predrasude i sta dalje....

Petka:
Mozda mi slabo ide od jutros, ali sta da joj kazem "E vidis ovi kod kontejnera, sto su prljavi, goli i musavi, od njih bezi, oni ne valjaju, od njih ces da dobijes neku bolest, ne daj Boze. A ovi cisti i umeveni su super.". E, nije uvek tako. I onda je od malena ucim da veruje predrasudama.


jbt...zar niste nikada čuli da oni ukradu decu, poliju kipućom voodm i daju u prosjačenje :roll:
Mene su plašili Ciganima - da će da me ukradu :P
Zazirala sam. OndaK je došla osnovna - promenila sma kraj grada po isteku prvog razreda. Ne zbog samih Roma već zbog onoga što su u stanju da naprave....i napravili su, jelte.


NIJE predrasuda: da oni nisu bap sasvim normalan i konvencionalan bogougodan svet :arrow: da stoga s njima treba biti OPREZNIJI nego sa ostalima...

ne želim vam to ISKUSTVO koje potvrđuje i emanira "predrasude" u "istine" tačnije stavove :? Nikako.
Ali, dok ne nažeš tu romsku cvećku, ružu izraslu na zgarištu, trebalo bi sto govana da pojedeš (rezime mog iskustva).
Eto, to treba reći (normalnijm rečnikom, detetu :P )


bzw. s prljavim čovekom SVAKAKO nešto ne štima! Trenutno ili trajno, procenite sami pa se prema tome ponašajte...
 

Back
Top