Quantcast

Prelazak na Javu sa C#

mefhisto

Zainteresovan član
Poruka
339
Kao sto naslov kaze.. imam dobrog iskustva u C# i .netu generalno (naravno, ne samo tamo :) ) .. ali znam da je C# slican javi.. nikada nisam radio mada citao sam dosta koda i sintaksa mi se cini slicnom..
Pa, iako je pitanje veoma relativno, koliko bi nekom ko zna solidno C# trebalo da se prebaci i da moze raditi u javi?
Hvala :)

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.813
Kao sto naslov kaze.. imam dobrog iskustva u C# i .netu generalno (naravno, ne samo tamo :) ) .. ali znam da je C# slican javi.. nikada nisam radio mada citao sam dosta koda i sintaksa mi se cini slicnom..
Pa, iako je pitanje veoma relativno, koliko bi nekom ko zna solidno C# trebalo da se prebaci i da moze raditi u javi?
Hvala :)

Ja sam pre par dana krenuo sa javom, sa jedne strane je slicna c#-u, a sa druge nema veze sa njim i totalno se pgubim. Skini Eclipse okruzenje i Window Builder, podseca me na Visual Studio. Dosta vise zahteva Objektno Orijentisano porogramiranje za razliku od C#.NET-a.

Trailer je najjaci ahhaha

2paca.zwaka

Primećen član
Poruka
561
Isto kao ti, radio sam dosta C# pogotovo sa WPF-om, jedno 2 godine mozda.........sada manje koristim C#, a pored ostalih tehnologija, korisim i Javu za Android ( sa AndroidSDK-om ) i ne svidja mi se, ne gotivim Javu, nego radim sa njom zato sto moram (lud nisam da radim sa AndroidNDK).

Probao sam sa JavaFX-om (mislim da se tako zove), kontrole su fine i moguce je nabaciti neke stajlove ali mi se opet ne svidja..........
Prelazak k'o prelazak nije tezak, jos ako znas C++, bice ti jos lakse jer nemas pointer-a i nije komplikovano.

Puno srece....... :)

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.813
Isto kao ti, radio sam dosta C# pogotovo sa WPF-om, jedno 2 godine mozda.........sada manje koristim C#, a pored ostalih tehnologija, korisim i Javu za Android ( sa AndroidSDK-om ) i ne svidja mi se, ne gotivim Javu, nego radim sa njom zato sto moram (lud nisam da radim sa AndroidNDK).

Probao sam sa JavaFX-om (mislim da se tako zove), kontrole su fine i moguce je nabaciti neke stajlove ali mi se opet ne svidja..........
Prelazak k'o prelazak nije tezak, jos ako znas C++, bice ti jos lakse jer nemas pointer-a i nije komplikovano.

Puno srece....... :)

Koji je taj Android NDK? :eek:

Problem je sto nema bre nekih tutorijala za Java GUI i aplete, evo 4 dana ucim Javu i jos ne znam kako ispisati tekst u boksu, kod C#(MessageBox.Show).Svi tutorijali sto postoje su vezani za Console app.

8-Mile RD

Veoma poznat
Poruka
10.351
A zasto bi prelazio sa C# na Javu? Ja sam uradio bas suprotno. :)

Sintaksa im je skoro ista(samo java nema delegate, svojstva, enumeracije i sl. i razliciti su im modifikatori pristupa u klasama private, public, protected), ali je C# mnogo humaniji i laksi za rad.
U Javi cak i na nekim sitnicama(na primer ubacivanje tajmera) potrosis vreme dok provalis kako uraditi, dok u C# samo uradis 2 klika misem i to je to.

Poslednja izmena:

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.813
A zasto bi prelazio sa C# na Javu? Ja sam uradio bas suprotno. :)

Sintaksa im je skoro ista(samo java nema delegate, svojstva, enumeracije i sl. i razliciti su im modifikatori pristupa u klasama private, public, protected), ali je C# mnogo humaniji i laksi za rad.
U Javi cak i na nekim sitnicama(na primer ubacivanje tajmera) potrosis vreme dok provalis kako uraditi, dok u C# samo uradis 2 klika misem i to je to.

Pa recimo da C# nije univerzalan za sve platforme, da ne moze na Android, da se ne mogu praviti razni apleti koji u Javi mogu itd.. :)

2paca.zwaka

Primećen član
Poruka
561
AndroidNDK - android native development kit, za low level razvoj aplikacija u C++..............

Ima tutorijala, ne kao za C#, ali ima onako.

Najbolji nacin da pises GUI apps sa Javom je JavaFX, vjerovatno......

C# je jezik koji jeste cross platform, ali .NET nije..........
C# takodje moze i na android, mono tim je napravio nesto na tu foru.

Ti Java appleti, da se hoce web ocistiti od toga i flash-a, bilo bi mnogo bolje..................

Nzm kako hoce decko, ali i java je fin izbor, uostalom, nije to toliko do jezika koliko do programera i onoga sto radi.........
Mada ni da naucis Javu, bar osnove, ne skodi ti............

Nije logicno da radis u javi ako ces programirati samo za windows, nema potrebe da se patis.

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.813
AndroidNDK - android native development kit, za low level razvoj aplikacija u C++..............

Ima tutorijala, ne kao za C#, ali ima onako.

Najbolji nacin da pises GUI apps sa Javom je JavaFX, vjerovatno......

C# je jezik koji jeste cross platform, ali .NET nije..........
C# takodje moze i na android, mono tim je napravio nesto na tu foru.

Ti Java appleti, da se hoce web ocistiti od toga i flash-a, bilo bi mnogo bolje..................

Nzm kako hoce decko, ali i java je fin izbor, uostalom, nije to toliko do jezika koliko do programera i onoga sto radi.........
Mada ni da naucis Javu, bar osnove, ne skodi ti............

Nije logicno da radis u javi ako ces programirati samo za windows, nema potrebe da se patis.

Au O.O je l' moguce za android sve napraviti sa C#-om kao sa Javom?

evo bas gledam poredjenje brzine za Android

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.