Predstavljena nova koalicija Moramo: Nebojša Zelenović nosilac parlamentarne liste, Dobrica Veselinović beogradske

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakve veze ima Zelenović sa ekologijom osim prezimena ?
Друже Бундало, господин Зеленски је зелену агенду гурао још као градоначелник Шапца, и то годинама пре општег бунта због Рио Тинта; ово су само неки од примера тих активности:


2014:

Zatvorena deponija u Šapcu



2015:

За зеленији и лепши Шабац



2016:


Novi ekološki poduhvati u gradu koji je bio crna tačka na ekološkoj mapi



2018:

ŠABAC ĆE PRVI U SRBIJI IMATI EKOLOŠKO – EDUKATIVNI CENTAR NAPRAVLJEN OD SLAME



2019:

„EU zeleni dan“ u Šapcu


Prečišćavanjem otpadnih voda i odnošenjem smeća Šabac prednjači u ekologiji


ŠABAC KRUPNIM KORACIMA GAZI U EKOLOŠKU BUDUĆNOST




2020:

Grad Šabac uspešno realizuje projekat „Savapark“

Grad Šabac prvi u Srbiji ima električni automobil
 
Poslednja izmena:
1642688703663.png



Formirana koalicija autentičnog zeleno-levog bloka MORAMO


1642688779150.png


20/02/2022

Otvorena građanska platforma AKCIJA, inicijativa Ne davimo Beograd i pokret Ekološki ustanak predstavili su koaliciju autentičnog zeleno-levog bloka MORAMO.

MORAMO predstavlja novu opciju na političkoj sceni Srbije i Beograda, koja će građanima ponuditi priliku da u aprilu glasaju ZA čistu životnu sredinu, vladavinu prava, solidarnost i pristojan život.

Lider Zajedno za Srbiju i OGP AKCIJA Nebojša Zelenović na predstavljanju koalicije poručio je da su ljudi svesni da život u Srbiji ne valja i da su odlučni u tome da to menjaju.

„Ljude više niko neće ponižavati, više niko neće lagati, više niko ne može da prevari. Zato ono što mi sada nudimo i ono što radimo je iskreno i istinito. Zašto MORAMO? Pa zato što je to najčešća reč koju smo čuli u poslednjih godinu dana gde god smo bili. To je reč koju koriste autentični borci za ljudska prava i autentični borci za životnu sredinu. Moramo, jer nema ko drugi. Moramo da uhvatimo stvari u svoje ruke i život u Srbiji učinimo boljim“, rekao je Zelenović.

On je naglasio da koalicija MORAMO ima plan kako da građanima obezbedi zdravu životnu sredinu, svakom domu pijaću vodu, bolji životni standard i kako da stvori od Srbije mesto za dobar i pristojan život.

„Danas ovde govorimo o budućnosti. Sve nas povezuje nevidljiva nit – to je osećaj da kao društvo možemo i moramo bolje. Osećaj da možemo i moramo postići više, moramo osloboditi naše gradove, zaustaviti štetne projekte i učiniti Beograd dobrim mestom i Srbiju dobrom zemljom za život. Dug je put i teška je borba pred nama, ali mi smo spremni da ponudimo zeleno-levu političku alternativu trenutnom stanju. Imamo plan kako da napravimo dobro mesto za život“, poručio je Dobrica Veselinović, jedan od lidera inicijative Ne davimo Beograd.

Dušica Barović, predstavnica Grupe građana „Smelo“ iz Loznice kazala je da politika nije ružna i prljava kada želja dolazi iz srca, a ne iz potrebe.
„Ne treba da stojimo po strani dok neki drugi ljudi odlučuju o našoj budućnosti“, rekla je Barović i poručila mladima da uzmu učešće u politici kako bi zajedno menjali stvari na bolje.

Danijela Nestorović, osnivačica Ekološkog ustanka, kazala je da u Srbiji ne postoje poštovanje zakona i vladavina prava i da ljudi više ne mogu izdržati da žive u takvoj sredini.

„Tome moramo reći ne! Suština ove koalicije i svih naših programa je zapravo da se demokratija na velika vrata vrati u ovu državu. Moramo reformisati kompletan sistem, mi moramo da napravimo dobru državu“, naglasila je Nestorović.

Ono što je osnovno jeste da moramo početi da brinemo jedni o drugima, poručio je Aleksandar Jovanović Ćuta.

„Bićemo svuda gde se ljudima preti, gde se otima zemlja, voda i vazduh. Bićemo po gradovima, po trgovima, po šumama. To nećemo raditi ni iz jednog drugog interesa, osim što volimo ljude i prirodu“, kazao je Jovanović.

Biljana Đorđević iz Ne davimo Beograd naglasila je da se samo sa novim ljudima i drugačijim politikama može zajednički interes staviti ispred partijskih i privatnih ciljeva, kako bi Srbiju izvukli sa ivice propasti, a Beograd učiinili gradom u kome nije više teško živeti, kretati se i disati.
 
1642697597414.png




Ne davimo Beograd: Spremamo 2.500 kontrolora, odbranićemo svaki glas


1642697665860.png


Aktivista pokreta Ne davimo Beograd Radomir Lazović izjavio je da je, uprkos tome što je vlast "skandalozno loše" organizovala referendum i "uprkos velikim nepravilnostima" ključno to što su veliki gradovi, među kojima su Beograd, Novi Sad i Niš rekli "ne" ustavnim promenama.

Lazović je na konferenciji za novinare ispred zgrade Narodne skupštine rekao da su na glasačkim mestima gde je bilo „naznake kontrole“ glasanja postojale nepravilnosti, ali da ne može da govori o konkretnim primerima jer taj pokret nije imao pravo da ima svoje kontrolore na glasačkim mestima, što po Zakonu o referendumu imaju pravo samo stranke i pokreti koji imaju svoje predstavnike u Republičkoj izbornoj komisiji.

„Gde je bilo kontrole ukazuje da su rezultati namešteni“, rekao je Lazović i dodao da se isto može očekivati i na izborima koji su najavljeni za april, zbog čega Ne davimo Beograd već obučio 1.000 kontrolora, a na izborima će ih imati najmanje 2.500 i pokriće svako mesto za kontrolu izbora u glavnom gradu „da bi odbranili svaki glas“.

On je naveo da su predstavnici tog pokreta na dan referenduma bili na administrativnom prelazu Jarinje odakle su prema Raškoj, gde je bilo glasačko mesto za Srbe sa Kosova „išli prazni ili poluprazni autobusi“, odnosno nije se videlo veliko interesovanje građana za glasanje na referendumu, zbog čega će, kako je naveo „biti zanimljivo kako su ti ljudi zvanično glasali“.

Aktivista Ne davimo Beograd Dobrica Veselinović je rekao da su utisci o referendumu o promeni ustava koji je održan 16. januara, da "nije bio dobro pripremljen ni izveden", da ga je obeležila velika apstitnencija birača, i da je veliki broj ljudi glasao "ne" za ustavne promene, što pokazuje "procep u Srpskoj naprednoj stranci (SNS) koji je počeo protestima protiv Rio Tinta i povlačenjem Zakona o eksproprijaciji".

"Ne davimo Beograd se sprema za izbore, da pokrijemo sva biračka mesta i zaštitimo svaki glas u Beogradu", kazao je Veselinović.
 
E na njih sam i zaboravio da su neki faktor ,al Branka baš me prijatno iznenadila sad nešto oko Nola je pisala ono baš pojačala ludaštvo i tešizam na max .:ok:
Ako bi okupili još nekih Balkan Info pacijenata koji nisu na platnom spisku Bate Keramike to bi mogla da bude perspektivna lista i dao bi joj glas .
Tešizam :hahaha1:

Usvojeno.
 

Prva runda dobijena, vreme je za odgovornost režima



blokada-ndmbgd.jpg


21. 01. 2022.


Povlačenje prostornog plana za projekat “Jadar” je velika pobeda svih građana koji su se na protestima i blokadama borili protiv Rio Tinta, ali i društva u celini. Ipak, jedini način da se zaštitimo od novih pokušaja korumpirane vlasti da posle izbora nastavi sa sprovođenjem ovog i drugih štetnih projekata, jeste da ih smenimo sa vlasti.

Ukidanje Uredbe Vlade RS o PPPP namene za preradu minerala Jadarit i dozvola koja omogućavaju Rio Tintu istraživanja je dokaz da se građani, ekološke organizacije i politički pokreti mogu uspešno suprotstaviti štetnim projektima vladajućeg režima.

Ovo je trenutak kada moramo biti ponosni jedni na druge, ali istovremeno svesni da ne postoji nijedna garancija, niti mogućnost poverenja u postojeću vlast da već nakon izbora neće istu Uredbu usvojiti ili jednostavno „namignuti“ Rio Tintu da bespravno nastavi sa istraživanjem i testiranjem prljavih tehnologija prerade minerala u Srbiji i zagađuje našu zemlju, naše reke i izvorišta vode. Setimo se samo noćnog rušenja u Savamali, pokušaja spinovanja da su zaštitili i odustali od seče šume na Košutnjaku, da neće više gurati naše reke u cevi minihidroelektrana ili negiranja zagađenja vazduha u gradovima u Srbiji.

Došlo je vreme da se ne zadovoljavamo više samo zaštitom od štetnih projekata koje nam kriminalni režim napada prirodne resurse i javna dobra. Došlo je vreme da smenimo naprednjačku vlast i na taj način budemo garancija da se ni Rio Tinto, ni slične trovačnice više nikada ne vrate u Srbiju.

Pokret Ne davimo Beograd i zeleno-leva koalicija MORAMO svojim delovanjem u institucijama biće garant da se ni jedan sličan projekat kao što je Rio Tinto neće u Srbiji nikada sprovoditi.
 
Nova opoziciona koalicija „Moramo“, koja predstavlja dogovor pokreta Ne davimo Beograd, Ekološkog ustanka i OGP Akcije, predstavljena je večeras u beogradskom Dorćol Platzu.

Nosilac liste za parlamentarne izbore biće Nebojša Zelenović, lider Akcije i stranke Zajedno za Srbiju, a nosilac na beogradskim izborima biće Dobrica Veselinović iz Ne davimo Beograd, rekao je za Danas sam Zelenović.

Nebojša Zelenović je rekao i da će Aleksandar Jovanović Ćuta biti prvi na parlamentarnoj listi.

Spremni su, kaže, da podrže jednog opozicionog predsedničkog kandidata i dodaje da su drugoj koloni opozicije (SSP, DS, Narodna, PSG…) ranije već rekli kako bi mogli da pobede Vučića, a to je, između ostalog, zajedničko kontrolisanje izbora.

„Naravno moramo da se obavežemo da ćemo poštovati volju birača, što znači da će gradonačelnika kandidovati lista koja bude osvojila više na izborima, a da se to uradi na parlamentarnim kada se bude birao premijer. Oko toga smo i dalje otvoreni da se dogovaramo. Ako u narednih nekoliko nedelja do toga dođe, biće fantastična stvar da imamo zajedničkog predsedničkog kandidata, ako ne mi ćemo imati svog“, rekao je lider OGP Akcija, napomenuvši da on taj predsednički kandidat liste „Moramo“ neće biti.

„Mislim da je u ovom trenutku najvažnije da postoji razumevanje da takav neki kandidat treba da pobedi. Imam utisak da s obzirom na okolnosti u kojima se sada nalazimo i pritiske kojima su izloženi predsednik Vučić i vlada Ane Brnabić izloženi, kvalitetan predsednički kandidat bi odvratio Vučića da trči predsedničku trku, jer ne bi imao šanse da pobedi“, rekao je za Danas Zelenović.

Predsednički kandidat mora da odiše državnim jedinstvom i da ima nacionalnu prepoznatljivost, kao i da je ostvaren u svojoj profesiji, smatra on.

Slogan „Moramo“ i vizualni identitet (zelena i ljubičasta boja) ovog novog opozicionog bloka vrlo je sličan zagrebačkoj, sada vladajućoj, platformi „Moramo“, ali i crnogorskom pokretu URA Dritana Abazovića.

Zelenović kaže da su se organizacije okupljene u „Moramo“ aplicirale za članstvo u evropskim zelenim, a da je sve počelo sa španskim Podemosom.

„Ne može se napraviti kvalitetna zeleno-leva opcija na Balkanu, ako se ona prvo ne napravi u Srbiji“, naveo je.

Putevi su im se, kaže, razišli sa Građanskim demokratskim forumom Zorana Vuletića, sa kojima se u oktobru 2020. godine potpisali sporazum o saradnji.

„Moramo Beograd učiniti dobrim gradom i Srbiju dobrim mestom za život“, poručio je Dobrica Veselinović, iz NDB.

Nezadovoljstvo vlašću je veliko, smatra, i dodaje da se borbe moraju da ulici prebaciti u institucije i Skupštinu. Uz njih su i Forum Roma Srbija, Izbor za našu opštinu, Građanska platforma Solidarnost i Građanski front. Nude zeleno-levu alternativu, a to je vazduh koji ne ubija, čista voda i zemlja, demokratija, država solidarnosti i gradovi ljubavi.

Veselinović je istakao i bitnost kontrole izbora, a gađane je pozvao da im se jave ako žele da bude kontrolori.
Aleksandar Jovanović Ćuta iz Ekološkog ustanka, koji je javnosti postao poznat kao borac protiv MHE na Staroj planini, podsetio je upravo na tu borbu, napomenuvši da su tada bili potpuni amateri u politici.

„Imali smo osećaj da su nam dirnuli u detinjstvo, na to nisu računali. Svako od nas ima drvo na koje seo peo, koje kad seku ima utisak da mu diraju u detinjstvo“, naveo je on obraćajući se okupljenima.

Parlamentarni, predsednički i beogradski izbori su najavljeni su za 3. april, a sem „Moramo“ izlazak je, između ostalih, najavila i lista okupljena oko SSP, Narodne stranke, Demokratske stranke, Pokreta slobodnih građana, Pokreta za preokret, ali i Srpski pokret Dveri i koalicija NADA.

Predstavljanju liste prisustvovali su i Đorđe Miketić iz Ekološkog ustanka, kao i arhitekta Dragoljub Bakić.

link

Зелено-леви блок, који сада званично наступа под именом MORAMO, успео je да блокадама саобраћајница подигне бунт грађана неопходан за предстојеће изборе. Губитак подршке грађана у градовима са којим се на управо завршеном референдуму суочио режим, резултат је блокада, док је са друге стране лажна опозиција оличена у Драгану Ђиласу, позивајући на бојкот референдума, изазвала презир грађана и сада се налази пред потпуним крахом. Па зар то није фантастично?!


COPY/PASTE od Zagrebačkog MOŽEMO...:zroll::dosadno::patkica:



...
 
1642828601192.png



Koalicija Moramo – da li smo pobedili Rio Tinto, šta misle o Kosovu, Srebrenici


1642828680995.png


21. jan. 2022

Stranka Zajedno za Srbiju, Otvorena građanska platforma Akcija, inicijativa Ne davimo Beograd i pokret Ekološki ustanak formirali su zeleno-levu koaliciju "Moramo" za predstojeće parlamentarne i lokalne izbore. Odlučili su se, kako kažu, da borbu sa ulica presele u institucije i da se unutar njih bore za dalje promene. Za odluku Vlade o ukidanju prostornog plana i svih dozvola Rio Tintu kažu da je pobeda građana, ali da žele da vide šta stoji u ugovorima.

Vođa Ekološkog ustanka, Aleksandar Jovanović Ćuta, kaže da čekaju da odluka izađe u Službenom glasniku ali i da vide šta je u dokumentaciji, šta je potpisno i šta su obaveze Srbije.

„Da li je Srbija dužna milijardu, nije ovo kraj, mi njima ništa ne verujemo. Uradili su jedino što su mogli – da raskinu sve sa Rio Tintom. Naš osnovni zahtev je bio ukidanje uredbe, kako će se stvari razvijati, nije Rio Tinto jedini koji je došao, immao 55 rudnika u prostornom planu. Čitav niz uredbi u Zakonu o rudasrvtu mora da se resetuje. Želimo da znamo šta ja plan kad je u pitanju eksploatacija prirodnih resursa. Da nam se ne dogodi cijanid u Homolju. Neko sebi trpa milijarde u Srbiji a ljudi su sluđeni“, poručuje Ćuta.

Biljana Đorđević iz pokreta Ne davimo Beograd za odluku Vlade definiše kao "zarez i možda neku pauzu", ali naglašava da je važno da se kaže da je to pobeda građana.

"Čak i ako je neka vrsta zaustavljanja projekta, važno je da su građani izvršili pritisak. Oni su želeli da zaustave pre nego što se raspišu izbori. S obzirom kakve smo kontradiktorne izjave čuli, kako njima da verujemo. Premijerka kaže da nismo potpisali, a onda se pominju neki penali", rekla je.

Lider Zajedno za Srbiju, Nebojša Zelenović, kaže da moraju da se povuku krivične i prekršajne prijave protiv onih koji su procesuirani jer je Vlada ispunila zahteve, što, kako kaže, znači da su građani pobedili.

"Pobedili smo u jednoj borbi koja traje dugo, zato insistiamo na zarezu jer se vlasti ne može verovati. Vlast je uzročnih svih problema, što ekoloških, kao i nasilja koje trpimo. Ja sam čuo od premijerke da sam ja taj koji je doveo Rio Tinto u Srbiju. Naravno da nema istine u tome. Ja sam radio kao sekret u osnovne škole i nisam imao veze sa stvarima koje se dešavaju. Premijerka je 2018. išla u London, ima izveštaj o tome, gde je radosna što se dogovorila sa Rio Tintom. Godinu pre je početak ključne realizacije projekta, kada je Vučić dao političku podršku u Briselu Rio Tintu. Kako je došlo do toga da on potpiše podršku za Rio Tinto, a da ne postoji studija o proceni uticaja. Kako može da pruži podršku za nešto što je opasno za građane. Vlada i predsednik se ponašaju kao stečajni upravnik zemlje. Zato smo se okupili i hoćemo da se borimo i pobedimo ovu strašnu vlast", kaže Zelenović.

Ćuta kaže da će odgovoriti na premijerkinu ponudu i doći u Vladu da peuzmu sve ugovore koji su potpisani sa Rio Tintom, a doći i ljudi iz Gornjih Nedeljica.

"Brnabić juče osula paljbu po NVO. Ona dolazi iz NVO, godinama je radila u NVO i sad optužuje kako je zločin biti u NVO. Nastavljaju da seju mržnju, to što oni rade je toksičnije od cijanida. Da mi vodu vratimo u Ustav, mi smo zemlja koja nema vodu kao ustavnu kategoriju. Da resetujemo zakone i da se poštuju. Ako ne bude tako, imaćete nas na ulicama", poručuje Ćuta.


Da li je ekologija dovoljna za pobedu na izborima?​

Jedno od pitanja je i da li koalicija "Moramo" može do dobrog rezultata na izborima na talasu ekoloških pitanja.

"Samo tako ne, ali mi nismo samo zelena, nego zeleno leva kolacija. I kako se bavimo ekologijom nas čini drugačijim. Svi ovi protesti oko niza problema su pokazatelj manjka demokratije. Načini na koji mi rešavamo probleme građana su nas posebno ujedinili. Tu je i niz drugih pitanja, socijalna pravda. Siromašni ljudi imaju problem kako da se greju, i oni se često optužuju da su zagađivači, ali ne treba da se kaže da su krivi, nego da pogledamo ko su glavni zagađivači, ali i da vidimo kako da pomognemno ljudima u lošem položaju da i njihovi životi budu kvalitetni", navodi Biljana Đorđević.

Na pitanje šta bi uradili ako osvoje vlast, Zelenović kaže da je jedna od najvažnijih stvari da li svako domaćinstvo može da ima pijaću vodu.

"Ispod Jadra i Mačeve se nalazi pijaća voda odličnog kvaliteta i time može da se napoji cela Vojvodina. Novi Sad će brzo ostati bez svog izdana pijaće vode. Moramo time da se bavimo, voda je vrednija od litijuma. Ima je svakog dana koliko god se budemo starali da ona bude čista. Umesto da uradimo prave i životne stvari, potrošićemo novac da stvaramo pecepciju zlatnog doba", kaže Zelenović.

Teme Kosova, Srebrenice...​

Aleksandar Jovanović Ćuta smatra da o pitanju Kosova narod treba da se odredi na referendumu.

"Nama se referendum podmeće da se izjasnimo o nejasnim pitanjima. Kosovo je tema o kojoj treba da se izjasni narod. O tome ne može da odlučuje pojedinac, treba da se pitamo svi mi. Oni koji su moćni nikako da kažu šta je plan. Srebrenica je pitanje koje je vezano za zakon, država je priznala Haški tribunal, ako poštujemo zakon moramo da poštujemo tribunal. Da se Srebrenica nikada ne ponovi, ali ova država se odredila prema toim pitanju, to je pitanje države", rekao je Ćuta.

"Postoji presuda koju ova država priznaje zato što priznaje sud koji se odredio prema tome da se u Srebrenici dogodio zločin. Nikada niko nije sudio državi nego pojeedincima. Ja bih rekao da se dogodio genocid jer je presuđeno tako od strane suda koji svi priznajemo. I ova vlast i prethodna i svaka. Mi moramo da krenemo dalje i počnemo da živimo, da pravimo veze i kontakte s ljudima na Balkanu koje muče iste muke. Moramo da savladamo autoritarne režime na Balkanu", dodao je Zelenović.

"Način na koji smo stavljeni na binarne pozivije je pogrešan. Ne davimo Beograd nije bežao od tih tema, iako je krenuo kao lokalni pokret, jasno smo govorili da je Srebrenica genocid. Mi možemo da s odredimo, ali mi se nismo okupili da bismo popunili taj kviz već da bismo otvorili razgovore o životnim pitanjima a onda došli do teških tema. Stalno se, i to dolazi iz suportnog tabora, dolazi ta priča vi sarađujete sa Fon Kramon, a ta ista strana drži ljude na Kosovu u zarobljenoj situaciji, njihovi živoi su pod kontrolom. Da pokušamo da oslobodimo te ljude kojih se to tiče", rekla je Biljana Đorđević iz Ne davimo Beograd.

Personalna rešenja​

Koalicija "Moramo" još nije izašao sa personalnim rešenjima za predstojeće izbore.

"Još nismo formirali listu, biće sastavljena delom iz aktivizma, delom od struke iz različitih oblasti. Da to bude jedna lista koja će biti reprezent onoga što imamo na terenu. Neke od organizacija su već u skupštinama lokalnim. Nebojša će biti nosilac na republičkim izborima, neko iz Ne davimo za Beograd", rekao je Ćuta.

"Sačekaćemo skupštinu za objavu liste, jedini kandidat za gradonačelnika je Dobrica Veselinović, ali sačekaćemo odluku organa. Dugo smo aktivni u Beogradu, imami podršku. Biće to jedna vrsta konbinacije onih koji su na terenu, želimo da naša ponuda odslikava motivaciju i optimizam i da se pokaže ne samo da moramo, nego i da umemo", kaže Đorđević.

Zelenović je rekao da komuniciraju sa grupoacijom oko DS, SSP i Narodne stranke i da stoji ponuda kako da se ta saradnja formalizuje.

"Verujem da je moguće doći do zajedničkog kandidata. Nije dobro da se u medijima pominju imena, opozicija treba da napravi dogovor kako ta pobeda da se desi, očigleno da volja građana postoji. Normalni ljudi se dogovarajju", rekao je Zelenović.
 
Tačno se vidi da ih Vučić štancuje.

Prva runda dobijena, vreme je za odgovornost režima



blokada-ndmbgd.jpg


21. 01. 2022.

Povlačenje prostornog plana za projekat “Jadar” je velika pobeda svih građana koji su se na protestima i blokadama borili protiv Rio Tinta, ali i društva u celini. Ipak, jedini način da se zaštitimo od novih pokušaja korumpirane vlasti da posle izbora nastavi sa sprovođenjem ovog i drugih štetnih projekata, jeste da ih smenimo sa vlasti.

Ukidanje Uredbe Vlade RS o PPPP namene za preradu minerala Jadarit i dozvola koja omogućavaju Rio Tintu istraživanja je dokaz da se građani, ekološke organizacije i politički pokreti mogu uspešno suprotstaviti štetnim projektima vladajućeg režima.

Ovo je trenutak kada moramo biti ponosni jedni na druge, ali istovremeno svesni da ne postoji nijedna garancija, niti mogućnost poverenja u postojeću vlast da već nakon izbora neće istu Uredbu usvojiti ili jednostavno „namignuti“ Rio Tintu da bespravno nastavi sa istraživanjem i testiranjem prljavih tehnologija prerade minerala u Srbiji i zagađuje našu zemlju, naše reke i izvorišta vode. Setimo se samo noćnog rušenja u Savamali, pokušaja spinovanja da su zaštitili i odustali od seče šume na Košutnjaku, da neće više gurati naše reke u cevi minihidroelektrana ili negiranja zagađenja vazduha u gradovima u Srbiji.

Došlo je vreme da se ne zadovoljavamo više samo zaštitom od štetnih projekata koje nam kriminalni režim napada prirodne resurse i javna dobra. Došlo je vreme da smenimo naprednjačku vlast i na taj način budemo garancija da se ni Rio Tinto, ni slične trovačnice više nikada ne vrate u Srbiju.

Pokret Ne davimo Beograd i zeleno-leva koalicija MORAMO svojim delovanjem u institucijama biće garant da se ni jedan sličan projekat kao što je Rio Tinto neće u Srbiji nikada sprovoditi.
Kako ti komšija lažeš za ove slike. Ovo je slikano ko zna od kada.
 
Tačno se vidi da ih Vučić štancuje.


Kako ti komšija lažeš za ove slike. Ovo je slikano ko zna od kada.
Pre meses dana , slika je autentična .
Ono što je drugi fanfekt je da većina nije tu izašla zbog Zelenog i Zelenih , čak ni zbog Rio Tinta već zbog onih čekića i kuvanih motki na mostu u Šapcu nedeljju dana pre toga . Tada je narod najviše popizdeo kada je shvatio da je Šizoje spreman da se koristi metodama Maxa Luburića protiv gradjana Srbije ,a od toga ako četvrtina bude glasala za Eko koaliciju biće super .
 

1642887388844.png

Zelenović: Ponoš može da ostvari dobar rezultat samo ako se cela opozicija dogovori


Zelenović: Ponoš može da ostvari dobar rezultat samo ako se cela opozicija dogovori 1


danas 18:45

Jedan od lidera opozicione grupacije „Moramo“ Nebojša Zelenović izjavio je danas da bi bivši načelnik Generalštaba Vojske Srbije (VS) Zdravko Ponoš mogao da ostvari dobar rezultat na predsedničkim izborima samo ako bi se o zajedničkom kandidatu dogovorile sve opozicione grupe.

Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas predložio je Zdravka Ponoša za predsedničkog kandidata opozicije na izborima koji slede.

Kada je reč o ovakvom stranačkom opredeljivanju, mislim da ono ima ograničeno dejstvo. Šta god da se dešava, mora da proiziđe kao plod razumevanja više političkih grupacija“, kazao je Zelenović za agenciju Beta.

On je naveo da je „Moramo“, koju čine i Ne davimo Beograd i Ekološki ustanak, ponudio saradnju delu opozicije oko SSP i da će o eventualnoj kandidaturi Ponoša razgovarati ako taj blok donese konačnu odluku.

„Imamo puno tema oko kojih treba da se dogovaramo. Prvo da se dogovorimo da sačuvamo glasačke kutije, da se ne napadamo, da promovišemo izbore i da se dogovorimo o programskim kolonama“, istakao je on.
 
A ne zna se ko je popularniji :D Predviđam im cirka ukupno do 10%.

Precenjuješ.

Pogledajte prilog 1089449

Zelenović: Ponoš može da ostvari dobar rezultat samo ako se cela opozicija dogovori


Zelenović: Ponoš može da ostvari dobar rezultat samo ako se cela opozicija dogovori 1


danas 18:45

Jedan od lidera opozicione grupacije „Moramo“ Nebojša Zelenović izjavio je danas da bi bivši načelnik Generalštaba Vojske Srbije (VS) Zdravko Ponoš mogao da ostvari dobar rezultat na predsedničkim izborima samo ako bi se o zajedničkom kandidatu dogovorile sve opozicione grupe.

Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas predložio je Zdravka Ponoša za predsedničkog kandidata opozicije na izborima koji slede.

Kada je reč o ovakvom stranačkom opredeljivanju, mislim da ono ima ograničeno dejstvo. Šta god da se dešava, mora da proiziđe kao plod razumevanja više političkih grupacija“, kazao je Zelenović za agenciju Beta.

On je naveo da je „Moramo“, koju čine i Ne davimo Beograd i Ekološki ustanak, ponudio saradnju delu opozicije oko SSP i da će o eventualnoj kandidaturi Ponoša razgovarati ako taj blok donese konačnu odluku.

„Imamo puno tema oko kojih treba da se dogovaramo. Prvo da se dogovorimo da sačuvamo glasačke kutije, da se ne napadamo, da promovišemo izbore i da se dogovorimo o programskim kolonama“, istakao je on.

Podržaće Ponoša.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top