Predsednik Vučić primljen na VMA

Vucic - covek koji radi 25h dnevno (naravno, samo za Srbiju i da nama bude bolje).

Hebote, kakva budaletina. A problem sa srcem i pritiskom je zbog toga sto se ugojio, taj u zivotu nije nista radio osim da nosi gajbice za Seselja i Grobara.
Ај мењај се са њим само недељу дана и пландуј као што он пландује и проводи се. Грешиш душу. Сад је модерно пљувати по Вучићу, доказ припадности некој елити а не простом народу, и то зато радиш.
 
Ај мењај се са њим само недељу дана и пландуј као што он пландује и проводи се. Грешиш душу. Сад је модерно пљувати по Вучићу, доказ припадности некој елити а не простом народу, и то зато радиш.

Cisto za rekord ja pljujem vec dugo vremena po svim nasim glavesinama. Zato sto to zasluzuju. A radim i zaradjujem mnogo vise od njih. I skolovaniji sam mnogo vise od njih.

Kad ja budem ziveo od njih, a ne oni od mene, neka pljuju oni mene. Trenutno, ja sam taj koji izdrzava i Vucica, i Brnabicku, i penzinere, i ove u javnom sektoru... I to radim vec decenijama, znaci izdrzavao sam i Djindjica, i Tadica, i Kostunicu, i ove sad.

A da radi 25h dnevno je budaletina sam izjavljivao. A ti ako mislis da je rad to sto se muva tuda-svuda na otvaranju nekakvih semafora u selima od 150 stanovnika, prvo to nije rad (ako TO smatras za rad onda nemas pojma sta je rad, i ja ovde ne govorim o radu kao sto je kopanje i fizikalisanje), drugo to nije zadatak predsednika drzave. To cak nije ni zadatak predsednika opstine.
 
Ај мењај се са њим само недељу дана и пландуј као што он пландује и проводи се. Грешиш душу. Сад је модерно пљувати по Вучићу, доказ припадности некој елити а не простом народу, и то зато радиш.
Prost narod je najveća žrtva svake vlasti i svakog sistema, pa i ove aktuelne, tako da je kritički odnos prema vlasti stvar zdravog razuma, a ne potreba da se neko uvrsti u nekakvu elitu.
 
Prost narod je najveća žrtva svake vlasti i svakog sistema, pa i ove aktuelne, tako da je kritički odnos prema vlasti stvar zdravog razuma, a ne potreba da se neko uvrsti u nekakvu elitu.
Критички однос подразумева коришћење здравог разума у смишљању и предлагању бољих решења. Да се укаже на оно што не ваља, али да се истовремено предложи неко конкретно решење које ће бити боље. Ти то немаш, па немаш ни права да се позиваш на здрав разум.
У принципу немаш право да критикујеш ако немаш боље решење.
 
Критички однос подразумева коришћење здравог разума у смишљању и предлагању бољих решења. Да се укаже на оно што не ваља, али да се истовремено предложи неко конкретно решење које ће бити боље. Ти то немаш, па немаш ни права да се позиваш на здрав разум.
У принципу немаш право да критикујеш ако немаш боље решење.
Kritika ne znači samo nuđenje boljeg rešenja već i ukazivanje na to da aktuelno postupanje nije ispravno niti korisno. A što se tiče pronalaženja boljih rešenja to uopšte nije problem, pošto našu svakodnevnicu kreiraju ljudi od kojih bi i mentoli primenjivali bolja rešenja.
 
Mislim upravo onako kako malopre napisah, nije teško pronaći bolja rešenja. Govori se o kritici uopšteno, načelno. O motivaciji da se zauzme kritički stav prema nečemu.
Kako nije teško kad vidiš da je teško. Teško je da neko dođe u Srbiju i daje radniku platu 2000€. Sve ostalo bi bilo lako. Plus- neće niko lako da dođe ni za 400€ platu. I šta ti tu sad možeš da izmišljaš? I naravno- oni koji kukumaču oko svakog povećanja minimalca uopšte nisu ti koji slučajno zalutaju u Srbiju, već su to domaće gazde. To je vrzino kolo bajo moj!
 
Kako nije teško kad vidiš da je teško. Teško je da neko dođe u Srbiju i daje radniku platu 2000€. Sve ostalo bi bilo lako...
Mada nisam siguran ni za ovo.
Kad bi u BG kojim sličajem imali ovolike plate njima bi kafa bila 15€. A ručak 50€.
Naravno pričam o kafanskim cenam. A i kirije bi im izašle na najskuplje u svetu.
Ne vredi, možeš ti njima i da daš, al to bi opet izazvalo propast.
 
Kako nije teško kad vidiš da je teško. Teško je da neko dođe u Srbiju i daje radniku platu 2000€. Sve ostalo bi bilo lako. Plus- neće niko lako da dođe ni za 400€ platu. I šta ti tu sad možeš da izmišljaš? I naravno- oni koji kukumaču oko svakog povećanja minimalca uopšte nisu ti koji slučajno zalutaju u Srbiju, već su to domaće gazde. To je vrzino kolo bajo moj!
Neki uspešni domaći privrednici, koji su bliski vrhovima vlasti, a ima li onih koji nisu :D, ukazuju u tim raspravama oko povećavanja minimalca na to da prostor za povećavanje postoji ukoliko bi se smanjio deo prihoda koji ide državi, dakle oni sami nude rešenje. Ali u ovakvom sistemu je nezamislivo da se vladajuća kasta politikanata i njihovih satelita koja živi od crpljenja budžeta na raznorazne načine odrekne svog dela kolača, svaka takva žrtva u korist opšteg dobra bi obesmislila njihovu profesiju i njihovo delovanje, počev od nivoa opština glavna preokupacija te kaste je smišljanje trikova da bi se budžeti iskoristili u sopstvenu korist, pravi potez bi bio lišiti se tih parazita.
 
Neki uspešni domaći privrednici, koji su bliski vrhovima vlasti, a ima li onih koji nisu :D, ukazuju u tim raspravama oko povećavanja minimalca na to da prostor za povećavanje postoji ukoliko bi se smanjio deo prihoda koji ide državi, dakle oni sami nude rešenje. Ali u ovakvom sistemu je nezamislivo da se vladajuća kasta politikanata i njihovih satelita koja živi od crpljenja budžeta na raznorazne načine odrekne svog dela kolača, svaka takva žrtva u korist opšteg dobra bi obesmislila njihovu profesiju i njihovo delovanje, počev od nivoa opština glavna preokupacija te kaste je smišljanje trikova da bi se budžeti iskoristili u sopstvenu korist, pravi potez bi bio lišiti se tih parazita.
A nigde ti ti nameti nisu neka sreća.
 
Pa jedan od najpoznatijih privrednika iz mog kraja, inače pripadnik političke garniture koja je na vlasti u našoj zemlji, uvek zastupa stav da bi trebalo smanjivati državne namete na prihode firmi, ali to ga ne sprečava da koristi svoj uticaj kako bi državni organi izvršili pritisak na inostrane privrednike investitore ovde kod nas da smanje plate zaposlenima u njihovim preduzećima da mu ne bi bili konkurencija koja odvlači radnu snagu, znači malo pošteno rezonuje o opštem dobru, a malo više nepošteno deluje na zaštiti svog interesa. :D To je primer onoga što ti nazivaš vrzino kolo, i dok slični njemu drmaju našom politikom i privredom možemo da se pozdravimo sa opštim dobrom.
 

Back
Top