predrasude o hipicima

kakve to veze ima sa tim što su se "sveli na površnom i sebičnom zadovoljavanju....." ?
a i zavisi od toga šta ti smatraš pod "uraditi".
recimo, postigli su to da su uzdrmali američki narod i imali ulogu u otporu vijetnamskom ratu. trebalo bi proučiti tu celokupnu dinamiku da bi se utvrdila njihova uloga kao značajna ili manje značajna, no svejedno, i to je neko dostignuće.
zatim, oni su verovatno postigli nešto na ličnom nivou kroz nova iskustva življenja kojima su težili. nema veze dal je celo to iskustvo ispalo za neke dobro, za neke loše, ili još verovatnije, izmešano, i tu je nešto postignuto. no, mi to ne možemo znati osim ako ne ispitamo i ne sistematizujemo iskustvo velikog broja njih, itd.

imam utisak da pokušavaš samo da opravdaš svoje prethodne stavove o njima, i da zato samo izmišljaš nešto. te ovo, te ono, sve nepovezano.
mani se... nema smisla, zaista. ;)
Rekoh da se njihove ideje nikad nisu sprovele u delo, da nikada nista konkretno nisu ucinili, vec se sve na kraju svelo na sopstvena zadovoljstva.
Moj stav o hipicima je veoma jasan, nema potrebe da ga opravdavam, samo pokusavam da pojasnim sta mislim o tom pokretu.
Mislim da uopste ne pricam nepovezano i stojim iza svega sto kazem.
 
:dash::dash::dash:
Aj majke ti ne seri!!!!!
Cuj ti si hipik do srzi, mozda furas taj fazon ali hipik sigurno nisi jer pravih hipika maltene vise nema. Protiv cega se ti to boris kad si zaklleti hipik??? Jel sama odes pred parlament dignes parolu "Pomozite ljudima na Kosovu da normalno zive!"????? Uz to trava i razno razni opijati su bili sastavni dio hipi pokreta i to uopste nisu predrasude, Janis Joplin ti je riknula od overdosea, Jim Morisson takodje....

Uprawo tako,ali ako su oni,ne znaci da su i swi ostalo. Drugo, i sam sio rekao da hipika MALTENE wise nema, sto nikako ne znaci da su totalno nestali,wec samo neka njegowa wecina. Nemoj da se proserawas u wezi Kosowa,jer sam i sama ziwela tamo proslih 12 godina,mislim da je moj sud o tome dowoljan. Ne prica se owde o predrasudama kao o tome da Janis i Jim nisu stwarno koristili drogu, to je cinjenica,wec predrasude o kojima sam pisala u proslom postu,koji ti ocigledno nisi skontao. A uostalom,verovati i podrzawati hipi pokret ne znaci trcati po Knez MIhajlovoj sa transparentom u rukama,wec woleti,zeleti mir,werowati u nesto bolji,zaborawiti powodljiwost,i bar u jednom trenutku znati da je owaj ziwot sa swim swojim manama,wredan truda,snage,zelje i wolje. V!
 
Uprawo tako,ali ako su oni,ne znaci da su i swi ostalo. Drugo, i sam sio rekao da hipika MALTENE wise nema, sto nikako ne znaci da su totalno nestali,wec samo neka njegowa wecina. Nemoj da se proserawas u wezi Kosowa,jer sam i sama ziwela tamo proslih 12 godina,mislim da je moj sud o tome dowoljan. Ne prica se owde o predrasudama kao o tome da Janis i Jim nisu stwarno koristili drogu, to je cinjenica,wec predrasude o kojima sam pisala u proslom postu,koji ti ocigledno nisi skontao. A uostalom,verovati i podrzawati hipi pokret ne znaci trcati po Knez MIhajlovoj sa transparentom u rukama,wec woleti,zeleti mir,werowati u nesto bolji,zaborawiti powodljiwost,i bar u jednom trenutku znati da je owaj ziwot sa swim swojim manama,wredan truda,snage,zelje i wolje. V!
Ali idalje hipiji su gej! Koga briga za mir u svetu,decu u Africi,sidu i globalno zagrevanje? Kad istrebis stoku i probleme eto ti mira!;)
 
Uprawo tako,ali ako su oni,ne znaci da su i swi ostalo. Drugo, i sam sio rekao da hipika MALTENE wise nema, sto nikako ne znaci da su totalno nestali,wec samo neka njegowa wecina. Nemoj da se proserawas u wezi Kosowa,jer sam i sama ziwela tamo proslih 12 godina,mislim da je moj sud o tome dowoljan. Ne prica se owde o predrasudama kao o tome da Janis i Jim nisu stwarno koristili drogu, to je cinjenica,wec predrasude o kojima sam pisala u proslom postu,koji ti ocigledno nisi skontao. A uostalom,verovati i podrzawati hipi pokret ne znaci trcati po Knez MIhajlovoj sa transparentom u rukama,wec woleti,zeleti mir,werowati u nesto bolji,zaborawiti powodljiwost,i bar u jednom trenutku znati da je owaj ziwot sa swim swojim manama,wredan truda,snage,zelje i wolje. V!

Ovo je najsladje. :heart:

Lepo receno. :)

Premda ja ne znam nista o hipicima...Imam samo neke predrasude..
 
Ali idalje hipiji su gej! Koga briga za mir u svetu,decu u Africi,sidu i globalno zagrevanje? Kad istrebis stoku i probleme eto ti mira!;)

Prwo,wecina njih nije bila gej, drugo,i da neki jesu, kakwe aman weze ima? Jel imaju hepatits B ako su homoseksualci?! Daj molim te,tako powrsno ne razmislja ni moja sestra od 7 godina. Ljudima je bilo lepo,woleli su,borili se,slusali, i na kraju,uziwali u mizici :D...A da, mene jeste briga za swe ono sto si naweo. I ne mislim da ako ideja potekne od jednog coweka,da se nista ne moze postici,dowoljna je samo zelja i mnogo mnogo truda...Idi bre :D

V!
 
Uprawo tako,ali ako su oni,ne znaci da su i swi ostalo. Drugo, i sam sio rekao da hipika MALTENE wise nema, sto nikako ne znaci da su totalno nestali,wec samo neka njegowa wecina. Nemoj da se proserawas u wezi Kosowa,jer sam i sama ziwela tamo proslih 12 godina,mislim da je moj sud o tome dowoljan. Ne prica se owde o predrasudama kao o tome da Janis i Jim nisu stwarno koristili drogu, to je cinjenica,wec predrasude o kojima sam pisala u proslom postu,koji ti ocigledno nisi skontao. A uostalom,verovati i podrzawati hipi pokret ne znaci trcati po Knez MIhajlovoj sa transparentom u rukama,wec woleti,zeleti mir,werowati u nesto bolji,zaborawiti powodljiwost,i bar u jednom trenutku znati da je owaj ziwot sa swim swojim manama,wredan truda,snage,zelje i wolje. V!


:heart:
 

Back
Top