Predmeti u školi.

Здрава исхрана је преко потребан предмет у данашњици. И индивидуална одговорност али то неће моћи да буде предмет у школи...
И наравно, доста више часова српског језика него што је тренутно случај.

И зашто „sh” уместо Ш или чега већ? :lol:
 
Uvodni post neka bude kratko jasno

Znaci imam i “učenike” primijetila sam da su dosta neodgovorni, svako malo ih nešto boli i ne dodju na posao ili u shkolu

Devojke često jednom mjesecno boli stomak , boli glava i ne dodju na posao

Sad se nešto mislim boli glava bole i koske u medjuvremenu ali sam odlazila na posao jer me tamo čekaju radni drugovi kao i pacijenti dakle obaveze

Kad recimo dodju iz škole imaju svoje radove koje trebaju da prebace u praksu i da sve to pismeno sastave, trcis non stop “donesite da vidimo šta vam je zadato i da vjezbate “ danas ću sutra ću i tako prodje 14 dana i više

Slampavo , usporeno, bez organizacije i discipline

Kad sam radila u domu imali smo i goste iz gimnazije koji su morali da odrade socijal praktikum

Jedan momak krevet nije znao namjestiti
Namjestio jeste , kontrolišem , zaprepastila se

Ko ti kući namjesta krevet kaže on mama

Tebi je 16 godina ?

Slijeze ramenima

Gledam i kažem Ajde da ti pokažem odvedem u sobu i ovo je namešten krevet

I kažem lepo “sad presvuci posteljinu i namrsti kao ovaj !

60 minuta se patio u toj sobi ali je namestio !


Vidi se da su tromi, imaju izgubljen pogled
Oci im nesvijetle , nestao je zar
Jednostavno prezasiseni od malih nogu

I zbog toga eto ja se pitam da li treba u školstvo uvesti ili implementirati gore navedeno jer su nekako zakržljali po tom pitanju
 
Ok, napisat ću priču!

Roditeljski sastanak učenika šestog razreda Osnovne škole, puna učionica, razrednik strog ali pravedan sa svakim roditeljem obavi razgovor, kaže mu sve što treba o njegovom djetetu. Dođe na red otac malog Damira.
-e, baš nek ste došli danas, znate Damir ima iz..
-izvinite što ću vas prekinuti, htio bih ja Vama postaviti par pitanja prije nego Vi meni kažete što imate reći, prekinu ga Otac
-izvolite.
-jel moj Damir kasni u školu?
-ne, nikada, veoma je odgovoran, ne kasni
-jel moj Damir nestašan i glasan na nastavi, ometa li rad nastavika?
-ne, izuzetno je fin i miran na času, same pohvale na njegovo ponašanje imam
-jel moj Damir, ne daj Bože bezobrazan prema drugaricama?
-ma ne, on je omiljeni drugar svima, svi ga vole i drugari i drugarice iz razreda
-jel moj Damir nekada nekome nešto oteo ili otuđio ne daj Bože?
-a nee, izuzetno je pošten i pažljiv, čak i ako nekome ispadne olovka na hodniku traži vlasnika dok ga ne nađe
-jel moj Damir zavađa drugare?
-nee, on je sa svima u dobrim odnosima, ponekad je čak onaj koji pomiri posvađane drugare
-jel moj Damir šutljiv i jel se osami?
-ma kakvi, izuzetno srećno i veselo, druželjubivo dijete ali znate on iz matematike ima dvije jedinice..
-e, to me ne zanima, ja sam došao da provjerim jesam li ja svoj posao uradio kako treba-vidim da jesam, vi svoj niste.

Dakle, ono smo što naučimo kod kuće! Ne može, nažalost, škola naučiti ono što su roditelji pogrešno uradili.

Jes mi bilo mrsko kuckati, al hajde :P
 
Ok, napisat ću priču!

Roditeljski sastanak učenika šestog razreda Osnovne škole, puna učionica, razrednik strog ali pravedan sa svakim roditeljem obavi razgovor, kaže mu sve što treba o njegovom djetetu. Dođe na red otac malog Damira.
-e, baš nek ste došli danas, znate Damir ima iz..
-izvinite što ću vas prekinuti, htio bih ja Vama postaviti par pitanja prije nego Vi meni kažete što imate reći, prekinu ga Otac
-izvolite.
-jel moj Damir kasni u školu?
-ne, nikada, veoma je odgovoran, ne kasni
-jel moj Damir nestašan i glasan na nastavi, ometa li rad nastavika?
-ne, izuzetno je fin i miran na času, same pohvale na njegovo ponašanje imam
-jel moj Damir, ne daj Bože bezobrazan prema drugaricama?
-ma ne, on je omiljeni drugar svima, svi ga vole i drugari i drugarice iz razreda
-jel moj Damir nekada nekome nešto oteo ili otuđio ne daj Bože?
-a nee, izuzetno je pošten i pažljiv, čak i ako nekome ispadne olovka na hodniku traži vlasnika dok ga ne nađe
-jel moj Damir zavađa drugare?
-nee, on je sa svima u dobrim odnosima, ponekad je čak onaj koji pomiri posvađane drugare
-jel moj Damir šutljiv i jel se osami?
-ma kakvi, izuzetno srećno i veselo, druželjubivo dijete ali znate on iz matematike ima dvije jedinice..
-e, to me ne zanima, ja sam došao da provjerim jesam li ja svoj posao uradio kako treba-vidim da jesam, vi svoj niste.

Dakle, ono smo što naučimo kod kuće! Ne može, nažalost, škola naučiti ono što su roditelji pogrešno uradili.

Jes mi bilo mrsko kuckati, al hajde :P
Значи ђетету не давати име Дамир.
 
Ovo što je autorka teme predložila se u moje vreme podrazumevalo kao sastavni deo svakog časa iz svakog predmeta.
Dođe nastavnik, ispriča nešto svoje ili stvori kroz lekciju mali fokus na nešto veoma važno za nas kao ljude, ne samo kao učenike, što možda i nije u planu i programu, ali nas dirne, osvesti, pokloni neko naravoučenije za dalje, i obično su mi ti minuti časova bili najzanimljiviji. To su bili pedagozi obavezno uz svoje zvanje predavača i... imalo je efekta, bar iz svog ugla mogu to da kažem.
Svi navedeni predlozi mi se dopadaju.
 
„У једној радио-емисији изнет је податак да се у Србији на око 33 одсто земљишта врши органски начин производње хране. Ово подразумева храну за исхрану људи и животиња, од којих се користе месни и други производи. Истакнута је важност оваквог начина производње не само за извоз и зараду него и за здравље нaших грађана.

Такође, у истој емисији је наглашено да се величина површина за органску производњу код нас може двоструко увећати ако се искрчи и очисти још 33 одсто земљишта, које је сада у парлогу. Тиме би се и овај део земљишта привео овом виду производње, а након обимних и прописаних припрема.

Речено је да је преосталих 33 одсто земљишта под производњом хране на конвенционалан начин (употреба пестицида, хербицида...).

Стручњаци кажу да би такав вид производње био директна подршка подизању свести о значају здраве исхране, јачању одговорности грађана за сопствено здравље, а посебно деце и младих у Србији.

Наглашен је и значај подизања имунитета организма (заштита од вируса корона, папилона вируса и др.) кроз здравију храну, као и потреба хитног увођења здравственог образовања деце и младих у школи, ради јачања личне одговорности за сопствено здравље свакога од нас.”
Политика

Као да је за ову тему писано. :)
 
Ok, napisat ću priču!

Roditeljski sastanak učenika šestog razreda Osnovne škole, puna učionica, razrednik strog ali pravedan sa svakim roditeljem obavi razgovor, kaže mu sve što treba o njegovom djetetu. Dođe na red otac malog Damira.
-e, baš nek ste došli danas, znate Damir ima iz..
-izvinite što ću vas prekinuti, htio bih ja Vama postaviti par pitanja prije nego Vi meni kažete što imate reći, prekinu ga Otac
-izvolite.
-jel moj Damir kasni u školu?
-ne, nikada, veoma je odgovoran, ne kasni
-jel moj Damir nestašan i glasan na nastavi, ometa li rad nastavika?
-ne, izuzetno je fin i miran na času, same pohvale na njegovo ponašanje imam
-jel moj Damir, ne daj Bože bezobrazan prema drugaricama?
-ma ne, on je omiljeni drugar svima, svi ga vole i drugari i drugarice iz razreda
-jel moj Damir nekada nekome nešto oteo ili otuđio ne daj Bože?
-a nee, izuzetno je pošten i pažljiv, čak i ako nekome ispadne olovka na hodniku traži vlasnika dok ga ne nađe
-jel moj Damir zavađa drugare?
-nee, on je sa svima u dobrim odnosima, ponekad je čak onaj koji pomiri posvađane drugare
-jel moj Damir šutljiv i jel se osami?
-ma kakvi, izuzetno srećno i veselo, druželjubivo dijete ali znate on iz matematike ima dvije jedinice..
-e, to me ne zanima, ja sam došao da provjerim jesam li ja svoj posao uradio kako treba-vidim da jesam, vi svoj niste.

Dakle, ono smo što naučimo kod kuće! Ne može, nažalost, škola naučiti ono što su roditelji pogrešno uradili.

Jes mi bilo mrsko kuckati, al hajde :P
Svaka čast za priču.
 

Back
Top