Quantcast
  • Dragi prijatelji, forum "Hobi" smo prebacili u kategoriju "Zabava" i pripojili smo mu teme iz foruma "Аlbumi sa sličicama" i "Strip i Anime".

Premijerka najavila otcepljenje: "Moj posao je da povedem Škotsku u nezavisnost"

MOST6

Iskusan
Poruka
6.600
Premijerka najavila otcepljenje: "Moj posao je da povedem Škotsku u nezavisnost"

London -- Nekoliko sati uoči Bregzita, premijerka Škotske Nikola Stredžon govorila je o mogućem otcepljenju te pokrajine.

Večeras će Velika Britanija napustiti Evropsku uniju. To će biti trenutak stvarne i duboke tuge za mnoge od nas širom Velike Britanije. A ovde u Škotskoj, s obzirom na to da se Bregzit događa protiv volje ogromne većine nas, tuga će biti prožeta ljutnjom", poručila je Stredžon, prenosi Blic.

"Od večeras, Velika Britanija, za koju je Škotska glasala da ostane njen deo 2014. godine - Velika Britanija unutar EU - više neće biti stvarnost. Status "kvo" za koji je glasala većina više neće postojati. Posledice će biti značajne, čak i ako se ne osete svi odmah", dodala je škotska premijerka.

MOŽDA VAS ZANIMA
Stedžoun se bori sa održavanje novog referenduma u Škotskoj, ali za sada nema odobrenje premijera Džonsona koji se žestoko protivi tom referendumu.

Stedžoun je navela da Škotska mora da se izbori sa svoj put i nezevisnost.

"Moj posao je da nas vodim kredibilnim putem koji može da donese nezavisnost. I to sam apsolutno odlučna da radim. Da bi se postigla nezavisnost, referendum, kad god se dogodi - bilo da se radi ove godine, kako želim ili nakon sledećih škotskih izbora - mora biti legalan i legitiman. To je jednostavna činjenica", rekla je premijerka Sterdžon.

Sterdžon je formalno zatražila prenos vlasti od Vestminstera kako bi se osigurala legalnost referenduma nakon što je njena stranka na opštim izborima u decembru osvojila 48 od 59 mesta u Škotskoj. Premijer VB Boris Džonson tvrdi da su validni rezultati referenduma održanog 2014. godine.

Na referendumu o nezavisnosti Škotske održanom 2014. godine, 55 odsto građana je bilo za ostanak u Ujedinjenom Kraljevstvu, a 45 odsto za izlazak.

Kako pokazuju poslednje ankete, većina Škota bi ovog puta glasala za nezavisnost.

Anketa agencije "JuGov" objavljena u četvrtak je otkrila da prvi put od 2015. godine glas "za" ima prednost u odnosu na glas "protiv": 51 odsto ljudi bi glasalo "za", a protiv bi bilo 49 odsto, piše "BBC".

Međutim, anketa ukazuje na to da oni Škoti koji su glasali za ostanak Velike Britanije u EU sada sve više podržavaju nezavisnost Škotske.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=01&dd=31&nav_category=78&nav_id=1649279

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Podržavam. Englezi su znali da je Škotska većinski glasala za ostanak u EU i nisu uvažili tu realnost. Budući da Englezima nije bilo stalo do mišljenja Škota, sada i Škoti, također, imaju pravo odlučivati svojevoljno. Nadam se da ćemo uskoro moći čestitati Škotima obnovu neovisnosti.

Felicity

Iskusan
Banovan
Poruka
5.718
Verovacu ti na rec. Al opet, dal je tu mozda i Njemacka uplela prste da ućera Englezosima? Mozda su i oni zarazeni rusopusadzijstvom, cuo sam da se to siri ko kuga. Putin tamo ima dosta veliku podrsku ( u Njemackoj).
Da, kažu da je Merkel Putinova koleginica iz komunističke partije.

Zato ja čekam mesiju koji će konačno rasterati bandu. To bi mogao biti Bajden

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
44.188
Podržavam. Englezi su znali da je Škotska većinski glasala za ostanak u EU i nisu uvažili tu realnost. Budući da Englezima nije bilo stalo do mišljenja Škota, sada i Škoti, također, imaju pravo odlučivati svojevoljno. Nadam se da ćemo uskoro moći čestitati Škotima obnovu neovisnosti.
Šta su Škoti za vas Ustaše, gospoda neuprljana i neumazana krvlju za razliku od vas...

momcilo95

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.535
Da, kažu da je Merkel Putinova koleginica iz komunističke partije.

Zato ja čekam mesiju koji će konačno rasterati bandu. To bi mogao biti Bajden
Mora i on da se cuva, s obzirom da se to i na Ameriku prosirilo, mozda je vec i zarazen s obzirom da je bio u kontaktu sa Trampom pa mu je ovaj mozda preneo. Period inkubacije moze da potraje, a pojava prvih simptoma se pojavljuje godinama nakon zaraze.

Poruka
8.472
I natogusci i rusopušađije se vesele jer Pirgave nitko ne može smisliti, osim KESHa koje je čak i Faragea imao u avataru.
Opa, sad kao ne možete da ih smislite a dok su spinovali laž o srpskom granatiranju Dubrovnika celivali ste ih u prigrava dupeta i palili gume da se vidi gust dim iznad grada kako bi slike nepostojećeg razaranja bile ubedljivije.

Škotsku zabole za EU, ona i onako živi od Amerike i Norveške. Tu priču o povratku u EU forsira samo da bi nervirala Engleze.

Poruka
23.851
Сада ће се осетити први ефекти русоорганизованог Брегзита.

УК ће платити цену своје русофилије.

Наиме, служили су интересима Гулага из Вухана,

јер не воле Бриселске Вафле.

А сада ће им са стола бити склоњени Хегиз и виски,

или како ми из анти-Мило екипе волимо да кажемо

"Приганице и скорупа у Мијеху".

MOST6

Iskusan
Poruka
6.600
Opa, sad kao ne možete da ih smislite a dok su spinovali laž o srpskom granatiranju Dubrovnika celivali ste ih u prigrava dupeta i palili gume da se vidi gust dim iznad grada kako bi slike nepostojećeg razaranja bile ubedljivije.

Škotsku zabole za EU, ona i onako živi od Amerike i Norveške. Tu priču o povratku u EU forsira samo da bi nervirala Engleze.
Vidio sam ja posljedice tog "lažnog" srpskog granatiranja i razgovarao s ljudima po kojima su tukle te granate, tako da možeš slobodno prestat sa svojim lažima. Nisu nimalo zanimljive tvoje bajke o Dubrovniku.

Poruka
8.472
Vidio sam ja posljedice tog "lažnog" srpskog granatiranja i razgovarao s ljudima po kojima su tukle te granate, tako da možeš slobodno prestat sa svojim lažima. Nisu nimalo zanimljive tvoje bajke o Dubrovniku.
Ako koza laže rog ne laže.

Odustali od tužbe protiv pilota JNA
Sud u Raguzi odustao od krivičnog gonjenja pilota bivše JNA, osumnjičenih za bombardovanje Raguze. Povučena i hrvatska nacionalna poternica za pilotima.

Županijski sud u Raguzi obustavio je krivični postupak protiv pilota bivše JNA, koji su bili osumnjičeni za navodni zločin protiv čovečnosti i bombardovanje opštine Raguza, saopšteno je iz podgoričkog Višeg suda.

Sudija za istrage Višeg suda u Podgorici Radomir Ivanović rekao je da je iz Raguze dobio rešenje o obustavi krivičnog postupka.

On je listu Dan rekao da je sud u Raguzi odustao od krivičnog gonjenja trojice pilota iz Crne Gore - Zorana Slavuljice, Miodraga Atanackovića i Asima Pandžića, kao i još 24 pilota iz Srbije, Makedonije i Slovenije, koji su bili u službi na aerodromu u Golubovcima.

Od Županijskog suda sam putem međunarodne pravne pomoći dobio rešenje o obustavi krivičnog postupka protiv osumnjičenih za bombardovanje Raguze, rekao je Ivanović.

On je naveo da je, nakon odluke o obustavljanju krivičnog postupka, povučena i hrvatska nacionalna poternica za pilotima.

Lagalo se i to mrsno. CNNBBC...

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.