Предлог решења насиља над просветним радницима

Обилић

Veoma poznat
Poruka
13.646
Где год да се прича о овом проблему
свима титра на уснама старо решење
типа "учитељ је некад умео да извуче уво неваљалку" и сл.

Нема повратка на старо !
Понашање деце је еволуирало
па мора и понашање наставног особља.

То значи да наставници треба што мање да примају к срцу однос са ученицима,
нису им они родитељи !
Отприлике, да се понашају као универзитетски професори, на дистанци.

Њихово је да испредају градиво,
одговоре на евентуална питања,
а знање ученика проверавају тестовима.

Понављам, јако је битна дистанца,
нема циле-миле,
деца су постала озбиљнија
па треба то да буду и професори.

Од Првог разреда основне школе !!!

Ozbiljnija? Po čemu to? Majmunišu se tokom nastave. Ozbiljnost podrazumeva zrelost, a ova današnja deca nisu zrela.

о значи да наставници треба што мање да примају к срцу однос са ученицима,
Teorija i praksa su drugo. Učenik uzme i zapali cigaretu na času i ti ćeš šta?
Ili uzme da te psuje. Ne primati k srcu, je li da? Malo sutra. Samo oštra kazna za nevaspitana ljudska bića. Nakotilo se u Srbiji mnogo nekulturnih ljudi, kultura beži od nas. Pogledaj samo forum. Da ne govorimo gledanje rijalitija gde je najveće dno društva. A kako se to gleda, takvi su i ljudi koji to gledaju.

Promene se ne dešavaju u školi, nego u porodici. Odatle se počinje. Ćelija društva.

Нема повратка на старо !

нису им они родитељи !

нема циле-миле,

Pokušavala sam ja da se ne vežem za decu koju učim ali džabe, draga su mi ta mala bića koja su u većini slučajeva iskrene duše.Problem su roditelji i njihova 'ludila' izazvana modnim trendovima sa Pinka, Granda i šta god još... Ponoviću, meni deca nikad nisu kriva, već okruženje u kome ih roditelji vaspitavaju. Naravno, ima i ekstrema među decom kao što je uvek i bilo..

Pokušavala sam ja da se ne vežem za decu koju učim ali džabe, draga su mi ta mala bića koja su u većini slučajeva iskrene duše.Problem su roditelji i njihova 'ludila' izazvana modnim trendovima sa Pinka, Granda i šta god još... Ponoviću, meni deca nikad nisu kriva, već okruženje u kome ih roditelji vaspitavaju. Naravno, ima i ekstrema među decom kao što je uvek i bilo..
Na sta konkretno mislis kada pominjes Pink i Grand, ne razumem?

Ja licno mislim da je to posledica trzista rada, gde roditelji ne postuju skolu, posto u realnom trzistu rada vide samo formalisticke uslove od iste, i onda samo agresivno guraju da se ti formalisticki uslovi ispune, pravo znanje im zato i nije bitno.

Samo ne razumem bas kakve to veze ima sa Pinkom? Zbog agresivnog ponasanja?

Сетити се шта би урадио предавач на факултету
и тако поступити.
Jel ti misliš da sam ja pedagogiju učio od Potkonjaka ? Ili od Kamenova ( kod njega sam polagao).
Od svojih bivših nastavnika/profesora se najviše naući. Od najboljih kolega,..

Na sta konkretno mislis kada pominjes Pink i Grand, ne razumem?

Ja licno mislim da je to posledica trzista rada, gde roditelji ne postuju skolu, posto u realnom trzistu rada vide samo formalisticke uslove od iste, i onda samo agresivno guraju da se ti formalisticki uslovi ispune, pravo znanje im zato i nije bitno.

Samo ne razumem bas kakve to veze ima sa Pinkom? Zbog agresivnog ponasanja?
Mislim konkretno na uzore prvo roditeljima a onda i deci, brz uspeh bez obrazovanja plus krimi rad...takvi mediji su promoteri tog trenda

Mislim konkretno na uzore prvo roditeljima a onda i deci, brz uspeh bez obrazovanja plus krimi rad...
Pa ti krimi rad, njima skola nije ni formalno bitna, zabole ih za ocene.

Mislim da su to ljudi kojima je skola formalno bitna, ali ne i sustinski, sto je najveci broj ljudi u Srbiji danas.

Bas zato sto im je skola formalno bitna, oni su agresivni i insistiraju na sto boljim formalnim pokazateljima.

Pa ti krimi rad, njima skola nije ni formalno bitna, zabole ih za ocene.

Mislim da su to ljudi kojima je skola formalno bitna, ali ne i sustinski, sto je najveci broj ljudi u Srbiji danas.

Bas zato sto im je skola formalno bitna, oni su agresivni i insistiraju na sto boljim formalnim pokazateljima.
Ali ti ljudi imaju decu po školama ,to su ljudi koji dođu, mešaju se u način ocenjivanja i na kraju kažu, znaš ti ko sam ja, pobiću ti porodicu...

po cemu je Pink, bilo sta kriv...ko hoce da gledaa farmu, zadrugu ili parove, neka gleda...krivo je samo drustvo, koje prihvata mnogo vece gluposti...na primer, razni hohstapkeri, koji zavrsavaju fakultete pod stare dane...sve neke leve skole, na primer Toma Nikolic, koji ne moze da se seti, ni sta je studirao...sto se tice prosvetnih lica, vecina se lakta i uclanjuje u politicke stranke, hoce i oni da izdrpaju neke pare i nekretnine,,,samo drustvo je bolesni, gde moraju da se povucu hirurski potezi i amputacije

A što je još jadnije, mislite da će prosvetni radnik glavu u torbu zbog ovako bedne plate? Pa neće, naravno. I da, biće popravljanja ocena, biće veštačkih odlikaša jer smo videli da nema ko da nas zaštiti pa nas neće mnogo ni zanimati ocenjivanje. Tako da će tatini i mamini nepismeni i neuki vladati ovom zemljom...

po cemu je Pink, bilo sta kriv...ko hoce da gledaa farmu, zadrugu ili parove, neka gleda...krivo je samo drustvo, koje prihvata mnogo vece gluposti...na primer, razni hohstapkeri, koji zavrsavaju fakultete pod stare dane...sve neke leve skole, na primer Toma Nikolic, koji ne moze da se seti, ni sta je studirao...sto se tice prosvetnih lica, vecina se lakta i uclanjuje u politicke stranke, hoce i oni da izdrpaju neke pare i nekretnine,,,samo drustvo je bolesni, gde moraju da se povucu hirurski potezi i amputacije
Jeste ,evo svi smo u SNS :mrgreen: navedi mi jednog ministra da je profesor Il učiteljica poslanica ili bilo šta...

Nasilje u skolama ce se smanjiti kada se smanji nasilje u drustvu.
Ono sta je za prosvetne radnike dobro je sto je nasilje nad njima vidljivo.
Nasilje nad djecom se zataskava.
Tako da bi prvo trebalo zastiti djecu od tih nastavnika, direktora i bahate djece.
Ne vidim da ce biti bolje.
Ne dok muskarci ne preuzmu ulogu vaspitavanja djece. Moderna zena je pokazala da nije sposobna da bude vaspitac.

Tako da bi prvo trebalo zastiti djecu od tih nastavnika, direktora i bahate djece.
Ne dok muskarci ne preuzmu ulogu vaspitavanja djece. Moderna zena je pokazala da nije sposobna da bude vaspitac.
Ne, ne zataškava se, to što prosvetni radnici ne daju odmah izjave za sve medije ne znači da se nasilje krije, već se pokreće odmah postupak za koji javnost i ne treba da zna u skladu zaštite privatnosti dece. To nam stalno zameraju jer nisu upoznati sa protokolima koje škole pokrenu na svaki pomen nasilja.

Нема повратка на старо !

нису им они родитељи !

нема циле-миле,

Ma idi....ko je još od lošeg napravio pitu?
Prvo se izbaci sve trulo, makar u nezasluženu penziju, mada bih ja to streljao, pa dovesti nove ljude....

Ovo mi deluje zanimljivo :)
:tick:
I što nije dobro... a najgore što nije selektivno i ima ulogu da ih ocrni, a ne opravda. To su dela koje rešava prosveta ( zavod, savetnik, ministar, a ne novinari)
Izbacite te nastavnike. Pišite prigovore Prosvetnim institucijama, a ne novinama, policiji i sudstvu.
Ovo je šira tema,.. u nekim segmentima ne treba menjati žene,.. imaju instikt,.. a i raznih žena ima. Moj profesor je bila Srbijanka Turajlić.

Zamislite kada bi učiteljica odmah dala izjavu za medije u kojoj objašnjava ko je počeo tuču šta je koje dete reklo, uradilo, šta je ona preduzela pa onda krenu komentari za i protiv, učenje učiteljice gde je pogrešila i šta još treba da uradi...
Dobra zabava za narod. Hleba (i parizera) i IGARA,.. koje sa sada nazivaju Demokratija.

Jeste ,evo svi smo u SNS :mrgreen: navedi mi jednog ministra da je profesor Il učiteljica poslanica ili bilo šta...
evo kod mene u Krusevcu, uglavnom SNS i poneki u SPS...to se najbolje vidi na mitinzima, kada se okupljaju kod spomenika kosovskim junacima...sto se tice ministarstava, ne mogu biti svi ministri...mala bara, a mnogo krokodila,,,svi hoce da kradu, a nema dovoljno za sve

Back