Predlozite dobru avanturu.

Avanture koje zasluzuju vase vreme:
Vampire Story
Still Life 1
The Longest Journey
Fahrenheit (Indigo Prophecy)
Siberia 1&2
Sinking Island
Sam & Max Serjial
Post Mortem (nije nista posebno sto se tice gameplaya, al igra ima odlicnu atmosferu)

Avanture koje bolje da izbegnete:
Jazz & Faust
Dracula Origin
Next Life
Bilo sta uradjeno po filmovima
Bilo sta sto ima Atlantis u naslovu
 
Avanture koje zasluzuju vase vreme:
Vampire Story
Still Life 1
The Longest Journey
Fahrenheit (Indigo Prophecy)
Siberia 1&2
Sinking Island
Sam & Max Serjial
Post Mortem (nije nista posebno sto se tice gameplaya, al igra ima odlicnu atmosferu)

Avanture koje bolje da izbegnete:
Jazz & Faust
Dracula Origin
Next Life
Bilo sta uradjeno po filmovima
Bilo sta sto ima Atlantis u naslovu

Moje omiljene....
Mislila sam da igram Next Life, ali ako kazes da ne valja...onda necu
I izasao je Still life 2, ne znam da li je dobar..

Obavezno probajte i ove:
CSI 1,2,3 i 4
Culpa innata
Keepsake
Overclocked
Paradise

Preskocite:
Aura: Fate of the ages
Cleopatra: A queen’s destiny
Crystal key 2
CSI: Miami
Mysterious journey 2: Chameleon
Nikopol
Voyage

I najtezi serijal ikada (extra je uradjen, ali je tezak do bola):
Myst
Nema sanse da se predje bez pomoci walkthrough-a...
 
Still Life 2..... Sigh...... Razocarenje,ali veliko..... Nisam hteo da SL2 stavim u grupu za preskociti iz prostog razloga sto je moje razocarenje cisto subjektivno i ne zelim nekoga da odvratim od igre koja ce mu se mozda svideti. Sa dvojkom je fazon da ga stari fanovi uglavnom mrze dok ga novajlije uglavnom hvale. Razlozi za razocarenje... Mnogo ih je i mrzi me da ih navodim. Preporucujem ti da odigras igru i sama vidis o cemu pricam.

Sto se tice Next Lifea stvar je sledeca. Prica je poprilicno dobra i to stoji (mada je kraj poprilicno mrsav) ali problem sa ovom igrom je frustrirajuce los gameplay koji te jednostavno tera da izadjes iz igre i obrises je. Kao i sa Still Life 2 tesko je opisati nego trebas da sednes,odigras i uveris se...
 
Sentimentalna budala:
The Longest Journey

Ne zaboravi i drugi deo: Dreamfall - The Longest Journey.

Sentimentalna budala:

Ne znam, meni je bila OK. Verovatno najveća mana te igre je nedostatak mračne atmosfere, iako se radi o jednom grofu Drakuli, praktično božanstvu horor žanra. Sa druge strane, moguće da je problem u tome što igra nije iz prvog lica, pa sam iz tog razloga ja bio pod utiskom da je igra baš vedra, praktično vesela.

Za razliku od, recimo, Drakule III, čija atmosfera mi se poprilično svidela, pre svega mislim na ono rumunsko selo, i njegovo groblje. Inače, u trojci mi kraj pomalo deluje kao da nagoveštava nastavak, mada ne mora da znači, pošto se gotovo uvek ide na to da priča o Drakuli - svejedno da li iz filma, igre, stripa, bilo čega - ostavi dilemu da li je on stvarno poražen. Doduše, čisto sumnjam da će sad prekinuti hod stazom stare slave.
 
Bilo sta uradjeno po filmovima


Mozda je to navorucenije kao i za ostale zanrove, ali legenda kaze da je Blade Runner bila odlicna SF avantura radjena po filmu. Nazalost nisam u prilici da to proverim.

___________________

Eh.. neko je pomenuo Keepsake, nekako mi je toplo oko srca kada se setim te igre.
Magicna igra ;)

evo par slicica, koga zanima

screenshot3.jpg
KEEPSAKE_01.jpg
Keepsake2b.jpg
keepsake_1.jpg
Keepsake4b.jpg
 
Ne zaboravi i drugi deo: Dreamfall - The Longest Journey.



Ne znam, meni je bila OK. Verovatno najveća mana te igre je nedostatak mračne atmosfere, iako se radi o jednom grofu Drakuli, praktično božanstvu horor žanra. Sa druge strane, moguće da je problem u tome što igra nije iz prvog lica, pa sam iz tog razloga ja bio pod utiskom da je igra baš vedra, praktično vesela.

Za razliku od, recimo, Drakule III, čija atmosfera mi se poprilično svidela, pre svega mislim na ono rumunsko selo, i njegovo groblje. Inače, u trojci mi kraj pomalo deluje kao da nagoveštava nastavak, mada ne mora da znači, pošto se gotovo uvek ide na to da priča o Drakuli - svejedno da li iz filma, igre, stripa, bilo čega - ostavi dilemu da li je on stvarno poražen. Doduše, čisto sumnjam da će sad prekinuti hod stazom stare slave.

Dreamfall nazalost nikad nisam igrao. Uvek sebi obecam da je ona sledeca za prelazenje ali nikad se ne setim da je skinem.

Sto se Dracule Origin tu se u potpunosti slazem s tobom da je igra promasila atmosferu i sam ''Grof'' je prica za sebe. Prikazali su ga kao Emo boy bend zvezdu. Najvise zamerki ipak imam na gameplay, tacnije na ludacki pixelhunting.
Dracula 3 je extra. Atmosfera je pun pogodak, prica je interesantna, zaokret na kraju igre je odlican, zagonetke solidne mada nekad umeju da budu kretenski teske. Medjutim kao i u Originu iznervirao me je dizajn Drakule koji je i ovog puta otisao u extrem samo u drugom pravcu.


Listi za preporuku bih dodao i Psychonauts. Ludacki dobra igra...
 
Prikazali su ga kao Emo boy bend zvezdu

Meni je zapravo od prvog trenutka zapao za oko nedostatak nekakvog plašta, kaputa, ili barem sakoa. Ipak je to Drakula. Ovako izgleda nedovršeno.

Najvise zamerki ipak imam na gameplay, tacnije na ludacki pixelhunting.

Ja sam se, igrajući avanture, nekako već navikao na pixelhunting.

Medjutim kao i u Originu iznervirao me je dizajn Drakule koji je i ovog puta otisao u extrem samo u drugom pravcu.

Približavajući se kraju, očekivao sam da će Drakulin lik ostati neotkriven. Da će ga prekrivati magla, ili senka, ili nešto takvo. I mislim da bi to bilo najbolje rešenje za ovu igru. Ili barem bolje od izabranog rešenja.
 
Ja sam Originu zamerala na prevelikoj linearnosti i toj prosecnosti price.
Previse nemastovito, sve vec vidjeno milion puta. Samo su mini igre bile dobre, ali ni one nisu bile uklopljene sa radnjom.

Nego, jer neko igrao The Moment of Silence?
Po mom misljenju jedna od najboljih SF avantura.
Uzbudljiva prica, te zavere, politika i za sve one nesrecnike koji nisu mogli da svare neuhvatljive krave,
napokon jedna dovrsena prica. :)
 
Ja sam Originu zamerala na prevelikoj linearnosti i toj prosecnosti price.
Previse nemastovito, sve vec vidjeno milion puta. Samo su mini igre bile dobre, ali ni one nisu bile uklopljene sa radnjom.

Nego, jer neko igrao The Moment of Silence?
Po mom misljenju jedna od najboljih SF avantura.
Uzbudljiva prica, te zavere, politika i za sve one nesrecnike koji nisu mogli da svare neuhvatljive krave,
napokon jedna dovrsena prica. :)

Ok je igra. Meni doduse nije bas najbolje legao kraj...
 
Ok je igra. Meni doduse nije bas najbolje legao kraj...

Sto? Imas dva kraja, pa biraj ;)
Jeste doduse.. da su ostavili malecni prostor za malu nedoumicu, definitivno ne za nastavak.
Eto cisto da zagolicaju mastu..


Meni se svidja kako su to resili u Vampire Storyju. pritisnes Tab isve sto moze da se uzme ili upotrebi zasvetli. Ali generalno ova igra se manje zasniva na puzzlima a vise na prici...

Pa i Origin ima isto to. Nego je Azi zaboravio.

Btw. Vampire Story je waaah, so boring. Nisam mogla da igram ono duze od pola sata. Ostalo tako neigrano... Boga pitaj sta sam propustila..
 
Poslednja izmena:
Da dodam i Omikron - The Nomad Soul.

Pa i Origin ima isto to. Nego je Azi zaboravio.

Jes, moguće da sam zaboravio.

Ma nije to.. nego, ista prica moze da se isprica na jos mnogo, mnogo (MNOGO) nacina.

Ovde i jeste ispričana na jedan od tih mnogobrojnih načina. Džona nema, nest'o, rikn'o, nebitan, a Van Helsing glavni baja. Da je neka dobra ideja, pa i nije. Ali dobro.

Uzgred.. jeste da bi ih zayebavala, ali ako bi to lepo uklopili, sto se mene tice, moze Drakula i vaznzemaljac da bude.

Jes' gledala ''Drakula 3000''? Ako nisi, odgledaj.
 
Sto? Imas dva kraja, pa biraj ;)
Jeste doduse.. da su ostavili malecni prostor za malu nedoumicu, definitivno ne za nastavak.
Eto cisto da zagolicaju mastu..

Nemam pojma ja sam dobio onaj gde `` Uber Spoilerz `` ...



Btw. Vampire Story je waaah, so boring. Nisam mogla da igram ono duze od pola sata. Ostalo tako neigrano... Boga pitaj sta sam propustila..

Ne diraj mi VS bre... :P
 
Poslednja izmena:
Joj ne... vampiri.. ne gledam ja to, to je nekako da decicu.
a sto taj 3000 je vanzemaljac? pih.. da plase tu decu..

Prvi put cujem za predrasudu o vampire fikciji kao sadrzaju za decu, obicno za vampire themed stvari kazu da su Emo/Goth exploitation itd... Kakogod, theres allways first time for everything... Ja iskreno receno znam mnogo umetnicki kvalitetnih dela sa vampirima kao sto je Kopolina Dracula npr.... Ali dobro, necemo vise vredjati tvoju zrelost preporukama ovakvih naslova.... :P
 

Back
Top