predrasude i sta dalje....

linabg:
... al zato kad upisemo akademiju odmah postajemo one... :)
ma salim se, ima svakakvih ljudi, nego mi je to bilo smesno kad sam cula.. kao, na ostalim fakultetima su sve fine... :)
i jos nesto je simpaticno, sto neki ljudi, kad me upoznaju, pa cuju sta studiram, kazu, pa ti si bas normalna... :)
a jednom me je jedna riba pitala da li ja slusam i ovu modernu muziku, sto sad ljudi slusaju, jer je ona upoznala neke ljude sa akademije koji ne slusaju nista osim ozbiljne muzike...
to je kad ljudi nemaju pojma.. :)

malo sala, malo zbilja - od nas 30-tak na poslednjoj godini fakulteta, dvojica kolega su "izgledali normalno", kao studenti, a posle dobijanja diplome su tog moemnta nakupovali lister odela, beeelih kosulja, regimental kravata, i poceli da se drze "kako treba". jednog od njih vidjam i danas - to bog nije video: sive pantalone, tamnoplav sako sa zlatnim dugmicima, svilena kravata, lanac debeo s prsta PREKO kravate (del boj :) ), italijanske cipele, tompus i - dzip. svakako :). dakle, bar u mojoj struci, za neke predrasude ima i povoda.... :).

moja neka rodjaka (sta znam, ono - mog komsije askurdjelov zirant) je ovde zamenik direktora srednje muzicke skole... normalnije stvorenje nisam videla, iako bi se po kratkom opsiu moglo itekako "predrasuditi" sto-sta...mada, tetka ima manu (ima oko 55 godina) - uz albinonija, voli najvise rave, sto zaista ne mogu da svarim.... LOL

istina, ljudi ne znaju :).

phahahah...moj prof. na fakultetru od 50 godina obožava hause :)
a moja tetka je takože bila dir. muzičke, ma sasvim je normalna, nema normalnije žene (pa dobro, išla je na Tibet i tako to, ali to je tad bilo moderno ) :D
Ovo što sam čula sam STVARNO čula o akademijama :)
Malo od drugara malo od verenika :P

Sve cice koje sam upoznao sa FMU su ljankese neviđene.
Violinistkinje imaju male sise - činjenica
Uopšte, biti izvođać radova ne znači biti umetnik.
Eto, ova rečenica nije predrasuda već činjenica, a ova prva je predsrasuda jer ne znam sve cice sa FMU.

Najbolje se krešu vajarke. FLU ima zanimljive cice.
U Luj Davičo su išle najlepše devojčice :D

Један мој колега са факса каже да је уписао књижевност јер има бољу прођу код риба, а нарочито га воле њихове маме, јер чим каже шта студира одмах очекују да говори стихове и доноси цвеће...па је он то обилато и користио, а оне падале на то!

Betty:
jau jau
nikad ne bih imala dečka sa književnosti
u tome se slažu i sve moje drugarice :mrgreen: njanjavo to, brate, rasplinuto, preosetljivo....

moja bivša predrasuda: oni koji čitaju su pametniji od onih koji ne čitaju 8)

pih, a ja mislila da su samo moje kolege bile takve, LOL. uz dodatak zestoke prepotencije ;-)

a sto se tice ovog drugog.... oni koji ne citaju ponekad budu MUDRIJI od onih koji citaju, velika razlika....:)

indigo:
znate i sami, svaki dan cujemo kako su "plavuse glupe", "jedinci sebicni", "srbi visa rasa" :), "raspustenice" ono sto im "ime" kaze, i sve tome slicno....
mislim, dakle, na sve slicne stavove i misljenja, koji nisu obavezno istiniti, i koji, podlozni racionalnom razmisljanju - cesto budu dokazivo drugaciji.

jeste li vi svesni da imate neke svoje predrasude? koje su vam najcesce? borite li se protiv njih, ili mislite da su bas istinite, dobre i korisne za zivot uopste?

da li ima nekih, medju svetom uvrezenih predrasuda, stereotipa koji su vam posebno smetali u zivotu, i kako ste to sa sobom (i sa ostalima :) ) resili?

dobro jutro i prijatan dan svima :).

..."neam neke predrasude glupe,volim pi CH ku...al` volim i dupe..."

ma bili su gejOvi i u moje vreme..onako sentimentalni, u dugim kaputima i s nekim kosama dugim, idealisti :P
i imali su masu glupih pitanja :lol:
ličila su na ona u čitankama posle teksta, e isto tako nakon predavanja - pitaju ono što je OČIGLEDNO a ne ono što je eventualno nejasno :P

btw. jedan takav je sad asistent :) zapazili ga da se "trudi"... kako mi rekoše, konačno ima publiku za smaranje :)

da li ovo predrasuda -
meni je strašno neprijatno kad za nekog kažu "dobar je, trudi se" :? Ja odmah mislim, pa to je debil, jbt, trudi se....:roll: Paz' ***** da se trudi...to je kao da su rekli "nije ni za šta, al je prilježan, malo glup i neinventivan, al mnogo se iscrpljuje, nemojte ga otpustiti" :roll:
(tako to u mojoj glavi)

u stvari "trud" je nekako uvek znak poraza ili jedva-prolaza :?

Betty:
da li ovo predrasuda -
meni je strašno neprijatno kad za nekog kažu "dobar je, trudi se" :? Ja odmah mislim, pa to je debil, jbt, trudi se....:roll: Paz' ***** da se trudi...to je kao da su rekli "nije ni za šta, al je prilježan, malo glup i neinventivan, al mnogo se iscrpljuje, nemojte ga otpustiti" :roll:
(tako to u mojoj glavi)

u stvari "trud" je nekako uvek znak poraza ili jedva-prolaza :?

:)

moja jedna mlada koleginica je uvek govorila da je nesto najgore kad se za musko kaze: "ta, zlaaatan je...sladak je" :).

heh...ja sam rasipno talentovana ..lenština...:lol:
zgubidan i zgubinoć (drknula sma 2 kafe oko 22h da prošljaka brufen) :lol:
Verovatno ću ovo mposle morati d aeditujem, ali: videla sma ti slikicu u profilu :P
više o tome iduće srede u Politici 8)

Back