Predsednik RS-a Siniša Karan: Republika Srpska nikad nije bila za referendum o otcjepljenju

zbiljaš

Veoma poznat
Poruka
12.395
Bosanci promenili žvaku, i to usred posete svom voljenom diktatoru u Moskvi??? OMG!



https://www.rtvbn.com/4091436/karan-republika-srpska-nikad-nije-bila-za-referendum-o-otcjepljenju

Predsjednik Karan: Republika Srpska nikad nije bila za referendum o otcjepljenju


- Ideja o referendumu o nezavisnosti trenutno nije na dnevnom redu, odnosno da nije ni postojala u smislu u kom se o njoj govori već je zloupotrijebljena i od nje je stvorena fiktivna naracija da bi se iskoristila protiv rukovodstva Republike Srpske kao izgovor da bi se naknadno optužili za kršenje nekih ustavnih ili drugih normi.

10.05.2026 | 21:48

1778457926317.png



Ovo je u intervjuu ruskoj agenciji TASS kazao predsjednik Republike Srpske Siniša Karan.

On je, kako prenose banjalučki mediji, rekao da autonomija o kojoj govore je upravo unutrašnja autonomija prema Dejtonskom sporazumu.

"Ono što smo radili jeste da se borimo za naša ovlašćenja kao entitet unutar zemlje (BiH) prema Dejtonskom sporazumu", objasnio je Karan.

(BN)
 
Да је свако независтан ,као што шатро "ЖЕЛИ" ,од чега би ти Протагонисти тога,уопште живели? :hahaha:
Овако,ваља нам лијепо потпалит Жеравицу,нека она тиња ,паре нека стижу са стране и свима потаман,аферим ,безбели,тако је! :lol:
 
Bosanci promenili žvaku, i to usred posete svom voljenom diktatoru u Moskvi??? OMG!



https://www.rtvbn.com/4091436/karan-republika-srpska-nikad-nije-bila-za-referendum-o-otcjepljenju

Predsjednik Karan: Republika Srpska nikad nije bila za referendum o otcjepljenju


- Ideja o referendumu o nezavisnosti trenutno nije na dnevnom redu, odnosno da nije ni postojala u smislu u kom se o njoj govori već je zloupotrijebljena i od nje je stvorena fiktivna naracija da bi se iskoristila protiv rukovodstva Republike Srpske kao izgovor da bi se naknadno optužili za kršenje nekih ustavnih ili drugih normi.

10.05.2026 | 21:48

Pogledajte prilog 1898501


Ovo je u intervjuu ruskoj agenciji TASS kazao predsjednik Republike Srpske Siniša Karan.

On je, kako prenose banjalučki mediji, rekao da autonomija o kojoj govore je upravo unutrašnja autonomija prema Dejtonskom sporazumu.

"Ono što smo radili jeste da se borimo za naša ovlašćenja kao entitet unutar zemlje (BiH) prema Dejtonskom sporazumu", objasnio je Karan.

(BN)
Ispunjavaju se dogovori sa Dodikom o ukidanju sankcija . . .
 
Ispunjavaju se dogovori sa Dodikom o ukidanju sankcija . . .
Da. osim toga, ovom svojom izjavom predsednik RS-a Siniša Karan je indirektno priznao da manji bosansko-hercegovački entitet nema veze sa Karadžićevom nepriznatom državom Republikom Srpskom iz devedesetih, već da se manji bh. entitet samo tako zove.
 
Bosanci promenili žvaku, i to usred posete svom voljenom diktatoru u Moskvi??? OMG!

Naravno. Zato što to nije u interesu Rusije, bar ne za sada. Oni će konflikt aktivirati kad im bude trebalo.

Uvek je zanimljivo videti koliko je snažan uticaj Rusije na ovim prostorima, a njihov primarni cilj je da se zameraju zapadu, i to preko nas. Prijateljski ;)
 
Pa i nije. Dodik je samo provocirao. Nijedna institucija RS nije radila na tom referendumu
Institucije u RS-u de fakto ne postoje; postoji samo kriminalni režim kojim upravljaju predsednik SNSD-a Milorad Dodik i njegovi njegovi (ne)ljudi. To se najbolje videlo na slučaju ubistva 21-godišnjeg banjalučkog studenta elektrotehnike Davida Dragičevića. Ubistvo mladića nadležni organi proglasili su za "nesretan slučaj." Pa kada su izbile masovne demonstracije, jer bilo je više nego očigledno da se radilo o svirepom ubistvu, njih je režim proglasio "obojenom revolucijom" i pribegao nasilju nad građanima koji su demonstrirali. Ubice Davida Dragičevića, kao i oni koji su ubistvo zataškavali, ni do danas nisu privedeni pravdi.

 

Vukanović: Vučić kontroliše i vlast i deo opozicije u Republici Srpskoj

11.05.2026.

Predsednik Liste za pravdu i red Nebojša Vukanović izjavio je da predsednik Srbije Aleksandar Vučić istovremeno kontroliše i vlast i deo opozicije u Republici Srpskoj (RS) i na taj način održava politički balans koji mu odgovara​


1778488932524.png


„Dodik ne bi mogao preživeti bez podrške Vučića. On ga održava godinama, kao što su ga ranije održavali drugi centri moći iz Beograda“, rekao je Vukanović, gostujući na Televiziji Federacije BiH (FTV).

Dodao je da Vučić „koristi pojedine opozicione političare u RS kako bi držao Dodika pod kontrolom i osigurao da politička scena u RS ostane zavisna od Beograda“.


„Vučić želi da kontroliše celu političku scenu i da Dodiku stalno pokazuje da ima druge satelite“, ocenio je Vukanović.

U tom kontekstu posebno je izdvojio predsednika Pokreta sigurna Srpska (PSS) i gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića i predsednicu Narodnog fronta (NF) Jelenu Trivić, navodeći da „deluju uz podršku Beograda i da su deo političkog projekta koji ima za cilj preoblikovanje opozicije“.


Prema njegovim rečima, deo političkih procesa u RS kontrolišu „centri moći sa Banjice“, za koje tvrdi da godinama utiču na formiranje i razbijanje političkih stranaka.

Vukanović je najavio da će objaviti fotografiju za koju tvrdi da pokazuje veze između ljudi iz okruženja Draška Stanivukovića i kontroverznih figura iz Srbije.

„Večeras ću objaviti jednu zanimljivu fotografiju – Kokeze i Drinića na skupu Draška Stanivukovića. A Slaviša Kokeza je čovek koji je pobjegao iz Srbije pošto što ga je Vučić optuživao da mu kida glavu i da iznosi iz Srbije 600.000 evra“, rekao je on.

Prema njegovim rečima, deo opozicije u RS se pokušava predstaviti kao alternativu vlasti, dok se, kako ocenjuje, iza kulisa povezuje s istim političko-poslovnim krugovima.

„Ako mislite da će neke kokeze oko Stanivukovića i drugi oko Dodika doneti promene, onda se ništa suštinski neće promeniti“, naveo je Vukanović.

On je potvrdio da će se kandidovati za srpskog člana Predsedništva Bosne i Hercegovine.

„Mi smo već počeli skupljati potpise i spremni smo da idemo sami protiv svih ako bude potrebno“, istakao je predsednik Liste za pravdu i red.

Dodao je da ne traži od opozicije da podrži njegovu kandidaturu, već da ostane pri ranijem dogovoru i podrži predsednika Srpske demokratske stranke (SDS) Branka Blanušu za predsednika Republike Srpske.

„Imam dobro mišljenje o Blanuši, ali treba da pokaže više liderstva i da se suprotstavi ljudima koji ga guraju u propast. Ako nam je Blanuša bio dobar pre tri meseca (na prevremenim izborima za predsednika RS), ne vidim argument zašto sada ne bi bio. Ako se Blanuša povuče, SDS može da očekuje haos“, rekao je Vukanović.

Ocenio je da će oktobarski izbori odrediti hoće li Milorad Dodik i dalje ostati dominantna politička figura u Republici Srpskoj.

„Ako SNSD ostane na vlasti sa svojim partnerima, Dodik će i dalje upravljati svim procesima. Ako dođe do promene vlasti, onda dolazi pravna država, poreklo imovine i vladavina prava“, zaključio je Vukanović.
 
Mnogo mi se više sviđa ovakva politika RS. Odlučna, fokus na svoje interese, pragmatika u spoljnoj politici, potraga za novim saveznicima, milijarde američkih investicija... mnoooogo bolje od večitog kmečanja, politikanstva, nacionalizma i nepostojeće ekonomije...
Tako i treba
 
Naravno. Zato što to nije u interesu Rusije, bar ne za sada. Oni će konflikt aktivirati kad im bude trebalo.

Uvek je zanimljivo videti koliko je snažan uticaj Rusije na ovim prostorima, a njihov primarni cilj je da se zameraju zapadu, i to preko nas. Prijateljski ;)
Lako je zapadno gloginje balkanskim sebastijanom mlatiti.
 
Bosanci promenili žvaku, i to usred posete svom voljenom diktatoru u Moskvi??? OMG!



https://www.rtvbn.com/4091436/karan-republika-srpska-nikad-nije-bila-za-referendum-o-otcjepljenju

Predsjednik Karan: Republika Srpska nikad nije bila za referendum o otcjepljenju


- Ideja o referendumu o nezavisnosti trenutno nije na dnevnom redu, odnosno da nije ni postojala u smislu u kom se o njoj govori već je zloupotrijebljena i od nje je stvorena fiktivna naracija da bi se iskoristila protiv rukovodstva Republike Srpske kao izgovor da bi se naknadno optužili za kršenje nekih ustavnih ili drugih normi.

10.05.2026 | 21:48

Pogledajte prilog 1898501


Ovo je u intervjuu ruskoj agenciji TASS kazao predsjednik Republike Srpske Siniša Karan.

On je, kako prenose banjalučki mediji, rekao da autonomija o kojoj govore je upravo unutrašnja autonomija prema Dejtonskom sporazumu.

"Ono što smo radili jeste da se borimo za naša ovlašćenja kao entitet unutar zemlje (BiH) prema Dejtonskom sporazumu", objasnio je Karan.

(BN)
dodik milorad GIF
 

Back
Top