Predefinisana religija po rodjenju

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
Recimo, primera radi, da je pravoslavlje "istinita" religija, da hriscanski Bog postoji. Po svemu sudeci, od nas se ocekuje da ga volimo i postujemo i da sledimo "pravila" ili bolje reci ucenja iz biblije.

Problem nastaje kada se ljudi rode u zemljama budizma, islama i drugij religija. Kako ce sada, neki azijat kome od detinjstva govore o reinkarnaciji zasluziti carstvo Bozije? Opet kazem, pretpostavimo da je pravoslavni Bog "pravi".
 
Recimo, primera radi, da je pravoslavlje "istinita" religija, da hriscanski Bog postoji. Po svemu sudeci, od nas se ocekuje da ga volimo i postujemo i da sledimo "pravila" ili bolje reci ucenja iz biblije.

Problem nastaje kada se ljudi rode u zemljama budizma, islama i drugij religija. Kako ce sada, neki azijat kome od detinjstva govore o reinkarnaciji zasluziti carstvo Bozije? Opet kazem, pretpostavimo da je pravoslavni Bog "pravi".
Da je tako nijedna od drugih denominacija se ne bi spasla.
 
Po rodjenju i nemamo religiji a na svakom podrucju Zemlje ima puno religija.

najispravnije je da sam covek istrazuje veru i prihvati.
Tj da izucava Bibliju

. Ali, opet kazem, sta je sa onim tamo azijatom koji se drzi budizma od rodjenja? Sad je on kriv? Nije dostojan carstva nebeskog zato sto je rodjen u zemlji gde se ne veruje u "pravog" Boga.


Pusti ti azijate veci problem ovde imaju ljudi
kao su hriscani a ne zive hriscanski niti znaju Bozju rec

a za azijate ce se pobrinuti Bog
svima ce suditi pravedno
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zasto bi neko izucavao bibliju? Indijac nece to da radi. On ce tebi reci da nisu u pravu i da je hinduizam prava stvar.
Ko trazi istinu nacice je

to je Bozji princip
inace evo sad me teras da spominjem JS
JS svima nude proucavanje Biblije pa i u aziji ima puno JS i puno se proucava Biblija
nebitno je da li ce neko postati JS ili ne
bitno je da ce saznati za Bozju nauku koja znaci spasenje

a kazem ti svima ce Bog suditi i nema mi da brinemo o tome
 
Ko trazi istinu nacice je

to je Bozji princip
inace evo sad me teras da spominjem JS
JS svima nude proucavanje Biblije pa i u aziji ima puno JS i puno se proucava Biblija
nebitno je da li ce neko postati JS ili ne
bitno je da ce saznati za Bozju nauku koja znaci spasenje

a kazem ti svima ce Bog suditi i nema mi da brinemo o tome
Ne zvuci pravedno to. Nesto nije u redu kada Bog ocekuje od azijata da ulaze dodatni napor da bi ga spoznao. Ili indijac. Nesto tu ne stima.
 
Recimo, primera radi, da je pravoslavlje "istinita" religija, da hriscanski Bog postoji. Po svemu sudeci, od nas se ocekuje da ga volimo i postujemo i da sledimo "pravila" ili bolje reci ucenja iz biblije.

Problem nastaje kada se ljudi rode u zemljama budizma, islama i drugij religija. Kako ce sada, neki azijat kome od detinjstva govore o reinkarnaciji zasluziti carstvo Bozije? Opet kazem, pretpostavimo da je pravoslavni Bog "pravi".
Pa oni zive po ucenju njihovih svestenika.Opet se svodi na neki drugi zivot posle ovoga.
 
Ok. Netacno govoris. Ovim govoris da nemamo slobodnu volju
Netacno si shvatio :)

Imamo slobodnu volju i biramo ili uzak put koji vodi u vecni zivot
ili sirok kojim ide vecina i koji vodi u unistenje
a Bog ce svima suditi i odrediti ko ce dobiti spasenje
ne shvatas rec zasluziti
ne mozemo zasluziti
nego je to stvar Bozje nezasluzene dobrote da nam da vecni zivot
Jeste da mi biramo put ali Bog nam sudi i presudjuje
 
Netacno si shvatio :)

Imamo slobodnu volju i biramo ili uzak put koji vodi u vecni zivot
ili sirok kojim ide vecina i koji vodi u unistenje
a Bog ce svima suditi i odrediti ko ce dobiti spasenje
ne shvatas rec zasluziti
ne mozemo zasluziti
nego je to stvar Bozje nezasluzene dobrote da nam da vecni zivot
Jeste da mi biramo put ali Bog nam sudi i presudjuje
Mora se napisati da će nam Bog suditi, kako drugačije da objasne? Ali mi sami sebi sudimo svojim delima. On samo treba da pogleda da li je granica zadovoljena.
 
Recimo, primera radi, da je pravoslavlje "istinita" religija, da hriscanski Bog postoji. Po svemu sudeci, od nas se ocekuje da ga volimo i postujemo i da sledimo "pravila" ili bolje reci ucenja iz biblije.

Problem nastaje kada se ljudi rode u zemljama budizma, islama i drugij religija. Kako ce sada, neki azijat kome od detinjstva govore o reinkarnaciji zasluziti carstvo Bozije? Opet kazem, pretpostavimo da je pravoslavni Bog "pravi".
Ti si Yoda, a ne Skeletor.
To je samo pokazatelj i dokaz za ne postojanje Boga. Da postoji za njega bi znali čak i Azijati.
 
Problem nastaje kada se ljudi rode u zemljama budizma, islama i drugij religija. Kako ce sada, neki azijat kome od detinjstva govore o reinkarnaciji zasluziti carstvo Bozije? Opet kazem, pretpostavimo da je pravoslavni Bog "pravi".
Jel zapadni protestansko-rimokatolicki svet prosirio hricanstvo na zapadu, gde bi drugde?
ostaje da Rusija prosiri na istoku, Kina, Indija, Arapi, ili ti mislis da sada ovaj power shift tek onako?
 

Back
Top