Preminuo Žarko Laušević (1960 - 2023)

varas se ...

"Pucao sam bez razmišljanja

- Te večeri odlučili smo da, prije nego što odemo na spavanje u sestrin stan, nešto pojedemo i popijemo po pivo. Svratili smo u kafić gdje sam, kada smo naručili jelo, pitao konobaricu - Kakva je ovo galama? Čula se neka buka. Mladić koji je sjedeo na zidiću kafića upitao je - Šta je bilo,momak? Kazao sam - Ništa, sve je u redu - objašnjava on.

- Ovakav dijalog je ponovljen drugi, pa treći put. Nisam učinio ništa što bi moglo da isprovocira svađu. Prišao je još jedan momak i ja sam udaren. Guran sam, vučen, udaran…Za trenutak sam izgubio svijest. Sve se, procjenjujem, zbilo za najviše pola minuta. Sjećam se samo dijelova događaja, jer mi je u glavi bilo sve pomiješano. Osjećao sam da mi se torba koju sam u posljednje vrijeme uvijek nosio preko ramena i u kojoj je bio pištolj - otima. Uspio sam da izvučem oružje, repetiram, ali napad nije prestao. Pucao sam ne znam koliko puta. Imao sam užasno osjećanje straha - dodao je on tada.

- Vidim zatim da moj brat leži na dva metra od mene i iznad njega onaj drugi momak koji ga bez prestanka udara nečim u glavu. Imao sam utisak da mu uzima život i pucao sam bez razmišljanja - rekao je on.

Ovo je bio odgovor na optužnicu kada je u jesen 1993. godine, u Višem sudu u Podgorici, počelo suđenje tada najvećem glumcu Jugoslovenskog dramskog pozorišta Žarku Lauševiću i njegovom bratu Branimiru."

i\medju redova na ovo sto je i sam izjavio "glumac-UBICA" je ostavio dovoljno prostora za osnovanu sumnju da nije bilo samo pitanje "kakva je to galama" jer niko od nas nije mali da poveruje da trojica zaskacu jednog/dvojicu za uctivo i milim glasom prosto pitanje.
Nemoj da se pravimo tupavi i kao da nismo prisustvoali negde nekada tuci ili upucavanju ili nakautu na keca "iz udarca"

Svi koji branite ubicu dobro razmislite sta biste mislili o legendi, o ljudini, o glumcini, o lausu da je pucao i ubio vaseg brata, strica, ujaka, oca ...
а ако је ваш брат, стриц, ујак, отац тражио ђавла и нашао га?
не браним било какво убиство али за танго треба двоје

npr došo lik sa pit bulom u dvorište gde se igraju deca.. jbg neko se boji neko ne.. i sad majka prišla i zamolila ga da odvede kuče u u pčku materinu negde jer se deca boje..on joj jbe mater .. e brt uzmeš pištolj lepo i overiš i džukelu i njega.. svet bi bio lepše mesto bez takvih idiota tako da uopšte ne krivim Lauševića.. odrobijao svoje i šta sad

а ако је ваш брат, стриц, ујак, отац тражио ђавла и нашао га?

vidis

u mojoj familiji su sve radni ljudi koji su isli na pocinak, jer sutra je radni dan, negde izmedju 21-23h

nisu se opijali, nisu isli po kafanama za razliku od mene tako da nisam merodavan da ti kazem bilo sta sto se tice

brata, strica, ujaka, tece, oca...

npr došo lik sa pit bulom u dvorište gde se igraju deca.. jbg neko se boji neko ne.. i sad majka prišla i zamolila ga da odvede kuče u u pčku materinu negde jer se deca boje..on joj jbe mater .. e brt uzmeš pištolj lepo i overiš i džukelu i njega.. svet bi bio0 lepše mesto bez takvih idiota

u redu je pita da roknes ali sto njega/vlasnika ?

npr došo lik sa pit bulom u dvorište gde se igraju deca.. jbg neko se boji neko ne.. i sad majka prišla i zamolila ga da odvede kuče u u pčku materinu negde jer se deca boje..on joj jbe mater .. e brt uzmeš pištolj lepo i overiš i džukelu i njega.. svet bi bio0 lepše mesto bez takvih idiota
Ali taj lik ne bi punio novine i ostale medije , kao ni ti ili ja.
Zar ne?

PS
Ne garantujem da i ja ne bih postupila tako kao Laušević.
Malo više su mi iskrzani nervi.
1700225507588.png

Samo Toma Fila i pokojni Laušević znaju kako je sve bilo i šta se sve izdešavalo tog dana, a mi samo špekulišemo celog života.

koji bre Toma ??? nije bio prisutan i moze samo da konstruise pricu sta je bilo samo i
iskljucivo na osnovu izjave lausa.

Obzirom da ga je Toma branio , koji je je8emajke advokat i vrloooo skup
odmah implicira da je laus bio gresniji nego sto je predstavljeno
to sam onda i to i sada mislim.

Da nisi gresan prihvatio bi advokata po sluzbenoj duznosti koga ne bi morao masno da placas !
Fakat

koji bre Toma ??? nije bio prisutan i moze samo da konstruise pricu sta je bilo samo i
iskljucivo na osnovu izjave lausa.

Obzirom da ga je Toma branio , koji je je8emajke advokat i vrloooo skup
odmah implicira da je laus bio gresniji nego sto je predstavljeno
to sam onda i to i sada mislim.

Da nisi gresan prihvatio bi advokata po sluzbenoj duznosti koga ne bi morao masno da placas !
Fakat
Nije tačno.

Advokati po službenoj dužnosti su jako slabi.

a zasto sam sebe demantujes ???

ako je "cist kao suza" samoodbrana i sl
zasto mora da angazuje NAJSKUPLJEG advokata ili jednog od top 3 u Beogradu da ga brani ?
kako to da nije nekog manje zvucnijeg odabrao.

Nemoj Neso molim te sad i ti
znas u strahu ne rokas ceo sarzer ko blesav
a pre toga si u nesvesti
a pre toga ja sam "samo pitao kakva je to galama"

koliko mislis da ja imam godinica i sta sam sve prosao po BG 90tih?
daj bre nemoj da se pravimo deca vise

a zasto sam sebe demantujes ???

ako je "cist kao suza" samoodbrana i sl
zasto mora da angazuje NAJSKUPLJEG advokata ili jednog od top 3 u Beogradu da ga brani ?
kako to da nije nekog manje zvucnijeg odabrao.

Nemoj Neso molim te sad i ti
znas u strahu ne rokas ceo sarzer ko blesav
a pre toga si u nesvesti
a pre toga ja sam "samo pitao kakva je to galama"

koliko mislis da ja imam godinica i sta sam sve prosao po BG 90tih?
daj bre nemoj da se pravimo deca vise
I ja sam sve dosta 1990-1999 prošao.

Back