PRELAZAK SOCIJALIZMA U KAPITALIZAM - I OBRATNO---STA JE TO ????

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
ljudi...socijalisticke zemlje i njeni lideri su tvrdili da ce kapitalisam da odumre...kapitalisticke zemlje su tvrdile da je socijalizam utopija....i sta sad....socijalisticke zemlje sve listom promenise sistem i teze ka kapitalizmu....a kapitalisticke zemlje pocese da primenjuju pravila igre socijalistickih zemalja....
PA KO JE U PRAVU ????? KUDA SVET IDE ????
 
ljudi...socijalisticke zemlje i njeni lideri su tvrdili da ce kapitalisam da odumre...kapitalisticke zemlje su tvrdile da je socijalizam utopija....i sta sad....socijalisticke zemlje sve listom promenise sistem i teze ka kapitalizmu....a kapitalisticke zemlje pocese da primenjuju pravila igre socijalistickih zemalja....
PA KO JE U PRAVU ????? KUDA SVET IDE ????

Odavno postoji teza da se "dva sistema međusobno približavaju". Još od New Deal-a. Znamo šta se kasnije desilo.
A naročito šta se dešava danas.

U pravu nije niko... Ciklična kretanja su neminovna, jer su u skladu sa ljudskom prirodom, a posebno prirodom vlasti.

A što se socijalizma tiče, takav sistem nije uspeo ni jednu jedinu krizu da prebrodi... tako da oni malo više nisu u pravu.
 
ljudi...socijalisticke zemlje i njeni lideri su tvrdili da ce kapitalisam da odumre...kapitalisticke zemlje su tvrdile da je socijalizam utopija....i sta sad....socijalisticke zemlje sve listom promenise sistem i teze ka kapitalizmu....a kapitalisticke zemlje pocese da primenjuju pravila igre socijalistickih zemalja....
PA KO JE U PRAVU ????? KUDA SVET IDE ????

Oko sunca valjda :dontunderstand:
 
Pa ,kad idesh negde ,pa nije dobro ,okrenesh se pa krenesh drugde,
a dal bash tamo gde navodite,bumo videli.
Jedino sam mishljenja ,da od zajednice do zajednice ,za pocetak
radi brzheg izlaska iz SEKE nije optimalan isti put(odnosno svako bi trebao da utvrdi cemu je
najoptimalniji za funkcionisanje u ovom kriznom periodu).
Drushtvena entropija ,vezana za "kvocijent stepena korisnog dejstva",
da malo pobrkamo termine termodinamike i politike i drushtva...Xe,xe.
 
ma svi ste u pravu...ali i niste...
pa zar nismo ocevici da drzava koja je bila na celu borbe protiv socijalizma-amerika sada velikim koracima gazi prema socijalizmu ???? koliko drzava ulozi i koliko privatnih i holding kompanija preuze dokapitalizacijom iz budzeta ??? a sa druge strane sve socijalisticke zemlje evrope krenuse putem neoliberalnog kapitalizma....znaci li to da je istina negde izmedju...??? pa zemlje samo zamenise uloge....banalizujem...i grubo je receno....ali sustina je tu....STA JE PRAVI IZBOR ???
 
ma svi ste u pravu...ali i niste...
pa zar nismo ocevici da drzava koja je bila na celu borbe protiv socijalizma-amerika sada velikim koracima gazi prema socijalizmu ???? koliko drzava ulozi i koliko privatnih i holding kompanija preuze dokapitalizacijom iz budzeta ??? a sa druge strane sve socijalisticke zemlje evrope krenuse putem neoliberalnog kapitalizma....znaci li to da je istina negde izmedju...??? pa zemlje samo zamenise uloge....banalizujem...i grubo je receno....ali sustina je tu....STA JE PRAVI IZBOR ???

Pa jesmo očevici, samo i 1935. je bilo istih takvih očevidaca, da bi 40 godina kasnije došlo ponovo do liberalnijeg kapitalizma u kapitalističkim državama, da bi 30-ak godina kasnije mi bili očevici itd.
 
ma svi ste u pravu...ali i niste...
pa zar nismo ocevici da drzava koja je bila na celu borbe protiv socijalizma-amerika sada velikim koracima gazi prema socijalizmu ???? koliko drzava ulozi i koliko privatnih i holding kompanija preuze dokapitalizacijom iz budzeta ??? a sa druge strane sve socijalisticke zemlje evrope krenuse putem neoliberalnog kapitalizma....znaci li to da je istina negde izmedju...??? pa zemlje samo zamenise uloge....banalizujem...i grubo je receno....ali sustina je tu....STA JE PRAVI IZBOR ???

Komunizam je bolji od kapitalizma a demokratija je bolja od jednopartijskog sistema. Problem je sto za sada nigde nije postojala zemlja koja je komunisticka ali sa visestranckim sistemom. Najblize tome su skandinavske zemlje i njihov standard je dokaz da sam u pravu, da je idealno drustvo komunisticka demokratija. Zapravo ima i bolji sistem, to je anarhija, ali za njega treba ljudska svest da sazri do te mere da se ljudi samokontrolisu, da funkcionisu bez ikakve vlasti.
 
Komunizam je bolji od kapitalizma a demokratija je bolja od jednopartijskog sistema. Problem je sto za sada nigde nije postojala zemlja koja je komunisticka ali sa visestranckim sistemom. Najblize tome su skandinavske zemlje i njihov standard je dokaz da sam u pravu, da je idealno drustvo komunisticka demokratija. Zapravo ima i bolji sistem, to je anarhija, ali za njega treba ljudska svest da sazri do te mere da se ljudi samokontrolisu, da funkcionisu bez ikakve vlasti.

Тек сам сада побркао лончиће, читајући твој текст. Прочитао сам га једно 5 пута и никако да сватим ко кога ту јури (копира).
Чини ми се да ће те јурке мало дуже потрајати па како неко рече: Сешће Исток и Запад негде на Уралу (зашто баш тамо - појма немам) и поново ће исчитати (читај:прорадити) Марксов Капитал. Кажу да је Капитал све актуелнији. А и мозгови сазревају.
Ја то сигурно нећу доживети а Вама који останете у животу: нека је са срећом!
 
Komunizam je bolji od kapitalizma a demokratija je bolja od jednopartijskog sistema. Problem je sto za sada nigde nije postojala zemlja koja je komunisticka ali sa visestranckim sistemom. Najblize tome su skandinavske zemlje i njihov standard je dokaz da sam u pravu, da je idealno drustvo komunisticka demokratija. Zapravo ima i bolji sistem, to je anarhija, ali za njega treba ljudska svest da sazri do te mere da se ljudi samokontrolisu, da funkcionisu bez ikakve vlasti.

znaci li to po tebi da smo mi kao drustvo u jednom trenutku bili napredniji od zapada ???
 
ljudi...socijalisticke zemlje i njeni lideri su tvrdili da ce kapitalisam da odumre...kapitalisticke zemlje su tvrdile da je socijalizam utopija....i sta sad....socijalisticke zemlje sve listom promenise sistem i teze ka kapitalizmu....a kapitalisticke zemlje pocese da primenjuju pravila igre socijalistickih zemalja....
PA KO JE U PRAVU ????? KUDA SVET IDE ????

To je jako komplikovan proces,ali pokusacu da vam ga ukratko obrazlozim.
Eci peci pec.....
 
ljudi...socijalisticke zemlje i njeni lideri su tvrdili da ce kapitalisam da odumre...kapitalisticke zemlje su tvrdile da je socijalizam utopija....i sta sad....socijalisticke zemlje sve listom promenise sistem i teze ka kapitalizmu....a kapitalisticke zemlje pocese da primenjuju pravila igre socijalistickih zemalja....
PA KO JE U PRAVU ????? KUDA SVET IDE ????

..sve je to zhvaka za seljaka..svaki sistem je robovlasnichki bez obzira kako se zvao..isti qratz drugo pakovanje..:rtfm:
 
Капитализам ће се временом искоренити,јер јагма појединца за матеијалним богатствима доводи до опште деградације осталих људи

pa, jedna od retkih prednosti liberalnog kapitalizma je sto se povecava broj kapitalista, milonera

i, ko zna, mozda vecina postanemo miloneri, samim tim bi pproblem drustvenog konflikta bio sveden na tehnicki, takoreci komunalni

a kad svi budemo bogati prestace takmicenje, trka za parama i ljudi ce se okrenuti razvoju pameti i svesti, kulturi i umtnosti

u, je, pa to je definicija komunizma
 
pa, jedna od retkih prednosti liberalnog kapitalizma je sto se povecava broj kapitalista, milonera

i, ko zna, mozda vecina postanemo miloneri, samim tim bi pproblem drustvenog konflikta bio sveden na tehnicki, takoreci komunalni

a kad svi budemo bogati prestace takmicenje, trka za parama i ljudi ce se okrenuti razvoju pameti i svesti, kulturi i umtnosti

u, je, pa to je definicija komunizma

a vidis ja sam mislio i da se u liberalnom kapitalizmu povecava broj kapitalista ali se povecava i broj gladnih..... ako se preraspodela kapitala vrsi vise na stranu kapitalista logicno je da je veci broj radnika i gardjana postao siromasniji....ili gresim ???
 
Komunizam je bolji od kapitalizma a demokratija je bolja od jednopartijskog sistema. Problem je sto za sada nigde nije postojala zemlja koja je komunisticka ali sa visestranckim sistemom. Najblize tome su skandinavske zemlje i njihov standard je dokaz da sam u pravu, da je idealno drustvo komunisticka demokratija. Zapravo ima i bolji sistem, to je anarhija, ali za njega treba ljudska svest da sazri do te mere da se ljudi samokontrolisu, da funkcionisu bez ikakve vlasti.

komunisticka ideologija i demokracija se medusobno iskljucuju...
skandinavske zemlje, posebno Svedska, imaju izrazito razvijenu socijalnu demokraciju..
ili, drzavno kontrolirani kapitalizam...jeste da se on kosi sa nekim osnovnim postavkama ljudskih sloboda, ali po meni , na ovom nivou svijesti masa, mozda najbolji sistem
 
komunisticka ideologija i demokracija se medusobno iskljucuju...
skandinavske zemlje, posebno Svedska, imaju izrazito razvijenu socijalnu demokraciju..
ili, drzavno kontrolirani kapitalizam...jeste da se on kosi sa nekim osnovnim postavkama ljudskih sloboda, ali po meni , na ovom nivou svijesti masa, mozda najbolji sistem

sto se mene tice...odmah bih pristao da uvezemo kompletnu svedsku vladu...hocu reci da ne bih imao nista protiv da zivim u drzavi koja je po meni idealno urdjena,i to se potvrdilo jako uspesno u praksi.....i na kraju....ima li u svetu uredjenije zemlje od svedske ???
 

Back
Top