Prekipelo / Pokušaj samoubistva u Rumunskom parlamentu

Mislim da su razlozi koji stoje iza ovog incidenta mnogo ozbiljniji od konstatacije da se radi o poremećenom čoveku.

A man identified as an employee of Romanian public television stood on the baloncy railing and jumped onto a bench below, just as Boc was just starting a speech to lawmakers.He was wearing a shirt bearing the slogan "You killed our future". Intervention teams provided first aid and removed him from the hall.

Upravo tako. Ne samo Rumunima već i Srbima vladaju oni koji su davno potrošili našu sadašnjost a danas trguju našom budućnošću.
 
Primećujem da se društvance načisto pogubilo u unezverenom trolovanju, ali mogu da kažem samo sledeće; u Srbiji su se izkristalisale dve sorte foruma. Prva su forumi na kojima reč imaju samo obogaljeni umovi koje iz milošte nazivam kandidatima za Evropljane. Druga su tobož neutralni na kojima je evrokandidatima dozvoljeno da do mile volje nužde po svakoj temi koja im se ne dopada te da za to ne snose nikakve virtualne sankcije.

Bojim se da smo prisutni na jednom takvom.

Dakle bez obzira na opšte okolnosti, ono što je ovaj nesrećni skakač poručio širem auditorijumu zemalja priključenih tvrdom evropejskom jezgru jeste: Trgovina našom budućnošću je u najvećem zamahu. Akcionarsko društvo najnižih spodoba koje sebe nazivaju vlašću zalaže živote naše dece pod parolom da života van Unije neće i ne može biti. Dodao bih još i to da je ovaj akt očajnika i paradigma stanja u El Doradu ovde poznatijem kao EU.

I dosta mi je evrotorture.

Sloboda ili ništa.
 
Poslednja izmena:
Bolje ce biti porodici kad nemoze da radi vise zbog invalititeta.

A Rumunija ocigledno nema pare da placa tolike plate, ******.

Daj Konstantine uozbilji se. Invalidska iznois 25% od onih 75% koje je primao, pa samim tim se ne može očekivati nikakav boljitak po njegvu porodicu nakon što je obogaljen. Ako preživi. A ako umre ni tih 25% ili 100tinak evara familija videti neće.

Ovaj čovek je nedvosmisleno Jan Palach Evropske unije.

Samozadovoljna birokratija EU je u svojoj bahatosti ogluvela za probleme običnog čoveka. Baš kao i lokalna polit-marva.
 
Daj Konstantine uozbilji se. Invalidska iznois 25% od onih 75% koje je primao, pa samim tim se ne može očekivati nikakav boljitak po njegvu porodicu nakon što je obogaljen. ako preživi. ako umre ni tih 25% ili 100tinak evara neće videti.

Ovaj čovek je nedvosmisleno Jan Palach Evropske unije.

Samozadovoljna birokratija EU je u svojoj bahatosti ogluvela za probleme običnog čoveka. Baš kao i lokalna polit-marva.

Ja sam reko ko da cemu biti bolje za invaliditetom covek budala.

A i nema ovo veze za unijom, Unija nije zasluzena za socialnu politiku ili za plate u drzavama clanica.

I nije EU tu da bi sve zive drzave ziveli na grbaci Nemacke.
 
Ja sam reko ko da cemu biti bolje za invaliditetom covek budala.

A i nema ovo veze za unijom, Unija nije zasluzena za socialnu politiku ili za plate u drzavama clanica.

I nije EU tu da bi sve zive drzave ziveli na grbaci Nemacke.

Tačno da EU ne postoji da bi se svi naklatili Nemcima ali nije tačno da nema veze sa EU. Ovo se dogodilo u EU. Prema tome, ako je EU dovela svoj živalj u stadijum da se baca međ korumpirane poslanike sa balkona onda tu nema šta posebno da se doda.

Od tvog odgovora i ovog incidenta nema bolje poruke zašto EU treba izbegavati.
 
Tačno da EU ne postoji da bi se svi naklatili Nemcima ali nije tačno da nema veze sa EU. Ovo se dogodilo u EU. Prema tome, ako je EU dovela svoj živalj u stadijum da se baca međ korumpirane poslanike sa balkona onda tu nema šta posebno da se doda.

Od tvog odgovora i ovog incidenta nema bolje poruke zašto EU treba izbegavati.

Samoubistvo ima najvise u Norveskoj, Islandu i Japanu delimicno najbogatih zemalja sveta.

A i u Srbiji koja nije deo Unije ljudi se ubiju (znam cak ljude).

I sta da radi Norveska za to sto je najbogatija zemlja sveta, ima socialni sistem ko boga a ljudi rade samoubistvo.

A odakle da dodje pare da Rumunija ne mora stediti svugde, iz Nemacke, Holandije, Finske.

Zato kazem Unija nije tu da svi zivi zive na racun bogatih zemalja.
 
Samoubistvo ima najvise u Norveskoj, Islandu i Japanu delimicno najbogatih zemalja sveta.

A i u Srbiji koja nije deo Unije ljudi se ubiju (znam cak ljude).

I sta da radi Norveska za to sto je najbogatija zemlja sveta, ima socialni sistem ko boga a ljudi rade samoubistvo.

Ne pričaj gluposti. Norveška je na 37om mestu po najnovijim ispitivanjima. I nije u EU.

No statistike su gluve za lične razloge pa je teško izvući neki univerzalan zaključak po tom pitanju.

Ali ono što je univerzalno za ovaj incident jeste da su nadanja ovog čoveka u potpunosti izneverena i ne samo to već mu je ubijena svaka nada, baš od strane sistem koji mu se u životu zalomio.

Ja samo pokušavam da referiram kako ta priča o EU blagostanju koje se ove propagira a slično je bilo i u Rumuniji nema veze sa stvarnošću. EU troši ljude i živote njihove dece sa nesmanjenom žestinom kao i Treći svet samo ima bolje mehanizme amortizacije društvene reakcije na ovakva zbivanja.

Prema tome, suočavamo se sa izborom Evropa ili sloboda. Kome to nije jasno, živeće u Evropi. I uopšte mu ne zavidim na toj odluci.
 

Back
Top