prekid letovanja

pacika

Zainteresovan član
Poruka
151
situacija je sledeca,otisao sam na letovanje 7.7.2012 ali sam zbog smrtnog slucaja morao da se vratim u Srbiju 11.7.2012. Da li imam pravo na refundiranje nekog dela novca ili da mi se refundira put posto sam morao da platim put Perli a isao sam preko Argusa?
 
Pa,to moraš da vidiš sa njima.
Verovatno su internim aktima predvideli takve mogućnosti ?
Koliko se sećam iz nekog ranijeg slučaja,sleduje ti 50 % od vrednosti
aranžmana,koji je preostao.
Vidi u agenciji,pa javi,jer nekome može da koristi kasnije.
 
neki savet kako to da uradim? Zvao sam Argus i rekli mi onako mlitavo kao idi kod agencije koja ti je prodala nas aranzman pa napisi izjavu ali...vi ste to vec zapoceli tako da...ne znam...tim recima mi rekla zena iz Argusa. Pisao sam i vodicu koji je na toj destinaciji pre nego sto sam krenuo i nije mi nista odgovorila,iskulirala me a ja sam morao da krenem za Srbiju jer mi je otac umro i jako sam ogorcen sto se nije udostojila da mi odgovori na to pitanje,samo je rekla imate Perlin autobus sutra,cena je 110eu za nas dvoje i to ti to,to sam platio nekom Ivanu iz Perle...
 
devojka je polomila nogu..pre putovanja trazimo povracaj novca jer ne znamo koliko ce trajati oporavak..oni nam govore i da je smrtni slucaj ne vracaju novac..olosh..pomerili smo putovanje i nekako se gegala nismo puno setali..saucesce
 
neki savet kako to da uradim? Zvao sam Argus i rekli mi onako mlitavo kao idi kod agencije koja ti je prodala nas aranzman pa napisi izjavu ali...vi ste to vec zapoceli tako da...ne znam...tim recima mi rekla zena iz Argusa. Pisao sam i vodicu koji je na toj destinaciji pre nego sto sam krenuo i nije mi nista odgovorila,iskulirala me a ja sam morao da krenem za Srbiju jer mi je otac umro i jako sam ogorcen sto se nije udostojila da mi odgovori na to pitanje,samo je rekla imate Perlin autobus sutra,cena je 110eu za nas dvoje i to ti to,to sam platio nekom Ivanu iz Perle...

Proveri osnovne uslove putovanja,mozda pise nesto o tome...probaj da se prvo fino raspitas,a onda zapreti malo turistickom inspekcijom
obavezno javi sta si uradio

moje saucesce :(
 
Slicnu situaciju je pre mesec dana imala moja kuma. Isli preko agencije Fibula i dete dan pred put polomi ruku. Agencije su jako bezobrazne i nevidjeno se zastite svojim ugovorom. Mojoj kumo su uzeli 48.000 dinara, posto je bila uplatila aranzman za sebe, majku i dvoje dece. Cisto da znate, a to sam i ja nedavno naucila, kada uplacujete aranzmane, OBAVEZNO svi trazite osiguranje od otkaza, koje kosta oko 30 Evra. To nam agencije nece reci, ali su meni njih nekoliko rekli kada su se opekli. kada se kupi to osiguranje, onda u takvim slucajevima kao sto se Vama ili mojoj kumu desilo, agencija MORA da nadoknadi iznos. U vasem slucaju na zalost necete moci nista da uradite i nece Vam vratiti novac.
 
isao preko travellenda u dionisos, ali posle dva dana cerka dobije jake bolove u stomaku
nevidjen idiot od predstavnika agencije koji se odaziva na ime sandra nije znao da me uputi kod lekara u nea mondanju (ocigledno nikad nije bila tamo jer nije imala vremena od svaleracije sa grckim predstavnikom), pa sam na jedvite jade uz pomoc policije uspeo devojcicu da odvedem kod lekara
tamo su me primili krajnje ljubazno i profesionalno (cak nisu hteli da uzmu novac i polisu osiguranja), utvrdili da nije slepo crevo i uputili me u solun u deciju bolnicu kod decijeg ginekologa
posto nam je to delovalo dosta komplikovano (krvna slika, snimanja, pregledi, mozda i lezanje u bolnici) seli smo u kola i vratili se za beograd
pomenuti idiot nam je samo uzeo kljuc i rekao da je odluka dobra i dok smo izlazili ona je vec zvala nekog da ga uvali u apartman
povracaj para? hahahahaha....
od ovakvih stvari covek moze da se zastiti samo osiguranjem u dobroj osiguravajucoj kuci
 
da se javim,skroz sam zaboravio....od onih para sam dobio samo povrat puta tj 2 x 40 eu tako da mala vajda od tog cimanja ali ajd,,,cisto da ostali ljudi znaju da se moraju zastiti na sve nacine.
 
Ajde samo da dodam...da nisu bas svi isti:
primer 1: U hotelu Korali na Skiatosu...dok letuju, bratu i sestri u Srbiji je umrla majka. Letovali su preko nase najpoznatije agencije. Jedina agencija koja je imala, sutradan bus...bila je agencija Omniturs. Kada sam ih pozvao i pitao, da li eventualno zbog takvog slucaja, mogu da im kazem da imaju besplatne karte, odgovorili su mi: "Pa covece, podrazumeva se".

primer 2 : apartmani Diamond...beogradskom ginekologu S.A. javljaju, da je otac doziveo i drugi mozdani udar i da povratka nema. Cim smo saznali (vlasnik i moja malenkost), odmah smo coveku vratili 600e ( ostatak dana boravka) i izrazili saucesce.
Jos nekoliko nesrecnih slucajeva ( udes,kradje i slicno) se odigralo na Sporadama, a nase najpoznatije agencije su odreagovale, tako da je za svaku pohvalu....
 

Back
Top