Quantcast

Pre 5 minuta izabran je novi papa BENEDIKT XVI

i19kor

Obećava
Poruka
54
У преводу,ко је мислио да нам се више ништа не може десити.......
Још ћу и секташ изгледа да постанем....
Замислите то лудило..Ако се цркве уједине,ми ,којима не пада на памет да останемо у таквој цркви,постаћемо неки секташи... :shock: COOOOL :!:
Тајна окупљања,јавна жигосања....
Ето,онда ће сви показивати прстом на мене и говорити-ЕНО,ЕНО БУДАЛЕ КОЈА ЈЕ ПОСТАЛА СЕКТАШ....
А моја мама ће од срамоте носити кесу на глави.... :shock:
Да,да,ово је само била параноја :shock: :shock:
Ништа од овог се неће десити ако на време одемо у полицију :wink: :wink:

Poruka
22.425
i19kor:
У преводу,ко је мислио да нам се више ништа не може десити.......
Још ћу и секташ изгледа да постанем....
Замислите то лудило..Ако се цркве уједине,ми ,којима не пада на памет да останемо у таквој цркви,постаћемо неки секташи... :shock: COOOOL :!:
Тајна окупљања,јавна жигосања....
Ето,онда ће сви показивати прстом на мене и говорити-ЕНО,ЕНО БУДАЛЕ КОЈА ЈЕ ПОСТАЛА СЕКТАШ....
А моја мама ће од срамоте носити кесу на глави.... :shock:
Да,да,ово је само била параноја :shock: :shock:
Ништа од овог се неће десити ако на време одемо у полицију :wink: :wink:

Нећемо има православних Цркви које никада неће хтети да се уједине са Јеретицима Латинским, Као Руска Загранична , Молдавска Православна и Јерусалимска Патријаршија.

Đenka

Aktivan član
Poruka
1.442
Postoji uobičajena praksa da verski zvaničnici svih velikih religija ne daju negativne javne iskaze o zvaničnicima drugih verskih zajednica. To se jednostavno smatra neprimerenim, osim ako neki od njih nekim svojim konkretnim postupkom ne izazove negativnu kritiku. Pa i onda se najčešće kritikuje samo postupak, a ne i njegov izvršilac.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.202
wild thing:
Ma stanite malo,jel ja to nesto pogresno kontam ili fakat u SPC postoje struje koje bi da nas gurnu pod papine skute?Ma ne mogu da vjerujem!Sokirana sam....
A zna li se ko su nam ti dusebriznici?

Најгласнији је Јован Загребачко-Љубљански, затим
Лаврентије Шабачко-Ваљевски а чујем и
Иринеј Буловић... - надам се да неће превагнути, а ако се то деси СПЦ ће се поделити као
и у другим православним земљама где је улетео католички карцином.

buke

Početnik
Poruka
8
Dobro, ljudi , gledajte ovo.... Neko u Srbiji spominje kako smo propustili sansu da ugostimo Papu Jovana Pavla II i da nam je to velika greska....
Znajte da je Papa bio ugoscen u srpskoj prestonici... Zar je Beograd jedina srpska prestonica? Papa je bio u Banja Luci... i to je srpska prestonica... dakle glavni grad Republike Srpske..... Zasto neko pokusava da spoji nespojivo... ili jos bolje : moguc je spoj ...Da! Sasvim moguc! Ali se on izvodi verovatno drugacije... Vazduh u Banja Luci ne mirise kao nekada..

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
552
По свему судећи, изгледа да овај папа НИЈЕ нациста. Колико је мени познато, тај човек је био приморан да се са 14 година прикључи Хитлеровој омладини, али изгледа да није био активан члан. Елем, дете од 14 година је још сувише младо и незрело да би могло самостално да доноси неке политичке одлуке, тако да не верујем да садашњи папа у то време самоиницијативно приступио нацистичкој омладини.

Елем, у једном тренутку, док је био кардинал, помагао је Војтили у састављању неке врсте декларације у којој се, између осталог, наводи да јеврејски народ није одговоран за Исусово распеће. Не верујем да би неки нациста то изјавио.

Међутим, претходни папа Карол Војтила је БИО нациста. Он је радио за картел И Г Фарбен, кога су основали амерички и европски банкари (међу њима је био и Преског Буш, деда садашњег председника Сједињених Држава), а који је током Другог светског рата снабдевао Хитлерову војну машинерију. Војтила је тако за награду добио место поглавара Римокатоличке цркве.

С друге стране, могуће је да је и садашњи папа награђен из неког разлога, али то треба детаљно анализирати и утврдити.

PAC-PAC

Domaćin
Poruka
3.894
Nexus 6:
koliko sam ja pratio, kada je SPC bila u poseti Vatikanu pricali su i sa Racingerom i, kao, zadovoljni su tim razgovorom i bog-zna-sta...

nisam neki preveliki vernik, ali sto se mene tice ujedinjenje moze ukoliko papa bude sa istoka, tacnije pravoslavac...a to ce da bude malo prekjuce...

Ти кад кажеш, кажеш мало али глупо.

Па шта се онда који красни гураш у читаву причу кад већ ниси верник и дајеш више него глупе предлоге?!

france

Primećen član
Poruka
548
1115626425.jpg

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.