Quantcast

Preminuo Robert Mugabe, bivši predsednik Zimbabvea

Nebitno da li se drzava zvala SRJ, SCG ili Srbija, cinjenica je da je nas narod bio pogodjen sankcijama i ratovima. Mada ko zna, ti si tada verovatno bio u nekom inostranstvu, pa te boleo k.... :roll::roll:
Прво си тврдио да си Србин. Сад прихваташ да можеш бити и Југословен. Шта ти фали да сутра постанеш Евроатлантиста? Ионако се бесплатно турчиш. Уновчи буљу, пре што ти се ту појави опет неки Крцун.

sin Juga

Iskusan
Poruka
6.596
Ne bi ga slavili, upravo ga i slavimo zato sto je izazvao rat, jer je tim aktom u ocima Srba koji ga slave, demonstrirao srpstvo
Да, али то је убедљива мањина, генерација лузера. И иде му на руку што је умро пре завршетка суђења као тобож неки мученик, па праве свеца од њега.

GrdobanS

Ističe se
Poruka
2.829
Прво си тврдио да си Србин. Сад прихваташ да можеш бити и Југословен. Шта ти фали да сутра постанеш Евроатлантиста? Ионако се бесплатно турчиш. Уновчи буљу, пре што ти се ту појави опет неки Крцун.
GenijaRac, :mrgreen: ja sam rodjen negde pred kraj SFRJ. Ziveo sam i u SRJ, SCG i u Srbiji, ali sam rodjen , jesam i umrecu kao Srbin. Ime drzave i ime naroda ne mora da se podudara. Isti primer su SSSR i Rusi.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
29.608
Pe.der brani hrvate.... nista cudno.
Uvek branim onog ko je u pravu, bilo da je Hrvat, Srbin ili Mađar... a opet - znam da ti ne razumeš tu filozofiju. Ti razumeš samo navijačku filozofiju, "mi smo u pravu čak i kad nismo"... to je karakteristika manje oštrih olovaka u kutiji. Najteže je biti strog prema sebi.

A pedеr nisam, diže mi se samo na dobre ženske. Pošalji neku dobru seku ako imaš, da proverimo.

savasavanovic

Domaćin
Poruka
3.870
Оде нам још један пријатељ антиимперијалиста који је унесрећио свој народ. Јесте ли знали да је Мугабе био почасни доктор Београдског универзитета? :D
Мугабе је био велики злочинац.Његове хорде су срушиле узвишени режим Јана Смита и прогањале беле фармере и поштене родезијске домаћине.

Сироти Јан Смит је после свргавања власти и укидања режима у коме је 100-нак хиљада белих досељеника владало земљом од неколико милиона становника, морао да пређе у опозицију и да седи у задњој клупи у парламенту у Мугабевој диктатури.

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
39.456
Мугабе је био велики злочинац.Његове хорде су срушиле узвишени режим Јана Смита и прогањале беле фармере и поштене родезијске домаћине.

Сироти Јан Смит је после свргавања власти и укидања режима у коме је 100-нак хиљада белих досељеника владало земљом од неколико милиона становника, морао да пређе у опозицију и да седи у задњој клупи у парламенту у Мугабевој диктатури.
А шта је све обичан народ морао да трпи после мада сиротог Јана Смита а у диктатури Мугабеа?

Poruka
65.455
Ништа зато. Преостаје један велики ослободитељ, народни јунак, горљиви борац против империјализма и западног колонијализма, душа, срце, мајка народња, the thin white Mugabe - Александар А. Вучић.

savasavanovic

Domaćin
Poruka
3.870
Ја стварно не знаш шта је са тим људима у Родезији.Могли су лепо да буду робови белим досељеницима, да се зна ред и ко коси а ко воду носи.
Знају ли ти људи да они имају нижи IQ од својих белих сународника, и да према томе морају да буду робови паметнијих суграђана?

Urvan Hroboatos

Iskusan
Poruka
5.721
Ја стварно не знаш шта је са тим људима у Родезији.Могли су лепо да буду робови белим досељеницима, да се зна ред и ко коси а ко воду носи.
Знају ли ти људи да они имају нижи IQ од својих белих сународника, и да према томе морају да буду робови паметнијих суграђана?
:udriglavu:

https://www.amren.com/tag/zimbabwe/

Archive | Zimbabwe

savasavanovic

Domaćin
Poruka
3.870
А шта је све обичан народ морао да трпи после мада сиротог Јана Смита а у диктатури Мугабеа?
Морали су да трпе нешто слично као и ми у 19 веку.Прво смо отерали своје иностране господаре, а онда смо имали корумпиране и деспотске владаре, политичку нестабилност, економске проблеме и слично.

Тако то иде када си дуго под страном управом, и онда се некако ослободиш, из таквих историјских и друштвених околности произилазе нестабилне државе на чијем челу се често налази владар деспотских амбиција.

Боље је имати и такву нестабилну државу-диктатуру , него бити роб туђину.

Боље бити гладан него роб.