old-mne
Poznat
- Poruka
- 7.562
kao nekada yugo 45
Sporazum su potpisali predsjednik Opštine Bar, Žarko Pavićević i gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović
Predstavnici lokalnih uprava Bara i Kragujevca potpisali su sporazum o saradnji kojim će fabrici automobila Fiat biti omogućen izvoz preko barske luke.
Sporazum su potpisali predsjednik Opštine Bar, Žarko Pavićević i gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović, na svečanoj sjednici Skupštine grada Kragujevca.
"Cilj sporazuma je ekonomska saradnja, jer će Fiat proizvoditi 300 hiljada automobila godišnje koji će izvoziti preko Luke Bar. Istovremeno, iz Italije će stizati djelovi za Fiat i najprirodnije je da to realizujemo preko Bara", kazao je Stevanović.
On je dodao i da postoje velike mogućnosti za investitore da u Crnoj Gori po povoljnim uslovima plasiraju svoj kapital, a u planu je i izgradnja odmarališta na moru.
Zanimljivo za investitore iz Srbije
Pavićević je ocijenio da je potpisivanje sporazuma dokaz dobre saradnje koja traje godinama.
"Kragujevac je naš dugogodišnji prijatelj, još od vremena kada je Jugo preko Luke Bar odlazio za Ameriku. Zbog toga očekujemo da i Fiatovi automobili istim putem stižu do kupaca širom svijeta, jer je to veliki posao kako za Srbiju i Crnu Goru, tako i za naša dva grada", naveo je Pavićević.
Uvecaj!
U okviru Luke Bar postoji i slobodna zona, koja, kako je dodao, može biti vrlo primamljiva za investitore iz Srbije, koji po vrlo povoljnim uslovima mogu da grade proizvodne pogone.
Sporazum o saradnji trebalo bi da stimuliše mnoge da dio proizvoda plasiraju na novo tržište, posebno kada se ima u vidu da Crna Gora uvozi značajne količine poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda.
"Ne smijemo zaboraviti ni turizam koji nas je sve ove godine povezivao i naša je želja da se građani Kragujevca u Baru osjećaju kao kod svoje kuće", kazao je Pavićević.
http://www.vijesti.me/vijesti/preko...000-fiatovih-automobila-godisnje-clanak-19040
__________________
Puknite dusmani, umrite sv vi koji bi da pokidate nepokidive veze koje vezu ove dvije bra'ske zemlje... Puknite i vi kojima smetaju crnogorski direktori, dekani, mentori, profesori, doktori sirom Srbije. Zivio CRNOGORSKI LOBI
Sporazum su potpisali predsjednik Opštine Bar, Žarko Pavićević i gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović
Predstavnici lokalnih uprava Bara i Kragujevca potpisali su sporazum o saradnji kojim će fabrici automobila Fiat biti omogućen izvoz preko barske luke.
Sporazum su potpisali predsjednik Opštine Bar, Žarko Pavićević i gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović, na svečanoj sjednici Skupštine grada Kragujevca.
"Cilj sporazuma je ekonomska saradnja, jer će Fiat proizvoditi 300 hiljada automobila godišnje koji će izvoziti preko Luke Bar. Istovremeno, iz Italije će stizati djelovi za Fiat i najprirodnije je da to realizujemo preko Bara", kazao je Stevanović.
On je dodao i da postoje velike mogućnosti za investitore da u Crnoj Gori po povoljnim uslovima plasiraju svoj kapital, a u planu je i izgradnja odmarališta na moru.
Zanimljivo za investitore iz Srbije
Pavićević je ocijenio da je potpisivanje sporazuma dokaz dobre saradnje koja traje godinama.
"Kragujevac je naš dugogodišnji prijatelj, još od vremena kada je Jugo preko Luke Bar odlazio za Ameriku. Zbog toga očekujemo da i Fiatovi automobili istim putem stižu do kupaca širom svijeta, jer je to veliki posao kako za Srbiju i Crnu Goru, tako i za naša dva grada", naveo je Pavićević.
Uvecaj!
U okviru Luke Bar postoji i slobodna zona, koja, kako je dodao, može biti vrlo primamljiva za investitore iz Srbije, koji po vrlo povoljnim uslovima mogu da grade proizvodne pogone.
Sporazum o saradnji trebalo bi da stimuliše mnoge da dio proizvoda plasiraju na novo tržište, posebno kada se ima u vidu da Crna Gora uvozi značajne količine poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda.
"Ne smijemo zaboraviti ni turizam koji nas je sve ove godine povezivao i naša je želja da se građani Kragujevca u Baru osjećaju kao kod svoje kuće", kazao je Pavićević.
http://www.vijesti.me/vijesti/preko...000-fiatovih-automobila-godisnje-clanak-19040
__________________
Puknite dusmani, umrite sv vi koji bi da pokidate nepokidive veze koje vezu ove dvije bra'ske zemlje... Puknite i vi kojima smetaju crnogorski direktori, dekani, mentori, profesori, doktori sirom Srbije. Zivio CRNOGORSKI LOBI








Pa ebote zar ti Leskovcani nijesu zemljaci? 

