Preko kog programa da napravim sajt?

dukakis.Inc:
Pa koristu Dreamweaver. To je najbolji program za tu naenu. Ali ako si pocetnik ili znas malo vise, bilo bi lepo da pocnes sa Namo Web Editorom. Mogu da ti posaljem ako hoces.
Koji server koristis za testiranje strana?
U serveru treba da imas direktorijum HTDOCS.
U njemu prekopiraj sajt (na primer: C:/Program Files/Server/htdocs/sajt/index.html).
Upali server, i u brovseru kucaj: localhost/sajt/index.html.
To se tako radi.

PozZz!
DW moze biti jedan od predloga za rad, ali se nikako ne bih mogao reci da je najbolji.
U svakom slcaju, uvek izbegavam kombinacije da nesto MORA da bude na tom i tom mestu i da seove tako i tako. Zelim da imam nezavisnu kontrolu nad onim sto radim i prikazom sadrzaja.
Takodje, web editora ima mali milion pa je potrebno samo probati vise njih i odluciti prema licnom afinitetu.
I na kraju, "To se tako radi" ne stoji, ima mnogo razlicitih nacina i nijedan nije svemoguc i definitivno najbolji.

Predlazem drugaru da proba i to sto si mu predlozio ali da se ne vezuje za nesto sto je neko tek tako okarakterisao kao "najbolji.
 
loop:
DW nije neko vodeci sajtovi i strucnjaci u svetu ga vec godinama proglasavaju za najbolji HTML editor u svetu ;)
Ne mislim da ja kao nesto bolje znam od onih koji su priznati kao strucnjaci. Zeleo sam da kazem, da apsolutizovanje jednog nacina rada/alata, nije dobro, jer ima alata kojima se isto to moze postici, na druge nacine.
U zivotu nisam nista radio u DW ali poznajem sta i kako radi, pa mi na pamet ne pada da ga koristim, jer to je moj izbor.
Dakle, zeleo sam samo da reagujem na ono da "se to tako radi" - sto, priznaces, nije tacno.
Uradio sam milion sajtova za raznorazne firme bez DW, to samo potvrdjuje ono sto kazem, moze i drugacije i nijedan nije jedini kojim se nesto dobro moze napraviti, sve ostalo je manje ili vise "out"?
Uostalom, lepo rece narodna pesma, "u Mandusica Vuka, svaka puska ubojita...", mnogo je vaznije sticati i steci znanje.
 
P_R_E_D_A_T_O_R:
Ja ti predlazem Dreamweaver on je najbolji!!
E ti si mi jak strucnja, pa znas sta je najbolje!
Pa u postu iznad ovog, pitas sta je zapravo HTML i cemu sluzi i zasto bi morao da ga znas? Pa ti ni to ne znas za sta ce ti a vec znas da je DW nakbolji. Koliko si samo sajtova odradio sa DW, a sve ne znajuci nista o HTML?
Volim kad se javljaju ttakvi "strucnjaci'. Prvo nesto nauci pa onda pokusaj nekome da delis savete!
 
...mene zanima neka knjiga...mikro knjiga ih ima puno...www.mikroknjiga.co.yu ...koju vi preporucujete...?u kom programu se pravi css grafika?dreamweaver uglavnom sluzi da sve to ukomponuje?,u njemu ne mogu znaci da se prave padajuciji meniji,zatim tekstovi koji promene boju kada "predjem" preko njih i slicno...?hteo bi i da napravim "naslov" koji ce setati levo -desno na primer...to se takodje radi u flash-u?za sta sluzi fireworks?
 
Za pocetak ti preporucujem tutorijal u SWF formatu sa www.anima.co.yu
Ili knjigu Dreamweaver za 24 časa bash od mikroknjige, ali nema potrebe da je kupujes 1200din nego ima i u skeniranom obliku.
I kad to savladas onda josh dodatak od 150 extansion za DW i ima da pravis sajtove za 3 dana(ove prostije naravno bez programiranja).
pozz
 

Back
Top