Pred Bogom smo SVI jednaki (?)

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.776
Spasenje dobgijaju oni koji slede Hrista

Znači ne mogu istovremeno voleti i Hrista i majku ?
Mozes
Ali treba stavljati Boga na prvo mesto
Mnogima clanovi porodice brane da proucavaju Bibliju

34 Nemojte misliti da sam došao da donesem mir na zemlju. Nisam došao da donesem mir, nego mač.+ 35 Došao sam da razdvojim čoveka od njegovog oca i ćerku od njene majke i snahu od njene svekrve.+ 36 Čoveku će neprijatelji biti njegovi ukućani.

37 Ko voli oca ili majku više nego mene, nije me dostojan. Ko voli sina ili ćerku više nego mene, nije me dostojan.+
38 Ko ne prihvati svoj mučenički stub* i ne ide za mnom, nije me dostojan.+ 39 Ko hoće da sačuva svoj život*, izgubiće ga, a ko izgubi svoj život radi mene, naći će ga*.+

možeš ali ideja je da prvo voliš Boga pa onda majku..i sve ostale ljude uključujući sebe
Da treba Hrista stavljati ispred svega ostalog

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.331
Hristove reči iz jevandjelja "Nisam došao da donesem mir nego mač" zvuče pomalo preteće, šta zapravo znače?
Verovatno da razdvoji staro od novog
otac i majka simbolišu sz, sin i ćerka nz. kao što je rekao ne može staro vino u nove mehove.
znajući to, ortodoksni jevreji nisu mogli prihvatiti da više ne važe za božiji narod

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.331
i ja sam tako mislio za Arijanu...ali juče me prijatno iznenadila kad je rekla da bi pre izabrala jedan život ispunjen dobrotom i ljubavlju prema Bogu i bližnjima nego večni život u grehu
pa i mene briga i za treću ulicu od mene.
brinem se za svoje i za one koji mi u životu pomažu.
ako me Bog proglasi Bogom e onda ću se brinuti za sve.
a ono što poštujem i negujem je tradicija i običaji svog naroda.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.