Predrasude o metal muzici...

Shelobina:
Ne razumem zasto se svi izbece kada kazem da slusam metal.Dobro,mozda zbog toga sto to pricam pogresnim osobama,ali me nervira kad kazu:"vi sektasi i narkomani".Pa kad bi te iste osobe odslusale bar jednu metal pesmu,promenili bi misljenje.
I zasto svi vezuju metal za sektu(imam jednu drugaricu koja mi stalo govori da sam sektasica i sl.)?!
Pa nemoj koristiti pojmove za zanrove kada izrazavas svoj muzicki ukus (; Nek' sami skapiraju sta slusas, mada... vecinu mrzi da poslusa po koju dobru pesmu, jer... jednostavno se boje da ne promene svoj stav prema ,metalu'...
Just calm down... (; Nikad se nisam obazirala na sve te kritike, zato sto sam zadovoljna, sigurna i svesna muzike koju slusam i zasto je slusam...
Proci ce, ne brini...
Keeper:
pa kad slusas svu tu bucnu i glasnu muziku, kad izgledas ko da si ispao iz horor filma, onda ni ne ocekuj da ce te svi ti "normalni" i "moralni" ljudi smatrati OK. mene bi iskreno bolelo ... 8)
a ti cjuti... :p
jovana_p:
Pa mozda vas ne bi smatrali sektasima kada ne bi svakoj metal grupi zastitni znak bio obrnuti pentagram i rogovi.
Takodje i fanovi koji padaju u delirijum i takodje pokazuju rogove.Pa mislim,ne mozete da nas krivite
tja... otkud ti znas koji su ,zastitni znaci metal grupa'? :p Da li si proucavala biografiju, tekstove i muziku SVAKE ,metal' grupe koja postoji? Devojko, nabavi argumente pa se vrati onda. Hah... niko vas ne krivi... samo vas analiziramo :p
Obrnut pentagram? Zaista strasna simbolika... da li ti znas sta simbolizuje? (:
Rogovi? Dakle... ,svi' pokazujemo rogove? Reci mi koju ti muziku slusas pa cu i ja poceti da generalizujem sve ,vas'... :p Mada... kad malo bolje razmislim... bolje pokazivati rogove, nego ih zaista imati. Jos jedno pitanje... sta za tebe simbolizuju rogovi? Djavola? Blah... :pPp Sledeci put pomisli na jednoroga, ok? (:
Dalje... delirium? Pa... meni se cini da u delirijum padaju one bake, deke i pacurlija dok slusaju stoju u grand s*itu...
Na kraju bih ipak zelela reci... u pravu si ti... Zato, sledeci put kada naidjes na nekog ,metalca' na ulici... bezi!!!... cula sam da su poceli krv piti... (((:
Courtney:
jovana_p:
Pa mozda vas ne bi smatrali sektasima kada ne bi svakoj metal grupi zastitni znak bio obrnuti pentagram i rogovi.
Takodje i fanovi koji padaju u delirijum i takodje pokazuju rogove.Pa mislim,ne mozete da nas krivite
super.gif
guitar.gif
skullgrin.gif
o daaa... :pPp
(((((((8
mortishaaa:
ljudi sta se folirate, pa mi i jesmo sektasi.. :D :D :D :shock: sala.. :lol: :lol:
ja sam se vec navikla na te prozivke.. :roll: :x a zamislite kad su moju ortakinju zato pretuli.. :shock: to je preterivanje.. :evil: :evil: :evil: :x :x :x
a za to da bi im se svidela muzika.. :roll: cisto sumljam.. jer bi poceli da je slusaju sa predrasudama, zatim, s obzirom da su navikli na jaukanje, ne bi im se svidelo ovo "dranje", muzika bi im bila glasna, tekstove ne bi ni razumeli.....itd.itd. :roll: verujte mi da znam sta pricam.. ili bi, kao jedna moja ortakinja, naprasno bili odusevljeni.. a to samo radi fore.. ma daj bre.. ne bi to nikad uspelo.. :o
a to za sekte, iskuliraj.. :wink: ja ih obicno pitam da li i oni hoce da se uclane?! je8ote smorilo me da se svadjam i objasnjavam.. (mada naravno ne uvek :wink: )
hehehe :roll:
Milice... ne razotkrivaj naaas... spalicje nas na lomaci... :p
mmmm... ici cemo u ,pakao'... (8
Kol'ko puta smo pokusali da se organizujemo za jedan izlet tamo... i nikako da se dogovorimo... :p
E sad... dzaba sam ja sve ono pisala, kad si ti vec sve sto treba rekla... :p
Pretukli drugaricu? Blah... ne mogu da verujem... ):
wild_child:
Ma ustvari znash sta..ja sam se dugo vremena pitala zasto ostali imaju predrasude prema metalcima a kad pogledash i nije bash cudno.Eto npr....ja stalno visim u Dvoristu(metal klub u Ns) i svaki put kad odem i pogledam masu pomislim: pa nije ni cudo.Momci jos manje vise ali devojke.......nije ni cudo da iz fore Dvoriste zovu Droljiste.....toliko o tome.Zasto svi misle da smo satanisti....sta je tu cudno....to dolazi od pozera metalaca koji furaju neki black i death stil i vriste da su satanisti...sta se onda cudite?Uostalom vi kao nemate predrasude prema fenserima.....svaka cast jer ja imam....
Slazem se u potpunosti... dvoriste stvara uzasnu sliku u glavama vecine njih koji dodju ,sa strane'...
Naravno da ce neko pomisliti da smo sektasi kada vidi u potpunosti opremljenog pozera... ali opet... ne podnosim generalizaciju...
Nemam predrasude prema ,fenserima' iz jednostavnog razloga sto imam par drugarica koje bi ,metalci' tu mogli svrstati... a one su savrseno normalna ljudska bica koja se oblace kako njima odgovara... (:
(ipak se najezim i tiho nasmejem kada vidim neke kombinacije, ali nista zlonamerno ((: )...
guitarrr_babe:
Vala, da znas. Za sve su krivi pozeri!!! I nikako im ne mozes stati na put...

(A jovana_p pomenu fanove koji padaju u delirijum. Cekaj, sta, na koncertu Saka Polumente nemas ljudi koji padaju u delirijum i tako to? Vala, na samom Grandu imas ljude koji se gube po onom studiju, a to cak i nije koncert, nego jedno plejbek preje8avanje.)
Opet se moram sloziti... (;
 
Black_Swan:
a sto se tice one pretucene-
imam dva primera:
1)druga su mi pretukli 2X zbog toga sto je metalac
2)drugaricu su mi pretukli(bila je 5. razred)jer je obukla majicu od metallice

:roll: :roll: to JESTE preterivanje
uzas...
Savet: Nek promeni stil... (: Planiram da na nekoj obicnoj crnoj ili maslinastoj potkosulji napisem kratak stih i to je to (:
Bas kreteni znaju odakle je stih, a i ja se ne osecam kao reklamna tabla :p
 
wild_child:
Elmo Lewis:
bez ozzya za mene sabbath ne postoji!

Pa Ozzy se definitivno bolje uklapa u celu koncepciju Sabbatha ali Dio je bez pogovora veoma kvalitetan pevac.......obozavam Sabbathe

Hmm,Black Sabbath je postojao i postoji i dalje bez Ozzya,Dio jeste legenda,ali takodje i ostali pevaci koji su bili u Sabbathima ne zaostaju nimalo,pogotovo najbolji Tony Martin sa kojim su snimili najbolje albume "The Eternal Idol" "Headless Cross" i "Tyr".
Mada nisam nikada video da je Ozzy u Sabbathima nesto bio kao neki vodja kao sto to jesu Iommi i Butler,i uostalom ne razumem,sto je jedna "Children Of The Grave" bolja od "In For The Kill" ili "I Witness" pesme.Samo zato sto je ne peva Ozzy?????Gluposti.
Svi mi znamo da je pokretac celog tog projekta bio Tony Iommi,a Ozzy je bio samo pevac,ne tekstopisac.
Ok,postujem ga,lepo je radio svoj posao jos bolje u solo karijeri,ali ljudi sorry,Black Sabbath i dalje postoje.
 
Je8o mamu ova tema pokrece 9. svetski rat. Ej covece ne kontam svi na ovom forumu su metalci. Lako je nam sad 5rati kako nas niko ne konta i sve to, al' covece pa to utice na moj licni zivot. Evo i roditelji su mi malo pre 5rali kako treba da se manem vise tih "crnokosuljasa" i slicnih 5ranja. Ne znam covece, bit ce 5ranje!
P.S.
Ono za dvoriste je stvarno tacno!
 
Alexandra9:
Black_Swan:
a sto se tice one pretucene-
imam dva primera:
1)druga su mi pretukli 2X zbog toga sto je metalac
2)drugaricu su mi pretukli(bila je 5. razred)jer je obukla majicu od metallice

:roll: :roll: to JESTE preterivanje
uzas...
Savet: Nek promeni stil... (: Planiram da na nekoj obicnoj crnoj ili maslinastoj potkosulji napisem kratak stih i to je to (:
Bas kreteni znaju odakle je stih, a i ja se ne osecam kao reklamna tabla :p


zanimljivo(:kako da npises?tj s cim?

a ona i dan danas nije promenila stil....ni on...(;
 
Black_Swan:
Alexandra9:
Black_Swan:
a sto se tice one pretucene-
imam dva primera:
1)druga su mi pretukli 2X zbog toga sto je metalac
2)drugaricu su mi pretukli(bila je 5. razred)jer je obukla majicu od metallice

:roll: :roll: to JESTE preterivanje
uzas...
Savet: Nek promeni stil... (: Planiram da na nekoj obicnoj crnoj ili maslinastoj potkosulji napisem kratak stih i to je to (:
Bas kreteni znaju odakle je stih, a i ja se ne osecam kao reklamna tabla :p


zanimljivo(:kako da npises?tj s cim?

a ona i dan danas nije promenila stil....ni on...(;
Prva koju ,napravim' ce biti~ and nothing else matters... (:
Postoje boje za tkanine... samo jos nisam gledala gde to da nadjem... Javicu ti kad se snadjem (;
 
Dont_Break_The_Oath:
wild_child:
Elmo Lewis:
bez ozzya za mene sabbath ne postoji!

Pa Ozzy se definitivno bolje uklapa u celu koncepciju Sabbatha ali Dio je bez pogovora veoma kvalitetan pevac.......obozavam Sabbathe

Hmm,Black Sabbath je postojao i postoji i dalje bez Ozzya,Dio jeste legenda,ali takodje i ostali pevaci koji su bili u Sabbathima ne zaostaju nimalo,pogotovo najbolji Tony Martin sa kojim su snimili najbolje albume "The Eternal Idol" "Headless Cross" i "Tyr".
Mada nisam nikada video da je Ozzy u Sabbathima nesto bio kao neki vodja kao sto to jesu Iommi i Butler,i uostalom ne razumem,sto je jedna "Children Of The Grave" bolja od "In For The Kill" ili "I Witness" pesme.Samo zato sto je ne peva Ozzy?????Gluposti.
Svi mi znamo da je pokretac celog tog projekta bio Tony Iommi,a Ozzy je bio samo pevac,ne tekstopisac.
Ok,postujem ga,lepo je radio svoj posao jos bolje u solo karijeri,ali ljudi sorry,Black Sabbath i dalje postoje.
 
Dont_Break_The_Oath:
wild_child:
Elmo Lewis:
bez ozzya za mene sabbath ne postoji!

Pa Ozzy se definitivno bolje uklapa u celu koncepciju Sabbatha ali Dio je bez pogovora veoma kvalitetan pevac.......obozavam Sabbathe

Hmm,Black Sabbath je postojao i postoji i dalje bez Ozzya,Dio jeste legenda,ali takodje i ostali pevaci koji su bili u Sabbathima ne zaostaju nimalo,pogotovo najbolji Tony Martin sa kojim su snimili najbolje albume "The Eternal Idol" "Headless Cross" i "Tyr".
Mada nisam nikada video da je Ozzy u Sabbathima nesto bio kao neki vodja kao sto to jesu Iommi i Butler,i uostalom ne razumem,sto je jedna "Children Of The Grave" bolja od "In For The Kill" ili "I Witness" pesme.Samo zato sto je ne peva Ozzy?????Gluposti.
Svi mi znamo da je pokretac celog tog projekta bio Tony Iommi,a Ozzy je bio samo pevac,ne tekstopisac.
Ok,postujem ga,lepo je radio svoj posao jos bolje u solo karijeri,ali ljudi sorry,Black Sabbath i dalje postoje.


Pa to je dobro cemu izvinjavanje :D :D
 
Slusaj muziku po svojoj volji a ne moras da imas neki imidz(sto je za mene cista glupost).Ja slusam i volim metal(ne sve naravno)ali uopste se ne oblacim u nekkom fazonu tipa dark/gothic/hipi/punk ili tako nesta.,sve sto imam da pokazem je u meni i nastojim da to ostaje tajanstveno.. :P ...
 
Evo moj primer. Ja sam bas intenzivno slusala metal kada sam isla u srednju skolu. Tada nam je bilo mnogo lakse nego sto je danasnjim klincima, bili smo skoro u vecini u skoli i niko nam nije nabacivao na nos da smo sektasi, satanisti i slicno (nisu te sekte tada bile toliko popularne). Moji roditelji naravno nisu bili odusevljeni, tata je stalno pokusavao da mi dokaze da su bendovi iz 70-tih bolji, a mamu je nervirala buka, a narocito moj stil oblacenja. Medjutim, to je doslo i proslo, danas da me vidite na ulici mozda biste rekli da sam fenserka (nisam, odvratan izraz, oni sto se tako DEKLARISU su suplji, jer ta rec nista ne znaci, a i to je za klince), ali cu ja i dalje rado odslusati bilo sta od Maidena, Megadetha itd. a pre bih crkla nego da gledam Grand show. Znaci, muzika moze da ima mnogo veze sa nacinom zivota i oblacenja, ali i ne mora da ima uopste, kao u mom slucaju. Sta fali, obucem se kako sam raspolozena. Obozavam da nosim minice i stiklice, ali me mozete videti i na rok koncertima, na moto-susretima itd (naravno ,ne tako obucenu!).
 
E ljudi, ma ja mislim da je to stvarno strasno-pretucene drugarice i drugovi SAMO ZATO STO SU METALCI???
Meni je najdrazi band Linkin Park (znam da ih vi ne podnosite i ne nazivate metalom, ali mora i nu-metal neko da voli) ali pored LP-a jaaakooo volim i Maiden, Nightwish... ) nego da ne smaram vise time.
Eto, ja kada stavim killere ili obucem LP majicu, svi me zagledaju kao da nisam sa ovoga svijeta. Moji mi ne prave previse frke oko toga, sto ne znaci da ipak nema frke-moja majka ih zove ''drekavcima'', a tata izivljavanjem... Stvarno me toliko nerazumijevanje, ne samo kod njih nego uopste kod okoline, jaaakooo nervira!
I ZASTO smo mi sektasi i narkomani??? To je stvarno pretjerivanje, eto uzmite za primjer one sto slusaju reggae, pa zar se za reggae i uopste za Marley-a, Wailerse i raste ne vezuje i listic marihuane, koji je mozda i jedan od zastitnih znakova reggae-a??? Ali ne, reggae je skroz lagana muzika i zato oni NIKAKO NE MOGU DA BUDU NARKOMANI!!! Takvo je bar misljenje okoline. A ako je clan nekog metal banda bio ili je narkoman, onda nas koji slusamo taj band odmah nazivaju narkomanima.
A o sektama da ne govorim!!! Ma sta fenseri i oni koji slusaju Grand Show znaju o rogovima???
NEKA NAS OSTAVE NA MIRU!!!
OK, ukapirala sam da u skolu ne mogu bas da nosim killere i to, ali i dalje ostajem metalka, daleko od fenserskog oblacenja! Na kraju krajeva, bitno je biti - METALAC U DUSI!!!
Pozzz za sve vas koji znate sta je naaajbolja, najkvalitetnija muzika, sa najboljim zvukom, rijecima... ma metal je zakon u svakome slucaju-metal je nacin zivljenja...
 
helena_LP-freak:
E ljudi, ma ja mislim da je to stvarno strasno-pretucene drugarice i drugovi SAMO ZATO STO SU METALCI???
Meni je najdrazi band Linkin Park (znam da ih vi ne podnosite i ne nazivate metalom, ali mora i nu-metal neko da voli) ali pored LP-a jaaakooo volim i Maiden, Nightwish... ) nego da ne smaram vise time.
Eto, ja kada stavim killere ili obucem LP majicu, svi me zagledaju kao da nisam sa ovoga svijeta. Moji mi ne prave previse frke oko toga, sto ne znaci da ipak nema frke-moja majka ih zove ''drekavcima'', a tata izivljavanjem... Stvarno me toliko nerazumijevanje, ne samo kod njih nego uopste kod okoline, jaaakooo nervira!
I ZASTO smo mi sektasi i narkomani??? To je stvarno pretjerivanje, eto uzmite za primjer one sto slusaju reggae, pa zar se za reggae i uopste za Marley-a, Wailerse i raste ne vezuje i listic marihuane, koji je mozda i jedan od zastitnih znakova reggae-a??? Ali ne, reggae je skroz lagana muzika i zato oni NIKAKO NE MOGU DA BUDU NARKOMANI!!! Takvo je bar misljenje okoline. A ako je clan nekog metal banda bio ili je narkoman, onda nas koji slusamo taj band odmah nazivaju narkomanima.
A o sektama da ne govorim!!! Ma sta fenseri i oni koji slusaju Grand Show znaju o rogovima???
NEKA NAS OSTAVE NA MIRU!!!
OK, ukapirala sam da u skolu ne mogu bas da nosim killere i to, ali i dalje ostajem metalka, daleko od fenserskog oblacenja! Na kraju krajeva, bitno je biti - METALAC U DUSI!!!
Pozzz za sve vas koji znate sta je naaajbolja, najkvalitetnija muzika, sa najboljim zvukom, rijecima... ma metal je zakon u svakome slucaju-metal je nacin zivljenja...

Hmm,ne bi se slozio da je to nacin zivljenja.Pa pogledaj mene,ugladjeni fini porodicni covek,sta vise gospodin.I ja licno ne nosim dugu kosu zbog toga sto slusam metal,nego iz sasvim drugih razloga.
Ali mislim da to uniformisano oblacenje ipak treba da ostane za nase voljenje muzicare,a ne za nas metalce.
A sto se tice droge,pa tu je stvar jasna,oni koji su se drogirali odmah su bili sutnuti iz banda (najpoznatiji je primer Ozzya iz Black Sabbath,pa Michael Kiske iz Helloween).Tako da nema tu mnogo droge koja defiluje u samom metalu jer da je tako ne bi svi ti bandovi uspevali konstanto da sviraju po 20 i vise godina.Tu pricu o narkomaniji su lansirali oni idiotski nepoznavaoci metala.Zasto im nikada ne padne da procitaju tekstove,ili da cuju kako se svira metal,koliko sam samo ja morao puta da dokazujem samim sviranjem sta je buka,a sta Heavy Metal.
Svirati metal:to je umetnost,to ne moze svako,najbolji gitaristi,vokali,basisti,bubnjari,svi su oni upravo u metalu.
 
Alexandra9:
Milice... ne razotkrivaj naaas... spalicje nas na lomaci... :p
(8 ah ne draga! prosla su ta vremena, zar si opet zaboravila gde se nalazis?! jos se nisi navikla na ovaj svet ... (8
Alexandra9:
mmmm... ici cemo u ,pakao'... (8
Kol'ko puta smo pokusali da se organizujemo za jedan izlet tamo... i nikako da se dogovorimo... :p
mmmmmmmmmmmmmm predivno (8 p evo sto se mene tice mogu odmah da krenem ... samo da vidimo sa ostalim clanovima (8
Alexandra9:
E sad... dzaba sam ja sve ono pisala, kad si ti vec sve sto treba rekla... :p
p zar si sumljala :pPp salim se (8
Alexandra9:
Pretukli drugaricu? Blah... ne mogu da verujem... ):
da ): nazalost ):
Alexandra9:
Nemam predrasude prema ,fenserima' iz jednostavnog razloga sto imam par drugarica koje bi ,metalci' tu mogli svrstati... a one su savrseno normalna ljudska bica koja se oblace kako njima odgovara... (:
(ipak se najezim i tiho nasmejem kada vidim neke kombinacije, ali nista zlonamerno ((: )...
upravo tako (; mada moje 'fensare' nisu one izrazite RoLL imam dve (sa kojima se ne druzim) koje su totalno u fensi tripu .. onaj trip kao moda ... m sta znam ... mi se svi pitamo zasto one uopste dolaze u skolu RoLL ali ozbiljno!
Alexandra9:
guitarrr_babe:
Vala, da znas. Za sve su krivi pozeri!!! I nikako im ne mozes stati na put...

(A jovana_p pomenu fanove koji padaju u delirijum. Cekaj, sta, na koncertu Saka Polumente nemas ljudi koji padaju u delirijum i tako to? Vala, na samom Grandu imas ljude koji se gube po onom studiju, a to cak i nije koncert, nego jedno plejbek preje8avanje.)
Opet se moram sloziti... (;
me too (8
Alexandra9:
Postoje boje za tkanine... samo jos nisam gledala gde to da nadjem... Javicu ti kad se snadjem (;
znam ja (8 ima tu iznad mene jedna prodavnica (8 a imam i drugarice koje idu u dizajnersku (su isle, sad su na faxu :p) p bi i one mogle da mi kazu (8 a ja stihove pisem po sveskama (8 a na torbi sam napisala 'don't worry be happy' mislim da ti jedina to ne znas :p uglavnom, odlutala sam od teme i zaboravila poentu ovog dela posta (8
marko87:
Lako je nam sad 5rati kako nas niko ne konta i sve to
ko to kaze (8 e al ko sto neko negde rece (ne secam se gde, kad, na kom forumu (8 ) 'metalci' se oblace u crno, gledaju sve ispod oka i sl. i posle se zale kako njih ljudi gledaju cudno kad prolaze ulicom i sl. nemate prava :p
helena_LP-freak:
moja majka ih zove ''drekavcima'', a tata izivljavanjem...
LoL to i moj cale kaze .. tj moj cale kaze da su to drekavci :p hehehe... a ja uzmem pa ga smaram sa Gunsima a on samo prevrce ocima jer ih ne voli LoL p sta?
helena_LP-freak:
Stvarno me toliko nerazumijevanje, ne samo kod njih nego uopste kod okoline, jaaakooo nervira!
p sta te briga? iskuliraj? zar ti je bitno njihovo misljenje? misljenje ljudi koji te ne poznaju? oni koji te poznaju nece te smarati sa tim (;
helena_LP-freak:
I ZASTO smo mi sektasi i narkomani???
jer se mnogi tako ponasaju :p (;
helena_LP-freak:
To je stvarno pretjerivanje, eto uzmite za primjer one sto slusaju reggae, pa zar se za reggae i uopste za Marley-a, Wailerse i raste ne vezuje i listic marihuane, koji je mozda i jedan od zastitnih znakova reggae-a??? Ali ne, reggae je skroz lagana muzika i zato oni NIKAKO NE MOGU DA BUDU NARKOMANI!!! Takvo je bar misljenje okoline.
ko majke ti to misli? LoL navedi mi jednog coveka ko to misli LoL
helena_LP-freak:
A ako je clan nekog metal banda bio ili je narkoman, onda nas koji slusamo taj band odmah nazivaju narkomanima.
clan/ovi svakog metal/rock/etc. benda je (bio) narkoman (; :p a to da 'nas/vas' zbog NEKOG odredjenog benda nazivaju onda narkomanima mislim da je malo ne moguce ... RoLL ... jer na primer za bendove nisu ni culi, a i ako jesu bas znaju ko se u bendu ili da li drogirao (; (hm.. dovodim se u kontradiktornost jer samprrvo rekla da s svi narkomani LoL :p ali oni to ne znaju (8 )
helena_LP-freak:
OK, ukapirala sam da u skolu ne mogu bas da nosim killere i to
zasto ne bi mogla?? RoLL
Dont_Break_The_Oath:
helena_LP-freak:
metal je nacin zivljenja...
Hmm,ne bi se slozio da je to nacin zivljenja.Pa pogledaj mene,ugladjeni fini porodicni covek,sta vise gospodin.I ja licno ne nosim dugu kosu zbog toga sto slusam metal,nego iz sasvim drugih razloga.
Ali mislim da to uniformisano oblacenje ipak treba da ostane za nase voljenje muzicare,a ne za nas metalce.
slazem se u potpunosti (; ko bi rekao LoL
mene uzasno nervira to pro_seravanje 'metal nacin zivljenja' 'nas niko ne razume' i sl. i vec 1001 put sam pricala o tome i necu vise (8
Dont_Break_The_Oath:
A sto se tice droge,pa tu je stvar jasna,oni koji su se drogirali odmah su bili sutnuti iz banda (najpoznatiji je primer Ozzya iz Black Sabbath,pa Michael Kiske iz Helloween).Tako da nema tu mnogo droge koja defiluje u samom metalu jer da je tako ne bi svi ti bandovi uspevali konstanto da sviraju po 20 i vise godina.Tu pricu o narkomaniji su lansirali oni idiotski nepoznavaoci metala.
ja bas ne mislim da je tako :p m svi oni se drogiraju :p ipak treba izdrzati tu slavu, pritisak :p ali kakve veze ima i ako se drogiraju? nema to veze sa 'slusaocima' (; who care! (; vazno je da nama ta muzika prija (8
Dont_Break_The_Oath:
Zasto im nikada ne padne da procitaju tekstove,ili da cuju kako se svira metal,koliko sam samo ja morao puta da dokazujem samim sviranjem sta je buka,a sta Heavy Metal.
jer kao sto rekoh imaju velike predrasude o metalu i sl. zanrovima (; m ne vredi ni pokusavati da im dokazes kakva je to muzika ... nazalost
Dont_Break_The_Oath:
Svirati metal:to je umetnost,to ne moze svako,najbolji gitaristi,vokali,basisti,bubnjari,svi su oni upravo u metalu.
da da ... znamo mi svi to ... ali ne znaju ostali .. a to nas ni nije briga (; mi cemo slusati, oni ne moraju (; tako sam ja na netu nasla jedno prelepo objasnjenje metala (sviranje RoLL ne znam kako da objasnim) i dala to izmedjuostalog za skolski casopis ... i srpkinja mi rekla da izbacim ): jer mnogi (tj vecina) nece shvatiti, kako i sama kaze osim onih koji to slusaju, a to je mali br ljudi u mojoj skolu ); i bice im dosadno ):onda sam dala ortakinji da procita i ona kaze da nista nije shvatila ): a ja sam se odusevila )): a da, inace nisu samo u metalu kako kazes ima ih i u rocku (;
POZ

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
 

Back
Top