Predlozi za unapredjenje aktivnosti

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 248950

Buduća legenda
Poruka
31.235
Svedoci smo da su forumi postali deo istorije, da se sve manje mogu animirati mladi da postanu aktivni forumaši, a da "stari" forumaši sve više migriraju na društvene mreže.
Tu i tamo dodje neko, pita šta ga zanima i ode.
Ipak, Krstarica se, uz Anu i možda poneki još forum, održala na srpskom digitalnom nebu.

Pitanje je: kako možemo da doprinesemo većoj aktivnosti forumaša i samim tim boljem funkcionisanju foruma?
Kreiranje mnogo lažnih profila samo na kratko i vrlo fiktivno povećava aktivnost (kao kad se spoljni dug fiktivno smanjuje novim emisijama novca ili inflacijom).

Ako imate neke konstruktivne ideje, hajde da zajedno pomognemo moderaciji.
Make Krstarica Great Again!

P.S. Ako tema postoji, molim da se ovaj uvod prebaci u tu postojeću temu. Hvala!
 
Imao sam takvih slučajeva, naročito dok sam još moderisao Politiku, da su pojedini korisnici želeli priču o nečemu, ali ih je bilo blam da pokrenu temu. Bilo je tu i straha da će zbog nezgodne teme biti izloženi neprijatnostima. Zato sam ja u njihovo ime otvorio dosta tih kako bi ih nazvao uslužnih tema, dakle onih za koje ideja nije bila moja. Ako je to i sa nekim od vas slučaj, tj. da vam je neprijatno da pokrenete priču o nečemu - slobodno se obratite moderatoru.
Mogu vam reći da su neke od tako otvorenih tema bile izuzetno posećene, čak danima prve na listi najposećenijih tema.
 
Zasto bi nekoga bilo strah da otvori temu? Valjda treba stimulisati korisnike da otvaraju teme, samim tim ce moderatorima ostati vise vremena da kontrolisu postove, da ih edituju, sta vec.
Pa, nije to tako jednostavno...

Bolje je da postoji par kvalitetnih tema koje imaju triger kod mnogo korisnika, neko dvadesetak koje retko koga zanimaju.
Verovatno da treba određenog talenta i iskustva da se osmišljavaju teme koje će biti interesantne mnogima, tako da ne mislim da je problem u kvantitetu već, kao i uglavnom u životu, u kvalitetu.

Primetila sam da je jedna značajna većina ''alava'' na lične probleme, čim se pojavi takva tema, ljudi pohrle da se poistovećuju, kritikuju, iznose svoja mišljenja, ali verujem da ni to nije garancija da će tema zaživeti.

Nikome nije stalo da otvori temu koju će čekirati 6 posmatrača i jedan čovek koji iz nepoznatog razloga ostavi komentar.
 
Pa, nije to tako jednostavno...

Bolje je da postoji par kvalitetnih tema koje imaju triger kod mnogo korisnika, neko dvadesetak koje retko koga zanimaju.
Verovatno da treba određenog talenta i iskustva da se osmišljavaju teme koje će biti interesantne mnogima, tako da ne mislim da je problem u kvantitetu već, kao i uglavnom u životu, u kvalitetu.

Primetila sam da je jedna značajna većina ''alava'' na lične probleme, čim se pojavi takva tema, ljudi pohrle da se poistovećuju, kritikuju, iznose svoja mišljenja, ali verujem da ni to nije garancija da će tema zaživeti.

Nikome nije stalo da otvori temu koju će čekirati 6 posmatrača i jedan čovek koji iz nepoznatog razloga ostavi komentar.
jasno, evo ova moja tema pravi primer teme koja retko koga zanima :D
 
Retki nađu retke... :cvet:
Mislim, redovno mi se događa da banem tokom dana i shvatim da me nove teme ničim ne dotiču. Da brložim i kopam po istorijatu... pa, šta reći, meni se ćaskalo o nečemu što je poslednji put spomenuto u odgovarajućoj temi 2012.! :rotf:
uh, naletela sam skoro na neka svoja razmišljanja iz 2015, malo mi nije bilo dobro xD
 
uh, naletela sam skoro na neka svoja razmišljanja iz 2015, malo mi nije bilo dobro xD
Pa, svi smo takvi... Ja da odem na ono što sam pisala pre 10 dana, ne garantujem da ću se osećati odlično...
ali... Forum je nama koji ga volimo kao ''Dragi dnevniče'', nekad kao ''Draga Saveta'', , nekad ''Misli iz podzemlja'', a nekad ''Vesti iz Nepričave''... i mnogo toga još, name it-have it.
Ja sa upravom nemam problema... i od sad kad mi padne na pamet da otvaram neku temu, prvo idem kod njih, a onda... kako bude.
Neću da se blamiram bezveze. :ok:
 
Takođe...
Samo što je moje iskustvo bilo-hajd' da smo svi srećni, svima progledam, sve da ispoštujem... i na kraju niti imam pauzu za ručak, niti idem kući kad svi ostali, ispravljam krive Drine samo da je moj tim najbolji...
Ne bih više, nisam rođena da budem autoritet jer na prvom mestu i sama autoritete gledam da nemam...
A ovde su modovi koje sam do sad za nešto cimala bili krajnje korektni i fini.
Kroz diskusije na temama se razlika u nivoima ne oseti, i mislim da je to super.
 
Mislim da je vrlo bitno da se i mi obični korisnici malo više aktiviramo, ako ništa, može se pisati po temama, ne moramo po svaku cenu otvarati teme naravno, ima ih sasvim dovoljno.
najlakše je za naš stav lezi lebe da te jedem okriviti moderaciju - oni ljudi rade koliko mogu sa onim sa čim raspolažu - a to je sve manje i manje korisnika.
a ako forum spadne na to da samo moderacija piše - ode mast u propast.
 
uh ovo je zvučalo ko botovanje, ali poenta je da ovaj forum svima nama znači i ako propadne, to je delom i zbog nas korisnika
U redu je, inicirala si diskutovanje o nečemu o čemu mnogi razmišljaju ali nisu verbalizovali.
Napravila si temu gde bilo ko može da napiše šta misli...
Jer, konačno, svi učestvujemo kako znamo u životu Foruma.
Forum bez nas ne postoji.
Lepo bi bilo da ljudi celog sveta znaju da svet ne postoji bez njih, oni ga čine, zahvaljujući njima postoji.
Uh... ovo već otvara neke nove teme koje su da se smrzneš! :hej:
 
Da bi podigli online po meni samo gerila marketing.

U jednom trenutku sponzorisane objave na najmnogoljudnijim platformama insta fejs tik tok. I u desetak internet portala gurati po 100 eura da se objavi vest na blicu mondu vecernjim novostima b92 politika.

Uz minimalni redizajn stranice, haj tek tema foruma. Futuristicki nesto.
jel moze da se uradi nesto bez para?
 
Hmmm, good job, @Baad_Boy! Ipak, treba misliti na troškove...
Npr. na teme sa muzikom da se i dalje obavlja neka konverzacija... da ne bude samo copy-paste tehnika.
Poruči nešto, objasni zašto pesma...
Jaka stvar, podeliš pesmu... zašto ta pesma, kome, čemu...
da, konverzacija je jako bitna i ne treba je ostavljati samo za chat teme. Bas sam pominjala primer foruma Ana gde se off u principu tolerise.
Doduse, Ana je imala i seriju vrvt narucenih tektova na blic zeni pre par godina, tako da su radili neki ozbiljniji markering svakako
 
@georgejune , ja verujem da je tebi nuđeno desetinu puta da budeš mod, ali prosto nisi taj tip čoveka.
Mora čovek da se rodi da bude neko ko nadgleda, primećuje greške, sprovodi ''zakon''.
Mi koji nismo rođeni takvi slabo razumemo, ali bez njih bi svet bio u haosu.
Nisam ja slučajno izabrala svoj poziv-na drugom bih bila suviše meka, svako bi me jahao i radio šta hoće.
Nisi ni ti slučajno ti, i ti biraš ono gde si ti bez mnogo muke...
Zapravo, meni Forum nikada neće biti mesto odmeravanja snaga, tek na ovoj temi sam primetila koliko si proveo ovde vremena...
Na nekoj sledećoj temi ćemo biti jednaki jer se ne bavim time.

Onda kad radim nešto pogrešno, nemam ništa protiv da me moderatori sankcionišu... čak bi bilo da i pre nego što nešto uradim-znam šta će se desiti. Nemam za šta da se ljutim.
 
da, konverzacija je jako bitna i ne treba je ostavljati samo za chat teme. Bas sam pominjala primer foruma Ana gde se off u principu tolerise.
Doduse, Ana je imala i seriju vrvt narucenih tektova na blic zeni pre par godina, tako da su radili neki ozbiljniji markering svakako
Iskreno, nisam gledala, ali mislim da je po broju članova Krstarica mnogo veća.
Verovatno je da raspolažu nekim novcima čim se tu i tamo u novinama nađe neki post sa njihovog foruma... ili prosto imaju ljude koji su istovremeno kreatori neke kolumne i administratori tamo pa mogu da proslave Anine komentare.
 
Poslednja izmena:
Da... nemojmo kvariti dobronamernu svrhu teme, nema potrebe da budemo kiseli i gorki...
Meni je žao ako je jednom starosedeocu bilo neugodno da opstaje kao član, ali mnogo je više ljudi koji obožavaju da dođu i komentarišu, budu iskreni o nečemu...
Ja to volim... nekad slučajno odem na temu koja se završila ko zna koliko godina pre i lajkujem nesvesno postove ljudi koji više i ne dolaze...
Nekad ni sa kim ne komuniciram, osim sa tim davno napisanim mudrostima koje je vlasnik napustio... krenuo dalje! :)
 
V'ako
Moraju prvo da kupe ili naprave hidroelektranu 1 megavat. Nema zaade na serverima po industrijskoj struji.
Onda server hala, a sa hladnjacima da greju plastenike gde ce se proizvoditi rano povrce itd da se iskoristi energija
rashladjivanja (toplote) .
Vec postaju konkurentni .
Zatim , novi fejs , novi tviter, net televizija sve u vlasnistvu krstarice.
Posle toga uvodimo digitalni perper kao pandam bitkoinu.
Ne znam sta vam kaze direktor na ove ideje.
 
V'ako
Moraju prvo da kupe ili naprave hidroelektranu 1 megavat. Nema zaade na serverima po industrijskoj struji.
Onda server hala, a sa hladnjacima da greju plastenike gde ce se proizvoditi rano povrce itd da se iskoristi energija
rashladjivanja (toplote) .
Vec postaju konkurentni .
Zatim , novi fejs , novi tviter, net televizija sve u vlasnistvu krstarice.
Posle toga uvodimo digitalni perper kao pandam bitkoinu.
Ne znam sta vam kaze direktor na ove ideje.
zaboravi na rudarenje, na to će da stave šapu do kraja ove godine
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top