Prebrzoj vožnji uskoro dolazi kraj?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
204.405
Sećate li se kad sam postavio temu o tome kako će da vibrira papučica gasa i na druge načine ćete dobijati upozorenje da ste preterali s brzinom?
https://forum.krstarica.com/threads/sva-nova-vozila-ce-morati-da-imaju-ovaj-sistem.927144/

E, sad je smišljeno nešto žešće. Evropski komisionari su predstavili nacrt uredbe po kojoj će se kola stalno pratiti GPS - om i kad prekoračite brzinu prvo upozoriti, a posle će auto i sam usporiti. Nezgodno, posebno to praćenje po kom ispada da će neko znati kuda smo sve vozili svoja kola. Osim u Uniji ovo će morati da bude i u svim novim kolima u Velikoj Britaniji. Znači britanski vozači - džaba vam BREXIT, opet ćete morati sve isto kao i kontinentalci. Sve će to početi da se ugrađuje već polovinom sledeće godine, a modelske generacije automobila koje se u prodaji nađu pre toga neće morati da imaju tu igračku sve do početka 2024. godine. Posle toga svi. To bi vam bilo ukratko, a ko hoće nadugačko i naširoko neka klikne ovaj link:
https://www.021.rs/story/Info/Regio...2-zxfc_xeFUPeRXpZsIbqfKGBZ8NC6stf54YCKQvH59Ig

Prijatna vožnja!
 
Нема ништа од тога. Нема нико нормалан ко ће да вози кола која ће сама да му успоравају кад им падне на памет.
И ми немамо проблем са пребрзом вожњом. Слабо која саобраћајна несрећа се деси због пребрзе вожње.
 
Нема ништа од тога. Нема нико нормалан ко ће да вози кола која ће сама да му успоравају кад им падне на памет.
И ми немамо проблем са пребрзом вожњом. Слабо која саобраћајна несрећа се деси због пребрзе вожње.
Ovo ti ozbiljno?O saob.nesrecama i prekoracenjima brzine?Da li ima neki dokument koji to potvrdjuje ili je tvoje misljenje.Ja sam mislio da je p.brzine na prvom mjestu.
 
Ovo ti ozbiljno?O saob.nesrecama i prekoracenjima brzine?Da li ima neki dokument koji to potvrdjuje ili je tvoje misljenje.Ja sam mislio da je p.brzine na prvom mjestu.
Ako pričamo o saobraćajnim nezgodama sa tragičnim posledicama sve statistike govore da su prebrza vožnja i pijanstvo najčešći uzroci. Često idu i zajedno.
 
a zasto bi to radili kad se postuju ovde propisi posebno o ogranicenju brzine, kamere svuda itd. jedino autoput na nekim mestima nema ogranicenja ali takav je zakon.
ma sta je drugo nego masovna kontrola
Sta je ovo?Gdje ja zivim?
U malom mjestu u Srbiji.Radno mjesto mi je na putu gdje je ogranicenje 8o km/h.70% ljudi je u prekrsaju p. brzine.Mnogi su u niskom letu.Preko 150km/h.Na tom mjestu izmedju Siriga i Zmajeva nikada nije bio radar.
 
Ovo ti ozbiljno?O saob.nesrecama i prekoracenjima brzine?Da li ima neki dokument koji to potvrdjuje ili je tvoje misljenje.Ja sam mislio da je p.brzine na prvom mjestu.
Нема документа, него моје мишљење. Никад нисам прочитао у хроници или чуо на телевизији да је била нека саобраћајна несрећа због неприлагођене брзине. Увек су били или пијани или доргирани или бахата вожња, итд.
 
Нема документа, него моје мишљење. Никад нисам прочитао у хроници или чуо на телевизији да је била нека саобраћајна несрећа због неприлагођене брзине. Увек су били или пијани или доргирани или бахата вожња, итд.
Pa valjda je bahata voznja usko povezana sa prebrzom voznjom.
 
Pa valjda je bahata voznja usko povezana sa prebrzom voznjom.

Донекле, али не обавезно. Више је повезана са пијанством и глупирањем. Углавном се не слупа неко ко на месту где је дозвољено 60 вози 80, него клинци који се играју NFS-a или неко ко прође кроз црвено светло.
 

Back
Top