Pre pet godina sam napustio Srbiju i od tada mi život nikako nije isti.

Milizija

Početnik
Poruka
1
Ljudi na zapadu jednostavno nisu isti, nemaju to nešto što ja samo pronalazim u svojoj rodnoj zemlji. Imam jednog našeg u razredu i to je jedino što me je održalo još normalnim od kad sam se odselio. U Nemačkoj imam jako puno drugova ali stvarno se nijedno to drugarstvo ne oseća pravo, niti je na nivou kao ona drugarstva u Srbiji

Sve ono što sam imao u Srbiji tehnički imam i u Nemačkoj, ali u praksi je sve drugačije. No, nakon dve godine kad sam napokon ponovo došao za Srbiju, svi moji stari drugari su krenuli svojim putevima, tako da sam ja ostao u problemu zato što ih je samo par ostalo, i tih par su našli neko svoje novo društvo tako da ih ja više valjda ne interesujem (što razumem).

Nema ni načina da ja steknem nekog novog druga ovde zato što sam većinski u periodima od par nedelja tu - i nemam preko čega da ga upoznam, obično nalazim društvo iz škole pa tako drugovi od tih drugova itd.

jednostavno mi je žao što nisam mogao da provedem tinejdžerski život u Srbiji, zato što u nemačkoj on ne liči na ništa pored ovog

Da li postoje neki gastarbajteri sa sličnim iskustvima i kako se vi snalazite sa realnošću situacije?
 
ček ako tamo nemci ne valjaju za tzv prave drugove, ima još takvih kao ti, gastarbajtera iz srbije ili exyu ili uopšte gastarbajtera
što se s njima ne združiš
moguće je i da ti se ponešto čini
vidi šta ti tačno fali, šta misliš da ovde ima a nema tamo pa vidi da nekako nadoknadiš?

ha pa to i pitaš nisam pročitala :roll: zar nema više gastarbajtera tamo
ebiga to je što je, možda ćeš nekad moći da živiš u srbiji ... možda ćeš onda patiti za germanijom :D
 
Ljudi na zapadu jednostavno nisu isti, nemaju to nešto što ja samo pronalazim u svojoj rodnoj zemlji. Imam jednog našeg u razredu i to je jedino što me je održalo još normalnim od kad sam se odselio. U Nemačkoj imam jako puno drugova ali stvarno se nijedno to drugarstvo ne oseća pravo, niti je na nivou kao ona drugarstva u Srbiji

Sve ono što sam imao u Srbiji tehnički imam i u Nemačkoj, ali u praksi je sve drugačije. No, nakon dve godine kad sam napokon ponovo došao za Srbiju, svi moji stari drugari su krenuli svojim putevima, tako da sam ja ostao u problemu zato što ih je samo par ostalo, i tih par su našli neko svoje novo društvo tako da ih ja više valjda ne interesujem (što razumem).

Nema ni načina da ja steknem nekog novog druga ovde zato što sam većinski u periodima od par nedelja tu - i nemam preko čega da ga upoznam, obično nalazim društvo iz škole pa tako drugovi od tih drugova itd.

jednostavno mi je žao što nisam mogao da provedem tinejdžerski život u Srbiji, zato što u nemačkoj on ne liči na ništa pored ovog

Da li postoje neki gastarbajteri sa sličnim iskustvima i kako se vi snalazite sa realnošću situacije?
Brate tako bi bilo i da si ovde,kako crno drustvo pa svako kad nadje ribu ode s njom pre nego s drustvom u grad i na more,pa jos kad se pozene i dobiju decu,pa jednom godisnje ako se okupe,nemoj da tripujes da je ovde bolje jer su si otisli u koorac,pored ogranicenja zbog korone mora da se jure pare niko nema vremena ni za sebe i najblize,samo pali odavde videces za par godina da nisi pogresio
 
Ateista sam, ne mogu, to je kontra meni. Ja svet gledam logički, a religija je antilogička stvar, a i puno ratova itd nastaje zbog nje.. ne..
OK. Ipak, u svakome čuči zrno vere u Boga. Na primer, ti voliš svoga bližnjeg, znaš da je pogrešno nekoga ubiti. Zato je vera kod ljudi moćna osobina.
 
Ne znam u kom si gradu, imam neke bivše drugove u Berlinu iz perioda srednje i deluje mi kao da se sjajno provode. Doduše i oni se drže svoje ekipe, nisu ih Nemci prihvatii nego se drže medjusobno jer su svi zajedno otišli tamo, povukli jedni druge. Život je mnogo rasterećeniji, nema opsesije politikom kao kod nas, rade neke leve poslove ali prave dobre pare i realno ih niko ne procenjuje, stranci su pa nema balkanskog mentaliteta i pritisaka. Rade, gudraju se, piju po stanovima, izlaze ponekad. Čuo sam da je Berlin dobar grad za provod, čak i bolji od Beograda, mada ne znam koliko je tačno. Za druge nemačke gradove sam čuo da su sranje u poredjenju sa Berlinom, kao dva sveta.
 

Back
Top