ПреЦедник обећао...посао за 400.000 људи, БДП 8000евра! Људи, мућке се понво снимају!

Верујете ли у Борисов план?

  • Да

  • Не

  • Ма шта само 8000 евра.....бар 10.000!

  • Запослиће Клуни и целих 600.000 радника

  • За себе не знам, али триванка 100% верује

  • Хоћете да кажете да ће нас преЦедник слагати?

  • Не знам

  • Ух, паде ми камен са срца...добро је данас воде овакви експерти


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Posao za 400.000 ljudi, BDP 8.000 €
20. decembar 2010. | 15:58 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Srbija će 2020. godinu dočekati sa BDP-om od 8.000 evra po stanovniku, sa 400.000 zaposlenih više, ali i inflacijom od svega tri odsto godišnje.



To predviđa strategija razvoja Srbije, koju je sa još nekoliko autora uradio predsednik Srbije Boris Tadić.

U periodu od deset godina bi, kako se navodi u dokomentu objavljenom na sajtu predsednika republike, prosečna godišnja stopa rasta BDP-a trebalo da bude između pet i šest odsto kako bi 2020. godine dostigao 55 milijardi evra, odnosno 8.000 evra po stanovniku.

Dve trećine rasta BDP trebalo bi da budu rezultat rasta produktivnosti, a jedna trećina treba da bude posledica rasta zaposlenosti.

Broj zaposlenih u Srbiji bi u narednih deset godina trebalo da se poveća za 400.000, čime će broj zaposlenih starosti od 20 do 64 godine biti povećan sa sadašnjih 49 na 65 odsto.

Autori

Pored predsednika Srbije Borisa Tadića, u izradi strategije "Srbija 2020" do sada su učestvovali Božidar Đelić, Borislav Stojkov, Goran Radosavljević, Gordana Matković, Ivan Ivić, Mirko Cvetković, Slobodan Vučetić i Tinde Kovač Cerović.



Učešće izvoza robe i usluga u BDP se u posmatranom periodu udvostručuje sa 33 na 65 odsto, učešće investicija u BDP se bliži nivou od 30 odsto, a učešće industrije i građevinarstva se sa sadašnjih 22 povećava na 25,5 odsto.

U narednoj deceniji bi ukupna potrošnja domaćinstava i sektora države trebalo da se poveća za oko 90 odsto, a godišnji rast cena se tokom tog perioda stabilizuje na tri odsto.

U istom periodu bi i broj građana starosti između 30 i 34 godine sa univerzitetskom diplomom trebalo da bude povećan sa 21 na 30 odsto.

Jedan od preduslova za ostvarivanje plana "Srbija 2020" jesu institucionalne reforme, koje bi trebalo da obuhvate reafirmaciju parlamenta i parlamentarizma, jačanje efikasnosti i odgovornosti izvršne vlasti, izgradnju modernog i efikasnog pravosudja, decentralizaciju i regionalizaciju, kodifikaciju pravnog sistema i afirmaciju regulatornih i kontrolnih organa i borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije.

Drugi preduslov za realizaciju strategije jeste izgradnja infrastrukture, koja će biti podeljena u tri faze, i na kraju rezultirati mrežom autoputeva ka svim susednim državama i dostupnošću infrastrukture kakva postoji u razvijenim državama EU.

"Naši građani moraju da misle, uče i rade za 21. vek. Da bismo promenili Srbiju, moramo da menjamo sami sebe. Naša dugoročna vizija je jasna, ali da bi dostigli zacrtane ciljeve u 2020. godini moramo započeti sa uspešnim sprovođenjem ove Strategije u 2011. godini i redovno meriti njen napredak", navodi se u strategiji.

Srbija će, kako se poručuje u dokumentu, ukoliko bude spremna da se uhvati u koštac sa izazovima finansijske krize, ali i globalizovanog sveta koji se brzo menja, pobediti u godinama koje dolaze.

Autor i predsednik Srbije i lider Demokratske stranke Boris Tadić je u subotu, na izbornoj skupštini demokrata, najavio da će podršku za koncept razvoja Srbije do 2020. godine tražiti od svih socijalnih struktura i političkih partija.

Konačni tekst strategije bi, posle javne rasprave i pošto bude predstavljena EU i partnerima u regionu, trebalo da usvoji Vlada Srbije u prvom kvartalu 2011. godine, nakon čega će iz nje proisteći sektorske strategije.


 
Samo idiot može da veruje tadiću i njegovom trtljanju sa ciframa. Koliko će izgubiti posao do tada ?

Идиота увек има много.....на жалост.
Деведесетих веровали Слоби, данас Борису сутра...
 
....problem je samo ako pochnu da sabiraju nova radna mesta na godishnjem nivou ,plashim se da cemo imati "vishe" radnih mesta od radno sposobnih ljudi ,kad procvetamo moracemo uvoziti radnike jel ce nam faliti ..........:)

Да знаш да си у праву..............морамо на то да упозоримо преЦедника Тадића
 
А како ову дивну вест коментаришу посетиоци жутог сајта Б92 - дакле жути и њима слични...


Ja ću 2020. da imam duplex na vrhu zgrade sa pogledom preko pola grada, Lexusa u garaži i godišnja primanja od preko 200,000 €.
Za razliku od vas, ja imam velike šanse da to i ostvarim. Razlika je u tome što ja radim svoj posao i ne idem okolo po medijima da bih se hvalio. A vi ste izgledali shvatili da je vaš posao, tj. politika, samo reklamiranje i pričanje praznih priča... E pa gospodo-drugovi (pošto vam je u glavama i dalje isti mentalitet) - ako hoćete rezultate mora i da se radi, a ne samo priča!
(Gradjanin, 20. decembar 2010 17:31)

# Link komentara
Preporučujem (+19)
Ne preporučujem (-1)
Šta je ovo
.....I tako dan za danom pred
kockastim ekranom tatatatira,tatatatira.......
(zlatkoNI, 20. decembar 2010 17:28)

# Link komentara
Preporučujem (+14)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ovo je sasvim moguce, ali bojim se da predsednik i njegovo drustvo ne bi pristali na preduslove nuzne da se to postigne:
1) Predsednik podnese ostavku
2) Vlada podnese ostavku
3) *******
4) U zemlji se uvede prinudna uprava sa vladom sastavljenom od gastarbajtera, po izboru gastarbajtera, ogranicena na 8 godina, sa neogranicenim ovlascenjima u tom periodu

oko 70 000 ljudi bi bi trenutno zavrsio na na robiji i prinudnom radu, a napredak bi se osetio u roku od 6 meseci.
(krkix, 20. decembar 2010 17:21)

# Link komentara
Preporučujem (+26)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ma vazi 2020 ima da postanemo mega sila, ima da lansiramo satelite u svemir!
(moj glas nije vas, 20. decembar 2010 17:20)

# Link komentara
Preporučujem (+19)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
E, Tadicu Borise,

Ja sam po prirodi optimista i nikada se ne predajem kada ispred sebe imam jasan cilj, ALI KADA NESTO NE MOGU DA URADIM, NE STIDIM SE DA KAZEM DA NE MOGU TO BEZ POMOCI I TRAZIM POMOC OD ONOGA KO MI MOZE POMOCI!

Srbija ce do 2020. sigurno imati 500.000 stanovnika manje, sto zbog "bele kuge", sto zbog masovnih iseljavanja! Tada ce biti kasno bilo sta da se uradi, jer ce Srbija biti zemlja starih, nemocnih i prezivelih ljudi sa jedne strane, a sa druge strane i zemlja nemocnih! Ako si patriota, vreme za akciju istice, nema cekanja! Pocni da hapsis te lopuze iz tvoje partije, pa ove mesetare, lokalne politicare i funkcionere u javnim preduzecima!

Kolika ti je plata tvojih ljudi Borise Tadicu u Upravnom Odboru JAT-a, EPS-a, TELEKOMA? Postuje li se zakon da ljudi u UO javnih preduzeca po zakonu NE SMEJU imati platu vecu od prosecne plate u Srbiji, negde oko 33K dinara? Ako je JAT rak-rana, "odseci" je bre -"iskrvari" ti cela nacionalna ekonomija zbog JAT-a, Srbija Gasa i slicnih "bisera" nacionalne ekonomije! Pustite da stvari resi Zakon o stecaju, pa iz stecaja je se vaskrsnuo i jedan div americke ekonomije General Motors, zasto se mi stidimo da kazemo da nema leka za JAT?!

E, Borise Tadicu, nekada sam i ja verovao u DS i ideju zdrave, moderne, izvozno orijentisane i tehnoloski napredne ekonomije Srbije!

Na zalost, moje poverenje je iznevereno!
(Mr Milan Jugovic, 20. decembar 2010 17:19)

# Link komentara
Preporučujem (+26)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Zar nije to govoreno za 2010 pre 10 godina?
(Djordje, 20. decembar 2010 17:17)

# Link komentara
Preporučujem (+28)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Pred prosle izbore je obecao 200 000 radnih mesta u slcuaju njihove pobede, medjutim toliko ljudi je izgubilo posao.
Ja ne mogu vise ovako i nisam jedina.
(zabrinut roditelj, 20. decembar 2010 17:16)

# Link komentara
Preporučujem (+26)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Стручњаци!!!, фали вам само да у те стратегијске Скрипте, убаците секторски план за изградњу Космодрома, па да сви одемо у три ...….. и спасимо се предстојеће муке!
(Шумадинац, 20. decembar 2010 17:15)

# Link komentara
Preporučujem (+16)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Evo ja nudim posao za milon ljudi i BDP 20.000 dolara već 2016!!!...izaberi mene,izaberi mene!!!
(NSHC, 20. decembar 2010 17:12)

# Link komentara
Preporučujem (+27)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
samo vi gospodo da odete sa vlasti i idite u evropu a micemo se snaci i pre 2020.dosta je vise.dalice ovo biti objavljeno gospodo
(gisa, 20. decembar 2010 17:12)

# Link komentara
Preporučujem (+17)
Ne preporučujem (-2)
Šta je ovo
Bila jednom jedna pevačica u Srbiji...
Imala ona jednu interesantnu pesmu...

Ide ovako:
"Laži me, laži... Laži ako smeš, pa ću da ti pokažem kuda da ideš..." ;)
(Tužni smo mi stvarno, 20. decembar 2010 17:12)

# Link komentara
Preporučujem (+11)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ne lipsi magarce do zelene trave...
(charlie, 20. decembar 2010 17:12)
 
HAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHHAHA ! Pa ovi odneli zastavicu HAHAHAHAHAHA ! Ej jadna Srbijo !
(Igor, 20. decembar 2010 17:10)

# Link komentara
Preporučujem (+14)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Auuuu, pa da li je ovo moguce?
Probudite me 2020-te...
Laku noc!
(Dekac, 20. decembar 2010 17:07)

# Link komentara
Preporučujem (+11)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
srbija ce 2020 ima 400 000 manje stanovnika ako se ovako nastavi , a ne 400 000 vise zaposlenih !
(borko, 20. decembar 2010 17:06)

# Link komentara
Preporučujem (+20)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Do 2020. godine 400.000 ljudi ce dobiti posao. Znate li kako? Najmanje toliko zaposlenih ce u medjuvremenu umreti ili otici u penziju ili ce uraditi i jedno i drugo ili ce emigrirati. Dakle, od milion trenutno nezaposlenih oko 400.000 njih ce dobiti posao umesto onih koji ce otici Bogu ili stranom konzulatu na istinu, a novih 400.000 svrsenih i nesvrsenih ucenika i studenata ce doci na njihovo mesto i opet cemo imati najmanje 1 milion nezaposlenih. To je osnova ekonomske politike u ovoj zemlji za narednu deceniju.
(Statisticar, 20. decembar 2010 17:04)

# Link komentara
Preporučujem (+15)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Slika koja ide uz vest sve govori.
Pogotovo sto je Mladjan na njoj covek koji za sve sto je uradio bi trebao krivicno da se goni i to odavno.

Ajd zdravo
(Mislim da ne mislim, 20. decembar 2010 17:01)

# Link komentara
Preporučujem (+10)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Tako su nas lagali i 2000 godine posle petog oktobra, a rezultat posle 10 godina svi vidimo.Svi politicari pricaju iste lazi obmanjuju ljude koji im jos veruju(ako ima takvih).2020 bice ista prica,tj.laz.Ova vlada na celu sa B.Tadicem misli da ce svi nezaposleni iz celog sveta doci u Srbiji da rade za 200 evra mesecno.ps.samo u francuskoj jedan nezaposleni gradjanin koji je na bureau rada dobija minimalno 850 evra mesecno.Procenite sami kako nas(nasa) vlada laze.
(GORAN C, 20. decembar 2010 16:59)

# Link komentara
Preporučujem (+11)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
...i onda su pali iz kreveta i probudili se iz idilicnog sveta snova.
(SAP, 20. decembar 2010 16:58)

# Link komentara
Preporučujem (+9)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Za tih 10 godina mogu i vanzemaljci da dodju. Cisto da se smeju ovoj planeti u lice.
(Aleksandar, 20. decembar 2010 16:57)

# Link komentara
Preporučujem (+21)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Мене су у почетку нервирале ове вести али сада су ми екстра забавне.
(Ivan, 20. decembar 2010 16:57)

# Link komentara
Preporučujem (+45)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Zalazemo se za povecanje standarda, povecanje plata, smanjenje stope kriminala i korupcije odnosno smanjenje nezaposlenosti...Jahanje jednoroga, Hari Potera za ministra obrazovanja i Chuck Norris-a za ministra policije.
Da nije tuzno bilo bi smesno.
(Joshua, 20. decembar 2010 16:57)

# Link komentara
Preporučujem (+29)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Mozda. Ali sa nekom drugom vladom! Sa vame sigurno ne!
(Dragan, 20. decembar 2010 16:56)

# Link komentara
Preporučujem (+29)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
To što sam hteo reći rekli su ostali za mene.
(,,već grobaru na lopati,,, 20. decembar 2010 16:55)

# Link komentara
Preporučujem (+18)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Probudi se tadic u sred sna i vide da mu se otkrile noge. hahahahaha
(Danijel, 20. decembar 2010 16:55)

# Link komentara
Preporučujem (+25)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ha ha
(Stole, 20. decembar 2010 16:54)

# Link komentara
Preporučujem (+12)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ne, cekaj, nije moguce. Ma da li? Ma ne, ne verujem da sam ovo procitao . . . Strategija do 2020? Znaci sada ozbiljno?
(Sunce Slobode, 20. decembar 2010 16:53)

# Link komentara
Preporučujem (+21)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
I onda je mrmot zavio cokoladu u foliju.
(marko, 20. decembar 2010 16:53)

# Link komentara
Preporučujem (+23)
Ne preporučujem (-5)
Šta je ovo
Ako ovako budete radili Srbija tada nece ni imati 400 000 stanovnika,ovi mladi ce daj boze da pobegnu odavde a mi ostali cemo pomreti od gladi pored vas.
(Zoran, 20. decembar 2010 16:52)

# Link komentara
Preporučujem (+43)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Beograd -- Srbija će 2020. godinu dočekati sa BDP-om od 8.000 evra po stanovniku, sa 400.000 zaposlenih više, ali i inflacijom od svega tri odsto godišnje.

Ма лако ћемо за 2020, шта ћемо следеће године, то јест за две недеље?
(Зоран, 20. decembar 2010 16:50)

# Link komentara
Preporučujem (+43)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Pojma vi nemate. Prvo, nemate dovoljno obrazovanih za tako nesto, pogotovu inzenjera, onih koji stvaro mogu nesto da urade, a imate mnogo poltrona, kvazi menadzera, i skolovanih sa bezveznim diplomama, bezvrednim u bilo kojoj realnoj situaciji i ekonomiji. Drugo, ne znate koliko je duboka ova kriza, i da je kriza pocela 2008 godine permanentna kriza, i da ekonomisti, i finansijski sektor nemogu nista da urade povodom toga. Jednostavno, ono sto se desilo u svetu je prouzrokovalo krizu ogromnih razmera koja je tek pocela. A to sto se desilo je "peak oil" u proizvodnji nafte, tj. permanentni pad proizvodnje nafte, ubedljivo najveceg nosioca energije. Sa permanentnim smanjenjem proizvodnje nafte, 4-5% na godisnjem nivou, i exponencijalnim rasto stanovnistva, sve ce da se promeni i sve ce da se menja, i to vlade zapadnih zemalja vrlo dobro znaju, i prave strategije kako da se suoce sa tim. Vi cete naravno da prodajete maglu, jer nista bolje neznate, o pridruzenju EU, koja se raspada, tj. uskacete u voz koji siba ka provaliji. To je laiku jasno. Ali kao sto rekoh, nemate znanje, nemate ideje, zelja vam je da samo vladate, i to je odlika primitivaca, a to ste vi, samo ste se skockali u odela da izgledate proevropski, ali sustina nije promenjena. Da nesto znate strategija bi vam bila sledeca: Izgradnja zeleznice, a ne puteva i nekih megalomanskih koridora, koje niste u stanju da napravite, nego samo narodu mazete oci. Unapredjenje javnog saobracaja, jer automobili ce biti luksuz, i oni retki koji ih budu vozili ce biti na oku mase nezadovoljnih i ostavljenih na margini. Onda bazni socijalni program, da se prehrani i zimi zagreje stanovnistvo. Poljoprivreda, organizovana lokalno, edukacija stanovnistva kako se uzgaja povrce, voce, mnogi od vas nisu motiku videli u zivotu, i to vam je da vam ja ovako obrazovan kazem velika greska. Navodnjavanje..., Onda odbrana Kosova, tu su vam 70% rezervi uglja, kvalitetnog i lakog za eksploataciju u odnosu na Kolubarski i Kostolacki. Mirenje sa tim, tj. nebriga o ocuvanju energetskih resursa je ravna samoubistvu.
Olaksice za investitore koji ulazu u male hidrocentrale i elektrane na biogoriva, ono sto Srbija ima i moze da iskoristi.
I naravno obracun sa kriminalom, korupcijom, bez toga nema vecih para iz dijaspore, a to je za Srbiju infuzija, a ne Fiat u Kragujevcu. Naravno jacanje policije i vojske, jer ce neki resursi morati da se brane u jako bliskoj buducnosti, kao sto su voda, ugalj, zemlja.
Da nesto znate, poceli biste da radite na ovome u roku od odma', ali nazalost, poltroni, ulizice, kvazi intelektualci, su sposobni samo za to da se na sve moguce nacine odrze sto duze na vlasti.
(Bogdan Misic, 20. decembar 2010 16:50)
 
pa, naslusali smo se i vecih lazi i preziveli....
(zoxbaker, 20. decembar 2010 16:49)

# Link komentara
Preporučujem (+19)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Spisak Novogodisnjih zelja za Deda Mraza, ako jos uvek verujete u Deda Mraza (ili Bozic Batu)

Kako vodite zemlju ove tri godine plasim se da u 2020 nece nista postojati na ovim prostorima.

PROPAST!!!
(jedina solucija revolucija, 20. decembar 2010 16:48)

# Link komentara
Preporučujem (+24)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Da nisu i braca Grim napisali koji redak?

Predsednice, u sustini, vise Vam ne verujemo. Za mnoge nas mlade, koji ne mozemo da nadjemo posao, a roditelji su nam vec u godinama, 2020. je ili van Srbije ili ispod granice siromastva.
(Jole, 20. decembar 2010 16:46)

# Link komentara
Preporučujem (+44)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Prebacite ovaj tekst u Zabavu ili neki drugi deo sajta, ovako deluje nerealno, da ne kazem smesno!
(djomla, 20. decembar 2010 16:43)

# Link komentara
Preporučujem (+25)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Predsednik ovo, predsednik ono a po ustavu Rs predsednik ima jasna i precizna zaduženja a to što je on uzurpirao i funkicju premijera pored tunjavog Cvetkovića nije ni čudo. Predsednik se toliko eksonira bez pokrića da me je prosto neki put strah da otovorim frižider da se i odatle ne oglasi nekim mudrim saopštenjem, a što se tiče ovog novog plana o stotinama hiljada zaposlenih biće to kao i Dinkićeve bajke a sve u cilju dalje kupovine vremena na vlasti. Ostaje prodaja EPS_a, Telekoma a onda će sami dićiu ruke od Srbije kada podele provizije i omoguće prijateljima, braći i kumovima da razvuku još ovo malo sirotinje što je narodu ostalo. "Nepristojno" nas svi na vlasti prave budalama a dokle će videćemo!
(Vladan Jova, 20. decembar 2010 16:40)

# Link komentara
Preporučujem (+11)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
hihihi
(JohnyBgood, 20. decembar 2010 16:40)

# Link komentara
Preporučujem (+21)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
POZLIO MI JE!!!!!!!ima li kraja ili je zaista ljutska glupost vecna i bezgranicna!!!!!
(rade zalad, 20. decembar 2010 16:38)

# Link komentara
Preporučujem (+22)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ne bi bilo loše da g-din Tadić prvo zatraži mišljenje i podršku naroda za ovaj svoj plan i program. Recimo vanredni izbori bi bilo odlična prilika da se oceni dosadašnji rad i da se da podrška ovom ili nekom sličnom planu koji g-din Tadić sa saradnicina pripremi.

Ja sam ubeđen da bi bio veoma "prijatno" iznenađen rezultatima i "podrškom" pa ne vidim razloga da se ne bacimo na taj mali trošak i da zakažemo izbore za proleće

Tadiću imaj poverenja u svoj plan i odmah raspiši izbore da dobiješ opštenarodnu podršku. Nemoj da te varaju i lažu, narod te prosto obožava, jedva čeka pogodnu priliku da ti to na izborima i saopšti na direktan način. Zapuši usta svim lajavcima, raspiši izbore i pobedi sa 60% i kusur. Pa ti si uvke bio em hrabar, em sportista, izađi na mejdan i pokaži kakav si borac za bolju budućnost.
(po-drška, 20. decembar 2010 16:34)

# Link komentara
Preporučujem (+49)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
A jel to racunate na ove ljude sto su pod Vasom vlascu ostali bez posla.Ja da sam novinar doticnog druga bih pitao do kada misli da laze i ne bi se smirio dok on ne pocne da sprovodi svoja obecanja ili podnese ostavku.
(Mirko, 20. decembar 2010 16:34)

# Link komentara
Preporučujem (+8)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Dakle, odlazemo za 2020. ono sto ste obacali za 2012.?
Obecali ste 200.000 novih radnih mesta, a otpustili ste 200.000 zaposlenih.

Tadic uradio strategiju razvoja? Mozda mu treba dati jedan onaj njegov "kokosiji sedativ" da se ne sekira.
(Nikola, 20. decembar 2010 16:34)

# Link komentara
Preporučujem (+49)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
A ja cu do te 2020. porasti jos 34 cm (ako imam 33 godine), izgledacu lepse nego sada, a bicu i mladji naravno.

E istu vrednost imaju tvoja, i ova moja tvrdnja.

Do sada sam se uglavnom smejao tvojim glupostima Borise, sada pocinjem da placem zaista.
(vazi, 20. decembar 2010 16:33)

# Link komentara
Preporučujem (+44)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
hahahaahahahahahahahahaha...…..


ma daj bre...


samo tolicko?


odoh odmah da vas glasam!!!
(bitanga, 20. decembar 2010 16:33)

# Link komentara
Preporučujem (+34)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Pa ovi su poceli da se sprdaju. 2020? Pa nemaju plan za narednih pola godina, a ne za 10. Majko mila kako cete da letite na izborima!

A doci ce isti takvi :(
(bando, 20. decembar 2010 16:32)

# Link komentara
Preporučujem (+41)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ne zasmejavajte i zamajavajte vise ovaj narod. Jedno je realnost, gde ste doveli Srbiju u vreme vase vladavine, a drugo su zelje. Spasite Srbiju i ... sklonite se. Valjda cete i odgovarati.
(sahista, 20. decembar 2010 16:31)

# Link komentara
Preporučujem (+25)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ko živ ko mrtav
(Sale BP., 20. decembar 2010 16:31)

# Link komentara
Preporučujem (+25)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
A kada su se probudili (te 2020.) noge u lavoru.
Tako bar kaze narod za neke koji mnogo fantaziraju. Ovima bi i najproduktivniji autori naucne fantastike trebali da zavide.
Tesko Srbima i Srbiji.
(magelan, 20. decembar 2010 16:31)

# Link komentara
Preporučujem (+28)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Bajke su na drugom spratu!
(boki, 20. decembar 2010 16:30)

# Link komentara
Preporučujem (+30)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ajoj, evo posla za psihijatre!
(karambaša, 20. decembar 2010 16:30)

# Link komentara
Preporučujem (+34)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
2008 su obecali zaposljenje 200.000 gradjana, a na kraju ispade da je bez posla ostalo 180.000!!! tako da po ovoj proceni do 2020 imacemo umesto 400.000 zaposlenih 360.000 ljudi bez posla...
(Sandra, 20. decembar 2010 16:29)

# Link komentara
Preporučujem (+40)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
bože kažnjavaš li me što u nedelju nisam išao u crkvu!? znači treba dočekat 2020. pa da inflacija bude 3 %. danas je 2010. a u hrvatskoj je inflacija na godišnjoj razini 1,2 % !!!!! vam $%&$&&%((///)/)
(XXX, 20. decembar 2010 16:29)

# Link komentara
Preporučujem (+32)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Krupijeu na celu izbijaju kapljice znoja,
Od nervoze sto stalno dobija crna boja,
Al' voda sto pod cipelom sljapka
sigurno nije od krupijeovog znoja.

Igrac igra, krupije se znoji,
brod tone, putnici dremaju,
Budala ne zna da tamo gdje ide
zetoni vrijednosti nemaju.
(dukees, 20. decembar 2010 16:29)

# Link komentara
Preporučujem (+11)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Lipši magare do zelene trave,tako mi ovo nekako izgleda.Samo jedan primer:
Na TV B92 već mesec dana u udarnim terminima idu reklame Peconijevih proizvoda,među kojima i stoni margarin Vital.Problem je samo što je sadržaj trans-izomera masnih kiselina oko 25% a u EU i USA je dozvoljen nivo 0!
Ako znamo da su fabrike kupljene sumnjivim novcem,da je u njima desetkovan broj radnika,dok su ovi koji rade sa pravima robova,pa još i prodaje namirnice štetne po zdravlje!
(Elita gora od rulje, 20. decembar 2010 16:27)
 
el danas 1. April?
(Milan, 20. decembar 2010 16:27)

# Link komentara
Preporučujem (+39)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Prave procene za 2020 koju ko zna da li ćemo dočekati?
(Dexter, 20. decembar 2010 16:27)

# Link komentara
Preporučujem (+24)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Čuj ti njih, ovi ne znaju šta će biti sa Srbijom, ekonomijom u narednih mesec-dva, a oni prognoziraju i ocenjuju šta će biti za 20 godina !?
Rekao bih, da je indexovo pozorište postalo preozbiljno za ove naše političke lakrdijaše.
(Tine, 20. decembar 2010 16:26)

# Link komentara
Preporučujem (+29)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Da nije zalosno bilo bi smesno.To posle svega ,moze da vam poveruje samo onaj ko ima koeficijent inteligencije kao kofa kisnice.
Bivsi glasac DS-a,iz VerkoovogKG-a,koga je licno predsednik prosle godine spasao od svojih KG demokrata,a vi novinari o tome naravno,,ne znate nista,,
Jadna zemljo Srbijo.
(Zoran, 20. decembar 2010 16:26)

# Link komentara
Preporučujem (+27)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ovo je samo spisak pustih želja.
Dokumenat služi kao reklamni materijal u predizbornoj kampanji.
Oni ni ovo ne mogu da ostvare, a setite se šta su obećavali ranije: isto ovo je obećavano je do kraja mandata 2012 (500000 radnih mesta?).
DOSTA LAGANJA !!!
(voja, 20. decembar 2010 16:26)

# Link komentara
Preporučujem (+36)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
haha...hahahahaha...ahhahahahahahaaa…aa
(Milan, 20. decembar 2010 16:25)

# Link komentara
Preporučujem (+30)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Hahahahaha, i ponovo hahahahaha!!! :DDDDDD
Ovo me je samo tako pogodilo u zivac!
Bravo, samo vi planirajte, puna podrska za ovu izjavu!
Mislim da bismo svi trebali da podzimo ovo, mislim sta reci, to su genijalci, genijalci!
(Stefan_Nis, 20. decembar 2010 16:25)

# Link komentara
Preporučujem (+38)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ahahahahahhahahahahaha! Joj!
(Novi Sad, 20. decembar 2010 16:25)

# Link komentara
Preporučujem (+37)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ali da im damo jos jedan mandat.
(Zoran, 20. decembar 2010 16:25)

# Link komentara
Preporučujem (+33)
Ne preporučujem (-8)
Šta je ovo
A mozda je stamparska greska,mozda su mislili na 2220. godinu
(Zoran, 20. decembar 2010 16:24)

# Link komentara
Preporučujem (+52)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Kakve su ovo budalastine,vjerovatno ih je potpredsjednica Trivan pisala...DS je totalno crknuta stranka koja se polako gubi u vremenu i prostoru.
(Zoran, 20. decembar 2010 16:23)

# Link komentara
Preporučujem (+49)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
400 hilj.zaposlenih vise!
Prvi korak ka tome je povecanje poreza na IT od 10%,i ostala šišanja ovaca!
Pa zbog toga bi Ministarka telekomunikacija trebala da iz protesta podnese ostavku.

A sto se tice BDP-a od 8000€,to ce biti sigurno ali u Bg pasaluku!
Uostalom uskoro ce cela juzna Srbija da se preseli kod vas,na banatskoj strani Beograda!
Nis ce i dalje da ima 300 hilj. stanovnika,Leskovac i dalje 100 hilj. a ostalo ce da bude pusto kao Sahara!
(Alex Leskovac, 20. decembar 2010 16:23)

# Link komentara
Preporučujem (+49)
Ne preporučujem (-2)
Šta je ovo
A Tadicu sta je DS radio proteklu deceniju?
Ako neko glasa za ove pa kao da je pljunuo svakog postenog coveka u Srbiji u lice. Nema vise DS je manje lose resenje. Svi su apsolutno isti.
(Dragan, 20. decembar 2010 16:23)

# Link komentara
Preporučujem (+32)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ovi skroz poludeli :)
(sasa, 20. decembar 2010 16:21)

# Link komentara
Preporučujem (+8)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ovih dana svi su komicari izgleda...
(inside tip, 20. decembar 2010 16:19)

# Link komentara
Preporučujem (+22)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Strategija razvoja Srbije... MY ASS!
(systema, 20. decembar 2010 16:17)

# Link komentara
Preporučujem (+7)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Kol'kooo?? Joj jedva cekam...jeste da cu imati 75 godina..ali naci ce meni nas predsednik posao..:D
(SU, 20. decembar 2010 16:16)

# Link komentara
Preporučujem (+115)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Sta jos si lepo sanjao?
(trtmrt, 20. decembar 2010 16:16)

# Link komentara
Preporučujem (+93)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Da gradjani su veverice pa da poveruju u to!!! Molim vas ne farbajte nas vise! Odlicno gradjani procenjuju situaciju!
(Mrmot, 20. decembar 2010 16:16)

# Link komentara
Preporučujem (+74)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
A onda se Boris probudio, kad ono noge mu otkrivene.
(Mik, 20. decembar 2010 16:15)

# Link komentara
Preporučujem (+154)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
hahahha
(Marko, 20. decembar 2010 16:13)

# Link komentara
Preporučujem (+109)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Ovo je stvarno ludilo. On je totalno izgubio kompas. Procena da ce za 8 godina Srbija imati 400 000 zaposlenih vise nego sad je mozda realna, ali sramota. Vlada koja nije u stanju da zaposli vise od 50 000 ljudi svake godine ne treba Srbiji. Glasajte protiv ove vlasti na izborima!
(Zmaj, 20. decembar 2010 16:13)

# Link komentara
Preporučujem (+166)
Ne preporučujem (-7)
Šta je ovo
Jedva cekam sledece izbore da sa velikim zadovoljstvom NE IZADJEM na izbore... A nadam se da ce DS izgubiti izbore, lazu pa mere nemaju...
(Flash, 20. decembar 2010 16:12)

# Link komentara
Preporučujem (+124)
Ne preporučujem (-3)
Šta je ovo
400 000 zaposlenih Srba u inostranstvu koji su rodjeni u Srbiji.
Srecom ja sam odavno otisao, ali mi je zao onih ljudi koji su sada izgubljeni u vremenu i prostoru jer su ziveli za ideale, a sada posle 20 godina shvataju da su ustvari tih 20 godina bili uzaludno potroseni. Citajuci komentare dosta dugo osetio sam mrznju, patnju tih ljudi.
Neka mi neko od njih odgovori, kako sada gledaju na tih poslednjih 20 god i koji su im sadasnji ideali.
(Bilo jednom na divljem zapadu, 20. decembar 2010 16:12)

# Link komentara
Preporučujem (+141)
Ne preporučujem (-5)
Šta je ovo
Ako se dobro secam, ovako je i Sloba pricao pred kraj svoje vladavine. Nista mi nismo naucili...
(El Rey Tiburon, 20. decembar 2010 16:12)

# Link komentara
Preporučujem (+173)
Ne preporučujem (0)
Šta je ovo
Predsedniče, da li je to preko onih več obećanih 200.000 radnih mesta od kampanje 2008?
(Serdjo, 20. decembar 2010 16:07)
 

Мада некако ми мало оније 8 тисућа по граџанину.
Не ради се о дељењу бесплатне готовине, Гринспене,
него о годишњем "пер капита" производу земље. Већ данас је 6 тисућа по граџанину
 


Не ради се о дељењу бесплатне готовине, Гринспене,
него о годишњем "пер капита" производу земље. Већ данас је 6 тисућа по граџанину
...него, верујеш ли у ту бајку?
Какве квалификације Борис да се бави економијом?
 
kad istoricari i biografi budu pisali na temu ---sve lazi DS i njenih predsednika---bice to vrlo obimno delo sastavljeno od hiljada stranica i tesko mnogo kilograma...znacajno mesto u tim tomovima knjiga ce zauzeti i tadic....na zalost imace tu posla za istoricare i biografe mnogo ali i za naucne radnike medicinske struke...morace medicinari da objasne mnogo toga...kako je srbija docekala da ima takve politikante---a odgovor kako ih je narod uopste trpeo nece biti nimalo lak...kao i cinjenica da su decenijama lagali nesrecni narod i to sve bez posledica po lazove...
 
kad istoricari i biografi budu pisali na temu ---sve lazi DS i njenih predsednika---bice to vrlo obimno delo sastavljeno od hiljada stranica i tesko mnogo kilograma...znacajno mesto u tim tomovima knjiga ce zauzeti i tadic....na zalost imace tu posla za istoricare i biografe mnogo ali i za naucne radnike medicinske struke...morace medicinari da objasne mnogo toga...kako je srbija docekala da ima takve politikante---a odgovor kako ih je narod uopste trpeo nece biti nimalo lak...kao i cinjenica da su decenijama lagali nesrecni narod i to sve bez posledica po lazove...

Mogu samo da ti dodam reputaciju!!!!

AMIN!
 

Back
Top