Prelazak iz jedne u drugu veru

cecalana

Ističe se
Poruka
2.511
Nedavno sam slucajno naisla na ovaj video i odlucila da ga postavim ovde da ga prokomentarisemo:


Tu bivsa "hriscanka" Jelena Lovic govori o tome zasto je ostavila hriscanstvo i presla na islam. Namerno sam rec "hriscanka" stavila pod znake navoda, jer se iz ovog videa, ako se pazljivo slusa moze zakljuciti da je Jelena sebe nazivala "hriscankom" samo zato sto je po tradiciji pripadala Pravoslavnoj veri, a u stvari o samoj srzi Hriscanstva nije znala nista. Zato je i zalutala u islam prilikom prvog iskusenja i zato bi svi roditelji Pravoslavci trebalo da dobro upute svoju decu u post, molitvu i Pravoslavnu veru, a ne da kukaju posle kada im deca zalutaju u neku jeres, sektu, neverje, okultizam...
 
Dobro cu upozoriti svoju decu da se pripaze vas verskih fanatika! Bilo da su u pitanju hriscani, muslimani, sektasi, okultisti, i svi ostali koji veruju u apstraktna bica, magije i vradzbine. Daleko vam lepa kuca.

A i vama fanaticnim ateistima "daleko lepa kuca". Takvi nemaju nimalo ljubavi u sebi, pa je najbolje drazati se podalje od njih.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Svako ima pravo da veruje da je baš njegova vera najispravnija jer, da nije tako , zašto bi baš nju ispovedao? Zato ni jednom iskrenom verniku ne pada na pamet da kaže da su sve vere jednako ispravne. I zato je , po njima, najneprihvatljivija stvar promeniti veru. Doduše, muškarci su pred velikim izazovom- 70 devica nije malo...
 
Tu bivsa "hriscanka" Jelena Lovic govori o tome zasto je ostavila hriscanstvo i presla na islam.
Evo šta kaže Kuran o ženama:

"Muškarci vode brigu o ženama zato što je Allah dao prednost jednima nad drugima i zato što oni troše imetke svoje. Zbog toga su čestite žene poslušne i za vrijeme muževljeva odsustva vode brigu o onome o čemu trebaju brigu voditi, jer i Allah njih štiti. A one čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a onda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite; a kad vam postanu poslušne, onda im zulum ne činite!"

O tome da li žena treba da bije neposlušnog muža ne piše ništa... pametnom dosta, a Jelena neka uživa na plaži...

4116967603_430c24088d.jpg
 
Bas naprotiv, volim sve dobre ljude ovog sveta ma koje da su vere!

Vidiš, o tome je i reč. Kažeš da voliš sve dobre ljude ovog sveta, a to je velika razlika od iskaza voleti ljude. Jer, ko odlučuje o tome ko je dobar čovek? Ti sam? Prvo proceniš da li je neko dobar, a onda ga voliš. Sa stanovišta koje ima cecalana, to nije ljubav.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jednom sam ostavio jednu Veru...

Algeria-women.jpg

pa sam prešao u drugu

http://4.***************/_AXukKMUyxMs/TSKoJZCXKAI/AAAAAAAABOo/V08QvX1L6Z4/s400/2011-hair-styles-for-women.jpg

ali srećom,imao sam i Nadu

0501cover.jpg

a sve zajedno nas je kao što apostol Pavle kaže povezivala ljubav :heart:
 
Nedavno sam slucajno naisla na ovaj video i odlucila da ga postavim ovde da ga prokomentarisemo:


Tu bivsa "hriscanka" Jelena Lovic govori o tome zasto je ostavila hriscanstvo i presla na islam. Namerno sam rec "hriscanka" stavila pod znake navoda, jer se iz ovog videa, ako se pazljivo slusa moze zakljuciti da je Jelena sebe nazivala "hriscankom" samo zato sto je po tradiciji pripadala Pravoslavnoj veri, a u stvari o samoj srzi Hriscanstva nije znala nista. Zato je i zalutala u islam prilikom prvog iskusenja i zato bi svi roditelji Pravoslavci trebalo da dobro upute svoju decu u post, molitvu i Pravoslavnu veru, a ne da kukaju posle kada im deca zalutaju u neku jeres, sektu, neverje, okultizam...

Lako ženama da prelaze iz religije u religiju pogotovo u islam ili judeizam
Muškarci malo teže prelaze za islam i judeizam iz praktičnog probema
Ali bilo kako bilo dok se god služi Bogu natpis na čelu nije bitan, problem je što svi indirektno služite Sotoni svojim ponašanjem i navikama
 
Nedavno sam slucajno naisla na ovaj video i odlucila da ga postavim ovde da ga prokomentarisemo:


Tu bivsa "hriscanka" Jelena Lovic govori o tome zasto je ostavila hriscanstvo i presla na islam. Namerno sam rec "hriscanka" stavila pod znake navoda, jer se iz ovog videa, ako se pazljivo slusa moze zakljuciti da je Jelena sebe nazivala "hriscankom" samo zato sto je po tradiciji pripadala Pravoslavnoj veri, a u stvari o samoj srzi Hriscanstva nije znala nista. Zato je i zalutala u islam prilikom prvog iskusenja i zato bi svi roditelji Pravoslavci trebalo da dobro upute svoju decu u post, molitvu i Pravoslavnu veru, a ne da kukaju posle kada im deca zalutaju u neku jeres, sektu, neverje, okultizam...
Ovo je necuveno omalovazavanje tudjih verskih opredeljenja. Ovo se kosti sa svim modernim shvatanjima verskih sloboda koja pojedinci na ovom PDF bezocno nipodastavaju.

P.S. Nadam se da mi ovaj tekst nece biti obrisan?
 
Vidiš, o tome je i reč. Kažeš da voliš sve dobre ljude ovog sveta, a to je velika razlika od iskaza voleti ljude. Jer, ko odlučuje o tome ko je dobar čovek? Ti sam? Prvo proceniš da li je neko dobar, a onda ga voliš. Sa stanovišta koje ima cecalana, to nije ljubav.

Jeste, i drago mi je sto pravim tu razliku, i tu nema mnogo filozofije, oni koji ubijaju pljackaju siluju kradu otimaju ma koje vere da su, ne volim ih, S a stanovista Cicelane, vise voli hriscanskog ubicu, nego nekog plemenitog coveka koji je npr budista. I naravno da ja kao razumno ljudsko bice znam sta je dobro a sta lose, nece valda neko apstraktno bice to da mi kaze!
 
Jeste, i drago mi je sto pravim tu razliku, i tu nema mnogo filozofije, oni koji ubijaju pljackaju siluju kradu otimaju ma koje vere da su, ne volim ih, S a stanovista Cicelane, vise voli hriscanskog ubicu, nego nekog plemenitog coveka koji je npr budista. I naravno da ja kao razumno ljudsko bice znam sta je dobro a sta lose, nece valda neko apstraktno bice to da mi kaze!

Sa takvim stavom samo dokazuješ da je cecalana u pravu. Ona je samo rekla da "fanatični ateisti nemaju nimalo ljubavi u sebi", a ti si to preveo onako kako tebi odgovara "da više voli hrišćanskog ubicu nego plemenitog budistu".

Sa tako proizvoljnim stavovima i tako vulgarnim pojednostavljivanjima ti pretenduješ da znaš ko je dobar a ko ne? I onda na osnovu toga određuješ koga treba voleti a koga ne?

Bolje malo razmisli, nije religija tako besmislena kao što se tebi čini.
 
Sa takvim stavom samo dokazuješ da je cecalana u pravu. Ona je samo rekla da "fanatični ateisti nemaju nimalo ljubavi u sebi", a ti si to preveo onako kako tebi odgovara "da više voli hrišćanskog ubicu nego plemenitog budistu".
Po meni, to nije pogresan "prevod" vec ispravan zakljcak. Cecalina je dokaz da hriscani, u ovom slucaju - pravoslalvci, ne podnose bilo koju, kako ona kaze, sektu, osim pravoslavlja. Odakle njoj pravo da ocenjuje da li neko "ima ili nema ljubavi u sebi." Ko joj to daje za pravo da tvrdi da je samo njena religija ispravna.

Sa tako proizvoljnim stavovima i tako vulgarnim pojednostavljivanjima ti pretenduješ da znaš ko je dobar a ko ne? I onda na osnovu toga određuješ koga treba voleti a koga ne?
Ti si apriori osudio sagovornika. Jer u tvojoj svesti ne postoji ikakva mogucnost da je neka druga crkva bolji od tvoje, tj. tvoje religije.

Bolje malo razmisli, nije religija tako besmislena kao što se tebi čini.
Jedina ispravna tvrdnja, doduse znatno ublazena, da "nije religija tako besmislena"; ona je zapravo veoma smislena i opasna dogma, nepomirljiva ideologija, koja koci napredak covecanstva.
 
Poslednja izmena:
Sa takvim stavom samo dokazuješ da je cecalana u pravu. Ona je samo rekla da "fanatični ateisti nemaju nimalo ljubavi u sebi", a ti si to preveo onako kako tebi odgovara "da više voli hrišćanskog ubicu nego plemenitog budistu".

Sa tako proizvoljnim stavovima i tako vulgarnim pojednostavljivanjima ti pretenduješ da znaš ko je dobar a ko ne? I onda na osnovu toga određuješ koga treba voleti a koga ne?

Bolje malo razmisli, nije religija tako besmislena kao što se tebi čini.

Znaci tebi su ubice vulgarno pojednostavljivanje, e svaka ti cast! a posle ja sam zatucan.
 
Po meni, to nije pogresan "prevod" vec ispravan zakljcak. Cecalina je dokaz da hriscani, u ovom slucaju - pravoslalvci, ne podnose bilo koju, kako ona kaze, sektu, osim pravoslavlja. Odakle njoj pravo da ocenjuje da li neko "ima ili nema ljubavi u sebi." Ko joj to daje za pravo da tvrdi da je samo njena religija ispravna.

Ti si apriori osudio sagovornika. Jer u tvojoj svesti ne postoji ikakva mogucnost da je neka druga crkva bolji od tvoje, tj. tvoje religije.

Jedina ispravna tvrdnja, doduse znatno ublazena, da "nije religija tako besmislena"; ona je zapravo veoma smislena i opasna dogma, nepomirljiva ideologija, koja koci napredak covecanstva.

Zašto ne bi imala pravo? Isto kao što i ti imaš pravo da diskutuješ sa mnom iako se tebi uopšte ne obraćam jer je posle svake rečenice koju napišeš potpuno jasno da je takva diskusija višestruko besmislena.
 
Moj prvi utisak u vezi priloga je samoobmana (pravo na izbor) pojedincai i islamska propaganda.
U skolama se uce razni predmeti koji mnogima kasnije u zivotu nisu ni od kakve koristi i pomoci, a jedna takva vazna materija kao sto je vjera prepustena je slucaju. Trebalo bi u skolski sistem uvesti obavezan predmet o osnovama religije koji bi dijecu bar donekle priblizio cinjenicama iz te oblasti.
Ovako svako za sebe trazi odgovore na raznim mjestima koja su cesto pogresna pa su odluke i izbori isto tako pogresni.
 
Nedavno sam slucajno naisla na ovaj video i odlucila da ga postavim ovde da ga prokomentarisemo:


Tu bivsa "hriscanka" Jelena Lovic govori o tome zasto je ostavila hriscanstvo i presla na islam. Namerno sam rec "hriscanka" stavila pod znake navoda, jer se iz ovog videa, ako se pazljivo slusa moze zakljuciti da je Jelena sebe nazivala "hriscankom" samo zato sto je po tradiciji pripadala Pravoslavnoj veri, a u stvari o samoj srzi Hriscanstva nije znala nista. Zato je i zalutala u islam prilikom prvog iskusenja i zato bi svi roditelji Pravoslavci trebalo da dobro upute svoju decu u post, molitvu i Pravoslavnu veru, a ne da kukaju posle kada im deca zalutaju u neku jeres, sektu, neverje, okultizam...

Pa baš lepo... ovo samo pokazuje da nema Bošnjaka kao posebne etničke grupe, već samo Srba sunita. :ok:
Sad, to što pojedini pravoslavni hrišćani ne shvataju da je njihova veroispovest tek sekta u okviru hrišćanstva, što je sekta judaizma je već drugi problem.
Treba da postoji sloboda izbora religije, kao i sloboda od religije, a bilo kako nametanje religije bila ta religija judeo-hrišćanstvo, islam, avramski ateizam ili nešto deseto bi trebalo sankcionisati zakonom, jer država treba biti sekularna, a ne teokratska.

P.S. Uzgred, snimak je puka sunitska propaganda. :thumbdown:
 

Back
Top