Predragu Popoviću oduzeta sva lična dokumenta

Smatrate li da je ovo pocetak istrage?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Stari Crnogorac

Domaćin
Banovan
Poruka
4.066
http://www.vijesti.me/vijesti/predragu-popovicu-oduzeta-sva-licna-dokumenta-clanak-12299

Predragu Popoviću oduzeta sva lična dokumenta

Popović je ocijenio da se režim, predvođen SDP-om, na taj način ne obračunava sa njim, već da, uoči popisa, šalje jasnu poruku kompletnom srpskom narodu u Crnoj Gori

Lideru Narodne stranke (NS) Predragu Popoviću oduzeta su sva lična dokumenta, kao posljedica nedavnog rješenja Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) da se dugogodišnjem crnogorskom poslaniku oduzme crnogorsko državljanstvo.

Popović je ocijenio da se režim, predvođen Socijaldemokratskom partijom (SDP), na taj način ne obračunava sa njim, već da, uoči popisa, šalje jasnu poruku kompletnom srpskom narodu u Crnoj Gori.


“Ovo smatram vrlo jasnom porukom režima, čiju ideologiju jasno potvrđuje slika Miraša Dedeića u kancelariji načelnice, koja je donijela ovo rješenja. Vrlo sam ponosan što sam se našao na udaru onih koji su nasrnuli na Crnu Goru. Ovo se tiče svih građana, prije svega onih, koji se bore za očuvanje istorijskog identiteta koji su nam u nasljeđe ostavili naši preci”, kazao je on novinarima, nakon što je izašao iz zgrade MUP-a.

Popović je objasnio da mu je oduzet pasoš, lična karta, saobraćajna i vozačka dozvola.

Politički progon

Sredinom oktobra 2007. godine, Popović je na zasjedanju Skupštine pokazao da je primljen u državljanstvo Srbije, što su aplauzom pozdravili poslanici tadašnje Srpske liste i Socijalističke narodne partije.

U javnosti se od tada licitiralo mogućnošću da predsjednik NS ostane bez državljanstva Crne Gore.

Uvecaj!


Popović je najavio da će se žaliti crnogorskim sudovima zbog odluke MUP-a, iako, kako je kazao, ne gaji iluzije da bi se nešto moglo promijeniti.

Objasnio je da će na taj način, prolazeći najprije domaće sudske instance, steći pravo žalbe i pred Međunarodnim sudom pravde u Strazburu.

“Ovo je flagrantan dokaz da se radi o političkom progonu, o obračunu sa srpskim narodom kome pripadam i pritiskom pred predstojeći popis. Zato pozivam sve one koji se u nacionalnom smislu osjećaju i izjašnjavaju kao Srbi, da hrabro izađemo na ovaj popis... Tako ćemo najbolje odgovoriti ovome što nam pripremio režim, posebno onaj dio fanatiziovane antisrpske stranke, koju presonifikuje predsjednik parlamenta (Ranko Krivokapić) i ministar unutrašnjih poslova (Ivan Brajović)”, kazao je Popović.

Nastaviće svoju misiju

Najavio je da će njegova partija uskoro početi sa prikupljanjem potpisa za inicijativu promjene Zakona o crnogorskom državljanstvu.

Popović je ranije kazao da je, u vrijeme kada je on upisan u državljane Srbije, na snazi bio Zakon o državljanstvu bivše Srbije i Crne Gore, “po kojem su oni meni mogli da uzmu državljanstvo, po automatizmu”.

To što vlasti do sada nijesu reagovale, prema njegovim riječima, dokaz je da se radi o pritisku pred izjašnjavanje građana na popisu.

On je dodao da mu je drago zbog rješenja MUP-a, zbog svih koji su dovodili u pitanje da li je NS nastavila da zagovara ideje, zbog kojih je osnovana.

“Nastavljamo svoju misiju, uvjereni u ispravnost ovoga što radimo i uvjereni da ćemo odbraniti Crnu Goru i naše pretke”, kazao je Popović.
 
Izdrži Peco.

u potpisu Andrija Mandić-vojvoda-crnogorski državljanin.

држављанство нема везе са националниошћу.................
Његош је био црногорски владар а по националности Србин.....исто као што је и твој ђед био Србин.
 
Poslednja izmena:
"Stari Crnogorac" što je ovo - kakav je ovo debilni naslov teme? Sprdaš li se ti to?
Inače podržavam što je Popoviču oduzeto državljanstvo - ali ono mu nije uzeto zato što je on nacionalni Srbin, već zato što je prekršio zakon! Zakon o državljanstvu Crne Gore je jasan - od juna 2006 više nema dvojnih državljanstava! A Popović je dobio i državljanstvo Srbije u oktobru 2007. godine, i još se hvalio time i vukao državu za nos, čikajući je da mu oduzme crnogorsko državljanstvo ako smije! E pa evo, oduzeto mu je :-) I ne znam što sad "plače" i kuka o diskriminaciji Srba u Crnoj Gori? Ako mu je toliko stalo do njega, neka se odrekne državljanstva Srbije i neka podnese zahtjev za ponovno dobijanje crnogorskog državljanstva - s obzirom da ispunjava uslove - u kratkom roku će ga ponovo dobiti!
 
Treba ispitati ko je ovde u Srbiji dao tom Popoviću državljanstvo iako nit je rodjen , niti živi u Srbiji , a to šta oni tamo rade to je njihov problem .Pod hitno treba promeniti važeći zakon o državljanstvu i uvesti isključivo teritorijalni princip, a ne ko do sada da svaka šuša koja ne mora ni da je bila u Srbiji u životu ima njeno državljanstvo .
 
закључак
"црногорци" су нација која јер измишљена декретом 1945. године..............чак су се и сви њихови владари кроз историју декларисали као Срби.

O ovome sam pisao u par navrata na podforumu "istorija" pa ne bih sad dužio - nema izmišljenih nacija, to ne postoji! Niti ima nacije na svijetu koja se može uvesti dekretom! Zamisli da neko donese dekret da su Šumadinci nacija - da li bi to moglo kod Šumadinaca proći? Kako Kalajev dekret o bosanskoj naciji nije prošao u Bosni kod hrišćanskog stanovništva (a tad nije ni kod muslimanskog)? A kod Crnogoraca je dekret upalio? Možda je upalio zato što im nije bilo mrsko da budu posebna nacija - jer su to dijelom već i bili?
I ako su Crnogorci izmišljena nacija onda su to i: Austrijanci, Švajcarci, Moldavci, Amerikanci, Kanađani, Argentinci, Kolumbijci. Ukrajinci, Bjelorusi, Indonežani, Nigerijci, pa i sami Englezi, Francuzi, Norvežani ... i više od pola čovječanstva!
 
O ovome sam pisao u par navrata na podforumu "istorija" pa ne bih sad dužio - nema izmišljenih nacija, to ne postoji! Niti ima nacije na svijetu koja se može uvesti dekretom! Zamisli da neko donese dekret da su Šumadinci nacija - da li bi to moglo kod Šumadinaca proći? Kako Kalajev dekret o bosanskoj naciji nije prošao u Bosni kod hrišćanskog stanovništva (a tad nije ni kod muslimanskog)? A kod Crnogoraca je dekret upalio? Možda je upalio zato što im nije bilo mrsko da budu posebna nacija - jer su to dijelom već i bili?
I ako su Crnogorci izmišljena nacija onda su to i: Austrijanci, Švajcarci, Moldavci, Amerikanci, Kanađani, Argentinci, Kolumbijci. Ukrajinci, Bjelorusi, Indonežani, Nigerijci, pa i sami Englezi, Francuzi, Norvežani ... i više od pola čovječanstva!

не мешај држављанство....црногорска државност никоме није спорна али црногорци по "националности" се први пут јављају тек после 1945........у осталом и Његож, Данило, Никола...су увек са поносом истицали да су Срби а и први попис становништва који је рађен у књажевини црној гори не помиње постојање тзв. "црногораца" као житеља те државе.
 
не мешај држављанство....црногорска државност никоме није спорна али црногорци по "националности" се први пут јављају тек после 1945........у осталом и Његож, Данило, Никола...су увек са поносом истицали да су Срби а и први попис становништва који је рађен у књажевини црној гори не помиње постојање тзв. "црногораца" као житеља те државе.

Ne miješam sa državljanstvom - pa ni Austrijanci nijesu samo po državljanstvu Austrijanci, već su to i po nacionalnosti! Iako su se nekad smatrali po nacionalnosti kao Njemci! U pravu si da su se i moji preci, kao i svih Crnogoraca, u određenom i ne tako malom istorijskom periodu smatrali kao Srbi po narodnosti - ali to ne negira postojanje današnje crnogorske nacije! Kao ni svih ovih nacija koje sam ti pobrojao (a i koje nisam pobrojao, jer bi potrajalao)!
 
Ne miješam sa državljanstvom - pa ni Austrijanci nijesu samo po državljanstvu Austrijanci, već su to i po nacionalnosti! Iako su se nekad smatrali po nacionalnosti kao Njemci! U pravu si da su se i moji preci, kao i svih Crnogoraca, u određenom i ne tako malom istorijskom periodu smatrali kao Srbi po narodnosti - ali to ne negira postojanje današnje crnogorske nacije! Kao ni svih ovih nacija koje sam ti pobrojao (a i koje nisam pobrojao, jer bi potrajalao)!

То је вештачка подела.........црна гора јесте држава са историјском традицијом али становници те државе су све до 1945. били Срби, Срби из црне горе који су се из чисто географских разлога називали црногорцима..............сада се потура лажне идеја да су становници црне горе нешто чега никада у историји црне горе није постојало тзв. "црногорци" по националности...у исто време у црној гори се признају и неке друге нације попут шиптарске, бошњаче.....
 
Закључати тему због наслова...
НЕМА БРЕ ПОСРБИЦА У ЦРНОЈ ГОРИ, ми смо Срби етнички, а Црногорци по територији, обичајима, културном наслеђу.
Дакле, као што постоје Италоамериканци, Италијани етницитету, а Американци по свему осталом, тако постоје и Срби у ЦГ и биће их још више и ми смо најјачи чувар цјеловитости и недјељивости Црне Горе...с тим што ваља нагласити једну ствар-Италијани нијесу аутохтони у Америци, а Срби у Црној гори јесу.
 
То је вештачка подела.........црна гора јесте држава са историјском традицијом али становници те државе су све до 1945. били Срби, Срби из црне горе који су се из чисто географских разлога називали црногорцима..............сада се потура лажне идеја да су становници црне горе нешто чега никада у историји црне горе није постојало тзв. "црногорци" по националности...у исто време у црној гори се признају и неке друге нације попут шиптарске, бошњаче.....

Ako ćemo pošteno - pa sve nacije su u neku ruku "vještačke" - ali one nijesu takve jer ih je neko dekretom proglasio za takve, već je to posljedica određenih istorijskih procesa! Nije baš da se Crnogorci i do 1945. godine nijesu smatrali i kao Crnogorci i to baš po nacionalnosti - iako je to bilo naravno zbog pripadnosti crnogorskoj državi, koju su upravo oni i stvorili! Imaš čitav niz istorijskih podataka o tome! Ali su smatrali i da je crnogorski narod dio šireg srpskog naroda! Tako su bili i Crnogorci i Srbi - to je vrijeme tek stvaranja nacija, koje tada još nijesu bile u potpunosti definisane, da ne širim o tome! Upravo onamo đe je crnogorska država uhvatila čvršćeg korijena - tu je danas više nacionalnih Crnogoraca (iako je tu bio epicentar srpstva - srbovao se na Cetinju a ne u Plevljima), na teritorijama koje su relativno kasno ušle u sastav Crne Gore - danas je više nacionalnih Srba! To je posljedica određenih istorijskih procesa!
I naravno da se danas u Crnoj Gori priznaju sve nacije - i crnogorska i srpska i bošnjačka, muslimanska, albanska, hrvatska ... itd. To je zato jer one postoje - pa sami se pripadnici ovih nacija tako izjašnjavaju - kad se danas u Crnoj Gori niko ne bi izjašnjavao (ili bi se izjašnjavao neznatan broj ljudi) kao Crnogorac ili recimo Bošnjak - te nacije ne bi bile priznate, jer ih ne bi ni bilo u Crnoj Gori! To je bar prosto! Pa i vi u Srbiju priznajete i Bošnjake, Muslimane, Crnogorce ... - svako ima pravo da se izjasni kako se osjeća!
 
Ako ćemo pošteno - pa sve nacije su u neku ruku "vještačke" - ali one nijesu takve jer ih je neko dekretom proglasio za takve, već je to posljedica određenih istorijskih procesa! Nije baš da se Crnogorci i do 1945. godine nijesu smatrali i kao Crnogorci i to baš po nacionalnosti - iako je to bilo naravno zbog pripadnosti crnogorskoj državi, koju su upravo oni i stvorili! Imaš čitav niz istorijskih podataka o tome! Ali su smatrali i da je crnogorski narod dio šireg srpskog naroda! Tako su bili i Crnogorci i Srbi - to je vrijeme tek stvaranja nacija, koje tada još nijesu bile u potpunosti definisane, da ne širim o tome! Upravo onamo đe je crnogorska država uhvatila čvršćeg korijena - tu je danas više nacionalnih Crnogoraca (iako je tu bio epicentar srpstva - srbovao se na Cetinju a ne u Plevljima), na teritorijama koje su relativno kasno ušle u sastav Crne Gore - danas je više nacionalnih Srba! To je posljedica određenih istorijskih procesa!
I naravno da se danas u Crnoj Gori priznaju sve nacije - i crnogorska i srpska i bošnjačka, muslimanska, albanska, hrvatska ... itd. To je zato jer one postoje - pa sami se pripadnici ovih nacija tako izjašnjavaju - kad se danas u Crnoj Gori niko ne bi izjašnjavao (ili bi se izjašnjavao neznatan broj ljudi) kao Crnogorac ili recimo Bošnjak - te nacije ne bi bile priznate, jer ih ne bi ni bilo u Crnoj Gori! To je bar prosto! Pa i vi u Srbiju priznajete i Bošnjake, Muslimane, Crnogorce ... - svako ima pravo da se izjasni kako se osjeća!

Срба нема од 1945......до тада их је било (према резултатима два обављена пописа у Књажевини и краљевини СХС) измеђи 92 и 96%


П.С.
Да ли су шиптари и турци који живе у црној Гори "црногорци"?
 
Ako ćemo pošteno - pa sve nacije su u neku ruku "vještačke" - ali one nijesu takve jer ih je neko dekretom proglasio za takve, već je to posljedica određenih istorijskih procesa! Nije baš da se Crnogorci i do 1945. godine nijesu smatrali i kao Crnogorci i to baš po nacionalnosti - iako je to bilo naravno zbog pripadnosti crnogorskoj državi, koju su upravo oni i stvorili! Imaš čitav niz istorijskih podataka o tome! Ali su smatrali i da je crnogorski narod dio šireg srpskog naroda! Tako su bili i Crnogorci i Srbi - to je vrijeme tek stvaranja nacija, koje tada još nijesu bile u potpunosti definisane, da ne širim o tome! Upravo onamo đe je crnogorska država uhvatila čvršćeg korijena - tu je danas više nacionalnih Crnogoraca (iako je tu bio epicentar srpstva - srbovao se na Cetinju a ne u Plevljima), na teritorijama koje su relativno kasno ušle u sastav Crne Gore - danas je više nacionalnih Srba! To je posljedica određenih istorijskih procesa!
I naravno da se danas u Crnoj Gori priznaju sve nacije - i crnogorska i srpska i bošnjačka, muslimanska, albanska, hrvatska ... itd. To je zato jer one postoje - pa sami se pripadnici ovih nacija tako izjašnjavaju - kad se danas u Crnoj Gori niko ne bi izjašnjavao (ili bi se izjašnjavao neznatan broj ljudi) kao Crnogorac ili recimo Bošnjak - te nacije ne bi bile priznate, jer ih ne bi ni bilo u Crnoj Gori! To je bar prosto! Pa i vi u Srbiju priznajete i Bošnjake, Muslimane, Crnogorce ... - svako ima pravo da se izjasni kako se osjeća!

nisu sve nacije vestacke ali vasa antisrpska kvazinacija svakako jeste.

jer sve nacije na svetu su nastale prirodnim putem usled prirodnog procesa dok je vasa kvazinacija nastala vestackim putem - komunistickim dekretom.

do 1945 godine nije postojao nijedan crnogorac nacijom a 1948. se posle komunistickog ukaza tako izjasnilo po nalogu 80% stanovnistva crne gore

sve sto je vestacko pre ili kasnije nestane i propadne tako da ce nestati i propasti i ta vasa kvazi nacija koja se temelji iskljucivo na mrznji i negaciji prema svemu sto je srpsko i pravoslavno.
 
Срба нема од 1945......до тада их је било (према резултатима два обављена пописа у Књажевини и краљевини СХС) измеђи 92 и 96%
П.С.
Да ли су шиптари и турци који живе у црној Гори "црногорци"?

Pretpostavljam da si htio reći da Crnogoraca nema (kao nacionalnosti) do 1945? Pogledaj šta piše u Njegoševom pasošu o njegovoj nacionalnosti, koji je on potpisao svojeručno - a nije sporno da se osjećao i kao Srbin! Pogledaj na koliko mjesta spominje crnogorski narod i "crnogorski nacion" vladika Vasilije Petrović-Njegoš! Ili recimo Sava, Petar I, knjaz Danilo itd.
Inače na popisima u vrijeme Knjaževine Crne Gore i Kraljevine SHS nije se konstatovala nacionalnost, već samo jezik i vjeroispovjest - slobodno provjeri! Prvi put se o nacionalnosti Crnogorci izjašnjavaju 1948. godine!
Albanci nijesu Crnogorci, a u većini ni sloveni islamske vjeroispovjesti - na popisu 2003. je bilo 7.8% Bošnjaka, 4% Muslimana i 1.8% Crnogoraca islamske vjeroispovjesti! Prema tome ovih 1.8% muslimana su Crnogorci - a ja bih volio da ih bude i još više!
 

Back
Top