Da li si dobila neku literaturu da ucis od njih? Zamolila bih te da mi das konkretnije informacije po pitanju metodologije njihovog rada, kao i da li si polagala vozacki test u istom modelu auta u kom si i vezbala voznju?
 
@ Dokolica

Izvini sto ti tek sad odgovaram, ali nisam ovih dana posecivala forum. Nadam se da nije kasno :)

Postavila si dosta pitanja, pa cu pokusati redom da ti odgovorim:
Sto se tice potpisivanja ugovora :confused: - nemam pojma o tome nista. Ja nisam potpisivala ugovor, niti mi je to uopste poznato da se radi?! :confused:

Potvrdu takodje nisam imala, jer je nisam trazila. U skolu sam dosla po preporuci, pa sam imala potpuno poverenje. I nije bilo nikakvih problema. Moja prijateljica jeste prilikom uplate prve rate zelela racun, ili priznanicu, i koliko se secam da ga je i dobila.

Sto se tice dolaska na kucnu adresu - iskreno, meni je to savrseno odgovaralo. Ja sam to bas lepo koristila. Npr. cas mi pocne ispred faksa, nakon mojih predavanja, a zavrsi se ispred kuce (automatski izbegla gurkanje pola sata po gradskim autobusima :klap: ), i razne kombinacije, zavrsim cas kod drugarice, u centru, ili gde god meni odgovara. Samo javim instruktoru na vreme gde da me pokupi, i on dodje jer mu je u principu svejedno gde ce me pokupiti :D

Ajmo dalje :) Ispite, i teorijski i voznju, su mi oni prijavili. Teorijski se polaze tamo blizu Merkatora, a voznja - to vec sigurno znas - na poligonu i gradska voznja, kuda ti kaze komisija da vozis. Ja sam polagala na Klisi.

Od literature sam dobila knjigu na koriscenje, i CD koji sadrzi interaktivne testove kakvi dolaze i na ispitu. Savrseno dovoljno da polozis bez problema. Mada je Jezdimir bio uvek na raspolaganju za moja pitanja u vezi nekih pitanja iz testa koja su mi bila skroz nejasna (videces kad pocnes da spremas :) )

I, kao poslednji odgovor, da - polagala sam na Pezou, i na njemu sam se sve vreme i obucavala. Mislim da to ne bi bilo ni posteno da se tako ne radi.

Nadam se da sam ti pomogla, jer sam se bas potrudila :)
Pozdrav, i sretno u polaganju! :bye:
 
@ Kalla

Potpuno se slazem sa tvojim izborom skole, iako me nije obucavao tvoj instruktor.
Za polozene testove i voznju se zahvaljujem svom instruktoru Jezdimiru Tadicu, takodje iz skole Formula B. Stvarno, sve pohvale! Izgleda da je to auto-skola finih, ljubaznih i strucnih instruktora ;)
P.S. Mozda smo zajedno i polagale?.....
Мени је, такође, Јездимир Тадић био инструктор. Човек стварно зна да ради свој посао, и труди се да објасни све нејасноће, колико год пута да треба. :ok:
 
Ja sam zimus polagala u auto školi Alluno :) u Miše Dimitrijevića. Divni su, super ljubazni, imaju teoretsku nastavu ko hoće da ide, cene skroz prihvatljive (tad je obuka bila 18 000).. Moj instruktor je bio Bojan , ne znam da l još radi, super dečko, završio saobraćajni fax, fin i staložen, nije neki drndoš. Drugarici je u istoj školi bio Zoran -takođe kaže da je super. Vozile smo obe na Reno Cliu. A vlasnik je Nemanja - na Puntu --eeee kod njega je gužva, i to najviše devojke, čini mi se :)
Sve preporuke od mene :)
btw, smorila me ta novosadska Klisa, selo sa neasfaltiranim ulicama bez znakova, uuuf...
 
Poslednja izmena:
Po mome misljenju, izbor autoskole je subjektivan. Ako je neka skola tj. neki instruktor meni dobar ne mora da znaci da ce i drugome biti dobar.
Drugo, mislim da ne treba osnovni razlog za izbor autoskole biti cena obuke, nego neki drugi faktori. Jer nije isto ako je obuka u nekoj skoli npr. 14000 ili npr. 22000. Mislim da ipak vredi dati i npr. 4000 vise, ali da se dobro obucis, zar ne?Cena obuke bi trebala za sobom da povlaci i citav niz drugih faktora pa samim tim i kvalitet obuke, kao i volju i zelju instruktora da dobro odradi cas voznje.

Moja preporuka je da se raspitas ko je od tvojih drugova gde polagao i ko ima kakvo iskustvo, pa shodno tome upises ili ne upises odredjenu skolu. I kao sto sam ti rekao, nemoj dozvoliti da za ustedu od npr. 4000 imas mnogo losiju obuku, jer ce se to kad - tad pokazati. Veruj mi.
 
n1456620209_139879_5024.jpg
Alunno :worth: najlepsi deo mog zivota do sada... osecala sam se kao da znam te ljude godinama, uzivala i smejala se stalno :lol:, polozila sam testove iz prve (a dooobro mislilm malo i pomognu ali to svakako ne treba da se plati dodatno;)!) vonju sam polozila iz druge mojom krivicom pala sam prvi put nisam babu :dash: videla da prelazi ulicu kada sam radila polu-kruzno :roll:
instruktor je bio ok, samo malo je imao kako da kazem... jake reflekse i napadno je dirao volan dok sam vozila sto me je veoma dekoncentrisalo i plasilo, imala sam pre njega jos jednog koji je imalo losu naviku da non-stop prica na telefon :think: i to nije bilo ok, ali ne moze sve da bude savrseno... sto se placanja tice skroz je pristupacno svakome... ali ima i jedna savrsena stvar pre testova ima teoriska nastava koja jakoooo,jakooo pomogne a ne samo da bubate napamet testove (kao sto sam ja pokusavala :D ) a tek na tim predavanjima smeha i zezanja.... stvarno su prava porodica i svi su preljubazni sam zvala skole da se raspitujem da odlucim gde cu da se upisem javila se preljubazna zena koja je sa puno zivaca meni sve objasnila do detalja bila sam ocarana i odlucila da se upisem u Alunno... A za devojke da kazem kada vidite tek gazdu Alunna :super: odlepicete :rumenko: :whistling: iii takooo. . . :per: jedno je sigurno svuda se placa zato raspitajte se kod prijatelja i rodbine gde su polagali i posavetujte se pre nego sto odlucite :bye:
 
Položio sam u Auto školi "CAR" pre mesec dana. Sve je prošlo super, kako sa intruktorom tokom obuke tako i na ispitima. Super mi je bilo što smo pre obuke slušali teoriju koja mi je mnogo olakšala polaganje testova! Sve sam završio iz prve :D
Vozila su koliko sam video nova, a ja sam radio obuku na pežou sa sjajnim instruktorom‚:D . Svaka preporuka za ovu auto školu pozdrav!
 
svidela mi se tema i moram da iznesem svoje impresije koje sam stekla u atoskoli Step, imala sam super instruktora i polozila sam iz prve kao i svi tog dana. Instruktor mi je jako puno puno pomogao tokom obuke i na samom polaganje jer sam imala veliku tremu. Jako sam zadovoljna celom obukom kao i strucnoscu ove auto skole i svima bi preporucila auto skolu STEP..
 
Мени је, такође, Јездимир Тадић био инструктор. Човек стварно зна да ради свој посао, и труди се да објасни све нејасноће, колико год пута да треба. :ok:

Jezda je ziva legenda i covek sa zivcima poput celicnih sajli.:p
 
Autoskola MALIVUK je najgora u NS-u. Uopste nisu korektni i retko ko ce poloziti, gledaju da sto vise obore samo da bi imali sto vecu zaradu. Kao prvo zeznu da se ide polagati u Odzake jer je kao tamo lakse za polaganje, to kazu pre polaganja testova. Jeste da bude obezbedjen prevoz kao besplatno ali zato naplacuju polaganje 4000 a u vecini skola je 3000. I nekad ce javiti kako nemaju prevoz pa cete morati sami u Odzake. I ko ce to platiti? Vi. Kad se polazu testovi ide oko 30-tak kandidata i polozi jedva polovina,ok mozda nisu svi naucili. Za polaganje voznje od 14-15 kandidata polozi ili jedan ili niko, to je nemoguce, nisu ljudi debili ako su odvozali sve casove i ako ne znaju da voze ne bi trebali da idu na polaganje ali posto su otisli i instruktor nije rekao da on ne zna da vozi i da ne ide na polaganje znaci da je naucio ali oni ce namerno nesto pronaci samo da bi te oborili. Nije velika razlika ni u NS-u kad se polaze. Moj drugar je polagao u Odzacima i pao je na testovima nekoliko puta pa se prebacio da polaze u NS-u isto u ovoj autoskoli i polozio je iz prve ali zato voznju nije, stalno obaraju. A i prica se da je gazda posvadjan sa mup Po meni ako neko ne polozi za to je kriv instruktor jer on nije dobro naucio. Svi se popale kako je najjeftinija autoskola a u stvari nista ne valja. Tako da ako je neko hteo da se upise u ovu auto skolu ja mu ne bi preporucio. Svakog koga sam pitao za ovu autoskolu nisam nista dobro cuo sto znaci da nije do ljudi koji se upisu da polazu vec do autoskole. Toliko od mene Zzop

E, ovako, auto skolu Malivuk izbjegavati u shirokom uglu. Dakle, poenta im je da iz kadeta izvuku sto vise para. Medote kako to rade su manje - vise suptilne. U pocetku te nauce neke osnovne stvari kako da vozas po gradu sa Instruktorom, znaci ono, kreni, stani, zmigavac, prestrojavanje,... itd. Medjutim, poslje te pustaju samo tako da vozas i nista te vise "ne uce". Znaci, dovedu te na neki nivo da nesto znas, ali ne dovoljno da bi polozio.

Evo i par konkretnih primjera iz mog slucaja:
- Vozim Subotickim bulevarom 40 km/h, tri trake, nigdje nikoga, kao: "Vozi sporije, gdje jurcas"
- Vozim Maksima Gorkog 40 km/h, nigdje nikog od drugih vozila: "Vozi brze, sta se vuces"
- Vozim preko mosta na kanalu 40 km/h, najblizi auto ispred mene je 300 metara: "Vozi sporije".

Svaki put sam ja bio kriv jer kao ne vozim dobro, iako u realnosti sam svaki put vozio podjednako isto. Naravno, onda nabijanje osjecaja krivice meni i kao ja nista ne slusam i tako.

Na polaganju su me odveli na brdasce, iako tokom obuke niti jednom nismo bili na njemu. Bilo je kao stani, ja stao, kreni ja krenuo. Medjutim ja sam sve to uradio sa pedalama, da bi ispalo da sam trebao, naravno, sa rucnom kocnicom, sto samo po sebi nije nikakav problem, ali mi nikad niko to nije rekao.

Isto sam ja bio kriv jer sam kao: "izgubljen slucaj".

Otkazivanje polaganja rade (iz ovog ili onog razloga), kad vide da si dovoljno dobro savladao gradivo, pa te zovu za 15 dana ili mjesec dana. Mjenjanje vozila (jugica za jugica), mjenjanje instruktora, nemam dokaz ali mislim da su i gas shtelovali drugacije na svakih nekoliko dana. Znao sam namjerno uraditi neku gresko, npr, ja na glavnom putu, a propustim nekog ko je na sporednom, da vidim reakciju instruktora i naravno instruktor mi ne kaze da sam napravio gresku. Na moje pitanje, koliko dobro vozim, odgovor bi bio: "pa vidis sam". Na moje pitanje jel' treba da uzmem jos dodatnih casova, odgovor bi bio: "pa valjda ti znas". Na kraju nase divne saradnje, ja vise instruktora nisam ni slusao, vec vozio kud sam htjeo i kako sam htjeo, da bi izvjezabao ono sto sam vidio sam da mi shkripi, na sta je on komentarisao: "eto kupite kupone, uzmete auto, ja ti i ne trebam", "mogu ja i da izadjem vani".... itd.

Imam takvih primjera jos gomilu, ali o tome cu detaljno u Saobracajnoj Policiji da ispricam.

Jednoj poznanici su a ove fazone izvukli 500 evra i 6 mjeseci nerviranja, da bi poslje u drugoj auto skoli polozila iz prvog pokusaja. Mene su za sad kostali 300 evra.

P.S. Slicnu pricu sam cuo i za auto skolu Tocak. Uglavnom, metode koje koriste sam gore opisao, tako, da eto,...
 
Poslednja izmena:
Sve kritike na račun autoškole Malivuk nisu tačne,baš sad u ponedeljak 08.10.2012. sam položio ispit vožnje iz prvog puta bez ikakvih problema. Što se tiče automobila,Jugo je u pitanju,ali zbog toga se ne može reći da je loša škola,koliko para toliko i muzike. Dakle,ukoliko je neko spreman za vožnju i ume da se snađe u saobraćaju položiće iz prvog puta bez obzira koja škola je u pitanju !!! Instruktori su veoma korektni i strogi... Vaš uspeh zavisi isključivo od vaše uvežbanosti i znanja ! :bye:
 
E ovako,u februaru ove godine sam krenuo u auto školu .......sa teorijskim časovima,položio teoriju sa 1 greškom iz prve.E onda smo krenuli sa voznjom,nakon nekih 15-ak časova instruktor me pohvalio da super vozim i od tada nikakve zamerke nije imao niti je morao da interveniše.Prvi put sam izašao na ispit,odem na poligon i čekam da se pojavi auto i moj instruktor,kad na moje zaprepašćenje nije moj instruktor(NN lice).Sednem u auto,vezem se,isproveravam retrovizore,sedište...Dam im ličnu kartu,pandur sedi iza-"Jel vama prvi put da polazete" rekoh "Da" pogleda taj ispitivač u retrovizor na pandura i kao "MHmmmm"...osetila se tenzija čim sam ušao u auto,čak sam hteo odmah i da izadjem iz njega (msm druze nemoj me zezati da ja sa posla moram da izlazim i da me ti druze za****s zbog 4000 i tako da s obzirom da sam super vozio nisu znali šta da napišu i da uzmu 4000 rsd.U izvestaju je stojalo "opasno ugrozava bezbednost sebe i ostalih ucesnika u saobracaju".Dobro,rekoh sebi,ovo je Srbija.Drugi put polaganje,sve extra i super,iz Cara Lazara skrećem levo prema mornarici,uslovno svetlo stoji upaljeno,ja prolazim i na samom prolasku preko zebre svetlo se ugasi.Da, to im je bio razlog sto su me opet oborili iako na izvestaju pise "prolazak kroz zuto svetlo(???) osim u slucaju da se vozilo ne moze bezbedno zaustaviti.Razumem ja da im je stalo do 4000 rsd.ali najviše mrzim nepravdu.Sad čekam treći termin pa da vidimo...
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top