Predrasude o metal muzici...

ljudi sta se folirate, pa mi i jesmo sektasi.. :D :D :D :shock: sala.. :lol: :lol:
ja sam se vec navikla na te prozivke.. :roll: :x a zamislite kad su moju ortakinju zato pretuli.. :shock: to je preterivanje.. :evil: :evil: :evil: :x :x :x
a za to da bi im se svidela muzika.. :roll: cisto sumljam.. jer bi poceli da je slusaju sa predrasudama, zatim, s obzirom da su navikli na jaukanje, ne bi im se svidelo ovo "dranje", muzika bi im bila glasna, tekstove ne bi ni razumeli.....itd.itd. :roll: verujte mi da znam sta pricam.. ili bi, kao jedna moja ortakinja, naprasno bili odusevljeni.. a to samo radi fore.. ma daj bre.. ne bi to nikad uspelo.. :o
a to za sekte, iskuliraj.. :wink: ja ih obicno pitam da li i oni hoce da se uclane?! je8ote smorilo me da se svadjam i objasnjavam.. (mada naravno ne uvek :wink: )
hehehe :roll:

e vidis takvo nesto (to sa prebijanjem) ne bi kod svih upalilo...ja na primer osim sto slusam metal i tako se oblacim, treniram karate vec 7 godina....ja molim Boga da me neko napadne zbog muzike koju slusam....slobodno mogu reci da im to vise nikad nece pasti na pamet... :D :D :D :rotf:
 
Metalhead-1.jpg
 
heavy metal je nihilisticka muzika bar su tekstovi nihilisticki vecinom. ali ima kvalitetne muzike i tekstova.

sta pricas bre?kakav bre nihilizam?pevaju o zmajevima,satani,pobedi metala,ubistvima,socijalnim temama...svaki pravac ima neku svoju tematiku...
predrasude o metalcima...a i nisu predrasude...smaraju...ugnjave,seeru o metalu konstantno,o dividijevima koncerata na kojima su bili,o skidanju albuma mesec dana pre pojavljivanja u radnjama,o tome kako je clan nekog benda jeo ovsene pahuljice...metal,metal,metal,metal,zivot je metal...
 
Slusam metal, ali nikad nisam imao crnu majcu sa natpisom nekog benda. Izadjem nekad i na fensi mesto, i obucem se kao fenser. Imam predrasude o metalcima koji kazu da su samo prva cetiri albuma metalike dobra. Eto toliko.

E, upravo to. I sama slušam metal, ali se ne oblačim tako niti pokazujem/pišem \m/ , i slušam dosta ostalih žanrova. Etikete su čista glupost (in my opinion). Nerviraju me ljudi (a ima ih u mojoj okolini) koji se hvale time što slušaju metal (npr. "Ja sam uber kul, slušam Metallicu i COB i Linkin Park grr \m/ *headbang* Sad ću da te prebijem" etc etc [ne kažem da ništa fali ovm bendovima, samo dajem primer]) i koji mnogo koriste te izraze.. "Ja sam metalac, on je fenser, on je panker, bla bla bla
Znam da nemam mnogo dobre argumente ali samo iskazujem mišljenje, a što se "sekti" tiče, ovde nema mnogo takvih predrasuda, ali tamo gde ima, ne treba obraćati pažnju. Slušaš šta voliš i kraj.
 
De gustibus non est disputandum. Svi slusaju ono sto im se svidja. Ne mora da znaci da oni koji slusaju metal muziku, medju kojima sam i ja, ne mogu postati neko i nesto u zivotu. Evo ja planiram da postanem doktor, tacnije hirurg, sto je dokaz da iako volim sve sto je vezano za metal i te satanisticke stvari, zelim nesto od zivota... Poz :)
 
Metal ne slusam previse, ima pravaca koje vise volim od metala, ali i metal moze da prodje, ima kvalitetnih bendova iz te branse. Ali jedno je sigurno. Veliki broj klinaca pocevsi da slusaju tu muziku pocinju da pustaju kosu, da istu ne peru, da nose crne majce sa emblemom nekih njihovih omiljenih bendova, da su masni, glibavi itd.

Na taj nacin oni hoce da budu kao ti muzicari koje oni gotive, pa umjesto da se ugledaju na njih po onome po cemu su najbolji, tj. da uzmu nesto da sviraju i da stvaraju, oni se ugledaju po tome po cemu su najgori.

Istina je da postoje predrasude, i te predrasude ne valjaju boba, ali sta moze drugo da pomisli neka osoba koja povrsno gleda stvari kad ih vidi onako masne i glibave :lol:

A s druge strane ima dosta ljudi koji isto slusaju metal a koji se normalno oblace i cisti su.
 
Poslednja izmena:
Nikada nisam gledala na to kako je ko obucen,sta slusa...Imam prijatelje koji su i metalci,i koji se fensi oblace,pankeri,koji slusaju raznu muziku,itd...
Uglavnom nosim tamnu odecu,imam piercinge,ali to veze sa muzikom koju slusam nema-jednostavno to volim.Ljudi koji su imali predrasuda,kasnije su uvideli da nisam ni satanista,ni narkoman,nego sasvim obicna osoba.
Svako od nas drugacije iskazuje svoju licnost,a da li neko nosi crno ili roze,ima zelenu kosu,"air max",tetovazu na guzu ili gde vec-mene ne zanima,bitno je kakav je kao covek.
 
Iskreno, ne slusam metal, ne privlaci me nesto, ali je je`eno dobra kad treniram, podize me, sta znam. Inace kad vidim nekog metalca/metalku , narkomani mi ne padaju napamet, iako i njima nista ne fali :P -... Cura mi slusa metal, al kad pricas s njom nikad nebi rek'o. Tako da Metal muz. --- I'm fine with it.
 
Ne razumem zasto se svi izbece kada kazem da slusam metal.Dobro,mozda zbog toga sto to pricam pogresnim osobama,ali me nervira kad kazu:"vi sektasi i narkomani".Pa kad bi te iste osobe odslusale bar jednu metal pesmu,promenili bi misljenje.
I zasto svi vezuju metal za sektu(imam jednu drugaricu koja mi stalo govori da sam sektasica i sl.)?!
Samo da pitam,ima li neko ovde da je mladji od 16 godina i da slusa metal
 

Back
Top