Predlog zakona: plaćati onima koji prijave nepropisno parkiran automobil - uključujući i policijski

Da li bi ovo bilo dobro rešenje i za Beograd, Novi Sad ... ?

  • Da.

    glasova: 2 33,3%
  • Ne.

    glasova: 4 66,7%

  • Ukupno glasova
    6

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.424
Grad Njujork pokušava da stane na put nepropisnom parkiranju neobičnom taktikom - deleći deo naplaćene kazne sa "uzbunjivačem"
1606679242485.png


Predlog zakona se odnosi na prekršioce koji parkiraju svoja vozila tako da blokiraju autobuske saobraćajne trake, biciklističke staze, pešačke prelaze i trotoare, zbog čega su pešaci i biciklisti dovedeni u opasnost, prenosi NY1. Zanimljivo je da novim zakonom nisu izuzeta vozila gradskih službi, uključujući policijske automobile, koje će građani takođe moći da prijave za nedozvoljeno parkiranje i tako dopune svoj budžet. Ukoliko se usvoji, novi zakon takođe predviđa povećanje iznosa kazni za nepropisno parkiranje sa 115 na 175 dolara, tako da grad neće ostati uskraćen za pun iznos svog dela kazne. Osoba koja prijavi prekršaj dobila bi 25 odsto od 175 dolara ili oko 44 dolara, a ostalo bi išlo u gradsku kasu. Predloženi zakon je napisan po ugledu sa sličan zakon koji omogućava ljudima da prijavljuju automobile koji su parkirani sa uključenim motorom, takođe za procenat od napisane kazne, što je već rezultiralo značajnim isplatama. Ipak, novi zakon tek treba da odobre gradske vlasti, pa bi moglo da prođe izvesno vreme pre nego što grad počne da isplaćuje procenat od kazni "uzbunjivačima"
https://www.021.rs/story/Info/Zanim...sLaiex-RJTMSzCuNKZvI7SIrPFVJ-51bQhS0FU6UjX5Ww

Tja, lako ćemo za Njujork, ionako nam je uglavnom daleko, ali me zanima šta mislite o ideji da se ovo uvede i kod nas? Da li bi to možda bilo efikasnije i jeftinije od Oka sokolovog? :think:
 
I onda se posle nekog vremena Mali Siniša seti da su neki ljudi postali profesionalni cinkaroši i lupi porez na to. :lol:
А ко ће да чува списак "цинкароша" ? Већ могу да замислим да ће нека банда да дође до списка, па ће онда поштени грађани да остану без... разне могућности ми падају на памет, и ниједна није добра.
 
Па то има и сад, позовеш паука ако те ауто блокирао, и он дође сутра.
Али зашто ово ограничавати само на паркирање, толико је свега и свачега око нас, рецимо могло би да се крене с тим да је полиција обавезна да снима своје поступке.
 
Nisam za to a i nismo mi cinkarosi samo pojedinci.
Smeš da se kladiš? Ja sam čuo da je onaj telefon za prijave ljudi koji ne poštuju antiepidemijske mere skoro stalno zauzet. Nisam probao doduše, samo sam tako čuo ...
 
Smeš da se kladiš? Ja sam čuo da je onaj telefon za prijave ljudi koji ne poštuju antiepidemijske mere skoro stalno zauzet. Nisam probao doduše, samo sam tako čuo ...
Prijavljuju uglavnom nekoga koga bas i ne vole a da udjes bez maske tamo gde to nije dozvoljeno u 99% slucajeva bi te samo izbacili bez pisamja kazni komunalne i kako je vec to zamisljeno. Isto tako i da prijave svakog hiljaditog koji krsi mere telefon ce im biti zauzet a krse se mnogo cesce.
 
А ко ће да чува списак "цинкароша" ? Већ могу да замислим да ће нека банда да дође до списка, па ће онда поштени грађани да остану без... разне могућности ми падају на памет, и ниједна није добра.
kako ko, pa misa vacic i levijatan
njih bre mrzi i da voze one oci sokolove i da im komunlaci setaju po gradu
sad ce jos da sede u kuci i da im gradjani spijuniraju jedni druge
neka aktiviraju ove silne kamere koje su postavili po gradu na dzojstik, sve ce da vide
 
kako ko, pa misa vacic i levijatan
njih bre mrzi i da voze one oci sokolove i da im komunlaci setaju po gradu
sad ce jos da sede u kuci i da im gradjani spijuniraju jedni druge
neka aktiviraju ove silne kamere koje su postavili po gradu na dzojstik, sve ce da vide
Око сокоово пада на суду, комуналци немају никаква права да се петљају у непрописно паркирање, сем ако је у појединачном случају непосредно угрожен комунални ред.
 
Око сокоово пада на суду, комуналци немају никаква права да се петљају у непрописно паркирање, сем ако је у појединачном случају непосредно угрожен комунални ред.
kadija te tuzi, kadija ti sudi. U srbiji ni ne postoji podela vlasti.
 
Smeš da se kladiš? Ja sam čuo da je onaj telefon za prijave ljudi koji ne poštuju antiepidemijske mere skoro stalno zauzet. Nisam probao doduše, samo sam tako čuo ...

Ja sam večeras došla u iskušenje da ga iskoristim
Lik ispod mene okupio po ko zna koji put ekipu, koji se imam utisak dovikuju i prostoriji od cc 16 kvm i to od negde 6 sati (ceo stan je oko 30)
I ne prestaju (zgarad je neki soc fušeraj i bukvalno sve se čuje , a tek kada se više ljudi dovikuje)

u10:45 siđem da ga zamolim da se utišaju ,jer vreme je za spavanje (onome ko radi sutra) on krene da preti, da ako ga još koji put opomenem on će biti loš prema meni

Realno trebala sam džukca prijaviti, da mu dođe komunalna ili ta covid šta li je već i biti mirna .
Ali sreća pa su se utišali .
 
Mi prvo treba da svedemo korupciju na nivo koji postoji u razvijenim zemljama, a onda mozemo da sanjamo o parking prostoru. Taj proces ne krece od parkiranih automobila, nego od samog vrha drzave, pa se sa vremenom dodje i do nepropisnog parkiranja. Na Dorcolu imas gomilu nepropisno parkiranih automobila, zbog kojih ni hitna pomoc ne moze da pridje zgradi, ali dao Bog niko ih ne dira.
 
Око сокоово пада на суду, комуналци немају никаква права да се петљају у непрописно паркирање, сем ако је у појединачном случају непосредно угрожен комунални ред.
"Око" је, по мом погледу на свет, направљено баш да би бахати на крају схватили да нису јачи од државе. Један контролор не може много, није наоружан, док покуша да слика... отеће му и телефон и апарат...

А правне заврзламе "не може се ово, па не може се оно" :roll: А где пише да треба да оставиш ауто где год ти падне на памет? Не пише нигде.

Добар пример - Страхинића Бана, широка и једносмерна улица... Силеџије паркирани са обе стране. И даље је могуће и тако проћи, провући се. И ако случајно треба да прође хитна помоћ или обични ђубретари, шта онда?

И то "нема довољно паркинга" :roll: Ко може да парадира у Страхинића Бана, може и такси да плати. Боље да плати него да вози пијан до куће и направи разну штету успут.

Немамо ми толико проблем са паркингом, колико са културом.
 
"Око" је, по мом погледу на свет, направљено баш да би бахати на крају схватили да нису јачи од државе. Један контролор не може много, није наоружан, док покуша да слика... отеће му и телефон и апарат...

Контролори су до сада одлично радили тај посао. Шта је добијено са овим снимањем? Да сада пријаву добија испорука хране, медицинска помоћ, да више не можеш да се зауставиш испред своје гараже, и сл.
 
"Око" је, по мом погледу на свет, направљено баш да би бахати на крају схватили да нису јачи од државе. Један контролор не може много, није наоружан, док покуша да слика... отеће му и телефон и апарат...

А правне заврзламе "не може се ово, па не може се оно" :roll: А где пише да треба да оставиш ауто где год ти падне на памет? Не пише нигде.

Добар пример - Страхинића Бана, широка и једносмерна улица... Силеџије паркирани са обе стране. И даље је могуће и тако проћи, провући се. И ако случајно треба да прође хитна помоћ или обични ђубретари, шта онда?

И то "нема довољно паркинга" :roll: Ко може да парадира у Страхинића Бана, може и такси да плати. Боље да плати него да вози пијан до куће и направи разну штету успут.

Немамо ми толико проблем са паркингом, колико са културом.
То се онда најпре промени закон, па се комунална полиција претвори и званично у саобраћајну, или око соколово набави саобраћајна полиција јер је непрописно паркирање у њеној надлежности.

Овако, ово је обична отимачина у режији града да би се напунио буџет, најпре су све наместили у Београду, све финансије, сав новац, довукли Србадију са свих страна, деле се стамбени кредити, ничу зграде свуда по граду, граде се цела насеља којима се председник дичи, све највеће на Балкану, а онда јао, види како паркирају, види гужве. А уствари је идеја преварити људе, измислиш му посао да би дошао у ову гужву, а онда га чекаш, кредит за стан,вртићи, казне свих врста.

А то се тако дилетантски и лоповски ради да свако мало испадне да људи имају право на одштете јер су пљачкани, ево скоро сам добио пар хиљада евра одштете од града јер су ме крали кад сам плаћао деци вртиће, можеш да замислиш који је то ниво беде.

На Уставном суду пре пар година пале оне казне које су наплаћивали за паркирање, можеш мислити паркинг сервис наплаћивао казне, и оно, које платио испао је глуп.

А сад ја треба да будем као ти па да кажем, јесте, гужва је, људи су стока, удрите, а да не видим да баш њима одговара да људи буду стока и да су баш они ,једни, други трећи и довели овај народ у тако јадно стање.
 

Back
Top