Pred Bogom smo SVI jednaki (?)

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.776
to mi je bilo bitno da čujem...da ti je ljubav i dobrota bitnija od večnog života
eh mogao si to direktno pitati
naravno da su bitnije
a vecni zivot se i ne mzoe dobiti bez ljubavi i dobrote

razlike u godinama, eto, nismo isti...

koliko si ti godina, tj koliko si stara? @aeternum

dobrota i ljubav je večna, kao i suprotnosti zlo i mržnja...u suprotnom svi bismo bili životinje, kod njih je sve instikt.
dovoljno :)

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.235
jedan život ispunjen ljubavlju prema Bogu, sebi i bližnjima ili večni život ispuinjen grehom?
Šta će IKOME večni život ispunjen grehom? Greh nastaje gde ljubavi nema.
Zašto se ljudi drogiraju, piju? Traže svi ljubav, da ih ispuni. Droga je slaba zamena.

Jedino ako je neko poremećen rođen, ali to je jako mali %. Čak su i pedofili žrtve pedofila.

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.776
Rimljanima 2

12 Svi koji su zgrešili bez poznavanja zakona propašće bez poznavanja zakona,+ a svima koji su zgrešili poznajući zakon sudiće se po zakonu.+

13 Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji samo slušaju zakon, nego će biti proglašeni pravednima oni koji postupaju po zakonu.+

14 Jer kad se ljudi iz drugih naroda, koji nemaju zakon,+ po prirodi drže onoga što je u zakonu, onda su oni, iako nemaju zakon, sami sebi zakon.

15 Oni pokazuju da je suština zakona zapisana u njihovom srcu, a o tome svedoči i njihova savest i u svojim mislima bivaju optuženi ili pak opravdani.

16 To će se pokazati u dan kad Bog preko Hrista Isusa bude sudio onome što ljudi skrivaju,+ po dobroj vesti koju objavljujem.

E, ovo mi se dopada. :)
:)

hm337

Poznat
Poruka
9.051
hteo je da kaže da je došao da ukine mir između dobrih i zlih tako što će da odvoji dobre od zlih što je po meni nemoguće jer većina ljudi nije ni dobra ni zla.....on je verovatno podrazumevao da će svi oni koji su dobri da ga prepoznaju u srcu i da ga slede a oni koji su zli neće da ga prepoznaju..ideja je izgleda bila da će da postoji žetva ubrzo posle Isusovog vaskrsenja i da će u toj žetvi Bog da odvoji žito od kukolja odnosno dobre od zlih i da uništi zle (vidi priču o sejaču koji seje reč i temu https://forum.krstarica.com/threads/hristove-parabole-sejac-rec-seje.929027/ i post https://forum.krstarica.com/threads/hristove-parabole-sejac-rec-seje.929027/page-2#post-42953554 na toj temi)...oni što bi ostali bi bili nebesko ili Božije carstvo..

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.776
Pa što nije lepo rekao "Nisam došao da donesem mir nego Božju reč"
Tako govorio im je u poredjenjima
Zato se mora ceo izvestaj procitati da bi se razumelo
Matej 10

34 Nemojte misliti da sam došao da donesem mir na zemlju. Nisam došao da donesem mir, nego mač.+ 35 Došao sam da razdvojim čoveka od njegovog oca i ćerku od njene majke i snahu od njene svekrve.+ 36 Čoveku će neprijatelji biti njegovi ukućani. 37 Ko voli oca ili majku više nego mene, nije me dostojan. Ko voli sina ili ćerku više nego mene, nije me dostojan.+ 38 Ko ne prihvati svoj mučenički stub* i ne ide za mnom, nije me dostojan.+ 39 Ko hoće da sačuva svoj život*, izgubiće ga, a ko izgubi svoj život radi mene, naći će ga*.+

Ta Bozja istina - Bozja rec je dovela do toga da su seljudi podelili
na one koji su bili za i protiv Bozje istine
Jer Bozja rec je ostrija od svakog maca...
Jevrejima 4
12 Jer Božja reč je živa i delotvorna,+ oštrija je od svakog dvoseklog mača+ i prodire dotle da razdvaja dušu* i duh*, kosti* i moždinu, i može prosuditi misli i namere srca.

Ko zna Bibliju zna sta je mac

Efešanima 6:17

17 Stavite na glavu kacigu spasenjaa i uzmite u ruku mač duha, to jest, Božju reč.b

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.