Prebacivanje sa fakulteta na drugi fakultet

Koji su rizici prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet i koji su zapravo uslovi? Sta se desava ako se ne prizna dovoljno predmeta, konkretno me zanima prebacivanke sa FTN u Cacku na PMF u KG? Nisam jos upisao nista a pokusao bih taj ftn pa da se prebacim u drugoj ako je moguce...

Pa vidi znam kada se studenti prebacuju na FTN tu se gledaju svi polozeni ispiti (odnosno gledaju se oblasti iz polozenih ispita i ako se sve oblasti koje si imao u tom nekom predmetu podudaraju sa predmetom na FTN tebi ce on biti priznat,ako ti neka oblast fali nece biti priznat) mislim tako je valjda generalno svuda e sad posto je to KG univerzitet ti probaj konkurisi na oba ali ako ces bas na FTN odnosno jedino se podudaraju donekle sa predmetina IT na FTN-u i na PMF-u pa vidi ako ti bude islo ti onstani ako ne namucices se oko prebacivanja generalno ali ako bas hoces tako ti probaj,a mozda ti je najbolje ako mislis da ne mozes ove godine da upises PMF ti pauziraj pa sledece godine probaj najbolje ti je tako.Ako se budes prebacivao i sa priznatim ispitima ne budes imao preko 37 bodova moraces da obnovis godinu ako budes imao do 48 samofin a preko 48 ides u narednu godinu.
 
Bas tako i razmisljam, nego pokusavam da saznam taj proces prebacivanja, jer ne znam sta se desava ako je velika razlika, a vec si ispisan na prvom faksu

Upravo po ljudima koji su sa drugih univerziteta dolazili svima se gledaju oblasti koje su dali i da li se podudaraju ako fali neka oblast ne priznaje se ispit i ti sta das ispises se odes tamo kazes dao sam taj i taj ispit vi pogledajte i onda ide ona filozofija 37 samofin prelazis u narednu 48 budzet ides naredna sve ispod 37 poena je obnova msm generalno isti je univerzitet pa mozda i nema neke razlike u IT-u msm zna se da je najbolji IT na Fonu ...a i da studentima sa ETF.a iz BG se automatski priznaju svi dati ispiti na ETF-u ma sta oni imali od oblasti za njih se nista ne pita jer ****** ETF je tata...a ti vidi ako ti odlicno krene(to zavisi od tebe najvise) onda jedino vidim svrhu prebacivanja ali msm da je sve to slicno....pa ti sam odluci.
 
Koji su rizici prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet i koji su zapravo uslovi? Sta se desava ako se ne prizna dovoljno predmeta, konkretno me zanima prebacivanke sa FTN u Cacku na PMF u KG? Nisam jos upisao nista a pokusao bih taj ftn pa da se prebacim u drugoj ako je moguce...

Ako hoces mozes da vidis i mehatroniku i li elektrotehniku,vidi sad na novoj akreditaciji ces imati smer Racunarsko inzenjerstvo to ti je dosta dobra stvar na FTN-u tu ti je tezi smer od IT-a uci se oko programiranja mnogo stvari i oo softvera i hardwarea pa vidi to ti je sigurno bolje od IT-a i ujedno i dosta teze
 
Pa vidi znam kada se studenti prebacuju na FTN tu se gledaju svi polozeni ispiti (odnosno gledaju se oblasti iz polozenih ispita i ako se sve oblasti koje si imao u tom nekom predmetu podudaraju sa predmetom na FTN tebi ce on biti priznat,ako ti neka oblast fali nece biti priznat) mislim tako je valjda generalno svuda e sad posto je to KG univerzitet ti probaj konkurisi na oba ali ako ces bas na FTN odnosno jedino se podudaraju donekle sa predmetina IT na FTN-u i na PMF-u pa vidi ako ti bude islo ti onstani ako ne namucices se oko prebacivanja generalno ali ako bas hoces tako ti probaj,a mozda ti je najbolje ako mislis da ne mozes ove godine da upises PMF ti pauziraj pa sledece godine probaj najbolje ti je tako.Ako se budes prebacivao i sa priznatim ispitima ne budes imao preko 37 bodova moraces da obnovis godinu ako budes imao do 48 samofin a preko 48 ides u narednu godinu.
Koliko sam razumeo ako priznaju preko 48 idem u drugu godinu na pmf na budzetu, ako imam od 37-48 onda idem na pmf na samofon, a sta ako je manje mislim sta je obnova godine?
 
I ako polozim te ispite ranije onda cekam da pocne druga godina? I jos jedno pitanje, posto ste rekli da je obnavljanje godine kao ponavljanje, da li je to lose? Mislim jel gledaju na to poslodavci? Jel to bude kao 'mrlja' u studijama ili ne?

Vidi zavisi koji ti ispiti ostanu,ako su ipiti iz prvog semestra onda mozes da zavrsis u februarui a ako imas iz drugog sem onda najranije u junu...pa cekas oktobar da upises narednu.Jako mali broj studenata zavrsi fakultet u roku a veci broj studira duze tipa 5 god ili vise.Ne bi trebalo da predstavlja problem to sto si duze studirao ali ti se potrudi barem do 4te da dodjes godinu za godinom....
 
Pa vidi ja sam probao na fonu ove godine i nisam upao. Ispao sam nenormalna budala sto nisam konkurisao jos negde. Kg je pun, tj. Nema mesta na informatici.

Ako si se koliko toliko spremao za Fon mogao si ladno da konkurises na FTN I PMF i upao bi sigurno a ovako si se zeznuo i moras da cekas sledecu godinu.Jedino mozes ako hoces na FTN da probas u ovom drugom roku ima samo jedno slobodno mesto za budzet na IT pa ti ako neces da pauziras godinu ti probaj..toliko...
 
Ako si se koliko toliko spremao za Fon mogao si ladno da konkurises na FTN I PMF i upao bi sigurno a ovako si se zeznuo i moras da cekas sledecu godinu.Jedino mozes ako hoces na FTN da probas u ovom drugom roku ima samo jedno slobodno mesto za budzet na IT pa ti ako neces da pauziras godinu ti probaj..toliko...
Sta je pametno na kraju, mislim ja planiram da odem na pmf u kg, dal da upisem u cacku pa da odustanem i upisem u kg, ili da pauziram totalno, mislim da ne upisem sad nista? Molim vas odgovorite...
 
Sta je pametno na kraju, mislim ja planiram da odem na pmf u kg, dal da upisem u cacku pa da odustanem i upisem u kg, ili da pauziram totalno, mislim da ne upisem sad nista? Molim vas odgovorite...

Vidi ja licno sto mozda nije tacno mislim da ti iako das sve ispite na FTN-u (sto znaci da moras najkasnije u junu da das poslednji ispit da bi mogao da izadjes na prijemni na PMF-u,da ne bi zakasnije jer su prijemni obicno u junu) i onda je pitanje koliko ce ispita da ti priznaju tako da najverovanije ako tako budes uradio da ces tesko na budzet upasti na PMF-u a moze se i desiti da ti ne priznaju ni 37 poena pa te opet vrate na prvu godinu PMF-a.

Imas ove opcije
Da upises FTN da das sve do juna i da se ispises,sad nisam siguran da li moras prijemni da radis na PMF-u i da imas srece da ti priznaju preko 37 poena sto ja msm da je mala sansa a ako ti priznaju mozes da ides na PMF u drugu odmah na samofinansiranje ili ako imas 48 i vise na budzet,gadno je to sto moze da ti se desi da nemas dovoljno poena za prelaz i da moras na pmf-u u prvu godinu opet i da platis naravno(sto ti je isti slucaj kao da pauziras samo sto moras pare da dajes).

Mozes da pauziras ove godine i da lepo spremis prijemni i da ako bog da ti upises sledece godine PMF na budzet.
Ja koliko znam mozda i gresim ako ti na istom univerzitetu upadnes na budzet na primer na FTN i ispises se sa njega da ti ne mozes PMF na budzet da upises.

Tako da sam odluci na FTN imas samo jedno mesto na budzetu i to je to a bice tu sigurno 20-30 ljudi koji ce probati da upise tako da sam proceni sta ces ja sam ti izneo ono sto ja znam pa ti vidi.
 
Mozes da proveris na fakultetu na PMF-u na primer a mozes i na FTN ali budi spreman na ono sto se prebacujes bla bla da te tamo u sluzbi smaraju.

Ako nije tajna koliko poena nosis iz skole.Jer i drugi upisni rok nije naivan moze se desiti da neko sa 40 poena iz skole dodje i razvali prijemni na FTN-u sto nije tesko pa onda donekle dzabe pokusavas.Doduse to sve moras sam da odlucis ali da budes spreman i na to.
 
Mozes da proveris na fakultetu na PMF-u na primer a mozes i na FTN ali budi spreman na ono sto se prebacujes bla bla da te tamo u sluzbi smaraju.

Ako nije tajna koliko poena nosis iz skole.Jer i drugi upisni rok nije naivan moze se desiti da neko sa 40 poena iz skole dodje i razvali prijemni na FTN-u sto nije tesko pa onda donekle dzabe pokusavas.Doduse to sve moras sam da odlucis ali da budes spreman i na to.
Imam 40 iz skole. A ti da si na mom mestu da li bi pauzirao i posle lepo upisao na PMF? I kakav je PMF u KG uopste, jel to dobar faks? Jel moze da se nadje posao posle njega?
 
Brate ja studiram elektrotehniku na FTN i zadovoljan sam i znam da mogu da nadjem posao posle zavrsetka tacnije na praksi svi nadju posao(po prici profesora i studenata u 4toj godini).Ti si bio vrh djak u srednjioj skoli i mozes da probas lagano na FTN i vrlo verovatno ces da upadnes.Ako budes na faksu nastavio da budes kao i u srednjoj mozes i godinu da ocistis pa da se lepo prebacis ako budes srece imao sa poklapanjima predmeta.Ja da sam na tvom mestu ja bih mozda pauzirao i lepo spremao prijemni za FON jer ono 40 poena imas i za PMF-u kg .Ja stvarno ne znam kakav je PMF ali trebalo bi da nadjes posao jer trebaju programeri na svakom cosku.A mozes naravno da probas i elektrotehniku na ftn-u pa sledece godine da izaberes modul racunarsko inzenjersto koji je poprilicno dobar,takodje mozes i na etf-u da probas pa posle opet na drugoj na RTI -smer koji je odlican imas velike mogucnosti ako neces ove godine da upisujes.Ako si iz cacaka i ako si zavrsio Gimnaziju nebitno na kom smeru a pogotovo prirodnom pauziraj lepo godinu pa na FON sledece da ne bude da si se dzaba trudio u srednoj jer je gim mnogo teska pogotovo prirodni smer.
Ovo ti sve kazem jer FON i ETF su mnogo kvalitetnije i naravno tezi fakulteti u odnosu na sve tehnicke fakultete u bivsoj YU i vredi pokusati na njima i sa njima ces 99.99% dobiti posao bez problema.Naravno dosta si se mucio u srednjoj da bi pripremao 15 dana prijemni koliko ti treba za ftn a verujem i za pmf.
 

Back
Top